Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Обвързани с МЪЖ ОВЕН - 2

• 10 941
  • 178
  •   1
Отговори
  • Боса по асфалта вървя си ...
Ще успеем ли да разгадаем и опитомим мъжа Овен
или ще изгорим в огъня му ???

Какъв е мъжът Овен?
Добър, любвеобилен и весел или егоист, сприхав и киселяк?

# 1
Аз ли съм първа?   Smiley
Моят Овен-чо е добър, любвеобилен и весел.И дано си остане все такъв....че казват, с напредването на годините лошите черти добиват все по-.....заплашителни размери.

Благодаря за темата!   Two Hearts

# 2
Хахаха
Тема номер 2.
Толкова ли са страшни тези овни

# 3
И аз съм тук.

ralitsa_bv, не са страшни, но определено си имат своите... особености.

# 4
  • София - Рим и обратно
Не са страшни, но не е скучно с тях.

Благодаря за темата! Heart

# 5
Здравейте всички Овенски половинки, одавна ви чета и сега и аз да се включа, вече в по-напреднала връзка с Овен. Моето рогато за сега е спокойно, любвеобилно,не е по-изблиците и скандалите-за сега. Минали са едва 3 год. Ще видим за напред.
Преди години пак имах взимане даване с Овен беше доста по-голям от мен и пак не беше избухлив. Може би на такива попадам.🤔Аз не търпя скандали, ревности и ограничения( Стрелец)

# 6
На мен пък ми харесва, че когато стане скарване, той винаги пръв прави стъпката за разсейване на облаците, и добре, че е такъв, понеже аз съм склонна иначе да мълча и да си държа яда с дни докато не се изговори въпроса. От него се уча да оставям да ми минава по-бързо и да приемам веднага подадената ръка. Единственият минус за мен е склонността му към избухване, но товя се случва рядко и признавам си, когато доста съм го била предизвикала с ината си. Но е за кратко и отново той е способният да направи помирението. Така че за мен плюсовете им са повече, и това, че не е скучно, хич не е на последно място. Simple Smile Да не говорим за интересните хрумвания за романтични изненади без повод!

# 7
  • София - Рим и обратно
О, да, както лесно избухва, така и лесно му минава. Даже понякога ми идва прекалено лесно. На мен още не ми е минало, а той вече ме прегръща и целува, и се лигави. Като малките деца. Но пък наистина, ако беше като мен, способен да си мълчи с дни, щеше да е доста тегаво ежедневие.

# 8
Хаха, да. Или се прибира след като сме скарани или ми звънва по тел.и говооори едно весело, все едно няма нищо и даже се чуди защо аз не съм така... Алооо не помниш ли, че се карахме!... Grinning Но по-добре да сме различни и да се допълваме, че наистина ако двамата млъкнем с дни, ще е страшно.

# 9
И аз съм тук.

ralitsa_bv, не са страшни, но определено си имат своите... особености.
Имам 3 у нас ... добре ги познавам

# 10
Ние не сме имали повод да се караме. Наистина бързо му минават дребните сръдни. То и аз принципно се старая да не се вживявам за глупости и гледам на момента да се избистри каквото има.

Но не бих издържала някой да мята л@*но по вентилатора и след 5 минути хахо-хихи. Най-малкото е неуважително и несериозно спрямо другия. Щом за нула време ти е минало - значи не ти е било важно/сериозно. Тогава защо си допуснал да развалиш настроението на другия?! Дано не ми идва до главата Trollface

Последна редакция: чт, 31 окт 2019, 00:31 от Джулая

# 11
Аз и половинката ми сме овни, и много често се караме. И двамата сме големи инати, то мога да кажа, че и на двамата бързо ни минава, но като цяло повечето пъти аз правя първата крачка към сдобряването.

