Бременна и сама

  • 9 486
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте, никога не съм вярвала, че бих могла да стигна до такова положение но живота е непредсказуем и в крайна сметка не знаеш какво ще ти поднесе..
Отчаяна съм , без път и без посока, имам чувството, че съм потънала в безкрайна дупка и изход няма.

Ето и моята история...

На 24 години съм от малък град. Винаги съм имала подкрепата от семейството си. Постигнала съм почти всичко, което съм искала и в отношенията си с мъжете бих казала, че винаги съм била премерена.Харесвах живота си такъв какъвто е.. Не съм бързала да се обвързвам, харесвах работата си и ежедневието си. Но в живото ми се появи момче в което се влюбих преди 9 години. Но точно тогава се преместихме със семейството ми да живеем в Варна. Връзката ни беше от разстояние,но тогава бяхме малки всичко си вървеше добре докато не дойде ред в който трябваше да пораснем. Исках вече да имам семейство и изведнъж се огледах около себе си и осъзнах, че повечето ми връстнички вече са или сериозно обвързани или имат дечица. По скоро исках вече да имам второто.Казах си, че ми е време и имам нужда и аз да създам собствено семейство, да гушкам дете, да обичам и да бъда обичана..
Заживяхме заедно преди няколко години. И тук започнаха проблемите. Заживяхме в неговия дом по негово желание. Въпреки,че имах апартамент от баща ми,но не пожела. И трябваше да се върна отново в малкия град в който безработицата е голяма. За първи път живеех с мъж. Стараех се много. Въпреки всичко в един момент все бях виновна за нещо.. Изведнъж образа му на мил, обичлив и добродушен се преобърна на нервак, параноик, постоянно изнервен.Случваше се и да ме е блъскал, обиждал ме е с най-гадните думи, които преди това дори не съм си мислела, че някой може да изрече към близък човек. Но въпреки това аз търпях това. Започнахме работа на едно заведение двамата той започна да се излага и да употребява трева. Един ден моята майка ми искаше назаем пари товяпдо днешен се приказвя как аз само на моята майка давам пари,но и това преглътнах. За да се успокоят нещата изнесохме се в град Русе където е по-добре. Излязохме на квартира в началото всичко беше добре,ходехме на работа и двамата. Но в един момент явно му омръзна остана без работа само аз ходех на работа по 12 часа давах душата си за да вържа двата края,а той докато аз работя по цял ден пуши,спи и така 2 месеца. И родителите му си намесиха и го изпратиха в Белгия да работи,а аз се прибрах при майка си. Пак си останахме заедно, не можех да го оставя. Прибра се след няколко месеца изкара курс за международен шофьор и отново замина. А аз вече си работех ама напуснах искаше да съм при него. Бях се заблудила,че може би всичко е в миналото. Заминах бях там няколко месеца. Имахме разговори в който трябва да поемем на следващото стъпало да станем семейство да си имаме едно детенце. Е да в един миг вече бях бременна. Прибрахме се в България. Той отпуска,а аз трябваше да си остана в България,защото вече чакахме най-прекрасното човече на този свят. Но кошмара започва от тук. Започна ремонт на къщата. А малко преди да замине започна много да пие и да пуши. Всички лоши черти събра,а аз пак го търпях,защото вече бях и бременна. След 2 месеца ме остави,а той отново тръгна на път. Ремонта си продължаваше,а аз имах тежка бременостт до четвъртия месец. Вместо да ми помогне той ме караше да гледам как продължава ремонта на къщата,а всъщност имаше кой да ходи да я наглежда неговата майка. Вдигаше ми скандали,а аз нямах сили. Оттогава проблемите станаха големи. И финансово се оправям без неговата помощ
Обиждаше ме с най циничните думи,който някога мога да чуя. Обаждаше мойте родители също по най-долните думи. Лично каза някой неща на майка ми,но как се преглъщат такива думи.
Той ми се кълнеше, че ме обича, а аз го обичах двойно повече. Бях готова на всичко за него. Лошото му държание се сменяше с мили жестове.Сега съм в шести месец, чакаме момченце. Очаквам да ми се случи най-прекрасното нещо на света и въпреки това съм най-самотната и нещастна на света. От както забременях той е станал изключително нервен, сприхав. Постоянно нещо не му е както трябва, нещо му липсва и винаги аз съм кривата. Обижда ме, нагрубява ме, отблъсква ме, използва, че съм бременна и ме заплашва че ще ме зареже..
Моля ви хора дайте ми съвет какво да правя.. Срам ме е от себе си, уж най-хубавия момент да стана майка е помрачен. Живея в ад, постоянно плача и се самообвинявам.
Безумно много ме е страх, че вредя по този начин на детето си. В този момент то ми е единствената утеха, мисълта за него е единственият ми светъл лъч. Нямам търпение да си го гушна и да се успокоя.
Но до тогава има доста време, страх ме е от раздялата, страх ме е да не предам родителите си, да не ги изложа пред хората
Понякога си мисля, че ако съм сама ще съм по-спокойна. Но как ще родя сама?? Как ще продължа??
Това ще ми е първо детенце, много се притеснявам за него докато плача и се тормозя. В същото време всеки път щом го усетя да мърда в мен ме обзема еуфория и чувство на безгранична обич..
Моля ви дайте ми съвет има ли хора минали през този ад.
Бременна и сама..   Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 603
За съжаление, адът се е получил с активното ти съдействие. Знаела си, виждала си какво прави, ясно ти е било, че този човек няма да се промени към по-добро, но въпреки това не си се спряла. Защо забременя? Защото мислеше, че той изведнъж ще се промени като с магическа пръчка? Да беше прочела малко теми тук преди това, че да ти стане ясно как това е невъзможно.

Мнението ми е крайно. Махай се. Върви при родителите си, спомена, че имаш жилище. Обясни им ситуацията, посипи си главата с пепел и помоли да ти помогнат.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 486
Това е физически и психически тормоз.
Не си длъжна нито да го търпиш, нито да обричаш детето си да расте в тая среда. Днес ще вика и ще псува, утре ще бие.
Бягай надалеч. Ще се справиш сама, даже ще ти е по-добре.
Дано успееш да се отървеш от него.

Виж тук, може да ти е от помощ:
https://pravatami.bg/558

# 3
  • Мнения: X
Можеш да смениш имената си с някое потребителско име, също и снимката си махни, за да не те разпознаят.

