Срам ме е да влизам в скъпи магазини

  • 7 794
  • 137
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 094
Аз пък имам наблюдение, че в повечето базари или разни квартални магазинчета са изключително нелюбезни и те гледат много сърито ако не си купиш нищо, а просто гледаш или още по зле - ако решиш да пробваш нещо и после не си го купиш.  Thinking
Много се дразня някой да тича да оправя закачалките преди да съм излезла от магазина, дразня се да да влеза някъде и да ме погледнат с досада, че съм им нарушила спокойствието, да не ми се усмихват, да не ме поздравяват, да се правят, че не ме виждат и т.н.

За съжаление не само в марковите магазини се отнасят така, даже по-скоро в съвсем обикновени, в марковите са по-любезни.

По темата - не ме е срам, по-скоро ми е неприятно да видя сърдити продавачки  #Cussing out
Веднъж в изблик на гняв казах на една, че ако е нямало кой да я наЕ... проблема си е само неин  Embarassed

# 106
  • на село
  • Мнения: 1 028
Въобще не ми дреме за продавачките в скъпите магазини! Влизам и оглеждам. Както искат да ме гледат! Не ми пука! Най ме кефи такива надути кокони да ги разигравам по половин час, и накрая нищо да не купя. Twisted Evil Така де  - ако са толкова напред с материала че да си позволяват да ме гледат пренебрежително, защо работят като продавачки?

# 107
  • Мнения: 2 039
Изобщо не ми пука от продавачкките. В безумно скъпи магазини като Макс Мара или Ескада изобщо не влизам, защото нямам работа там.
А за цените в Ескада - много са високи. Едно блузЕ е от порядъка на 400 до 1000 лв., костюм под 1500 лв. май няма. Има поли с разни бродерии и незнам си какво, които струват над 4000 лв.
Абе,момичета,вие какво искате,та това е Ескада все пак,нормално е цените да са такива!!!Естествено,че не е за всеки,на мен също ми се вижда скъпо,аз дълго време бях безнадеждно влюбена в едни червени сандали на витрината,но така си и останах с разбито сърце  Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 843
   ЕЕЕ,  пак обобщихме нещата за България.. Че е така, така е.
   .....


Найка, аз си поправих предния  постинг Simple Smile , защото имах предвид не цяла БГ , а  ситуацията само в някои скъпи софийски магазини. Peace
  Нямах пред вид теб,  Grinning   , настройката е обща и аз съм се присъединила съм нея. 
         Само дадох да пример как,  във  касов филм.. се показва това, същото отношение.  И не само в касов филм.ХУБАВА ЖЕНА
  И не е присъщо само за  НАС.  Е,  при нас е в  по- голямо количество  склоността за унижение.
  Тоест ,неподходящ персонал.   Защото клиентът винаги е подходящ...  Днес има 1 евро..  до довечера може да спечели  20000.  С тото , лото,  или просто си ексцентрик  и се носи "гръндж" и му е кеф.
        Дори и  тези магазини да са " изложбени зали",  / за такива  като мен, по- средна ръка/...,  откъде знаят на коя приятелка  мога да го споделя...или тук в НЕТ-та?   как с лека ръка се губи   добра реклама от "ръка"? Ако са добри менджъри, биха чели точно в тези форуми..и вероятно го правят.
  Като се махне бозата, розовото, патината.. комплексите от розовото и пр.  остава реален потребител  . Или приятел на такъв.

# 109
  • Мнения: 5 228
Изобщо не ми пука от продавачкките. В безумно скъпи магазини като Макс Мара или Ескада изобщо не влизам, защото нямам работа там.
А за цените в Ескада - много са високи. Едно блузЕ е от порядъка на 400 до 1000 лв., костюм под 1500 лв. май няма. Има поли с разни бродерии и незнам си какво, които струват над 4000 лв.
Абе,момичета,вие какво искате,та това е Ескада все пак,нормално е цените да са такива!!!Естествено,че не е за всеки,на мен също ми се вижда скъпо,аз дълго време бях безнадеждно влюбена в едни червени сандали на витрината,но така си и останах с разбито сърце  Heart Eyes

Някъде да съм написала, че според мен не е нормално да са такива цените?  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 1 073
Продавачките са си продавачки, някои любезни, други не, еми то и с другите хора е така. С Вас всички ли са внимателни и отзивчиви? Rolling Eyes
Относно въпроса - не ме е срам да влизам в скъпи магазини. И не виждам от какво да ме е срам, влизам, разглеждам, виждам каква е модната тенденция и т.н. Ако имам възможност си купувам, ако нямам, не - оставам само с гледането.
Естествено, че цените на Ескада, Макс Мара и др. са високи , еми то и на запад са такива. Който може купува, който не може некупува.
Аз специално си купувам само от намаленията/ зимни и летни/, както за мен, така и за мъжът и децата. Peace