# 12
Темата е за “обвързани” с Овен, но аз много харесвам мъжките представители на тази зодия, даже един такъв ми е на профилната снимка. Велик! Както и да е. За тази избухливост, за която ми говорите, не съм срещала Овен да я проявява към жена, а по-скоро към съперници, други мъже, във всичко евентуални конкуренти. Аз се разбирам с Овен идеално. С изключение, че понякога не се задълбочават, са много добри и честни хора. Най-добрият ми приятел мъж е Овен  и за 5 години, които сме прекарали на един чин само с тъпи шеги понякога ме е ядосвал, защото не знае кога да спре. Но е много спокоен човечец освен ако наистина не го предизвикаш. Аз повече се ядосвам за глупости. Най-добрата ми приятелка също е Овен е тя вече е рогато отвсякъде.

# 13
  • София
Ще се хопна в темата да ви следя и тихичко да си страдам.
Точно в момента имам болезнена нужда от присъствието му.

# 14
Аз и половинката ми сме овни, и много често се караме. И двамата сме големи инати, то мога да кажа, че и на двамата бързо ни минава, но като цяло повечето пъти аз правя първата крачка към сдобряването.

При нас е същото. И двамата сме овни. И аз така обикновено правя първата крачка към сдобряването.
И не е точно да се караме, а по-скоро си говорим на висок глас!!!

yanaislavi99, не знам дали си била обвързана с мъж Овен и за колко време е било. Трябва да ти кажа, че отстрани всички ги мислят едва ли не за ангели тия овни. В отношения с приятели, познати, близки - те са просто съвсем различни и нямат нищо общо с това, което са способни да покажат в отношенията с партньора си на моменти. Абсолютно никога ММ не си е позволявал да избухне пред други хора.

# 15
Да, вярно е, че супер бързо им минава. Аз си мислех, че на мен ми преминава бързо, но при тях е със скоростта на светлината. Буквално вика, разправя си и след 5 мин, нищо не е било.
На мен ми тежи това ВЕДНАГА да иска всичко да се каже, да се изясни, да се разбере, да се поправи.

# 16
  • София - Рим и обратно
Най-тъпото е, като ми каже "Цункай ме, де", след като ме е вбесил преди 5 минути Confounded.
И моят никога не е избухвал пред други хора.

# 17
Най-тъпото е, като ми каже "Цункай ме, де", след като ме е вбесил преди 5 минути Confounded.
И моят никога не е избухвал пред други хора.
Нали! Идва ти да го удушиш, а той лигав, весел, усмихнат, мил и с поглед на кученце.

# 18
Все пак това е по-добре, отколкото да се цупи и сумти с дни и да не можеш и да го заговориш. Моят след това е способен и да обсъди темата разбрано и разумно, така че с течение на времето, особено след като имаме малко детенце, просто се старая да не го провокирам така че да избухва, и аз го давам малко по-меко, а и той повече се старае. Така че всеки взема по малко от другия да се учи да си поомекотява треските. Да не пропусна да спомена, че е много отговорен към семейството и е много добър баща. А от детето пък никога не се е нервил, а той е единственият, на когото я оставям ако мен ме няма и много се радва на занимания с нея. Така че на фона на положителните страни, простено му е Grinning

# 19
То така е по-добре, ама направо ми е биполярно за 5 минути да смени настроението, нищо, че ходя с Близнаци. Гадже Овен не съм имала, с въпросния сме близки приятели, едно време се харесвахме, но нищо не стана. Ама неговата също е Овен и като се замисля, тя ми е казвала, че доста често спорят. За закуска, обяд и вечеря, но се обичат. Нито един от двамата не е избухвал публично, поне пред мен. Той е мартенски, тя априлски. А моята НДП Овен (априлски) си избухва пред хора и мъжа си Рак е хулила в компания, ама и той много се филмира на моменти.

# 20
Hands Clap
НДП най сетне ново съкращение...
ММ, АМ, ТМ...няма да продължавам.

Съжалявам за спам - а...