Отговорите си ги знаеш, сигурна съм. Disappointed

# 4
  • София
  • Мнения: 28 565
Дали разбрах правилно?
Той е насилник, финансово не може да се разчита на него, провява агресия и срещу родителите ти, но ти се чудиш какво да правиш?

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 11:10 от Tatti

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Щото го обича двойно повече. Да се чудиш защо...

# 6
  • Мнения: 6 622
Класика.... Мъжете не се променят към добро след идването на детето. Не си губи времето и бягай при вашите. Аз отгледах малко бебе сама, а бременността си я прекарах предимно при майка ми. Единственото, за което съжалявам е, че не сложих край по-рано на тази отровна връзка. Е, детето си отрасна щастливо и безгрижно, не се е свършил света. Сега си имам семейство, стабилен мъж до себе си, които приема детето ми като свое и още едно дете. Сбъркала си, но сега твоята съдба и тази на детето ти е в твоите ръце. Нямаш право на повече грешки, не принуждавай едно невинно създание да страда още от сега. Бебетата усещат емоциите на майките си.

# 7
  • Мнения: 87
Това ще ти е най-малкия проблем, ако недай си боже тоя стрес се отрази на здравето на нероденото ти дете.Ти пак си сама, щом и финансово не зависиш от него.Какво чакаш ами не си обираш крушите? Още си много млада, живот и здраве детето ще отрасне след годинка-две и ще си намериш някой нормален човек.Какъв е този мазохизъм, спасявай си детето от такъв непрокопсаник докато е време.Да си сама не е страшно, по-страшно е това, на което си подложена сега.Ти си в риск!

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 16:34 от Не се сърди, човече

# 8
  • Мнения: 920
Как какво да правиш? Бягаш с 200! Не казвам, че всичко е топ при мен и мъжът до мен,но и аз като теб съм бременна ( в 5ти месец), и аз в началото имах проблеми с бременността и искам да кажа ,че мъжът ми пое всичко върху себе си. Да довършва ремонта, да изпере, да изчисти, да сготви, да разходи кучето и т.н.  Не знам какво бих правила без него определено. Нямаш нужда някой да те мачка психически, а и както са изкоментирали вече други потребителки днес ще е психически тормоз, утре ще почне и физически. Преди много време е трябвало да си отвориш очите що за човек е.

# 9
  • Мнения: 46 516
Вече не си сама, носиш отговорност и за детето в теб. Ако досега грешките ти са засягали само теб, вече се отразяват и на неговия живот, затова нямаш право на грешки.
Можеш да избираш м/у това да поставиш детето си в опасност или да му дадеш нормален живот. От теб зависи.

# 10
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Пиши на модератор и си смени ника, защото с този и информацията за г адовете вече не си анонимна.

Не зная в каква среда се движиш, но малко 24-25 годишни момичета в Европа са женени и/или имат вече дете, а пишеш, че твоите имали.

Мъжът си е показал рогата и няма да се промени към по-добро. Имаш собствено жилище и това е добре.

Питаш как ще раждаш сама - ми както всички нас. Никой няма да роди и да кърми вместо тебе.

Остави мъжа да иде в Белгия, Франция, на Луната, колкото се може по-далеч и натисни родителите му да му помогнат да спре да пие поне. Заплатите на шофьорите в. Белгия са прилични и ако си издействаш 300-400 лева издръжка ще се справиш с помощта на родителите ти.

В момента мъжът ти е допълнителна тежест. Проектирай се без него и гледай напред!

# 11
  • Мнения: 19 854
Ц., имаш прекрасно име и си ведро, хубаво момиче!
Запомни, че твоят живот си е само твой (а вече предстои да носиш отговорност и за още един) и забрави предразсъдъците, свързани с изискванията на общественото мнение, какво ще кажат хората, дали родителите ти няма да се сърдят или да се срамуват.
Приказките на хората са всяко чудо за 3 дни.
И, не, никой истински обичащ и подкрепящ детето си родител няма да го изостави или игнорира, когато мъжът му е свиня и се държи като такава.

Вземай си багажчето, зарежи им ремонтите, селяниите и се прибирай при вашите. Заслужаваш да си обичана и да имаш нормално семейство с уважаващ те мъж, а детето не бива да обричаш на подобен баща.

# 12
  • Мнения: 31 677
Здравейте, никога не съм вярвала, че бих могла да стигна до такова положение но живота е непредсказуем и в крайна сметка не знаеш какво ще ти поднесе..


Още малко и ЕГН-то ще си дадеш.
Животът е такъв какъвто си го направиш. А ти напълно доброволно седиш при него и търпиш години простотии.
И при положение, че можеш сама да се издържаш?
Явно си мазохист.
Как ще родиш сама ли питаш? Ами жените сами раждат, не раждат мъжете. Ти  ще се напъваш, не той.
Има и болници, отиваш и раждаш с помощта на лекари.

# 13
  • Мнения: 37
Класика.... Мъжете не се променят към добро след идването на детето. Не си губи времето и бягай при вашите. Аз отгледах малко бебе сама, а бременността си я прекарах предимно при майка ми. Единственото, за което съжалявам е, че не сложих край по-рано на тази отровна връзка. Е, детето си отрасна щастливо и безгрижно, не се е свършил света. Сега си имам семейство, стабилен мъж до себе си, които приема детето ми като свое и още едно дете. Сбъркала си, но сега твоята съдба и тази на детето ти е в твоите ръце. Нямаш право на повече грешки, не принуждавай едно невинно създание да страда още от сега. Бебетата усещат емоциите на майките си.
Да аз вече съм при моята майка,но страха от това,че ще го гледам без баща,но е по-добре така.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ти и иначе ще го гледаш без баща. Бащата не е просто присъствие.

# 15
  • Мнения: 37
За съжаление, адът се е получил с активното ти съдействие. Знаела си, виждала си какво прави, ясно ти е било, че този човек няма да се промени към по-добро, но въпреки това не си се спряла. Защо забременя? Защото мислеше, че той изведнъж ще се промени като с магическа пръчка? Да беше прочела малко теми тук преди това, че да ти стане ясно как това е невъзможно.

Мнението ми е крайно. Махай се. Върви при родителите си, спомена, че имаш жилище. Обясни им ситуацията, посипи си главата с пепел и помоли да ти помогнат.

Честно казано мислех,че след като забременея малко или много нещата ще се променят,а те станаха по -зле. Е аз съм при майка си от третия месец на бремеността ми. Подават ми ръка помагат ми. Да трудно ми е много,защото  не исках да съм самотна майка.