# 111
  • Мнения: 1 028
Ич не мъй срам даже,ще ходя и ще гледам каквото си искам,а такива продавачки пък най обичам да ги поставям на мястото  им и да ги депресирам,не мой тя да ми се ежи  и държи нечоловешки като  че ли има 200 овце в Балкана,или пък оная й работа е хоризонтална,айде де,ще се опитват да ми насаждат комплекси.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Въпреки,че в повечето случаи мога да си позволя да купя нещото, заради което съм влязла във фирмен магазин на популярна  европейска или световна марка за дрехи, обувки, козметика или бижута, в повечето случаи се отказвам и предпочитам, ако имам възможност да си го купя от чужбина, където ме предразполагат да си харча предвидените за харчлък пари с кеф!
В  двата мол-а подминавам магазините на BOSS и всякакви D&G, FERRE и др. такива.
Не ми се дават 300-400 лв. за парцали в България.
А, продавачките, че гледат страшно и надуто и те преценяват по дрехите- лекувам ги "с техните камъни- по тяхната глава".
И ми прави впечатление в подобни магазини,че колкото си по-нелюбезен, толкова повече се мазнят  #Crazy

# 113
  • Мнения: 1 063
Продавачките в БГ се държат така, че винаги ме притесняват. Или прекалено подло любезничат- още само съм прекрачила магазина и се започва...една досада от внимание, или това с оглежадащият поглед. Вече им свикнах и въпреки, че вътрешно понякога още се притеснявам, външно съм безизразна, дори провокирана от тях се държа лошо - не поздравям, отрязвам ги, директно казвам това не (или не ми харесва), когато започнат да ми предлагат неща. Почти непрекъснато пазараувам сама. Някъде ме познават - имам си такива магазини, в които пазарувам или поне влизам редовно, но и там не допускам близост. И в така наречените скъпи магазини, ми прави впечатление, че и дамите, които влизат там също се държат странно и ужасно изкуствено, със заучени пози и т.н.

# 114
  • Мнения: 455
Изобщо да не ти пука - преди време и мен ме притесняваха погледите на тъпите продавачки, но вече все ми е тая........ Тъпанарки и толкова!- никоя от тях не знае колко левчета имам в джобчето , така че ........ много им здраве. А иначе гардероба ми е предимно Дика, Дафне е Мадок - все марки, които продавачките в съответните магазини едва ли могат да си ги позволят.

# 115
  • Мнения: 765
Изобщо да не ти пука - преди време и мен ме притесняваха погледите на тъпите продавачки, но вече все ми е тая........ Тъпанарки и толкова!- никоя от тях не знае колко левчета имам в джобчето , така че ........ много им здраве. А иначе гардероба ми е предимно Дика, Дафне е Мадок - все марки, които продавачките в съответните магазини едва ли могат да си ги позволят.
Laughing Така ами , няма да им се даваш!  Laughing

# 116
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Изобщо да не ти пука - преди време и мен ме притесняваха погледите на тъпите продавачки, но вече все ми е тая........ Тъпанарки и толкова!- никоя от тях не знае колко левчета имам в джобчето , така че ........ много им здраве. А иначе гардероба ми е предимно Дика, Дафне е Мадок - все марки, които продавачките в съответните магазини едва ли могат да си ги позволят.
Laughing Така ами , няма да им се даваш!  Laughing
Joy Joy Joy

# 117
  • Мнения: 42
Ич не ми пука .Аз съм клиент и толкова.Така че дори и да не направя покупка трябва да ми обарнат внимание Wink

# 118
  • Мнения: 1 416
Не пазарувам в скъпи магазини. Само няколко пъти инцидентно и не мога да се оплача от обслужването...  Peace

# 119
  • Мнения: 1 462
мдаа като нямаш 2000 лв за костюм на Ескада , нямаш работа в магазина им , толкова е просто и нормално. Капитализъм - ако искаш ! Както някой бе написал магазините не са изложбени зали и ако на някой му се гледат дизайнерски дрешки може да си пусне някой моден канал . Всеки сам си предценява докъде са му възможностите . Аз като нямам пари не влизам в скъпи бутици и не мисля че за това са ми виновни продавачките , кой на кой правил свирки и тем подобни глупости които изчетох тук !
Не съм съгласен.  Предложеното в магазина е покана да го огледам.  Дали ще платя, дали ще го пожелая и колко моркова има на Юпитер са въпроси, които не са свързани с темата.

Общи условия

Активация на акаунт