# 21
  • русе
На моя не съм забелязала да му минава бързо и определено не прави пръв крачка за помирение...може пък моя да е изключение,с криви рога  Stuck Out Tongue Winking Eye А иначе моя винаги е душата на компанията и в отношенията с хората е 6+ Много пъти ме е карал да се чувствам доста тъпо в компания и чесно казано ако мога да върна времето назад бих бягала като дявол  от тамян от тези проклети говеда Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22
Абе само моят ли е луд? Grinning Привет дами от една Близначка. От скоро сме с моят Овен. Най-добрата ми от детството също е Овен и дори са родени на една дата, както и с бившият ми най-добър приятел 28.03. Приличат си само по-едно, че и тримата са лъчезарни и усмихнати и до тук с приликата...хахахах. Моят е Много луд ама многооо! Слънце, асцендент и Меркурий в Овен.
Много е весел. отдава му се актьорската игра, обича да се прави на шут и постоянно дрънка глупости, вади зайци от ръкавите и какво ли не Grinning но поне е забавно. Има много енергия в себе си и не го свърта на едно място. Постоянно има агресия в него, иска все да удари, да счупи за това съм го правила да тренира и там да излива агресията. Grinning ( Това във рамките на шегата, тренира си от малък )
Като човек е много луд, див, усмихнат, добър, справедлив до мозъка на костите, честен. Обича изкуството като мен. Аз съм с Луна и Асцендент в Лъв но съм тиха, аз съм спокойната, тази която знае кога да замълчи и много не говоря когато няма какво да се каже, докато той си е дрънкало Grinning и двамата се лигавим но той повече. Гнева му е страшен...ама наистина е ужасно страшен. Може да те насере и след 10 мин ми се смее и пак се лигави. Обича отворените хора, тези които не се прикриват и са естествени в поведението си. Това което не харесвам в него е че не обича мн да излиза... да харчи пари също. Grinning ( за разлика от мен. ) Не е лесно с Овните но е интересно. Бившият ми беше Лъв, голяма любов 4 години но разстоянието ни раздели. Като ученичка съм имала за кратко отношения и със Стрелец... все още сме приятели. Овните си остават номер едно по-лудност и щуротия. Имат огромно сърце но са си и темерути, зависи какво ще им покажеш и дадеш. Моят не търпи критика ( също като мен ) ... Силен е и е борбен когато не се отснася да се случи нещо на любим човек, тогава губи почва под краката си. Мога много да говоря за Овните но знам, че знаете за какво идва реч... Grinning

Привет на всички Близнаци или въздушни дами с мъже Овни!
С моят човек сме от скоро заедно. Аз съм Близнак с слънце и меркурий в Близнак и  асцендент и луна в Лъв. А той е Слънце, асцендент и меркурий в Овен и луна в Водолей. Когато го срещнах бях с Лъв 4 години но от разстояние и беше много трудно. В началото въобще не възнамерявах да съм с Овена, нямах нищо към него, а той е имал още като момче в гимназията. Аз съм 88 набор, той е 92. Виждал ме е на много места с приятели и сама, наблюдавал ме е...дори когато ме е виждал сама и тъжна една вечер седнала вън, ме е видял и е искал да дойде и да ме попита какво ми е? Grinning Но не е посмял, тогава е бил много срамежлив. И така няколко пъти е искал да се запознае с мен но не го направил. След това е заминал за друг град да учи както и аз да живея. С течение на времето ми завъртя главата, събрахме се, разбира се в началото беше много щедър, романтичен, борбен, нежен, а след като си удари главата и видя, че не съм като в представите му ( не знам какви са били те ) някак всичко се промени. Той е тежък случай избухлив но бързо му минава, луд човек, много енергичен, буен, деен, сприхав но много справедлив, добър и честен, много да е много нежен и много груб. На моменти е голям гъз Grinning ей така се държи като лайно и след 5 мин е веселяк. Много говори, аз съм по-тихата, по-спокойна и тази която трудно избухва, по организираната и подредената. Той е дете, аз също на моменти но той си има държанието, мисленето на моменти и духа на дете. Факт е че Близнака е детето на зодияка но на моменти трябва и да сме възрастни. Всичко е на приливи и отливи и се плаша, че още в началото някой неща са вече мираж при нас като секса. Не обича да излиза, а аз обичам, иначе имаме обши хобита и разбирания. Някак хем си приличаме, хем сме като плюс и минус, хем се допълваме. Разкажете за вашите Овце от колко време са в живота ви и как се справяте с тях или те с вас ? Grinning

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 09:01 от bubanka

# 23
Овните бързо палят и бързо им минава, ама не съм съгласна, че е нямало защо да палят. В повечето случаи има за какво. А по-добре ли е да не палят, пък да го държат в себе си и после отмъщават? Мъжете овни са много страстни и са силни характери и отговорни, добри бащи. Интересни личности са като цяло.  Не, нямам мъж овен, но много добре ги познавам, много близки приятели и роднини имам мъже овен.
Пък и аз съм овен и си харесвам зодията Smile макар и не мъж.

