Нисък ръст при дете

  • 2 097
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте,
 притеснила съм се за ръста на моето момченце. Той е на 6год. и 10мес. и е висок 112см.Според неговата педиатърка няма проблем.Но той е най-нисък  от всички дечица от неговата група ,дори по-нисък от деца с месеци по-малки навъзраст? Искам да направя консултация с ендокринолог и моля за препоръки.От гр.София сме.

# 1
  • Мнения: 948
А вие с таткото високи ли сте? Ген.

# 2
  • Мнения: 11 970
Не са много, вярно.
Има ли забавяне в растежа? Колко се роди детето и наддава ли всяка година и с колко?
Имам две деца. И двамата са сред по-ниските сред връстниците си, но в норма, макар и под средния ръст за възрастта. Ако е под долната граница вече е тревожно. Дъщеря ми е около 127 см на 9г и 4 месеца е. Синът ми на 5г и 7 м е около 106см.

# 3
  • Мнения: 45
Таткото е 185см. ,аз 165см.Малкия е роден 49см.С колко расте всяко година не мога да кажа,ве съм гледала.Но ми направи впечатление,че  имаше  и други дечица по-дребничкш като него и не се притеснявах,а сега и те са доста по-високи вече от нас.

# 4
  • Мнения: 11 970
В София може да направите консултация в детската болница (педиатрията) или при детски ендокринолог. Като цяло детето Ви е с нормален ръст, макар и може би малко под средния. А и не е задължително да "вземе" ръста на баща си. Моят син също е по-дребен от доста дори по-малки деца, но важното е, че расте. Притеснително би било на тази възраст да не расте на ръст или да наддава сама по 1-2-3 см на година. В групата му все още доста деца са около неговия ръст. Той също е роден в началото на година (март). Много момчета "дръпнат" в ръста чак около 9-10 клас. Следете детето да е в норма, т.е да расте и да няма забавяне в растежа. Може да го запишете и на плуване.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Съгласна съм,че момчетата дръпват на ръст като по-големи.Брат ми например на сватбата ми през 2007,когато бе на 17 години,бе малко по-нисък от мен(аз съм 163 см),на следващата година ,когато се роди синът ми и той дойде да го види вече беше с половин глава по-висок от мен.

Общи условия

Активация на акаунт