# 16
  • Мнения: X
Авторке, наистина не се притеснявай, че детето ще е без баща.

Това не е срамно, нито какво да е, не се влияй от кого да е. Ще го отгледаш, ако се настроиш оптимистично.

Горе главата.

# 17
  • Мнения: 574
Срам ме е от себе си, уж най-хубавия момент да стана майка е помрачен.
Сама си го помрачаваш като стоиш с идиота.
Родителите ти трябва да дойдат и да те извлекат оттам за ушите.
Стягай си багажа и си изкрай последните месеци от бремеността спокойно.

# 18
  • Мнения: 37
Това е физически и психически тормоз.
Не си длъжна нито да го търпиш, нито да обричаш детето си да расте в тая среда. Днес ще вика и ще псува, утре ще бие.
Бягай надалеч. Ще се справиш сама, даже ще ти е по-добре.
Дано успееш да се отървеш от него.

Виж тук, може да ти е от помощ:
https://pravatami.bg/558

Благодаря много!

# 19
  • Мнения: 46 516
Да аз вече съм при моята майка,но страха от това,че ще го гледам без баща,но е по-добре така.
Изборът е дали да расте с насилник или не, опция с баща никога не си имала, защото насилниците не могат да играят ролята на бащи.

# 20
  • Мнения: 37
Дали разбрах правилно?
Той е насилник, финансово не може да се разчита на него, провява агресия и срещу родителите ти, но ти се чудиш какво да правиш?


Не точно се чудя какво да правя. До сега ме е спирало  това че аз го обичах прекалено силно да го напусна,но вече съм с дете и ситуацията е друга. А с всеки изминал ден знам,че ще става по-зле. Пак съм добре,че работата му е такава да не е в България. Вече 3 седмици нито той знае дали аз съм жива ,нито пък аз за него.

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 11:14 от Tatti

# 21
  • Мнения: X
Е, той от началото си е показал рогата, ти търпиш години, а сега "Какво да правя?"... С тоя наркоман мача е свирен. И съвет :намери и прочети поне 5 пъти темата за Червените фенери, преди да помислиш пак за мъж.

# 22
  • Мнения: 31 677
Да трудно ми е много,защото  не исках да съм самотна майка.

И каква е разликата между това сама да си гледаш детето и да живееш с този боклук?
И двата случая ще си самотна майка. Не го ли стопляш?
Впрочем да отгледаш детето си като съжителства с този човек, ще те направи ужасна майка. Защо си въобразяваш, че няма да тормози детето, както  тормози теб?
Та самотна майка ли ще си или ужасна майка?

Дренке, къде си Дренке?  Laughing
Ела да я насолиш тази мазохистична майка.

# 23
  • Мнения: 37
Срам ме е от себе си, уж най-хубавия момент да стана майка е помрачен.
Сама си го помрачаваш като стоиш с идиота.
Родителите ти трябва да дойдат и да те извлекат оттам за ушите.
Стягай си багажа и си изкрай последните месеци от бремеността спокойно.

Вече живея при майка ми а той да си работи в Европа. Колкото и да ми е трудно малко по малко се опитвам  да се отърва от него няма да е лесно.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 486
Още един съвет - ако при раждането този мизерник не признае детето, ще ти спести много мъки в бъдеще. Защото ако го впишат като баща, законът е все едно сте женени (в съжителство).
Не можеш нито паспорт да му извадиш, нито на екскурзия да отидеш, защото ще се иска съгласие на бащата.

Така че ако не се интересува от теб и от детето - най-добре.
Не прави грешката да се интересуваш от него.
Ще страдате и ти, и детето.
Бягай!
И ако е необходимо си издействай ограничителна заповед!

# 25
  • Мнения: 31 677
Още един съвет - ако при раждането този мизерник не признае детето, ще ти спести много мъки в бъдеще. Защото ако го впишат като баща, законът е все едно сте женени (в съжителство).

Така че ако не се интересува от теб и от детето - най-добре.
Не прави грешката да се интересуваш от него.
Ще страдате и ти, и детето.
Бягай!
И ако е необходимо си издействай ограничителна заповед!

Ако имат брак, той си се води баща и няма нужда да припознава.
А ако нямат, вече пак мисля има право да припознае детето и то доста дълъг срок. Ама тук вече не съм запозната.

# 26
  • Мнения: 37
Още един съвет - ако при раждането този мизерник не признае детето, ще ти спести много мъки в бъдеще. Защото ако го впишат като баща, законът е все едно сте женени (в съжителство).
Не можеш нито паспорт да му извадиш, нито на екскурзия да отидеш, защото ще се иска съгласие на бащата.

Така че ако не се интересува от теб и от детето - най-добре.
Не прави грешката да се интересуваш от него.
Ще страдате и ти, и детето.
Бягай!
И ако е необходимо си издействай ограничителна заповед!
И аз съм на мнение колкото по-малко достъп има до мен толкова по-добре. Дори да не знае кога и къде ще родя за да не припознае детето.  Имам късмета ,че брак нямам с него.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 486
Пак ще се включа с линк:
https://pravatami.bg/23945
След като детето се роди, трябва лично да подам писмено заявление за припознаване до длъжностното лице по гражданско състояние към общината. Това е кметът на съответната община или определено от него длъжностно лице. Другата ми възможност е да подготвя нотариално заверена декларация и да я представя в лечебното заведение, където детето е родено. От там тя ще бъде изпратена до общината по служебен път, заедно със съобщението за раждане. И в двата случая обаче майката на детето трябва да е съгласна с припознаването.

# 28
  • Мнения: 31 677
Пак ще се включа с линк:
https://pravatami.bg/23945
След като детето се роди, трябва лично да подам писмено заявление за припознаване до длъжностното лице по гражданско състояние към общината. Това е кметът на съответната община или определено от него длъжностно лице. Другата ми възможност е да подготвя нотариално заверена декларация и да я представя в лечебното заведение, където детето е родено. От там тя ще бъде изпратена до общината по служебен път, заедно със съобщението за раждане. И в двата случая обаче майката на детето трябва да е съгласна с припознаването.

Тя трябва да е съгласна.
Обаче ако не се съгласи, той може да се заинати и заведе дело за доказване на бащинство. И ще го докаже. И тя ще плаща сигурно делото.
Може и да му се запъне и той да се откаже, но може и дело да заведе.
А срок за припознаване няма. Може да поиска след 10 години да го припознае и вижда.
Отгледано, възпитано, някой друг е поел всички отговорности и той тогава да реши да се прави на родител.
Ако се установи бащинство, той е длъжен да плаща и издръжа, но и има  право да вижда детето.
Авторката да не си въобразява, че като нямат брак ще се отърве лесно.