# 24
"Всичко е на приливи и отливи и се плаша, че още в началото някой неща са вече мираж при нас като секса."

Lina88, да не те плаша, но няма да оцелеете дълго ..

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 23:04 от vasilesa

# 25
  • София
Сексът пък защо е мираж? По чия инициатива?
Ако ти се дърпаш - лошо.
Ако той се дърпа - много лошо.

# 26
Ако ти се дърпаш - лошо.

Еднообразието убива дори и безсмъртен !

# 27
Ако ти се дърпаш - лошо.

Еднообразието убива дори и безсмъртен !

Lina88, не отговори точно на въпроса.

При Овните - и мъже, и жени, няма такъв филм Сексът да е мираж.
Ако наистина така стоят нещата, работата е доста, доста зле...

# 28
  • София
Секс с овен и еднообразие трудно слагам в едно изречение.
И като била в дълга връзка с овен, и като жена овен.
Но щом сексът куца, другото просто губи смисъл.

# 29
Какви еднообразие и скука в секса с Овен? Simple Smile  31 години заедно, още не сме стигнали до "скучната фаза"... Simple Smile

# 30
Аз 32 години с овен, няма скука. Ама и със син овен, и като си сблъскат рогата рогатите му животни, искри хвърчат. Добре, че щерката е водолейче, че има някакъв баланс...

# 31
Същност има проблеми със себе си, не с мен. Аз момента се лекувам физически, а той емоционално ( психически. ) За това се оказва, че секса е на по-заден план. Иначе желание имаме и двамата, а и аз постоянно го дразня. Много го обичам и това май е проблем защото той от хората които все още не е намерил себе си, пътя си, призванието си, не се е сглобил като човек. Той също ме обича и двамата не сме готови за деца все още защото нямаме основи и пари и двамата искаме да подсигурим нещата но е трудно. Сложен Овен е...

# 32
Същност има проблеми със себе си, не с мен. Аз момента се лекувам физически, а той емоционално ( психически. ) За това се оказва, че секса е на по-заден план. Иначе желание имаме и двамата, а и аз постоянно го дразня. Много го обичам и това май е проблем защото той от хората които все още не е намерил себе си, пътя си, призванието си, не се е сглобил като човек. Той също ме обича и двамата не сме готови за деца все още защото нямаме основи и пари и двамата искаме да подсигурим нещата но е трудно. Сложен Овен е...

А какво беше това, че "еднообразието убивало.."?!
Еднообразието от..?
Май и двамата не сте се "сглобили" още..

# 33
  • русе
"той от хората които все още не е намерил себе си, пътя си, призванието си, не се е сглобил като човек"-лично това на мен изобщо не ми звучи като типичния овен.Те винаги знаят какво искат и още по хубавото как да го постигнат.Това са мои наблюдения,нека по-опитните ме поправят ако греша(макар че 7г с един овен и продължението му вече на 6г мисля са "Достатъчен опит") Stuck Out Tongue Winking Eye

# 34
"той от хората които все още не е намерил себе си, пътя си, призванието си, не се е сглобил като човек"-лично това на мен изобщо не ми звучи като типичния овен.Те винаги знаят какво искат и още по хубавото как да го постигнат.Това са мои наблюдения,нека по-опитните ме поправят ако греша(макар че 7г с един овен и продължението му вече на 6г мисля са "Достатъчен опит") Stuck Out Tongue Winking Eye

