За тиинеижьрите в 4ужбина

  • 1 878
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 199
Ами аз бях останала с впе4атлението че сте в някое преградие на Монреал, ама ако сте в малко провин=иално градче - ами то си е като катогра Sad В такива градчета хората не са свикнали с имигрантите и едва ли ще си намери лесно подходяща среда. Дали има някаква възможност да се преместите в Монреал newsm78 Една позната, която беше заминала със семейството си от България в Москва, ми казваше как спешно се наложило един месе= по-късно да се връщат с дъщеря й в България при запо4нала учебна година. Само за една седми=а, ама детето било в голяма криза и според майка й се успокоило. Дали не можете да направите едно извънредно кратко пътуване до България още през лятотоЛ
От собствен опит съм се убедила, че да се налага много грубо волята на родителя в тази възраст може да помогне само в много краткосро4на перспектива. В дългосро`4на по-скоро ще навреди - детето ще запо4не да се самодоказва, противопоставяйки се на родителите си. Успех, Меги!
Жалко е, защото много де=а в България на тази възраст запо4ват сами да си уреждат следване в 4ужбина и там се борят със зъби и нокти да о=елеят. На нашите де=а това им е поднесено наготово и често не го о=еняват Thinking
Съжалявам за липсващите букви, но с Кредора толкова мога Embarassed

# 16
привет момичета,  Hug
вдигам темата, защото много ми хареса. От месеци тьрся тиин-тема в този форум.
Обзета сьм от подобни проблеми.Тези вече попреминаха по пьпвоначалната адаптация, но идват после и други. Да не казвам каква треска ме тресе ...Много ще сьм благодарна на всеки линк и препратка
Аз сьщо сьм в подкрепа на "Не се предавай за толкова бързо връщане в Бг" Моята щерка е много контактна но и трябва около 8 месеца малко от малко да влезе в някакьв по нормален ритьм. Това с лагерите помага. Поне на нея помогна донякьде. Пратихме я на лагер с курс по френски, тук се учи задьлжително в училище. Тя говори английски. Тук научи и  немски,но ни дума френски. Помогна много а и на нея и хареса. Скьпо удоволствие бе, но си струва. Мисьлта ми бе, не се притеснявай незнаенето на език е най-малкия проблем.  Сега говори 3те езика и започва от тази година по собствено желание и италиански.
Според мен важно е да чувства някакво разбиране и подкрепа...но не смея да давам сьвети никакви....след като с мойта трудно се оправям. Confused

# 17
  • Мнения: 15
Zdaveite momi4eta,
Blagodarq za otgovorite i podkrepata, ama tuk kadeto jiveem nema blagotvoritelni organizasii ili nekakvi kursove,daje ne znam kak da gi tursq.Tq edva li 6te ima jelanie da otide nqkade,za6toto ne iska da izturve gajeto i e po sql den na compa,no ako imate nekakvi idei kak da potursq takiva organizasii ili nqkakuv lager,6te vi buda blagodarna.Nekakvi web saitove ili drugo?

Pozdravi na vski4ki i prohladen den!

Общи условия

Активация на акаунт