# 29
  • Мнения: 6 622
Наистина припознаването на детето може много да ти усложни живота в бъдеще. Аз един лев издръжка не съм видяла, но за сметка на това не мога да изведа детето никъде. Що се отнася до притесненията ти от отглеждането на дете сама, нормално е да ги имаш сега, но бързо ще разбереш, че не е толкова страшно.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ми тя и иначе щеше да го гледа сама. С мъж тираджия да не би да си е мислила, че ще е до нея...

# 31
  • Мнения: 31 677
Освен да се консултира с адвокат и да го накара да се откаже от припознаване.
Абе най-добре като роди да пише баща неизвестен е моето мнение.
Може онзи въобще да не се затърчи да се занимава с нея.
Даже може и в чужбина да избяга без проблем ако бащата е неизвестен. Иначе и трябва разрешение.

# 32
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Ми тя и иначе щеше да го гледа сама. С мъж тираджия да не би да си е мислила, че ще е до нея...

Не е съвсем вярно. Тираджиите имат доста почивки  и отпуска и са си у дома. Като работят 20 дена после 10 дена почиват. Не е все едно дали е с баща си 5 дена месечно или изобщо не го вижда. А и когато родителите живеят заедно парите на бащата или поне част от тях влизате домакинството.

Бащата може да се обърне към съда и да бъде вписан като баща и майката нищо не може да направи.

# 33
  • Мнения: 6 930
Още един съвет - ако при раждането този мизерник не признае детето, ще ти спести много мъки в бъдеще. Защото ако го впишат като баща, законът е все едно сте женени (в съжителство).

Така че ако не се интересува от теб и от детето - най-добре.
Не прави грешката да се интересуваш от него.
Ще страдате и ти, и детето.
Бягай!
И ако е необходимо си издействай ограничителна заповед!

Ако имат брак, той си се води баща и няма нужда да припознава.
А ако нямат, вече пак мисля има право да припознае детето и то доста дълъг срок. Ама тук вече не съм запозната.

Ако нямат брак и не припознае детето при раждането, след това има ЕДНА година, в която може да претендира за бащинство по съдебен ред. После вече не може.
Авторке, така както го описваш този, гарантирам ти, че ше стане много по-зле, когато се появи бебето. Е тогава вече излизат още повече неща за човека. Хубавото е, че на теб рязко ще ти мине любовта към него, защото ще е видиш, че само ти, детето и хората, които те подкрепят са важни. Всичко друго отива на заден план.
Аз също бих те посъветвала, ако можеш да родиш, БЕЗ той да припознае детето. Просто звучи като човек, който би ти създавал само проблеми е бъдеще.
Бъди спокойна и мисли само за детето и себе си, другото ще се нареди, щом имаш и подкрепа от семейството.

# 34
  • Мнения: 31 677


Ако нямат брак и не припознае детето при раждането, след това има ЕДНА година, в която може да претендира за бащинство по съдебен ред. После вече не може.
Авторке, така както го описваш този, гарантирам ти, че ше стане много по-зле, когато се появи бебето. Е тогава вече излизат още повече неща за човека. Хубавото е, че на теб рязко ще ти мине любовта към него, защото ще е видиш, че само ти, детето и хората, които те подкрепят са важни. Всичко друго отива на заден план.
Аз също бих те посъветвала, ако можеш да родиш, БЕЗ той да припознае детето. Просто звучи като човек, който би ти създавал само проблеми е бъдеще.
Бъди спокойна и мисли само за детето и себе си, другото ще се нареди, щом имаш и подкрепа от семейството.

Това е добре. Дано да е така.
Тогава може би авторката като роди, да пише баща неизвестен.
Може и да извади късмет и той въобще да не се интересува.
От друга страна може и на инат да го направи.

# 35
  • Мнения: 6 930
Така е, проверено! Нека го направи. Днк експертиза е 800-1000лв. Адвокат и другите разходи, които той ще трябва да плати-отделно. Може и да му мине мерака...

# 36
  • Мнения: 31 677
tuali, да, може и да му мине мерака.
Но наскоро имаше тук подобен казус и при завеждане на делото от негова страна, ако тя загуби и се докаже бащинство се оказа, че майката плаща всичко.
Може и да греша.
Но си права, тия разходи може да го откажат. Предвид, що за човек, няма да се учудя.

# 37
  • Мнения: 6 930
А и ще трябва със сигурност да е в България за дати на дела, тестове....

# 38
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Честно казано мислех,че след като забременея малко или много нещата ще се променят,а те станаха по -зле.
Често срещана грешка на млади момичета, за съжаление се заплаща скъпо. Разберете, че това, което виждате и усещате насреща си, е точно това, което виждате и усещате, и нищо по-различно. Оставете заблудите и надеждите. Няма скрити добри качества, няма скрита доброта, няма и дори опити за наченки на промени към по-добро - точно това е, което виждате и усещате като характер и поведение. Няма как да очакваш, че едно бебе ще промени пародията на мачо пишман патриархал в нещо по-добро. Напротив, тогава започва да мисли, че с дете няма къде да ходиш, в кърпа си му вързана и затова обикновено поведението му става още по-отвратително.
А ти не си длъжна да седиш и да траеш. Голяма работа, че ще си самотна майка - твоите и на детето сигурност и спокойствие нямат цена.

# 39
  • Мнения: 14
Ех, когато си видяла що за стока е, защо си бързала да забременееш? На 24 години не гониш последния влак. Не си мисли, че когато се роди детето тоя ще стане любящ мъж и баща. Ти си голям човек, но помисли за детето си - такъв живот ли искаш за него? В страх и тормоз? Събира си багажа и си заминавай във Варна, не бъди цял живот нечия изтривалка и някой ден - и боксова круша. Изкара си остатъка от бременността на спокойствие, защото няма По-голям ужас за една майка от преждевременно родено дете. Щом нямате брак дори не го записва като баща на детето, защото в бъдеще ще има да си блъскаш главата в стената.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 603
E, тя вече си е събрала багажа и е при майка си, което показва наличие на някакъв здрав разум и работещо чувство за самосъхранение. Онзи обаче няма да я остави на мира, дано не поддаде, когато започне да й се мазни. Не звучи много уверена.