Хората са различни, миналото, това което са преживяли. Всеки има своя път по-които трябва да мине. Той е преживял два пъти смъртта и вярвам, че е типичният Овен защото е много силен и борбен. Малко хора са се връщали от ония свят. Разбора се, това може да го направи човек с много силен дух и воля за живот.
Относно не знанието...още е малък само на 27 ...не е имал много опит, живял е в малък град и не е излизал много вън. Имал е и малко приятелки в живота си само 3... мисля, че има нужда да се поблъска с повече неща, да пътува повече и да срещне много нови хора, има нужда от опит. Аз съм по-голяма, имала съм повече мъже в живота си, повече опит и съм пътувала, живяла съм на много места...така че е нормално да знам какво искам. Обичаме се но само не знам ...тъй като часовника ми тиктака... дали да го чакам или да го пусна да трупа житейски опит. Simple Smile

# 35
На 27 малък?   Smiley   Стига бе.....
Моят Овен беше на 23, като се оженихме.Беше по-умен и зрял от поне 90% от днешните 23 годишни, БЕЗ кой знае какъв опит.
Не е до години и опит, а до характер, възпитание, манталитет, семейна среда....

# 36
  • София - Рим и обратно
Най-продуктивните години във всякакъв смисъл на човека са от 15 до 30. Фертилитет, интелектуален капацитет, трудоспособност, сила във всякакъв смисъл. Не е моя измислица, а доказана истина от социолози, антрополози и психиатри. Да кажеш, че мъж на 27 е малък, говори за инфантилност и от двете страни. Щом до 27 не е "пораснал", очаквай криза на средната възраст около 35 и почвайте с хапчетата директно.

# 37
Въпрос: с моя овньо искаме да си вземем някаква готварска техника. Аз харесах един кукър с много функции + под налягане, защото ще става бързо. Но овньо е против под налягане, защото можело да гръмне и било опасно. Последно каза, че ще обмисли, но на мен ми се струва, че пак ми замазва очите. Има ли шанс наистина да размисли или няма шанс да се съгласи за нещо под налягане?

# 38
Аз "в кухнята" не давам да ми се бъркат....   Smiley  Аз готвя, хоби ми е, та каквото АЗ реша, това купуваме.
Няма протести.

# 39
Аз "в кухнята" не давам да ми се бъркат....   Smiley  Аз готвя, хоби ми е, та каквото АЗ реша, това купуваме.
Няма протести.
Той не протестира срещу уреда, а че било опасно. Да не вземем да се взривим нещо. Иначе и при нас аз повечето готвя. Въпроса ми е дали ще си промени мнението с добро или и аз да вадя "рогите". Joy

# 40
  • София
Има вариант.
Остави го да помисли.

# 41
Няма протести.
Той не протестира срещу уреда, а че било опасно. Да не вземем да се взривим нещо. Иначе и при нас аз повечето готвя. Въпроса ми е дали ще си промени мнението с добро или и аз да вадя "рогите". Joy
Поста ми беше подсказка, да не питаш "ама трябва ли ни това/да си купим ли онова?", когато иде реч за важни за Теб неща.А просто да заявяваш "Трябва ми еди какво си, чудя се кога ще имам време да скоча до магазина, да отидем в неделя да си купя, какво ще кажеш?"....   Smiley

# 42
Има вариант.
Остави го да помисли.
Да, ще изчакам.
Поста ми беше подсказка, да не питаш "ама трябва ли ни това/да си купим ли онова?", когато иде реч за важни за Теб неща.А просто да заявяваш "Трябва ми еди какво си, чудя се кога ще имам време да скоча до магазина, да отидем в неделя да си купя, какво ще кажеш?"....   Smiley
То това ще са ми "рогите". Като не ще, аз пък искам, купувам и ползвам. А и после намилам, че виж колко хубаво е да го имаш и виж какво съм приготвила сега с него и т.н. Joy А общо ще вземем друго.

# 43
miss_chichi, аз пък ще ти подскажа, че тия кукъри за нищо не ги бива.
Майка ми много настояваше да ни подари и съм го ползвала всичко на всичко 3-4 пъти. Яденето става като варено и не ни допада вкъщи. Освен, ако не планираш да си вземеш такъв с горен реотан.
Да не говорим колко са дълги програмите.
Нещо, което ще сготвя в тенджерата под налягане за 20 минути, в кукъра отива два часа.
Уж улеснението е именно в това, че можело да си оставиш уреда да си готви, пък ти да излезеш от къщи. Но мен ме е страх да го оставя без надзор.