# 41
  • Мнения: 18 530
Които от нас имаме дъщери, трябва да им говорим по тази тема. Много е тъжно, че едно младо и интелигентно момиче е търпяло такъв мъж Sad При първата обидна дума или посягане жените трябва да късат с такъв тип и да се махат! И то по възможност не очи в очи, а по телефона или дистанционно да става скъсването.

# 42
  • Мнения: 37
Които от нас имаме дъщери, трябва да им говорим по тази тема. Много е тъжно, че едно младо и интелигентно момиче е търпяло такъв мъж Sad При първата обидна дума или посягане жените трябва да късат с такъв тип и да се махат! И то по възможност не очи в очи, а по телефона или дистанционно да става скъсването.
Да, права сте. Сега моето скъсване става по-телефона и да нямам възможност да се видя с него,така става по -лесно. Имам такава възможност ,защото работата му е такава,че не е в България,но върне ли се след 2 месеца ще се опита да се свърже с мен. Но няма да му позволя това. В моя полза е,че сега не проявя интересен да ме търси.

# 43
  • Мнения: 37
E, тя вече си е събрала багажа и е при майка си, което показва наличие на някакъв здрав разум и работещо чувство за самосъхранение. Онзи обаче няма да я остави на мира, дано не поддаде, когато започне да й се мазни. Не звучи много уверена.

Да върне ли се в България ще започне да ме търси,но не проявявам желание да го видя. Но и той не проявява ингерес от месец вече да ме търси. Осъзнах,че грешката е моя затова,че съм го търпяла е станало е вече бебчето само мога да стоя надалеч от него.

# 44
  • Мнения: 2 887
Тръгвай си , не му пиши дете , ако нямате брак , след като родиш ще е по- зле , трябвало е отдавна да си тръгнеш . Ако има при кой да идеш и майчинство , не чакай .

# 45
  • Мнения: 37
Тръгвай си , не му пиши дете , ако нямате брак , след като родиш ще е по- зле , трябвало е отдавна да си тръгнеш . Ако има при кой да идеш и майчинство , не чакай .

Не желая детето ми да носи неговата  фамилия по причината, че ще имам големи ядове с него напред. Имам късмета,че нямаме брак.

# 46
  • Мнения: 31 677
Блокирай го отвсякъде - блокирай го на вайбър, изтрий фейсбука му и там го блокирай. Телефония му номер също.

Аз ако искам котка, ама си взема куче и реша да го уча да мяука, дали ще успея?  newsm78
Толкоз по  глупавите ти очаквания да промениш мъж.
Като харесаш някого, го правиш защото е такъв какъвто е. Ако искаш да го променяш - слаба ти е любовта.
А след като години си търпяла гадости, считам, че и ти си имаш проблеми и ако не ги разрешиш, пак ще попадаш на боклуци.
Би трябвало още след първото посягане, обида и напиване е трябвало да го напуснеш.

# 47
  • Мнения: 37
Блокирай го отвсякъде - блокирай го на вайбър, изтрий фейсбука му и там го блокирай. Телефония му номер също.

Аз ако искам котка, ама си взема куче и реша да го уча да мяука, дали ще успея?  newsm78
Толкоз по  глупавите ти очаквания да промениш мъж.
Като харесаш някого, го правиш защото е такъв какъвто е. Ако искаш да го променяш - слаба ти е любовта.
А след като години си търпяла гадости, считам, че и ти си имаш проблеми и ако не ги разрешиш, пак ще попадаш на боклуци.
Би трябвало още след първото посягане, обида и напиване е трябвало да го напуснеш.



Да прави сте всички по-това отношение,защо съм търпяла всичко това ли? Да задавала съм се въпроса хилади пъти и съм стигала до там,че многото години голямата  привързаност и силната обич от моя страна. За да му е такова държанието може би никога не съм била обичана както аз обичах и търпях унижения години наред. Сега съжалявам за всичко,колкото и да ми е трудно.

# 48
  • Мнения: 31 677


Да прави сте всички по-това отношение,защо съм търпяла всичко това ли? Да задавала съм се въпроса хилади пъти и съм стигала до там,че многото години голямата  привързаност и силната обич от моя страна. За да му е такова държанието може би никога не съм била обичана както аз обичах и търпях унижения години наред. Сега съжалявам за всичко,колкото и да ми е трудно.

Глупости пишеш. Не е това.
Нормалните хора  като ги обиждат и бият не изпитват привързаност и обич към малтретиращите ги.
Може и ниско самочувствие да имаш и да смяташ, че друг няма да намериш. Но за мен е психично отклонение човек да търпи такова поведение, да седи в такава връзка и да приказва, че щото обичал и бил привързан. Не казвам, че си луда, казвам, че имаш емоционални липси, но това не изклюва факта, че ти също си виновна като си останала с този човек години.
Била съм малтретирана. Познай колко обичам и колко съм привързана към тези хора - точно 0 %.

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839


Не желая детето ми да носи неговата  фамилия по причината, че ще имам големи ядове с него напред. Имам късмета,че нямаме брак.

Сега се сети какво не желаеш- когато не зависи от теб.
Никакъв късмет не е липсата на брак, защото той има същите права като теб, спрямо детето.
Късмет имаш, че въпреки всичко, което си натворила през годините, майка ти те е приела.
Като пишеш, че можеш сама да се издържаш и имаш собствено жилище, за майка ти и нейния апартамент ли говориш?
Или получаваш толкова висока заплата, та не ти трябва издръжка?

# 50
  • Мнения: 37


Не желая детето ми да носи неговата  фамилия по причината, че ще имам големи ядове с него напред. Имам късмета,че нямаме брак.

Сега се сети какво не желаеш- когато не зависи от теб.
Никакъв късмет не е липсата на брак, защото той има същите права като теб, спрямо детето.
Късмет имаш, че въпреки всичко, което си натворила през годините, майка ти те е приела.
Като пишеш, че можеш сама да се издържаш и имаш собствено жилище, за майка ти и нейния апартамент ли говориш?
Или получаваш толкова висока заплата, та не ти трябва издръжка?

Защо не искам да има нищо общо с детето ли? Не желая това да се случи,защото до третия месец имах тежка бременостт, а той нито веднъж не влезе в положение. И само повтаряше "само ти ли си бременна". Не се интересува от прегледите дали бебо е добре или има проблем. Когато сме се карали колко пъти от устата му излизат думите,че било му ранно за деца и не искал. И след ден-два се извинява или казва не помня да съм казвал такова нещо. Е как да искам да бъде на детето баща или да се прави на такъв.
А сега от два месеца живея при майка ми няма как да не ме приеме,защото и тя виждаше какво става. А апартамента не е на майка ми,а от баща ми. Е не вземам толкова голяма заплата,че да не ми трябва издръжка,а искам да се лиша от скандали и напрежение.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 486
Супер че си се махнала. Малко си позакъсняла, но важното е че си го осъзнала. Така че сега гледаш напред, не назад.

Бъди предпазлива, защото не е ясно какво ще го перне след 1-2 месеца и дали няма да реши да те тормози отново.
Така както го разказваш, не е много наясно какво иска. А и хората, които прибягват до системна употреба на трева и наркотици, с времето стават по-зле психически.
Погрижи се да знаеш какви са ти правата - на теб и на детето.
И как можеш да се предпазиш от тормоз - сега и в бъдеще.
Има организации, които защитават самотни жени, жени жертви на насилие. Те имат юристи и могат да ти дадат адекватен съвет.
Стискам палци - за теб и детето - всичко да е наред. И да няма повече тормоз Simple Smile

# 52
  • Мнения: 37
Да и аз съм на мнение,че след месец,два може да тръгне отново да ме потърси,но аз не искам дори да го виждам вече. Е майка му ми звънни да ме търси,но дори и на нея не отговарям няма смисъл. Е от употребата на наркотици не съм видяла нищо хубаво така,че нещата при него ще стават все по-зле. Как така ще ми употребява наркотици и ще гледа дете. Няма как да стане.

# 53
  • Мнения: 6 622
Посъветвай се с адвокат, употребата на наркотици може да ти е от полза. Не съм сигурна в това, което казвам, но ако се докаже, а това става лесно с тест, може да се ограничи виждане с детето, в случай, че реши да те наказва чрез него.

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Чакай сега, употребява марихуана или наркотици? Защото има разлика.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 486
И каква е разликата? Ако е марихуана, поведението му не се брои за тормоз ли?

# 56
  • Мнения: 6 622
Марихуаната си е наркотик и употребата му е забранена в България.

# 57
  • София
  • Мнения: 24 839
Сега и гипс може да употребява- нали трябва девойката да е цялата в бяло и задължително жертва.
10 години е тормозила майка си с глупостите си и е участвала в тъпотиите на младежа, че и забременяла напълно осъзнато, въпреки всичко!
И това същество ще отглежда и възпитава дете.
На какво ще го научи? И с какви очи изкарва довчерашното си другарче по простотии виновен за собствените ѝ решения?
Дори на другата баба не вдигала телефона, защото нямало смисъл. А, кое има смисъл- сълзливото "Да си гушна бебчето и да се успокоя"? Ай, че се вбесих. То, бива, ама опростачаването е тотално и май няма спиране.

ПП. Сега в едно предаване по повод филм за наркотиците, се каза че всяко второ дете посяга към наркотиците.......

# 58
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И каква е разликата? Ако е марихуана, поведението му не се брои за тормоз ли?

Ако е на разни субстанции- положението е много по-сериозно. Не малко народ е превъртял и извършил ужасни неща.
И марихуаната не е за подценяване, но не бих я сравнила с ефекта от синтетична дрога, хероин, метаамфетамини и т.н.

Авторката при всички случаи трябва да се спасява и завинаги да прекъсне всякакви връзки с психопата, но ако е на твърди наркотици бих посъветвала да си осигури допълнителна защита.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 486
Не мисля че видът на опиата има отношение към случая. Прекаляването с алкохол не е по-малък проблем, хем е позволен законово. Проблемът е генерален - че прибягваш към опиати, за да избягаш от решаването на ежедневните проблеми, а това не се лекува.

# 60
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ти не мислиш, но аз мисля. Виждала съм хероинов наркоман на какво е способен, а трева пуши всеки втори. Нещата са несравними. Последствията също.

# 61
  • София
  • Мнения: 7 486
Виждала съм такива които пушат от време на време, виждала съм и такива, които си остават в къщи за да пушат и пият, за да лежат на нечий гръб.
В случая става въпрос за второто, плюс безотговорност и тормоз.
Ключовата дума тук е тормоз.
Не разбирам защо спорим за придружаващите тормоза вещества.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Авторката изглежда ужасно податлива на чуждо мнение. На мен ми се струва, че ще му клекне на тоя.

# 63
  • Мнения: 31 677
Възможно е. 9 години простотии е търпяла. Сигурно ще и мине, ще се съберат, после пак той ще изтрещи, тя пак ще се изнесе. А горкото дете ще расте в отровна среда за която са виновни и двамата родителя, не само бащата.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 486
Вместо да си чешем езиците бих препоръчала всички критикуващи да прочетат следния текст, по-специално разделът "как да бъдем полезни на човек, станал жертва на домашно насилие".
https://animusassociation.org/ne-burkai-nasilieto-s-lubov/

Алекс, прочети го и ти.

# 65
  • Мнения: 37
Не мисля че видът на опиата има отношение към случая. Прекаляването с алкохол не е по-малък проблем, хем е позволен законово. Проблемът е генерален - че прибягваш към опиати, за да избягаш от решаването на ежедневните проблеми, а това не се лекува.

Не мога да кажа,че е на силни наркотични вещества,но все стига до там постоянно да е под влиянието на някво опояващо вещество. Дали било алкохола или било то марихуана или малко по-силно.Това не мисля,че е добре за детето. До сега съм ги търпяла тези неща незнайно защо,но оттук нататък не.

# 66
  • Мнения: 37
Виждала съм такива които пушат от време на време, виждала съм и такива, които си остават в къщи за да пушат и пият, за да лежат на нечий гръб.
В случая става въпрос за второто, плюс безотговорност и тормоз.
Ключовата дума тук е тормоз.
Не разбирам защо спорим за придружаващите тормоза вещества.


Тука сте много права в моя случай е второто. Той не употребява от време на време,а той  ежедневно да си го прави вкъщи.

# 67
  • Мнения: 37
Възможно е. 9 години простотии е търпяла. Сигурно ще и мине, ще се съберат, после пак той ще изтрещи, тя пак ще се изнесе. А горкото дете ще расте в отровна среда за която са виновни и двамата родителя, не само бащата.


Не мога да кажа,че само той е виновен за всичко. И аз съм виновна,че съм търпяла всичко това. Все пак това са 9 години. Да бих се определила като податлива, но не бих се върнала там по причината,че след мен има друг човешки живот,който не искам да страда.

# 68
  • Мнения: 37
Вместо да си чешем езиците бих препоръчала всички критикуващи да прочетат следния текст, по-специално разделът "как да бъдем полезни на човек, станал жертва на домашно насилие".
https://animusassociation.org/ne-burkai-nasilieto-s-lubov/

Алекс, прочети го и ти.

Благодаря! Полезно е.

# 69
  • Мнения: 31 677
Като цяло жертвите се смятат за виновни, за провокатори.
А не е така.
Виновна си, че си търпяла и позволявала тормоза. Затова и такива хора, ако сами не осъзнаят проблемите си е нужно ако трябва към терапевт да се обърнат иначе са осъдени да повтарят модела.
Дано си осъзнала тия неща, иначе си обричаш детето на тежък живот с такъв баща. И вина ще имаш ти, а не само бащата.
Жертва си до един момент, после ставаш съучастник.

# 70
  • Мнения: 37
Сега и гипс може да употребява- нали трябва девойката да е цялата в бяло и задължително жертва.
10 години е тормозила майка си с глупостите си и е участвала в тъпотиите на младежа, че и забременяла напълно осъзнато, въпреки всичко!
И това същество ще отглежда и възпитава дете.
На какво ще го научи? И с какви очи изкарва довчерашното си другарче по простотии виновен за собствените ѝ решения?
Дори на другата баба не вдигала телефона, защото нямало смисъл. А, кое има смисъл- сълзливото "Да си гушна бебчето и да се успокоя"? Ай, че се вбесих. То, бива, ама опростачаването е тотално и май няма спиране.

ПП. Сега в едно предаване по повод филм за наркотиците, се каза че всяко второ дете посяга към наркотиците.......



Никога не бих стигнала до тук. Не съм си представяла нещата по този начин. Да търпяла съм ги тези неща с мисълта,че мога по някакъв начин да му променя поведението,но така и не се случи. Защо няма смисъл да дигам телефона на неговата майка ли? Да,няма защото ми се обажда за да ме моли да се върна. А има ли смисъл?

# 71
  • Мнения: 37
Като цяло жертвите се смятат за виновни, за провокатори.
А не е така.
Виновна си, че си търпяла и позволявала тормоза. Затова и такива хора, ако сами не осъзнаят проблемите си е нужно ако трябва към терапевт да се обърнат иначе са осъдени да повтарят модела.
Дано си осъзнала тия неща, иначе си обричаш детето на тежък живот с такъв баща. И вина ще имаш ти, а не само бащата.
Жертва си до един момент, после ставаш съучастник.


 Да така е опитвам се да поправя грешките,който са допуснати до тук.  Защото ако продължа ли всичко каквото е било до сега не е добре за детето,то ще страда. Осъзнавам,че съм виновна че съм търпяла всичко това. Много хора от обкръжението ми са ви казвали,че трябва да бягам,но и така не го направих,когато бях без дете.

# 72
  • Мнения: 6 930
Възможно е. 9 години простотии е търпяла. Сигурно ще и мине, ще се съберат, после пак той ще изтрещи, тя пак ще се изнесе. А горкото дете ще расте в отровна среда за която са виновни и двамата родителя, не само бащата.


Не мога да кажа,че само той е виновен за всичко. И аз съм виновна,че съм търпяла всичко това. Все пак това са 9 години. Да бих се определила като податлива, но не бих се върнала там по причината,че след мен има друг човешки живот,който не искам да страда.

Майко мила, ДЕВЕТ години! Това първото ти гадже ли е? Много отдавна е трябвало да се разделите...

# 73
  • Мнения: 31 677
Пише, че е на 24, значи от 15 годишна е била само с него  newsm78

# 74
  • Мнения: 18 530
Последният мъж на Кери Катона - бивша певица от Атомик Китън и английско селебрити - е бил наркоман. Тя спира дори да му дава детето при него и правилно. Той умира в един  момент, защото е толкова неадекватен, че е ЯЛ някакъв наркотик...дали не е била права жената? Сега и тя, и детето й са живи. А ако детето беше с баща си по време на някакви изпълнения? То сега е едва на 6 години, а я си представете 2-3 годишно оставено с наркоман?

# 75
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо да си представяме?
Аз си представям друго- абсолютното безхаберие на 24 годишна жена, която забременява целенасочено от този наркоман, извинявайки се с това, че след 9 години съжителство с него, все още вярвала че може да го промени. И интересно- веднага след забременяването, и иде прозрение свише, че тая няма да я бъде и сбира багажчето, и пристига при мама с армаган.

# 76
  • Мнения: 31 677
absurT, по-добре сега прозрение, отколкото след години.
А дали е прозрение или просто прави чупки в кръста  и пак ще се върне не е ясно. 9 години са това. Не връзка 6 месеца или година, а цели 9.
Наскоро имаше тема за жена родила от наркоман и вместо да бяга с детето, тя пита как да откаже от наркотиците мъжа си  Laughing
Ако една майка пуши, пие или се дрогира е логично, че ще навреди на плода.
Но смятам, че същото може да се отнесе и към бащата в известна степен. Носител на генетична информация е все пак.
Аз не бих могла  да си лягам с пиянде и/или наркоман.  И се чудя как има жени го правят.
Пък даже и деца им раждат.

# 77
  • Мнения: 37
Да избрах тази опция,защото по-добра  вариант този мисля,че няма. Допуснати е грешка,че съм забременяла от този човек,но по-добре ли ще е да стоя при него. Незнам какво хубаво ще видя за детето си.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 006
Поредната дето иска да си запълва душевните липси с бебенце. Пък трябва и да е в крак с модата - как тъй връсничките ще си имат бебенца, пък тя ще е по-назад?!  Бий мЪ, значу мЪ УбичЪ -що да не родя от него!!! Mask

# 79
  • Мнения: 37
Поредната дето иска да си запълва душевните липси с бебенце. Пък трябва и да е в крак с модата - как тъй връсничките ще си имат бебенца, пък тя ще е по-назад?!  Бий мЪ, значу мЪ УбичЪ -що да не родя от него!!! Mask


Много ти е грешно впечатлението,че просто съм искала да имам бебенце защото връсниците ми  имат.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 006
Много ти е грешно впечатлението,че просто съм искала да имам бебенце защото връсниците ми  имат.
А тогава защо го искаше, след като ясно се е виждало що за стока е "мъжът"? Вика ти, бие те, унижава те, държи се по зле от с парцал с тебе, ама ти напираш и се натискаш, че и бебе да му раждаш - защо?

# 81
  • София
  • Мнения: 7 486
Ако я разпънете и я замервате с камъни дали ще помогнете?

# 82
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, да я погалим по умната главица и да ѝ кажем браво ли?
Форумът се напълни с теми като тази- присърбяло я, зарязала всичко и се помъкнала с някакъв боклук. И колкото по-зле се държи с нея, толкова по-неистово иска да му ражда бебче.
ВЕрно, съсипаха я тая държава.....

# 83
  • Мнения: 87
Блокирай го отвсякъде - блокирай го на вайбър, изтрий фейсбука му и там го блокирай. Телефония му номер също.

Аз ако искам котка, ама си взема куче и реша да го уча да мяука, дали ще успея?  newsm78
Толкоз по  глупавите ти очаквания да промениш мъж.
Като харесаш някого, го правиш защото е такъв какъвто е. Ако искаш да го променяш - слаба ти е любовта.
А след като години си търпяла гадости, считам, че и ти си имаш проблеми и ако не ги разрешиш, пак ще попадаш на боклуци.
Би трябвало още след първото посягане, обида и напиване е трябвало да го напуснеш.



Да прави сте всички по-това отношение,защо съм търпяла всичко това ли? Да задавала съм се въпроса хилади пъти и съм стигала до там,че многото години голямата  привързаност и силната обич от моя страна. За да му е такова държанието може би никога не съм била обичана както аз обичах и търпях унижения години наред. Сега съжалявам за всичко,колкото и да ми е трудно.
За да търпиш подобно поведение отсреща, не се обичаш. А как обичаш някой друг като себе си не обичаш? Научи се първо да се обичаш и уважаваш и тогава скачай във връзки.
Надявам се, че детето поне ще обичаш и няма да позволиш да расте в отровна среда с емоционално сакат баща-примат.

# 84
  • Мнения: 1 415
Много трудно се намират свестни мъже в днешно време.Да не прозвучи кофти,но твоята история за мен е поредното доказателство за това.Аз лично отдавна се отказах да се омъжвам.Нито ме влече,нито бих искала и аз евентуално да се озова в позицията на самотна майка.Рискът за това е прекалено голям.
Пожелавам ти да намериш пътя си и да си щастлива с детенцето си.

# 85
  • Мнения: 18 530
В позицията на самотна майка може да се озове всяка жена. Никой не е застрахован - просто не трябва да мислим само за кофти вариантите, нали?

# 86
  • Мнения: 1 415
Сигурно е така,но няма лошо и да не се подлагаш на някои неща.Това също е легитимен избор.

# 87
  • Мнения: 18 530
Да, разбира се, ако на пръв поглед изскачат бъдещи проблеми, не си струва да се рискува. Но зад всяка перфектна на пръв поглед връзка също се крият изненади Simple Smile

# 88
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
В позицията на самотна майка може да се озове всяка жена. Никой не е застрахован - просто не трябва да мислим само за кофти вариантите, нали?

Хм, не. Самотна майка може да стане само жена, която има дете. Докато няма дете, колкото и мъже да я зарежат или тя да ги разкара си остава безгрижна мома.

Точно кофти вариантите трябва да се предвидят. За готин, розов живот няма смисъл да се кахърим.

# 89
  • Мнения: 37
Много трудно се намират свестни мъже в днешно време.Да не прозвучи кофти,но твоята история за мен е поредното доказателство за това.Аз лично отдавна се отказах да се омъжвам.Нито ме влече,нито бих искала и аз евентуално да се озова в позицията на самотна майка.Рискът за това е прекалено голям.
Пожелавам ти да намериш пътя си и да си щастлива с детенцето си.

Да съгласна съм,че трудно се намират свестните мъже,който ще те уважават и обичат. Но аз попаднах точно там където не трябва,но станало вече. Опитвам се да продължа напред сама въпреки всичко.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Само на мен ли ми прави впечатление, че той и нейната майка е обиждал лично и се чудя, ако това е било преди забременяването, тази майка не е ли казала на дъщеря си да го остави....

А авторката още в първи пост написа, че около нея повечето били обвързани или с бебе и на нея й се искало, пък сега не зарази това забременяла....

# 91
  • София
  • Мнения: 17 592
За съжаление, адът се е получил с активното ти съдействие. Знаела си, виждала си какво прави, ясно ти е било, че този човек няма да се промени към по-добро, но въпреки това не си се спряла. Защо забременя? Защото мислеше, че той изведнъж ще се промени като с магическа пръчка? Да беше прочела малко теми тук преди това, че да ти стане ясно как това е невъзможно.

Мнението ми е крайно. Махай се. Върви при родителите си, спомена, че имаш жилище. Обясни им ситуацията, посипи си главата с пепел и помоли да ти помогнат.


100% най-удачното решение.

# 92
  • Мнения: 21
Не мога да повярвам как съвсем случайно попаднах на авторката тук и същата с друго име Lady Vanesa, създала и Другата тема със същото име...

https://m.bg-mamma.com/?topic=874153

Публикувала една исъща привидно история с променени някои подробносни, а същевременно изречения дословно еднакви. Не те ли е срам, бе момиче, да губиш времето на хората да ти съчувстват напразно и да ти дават съвети?

# 93
  • Мнения: 646
Две неща:
1 - "На 24 другите ми приятелки имаха семейства, исках и аз." - Грешка, ако другите скачат от мост и ти ли ще скочиш? Това винаги ме оставя без думи, да се водим по другите, ама карай.
2 - Карате се, не работи, пуши, обижда те, блъска - С кой акъл ще искаш дете от този човек? С пистолет опрян в челото няма да се втурна да правя дете, с човек, който очевидно е неподходящ или причинява токсичността в една връзка.

Оттам нататък, всеки носи последиците от своите избори и решения, които е направил.

# 94
  • Мнения: 179
Аз съм изумена как тоя тип те тормози и накрая завършваш със страх ме е от раздялата... на 28 съм бременна съм ... вече моите приятелки са с деца ма 5 6 7 години, явно трябваше да се самоубивам, защото толкова късно заченах... логиката първо е тъпа,тоест порасни ,ще имаш дете и отговорности.... тормози те мъжа ти ами стой бе .. нека и детето ти вижда това ... що толкова ..... жени има нензнам ... ще седиш 10 години ,че и дете ще направиш от такъв човек

# 95
  • Мнения: 5 002
Поредната тема,в която изпитвам съчувствие единствено към горкото дете...

Общи условия

Активация на акаунт