Иначе за тенджерата под налягане - голямо удобство е, ползвам от много години постоянно. И да кажеш на твоя мъж, че няма такава опасност, каквато той се притеснява.

Вместо кукър бих си купила еър фрайър - е, там вече се получават много добре нещата - запечени и за много малко време.

По темата - Франсоаз е абсолютно права! Не се пита, а направо се казва!!! Simple Smile

# 44
Утро, това, което гледах аз е в комбинация с еърфраер + тенджера под налягане + програми за готвене с горен и долен реотан. Т.е. вместо само фраер да има и другите функции. Излизат на една цена горе-долу. Преди взех обикновен - си го ползвам от време на време. В МП има само обикновена тенджерка и ползвам кукъра заради незалепващата повърхност. Също е удобен и за притопляне.

Разбрах, че трябва по твърдо с овньо. И да, като се замисля, това е имало ефект преди. Малко ми е странно от както съм с него, защото преди бях само с татко, а той е вдигнал ръце от мен от години - не оспорва какво купувам, само събира кашончета и мрънка, че все искам да се пазят, а няма къде. Joy

# 45
Ох, Овенът....душичка ми е той. Добър, спокоен, съобразителен, отстъпчив, омекотява ме, разсмива ме. До там...

Това е човекът, който твърди, че е изключително прост за разбиране. А де факто е невъзможен за разбиране. Аз съм Рак и много задълбочено наблюдавам, анализирам и правя изводи. В 80% от случаите винаги познавам. Е, за Овенът всичко ми е грешно. Как един път не познах какво мисли, какво чувства, защо действа еди как си...все греда. Говори едно - после се оказва, че не е имал това предвид и едва ли не аз грешно съм го разбрала. А аз вече съм направила някакви заключения и може и да съм се филмирала за сериозните неща.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 00:27 от Джулая

# 46
Защото е Мъж 😅Не толкова, че е овен. Не ги разбирам тези мъже и това е. Зодия Мъж никога няма да я разбера.

# 47
Бившият ми беше овен. По-инатесто, егоцентрично животно, което не приема чуждо мнение, не познавам. По принцип познавам доста овни и наистина намирам общи качества, предимно кофти.
Дали от зодията или от кофти характер, този овен ми направи живота черен, но по интересното е, че като приятел, колега, преди да ми стане мъж беше перфектният. Винаги тича да помага, но не намирам това човешкото, неподправеното съчувствие. Винаги търсеше изгода от познанство или ситуация. Понякога съм си мислила, че години наред съм била с човек, който ми е казвал 20% от истината за себе си.
Флиртаджия, но го играе едно детинско, направо мило ми ставаше. След време като виждах, че така се държи и с познати ми се изясни картинката.
Работливи са, да. Не са романтични изобщо. Душата на компанията, вкъщи по добре да не му говориш.
За протокола, за съм лъв. Може и оттам да идваха разправиите. Не търпя хора, които тропат с краче или чувството, за съпричастност е само поза.

# 48
Здравейте на всички,изчетох цялата предишна тема и тази също.Общо взето моя Овен до скоро проявяваше в леки изблици лошите си страни като егоизъм,да не признава че е сгрешил,но като цяло нещата бяха добре,в повечето случаии сме говорили и той се е опитвал да ме разбере и угоди доколкото егото му позволява,НО..има едно голямо "но" първо че сме в началото на отношенията си.Преди около 15тина дена той рязко се промени каза че има проблем за който отказваше категорично да ми сподели.След много разправии оставих нещата така и му казах да ми сподели ,когато е готов..е да ама като всяка жена аз усещах че е дръпнат ,че е различен и като добавим че имаме връзка от разстояние в момента,защото той е в Англия нещата още повече бяха обтегнати.За кратко се пооправиха той уж си беше почти същия,до преди седмица ,когато избухна и сподели ,че големия му проблем е че един здравословен проблем ,който е имал се е върнал,че главата му пуши и не му е до мен и никой,щял да се оправя сам не искал никой.Естественото моята реакция на това беше да повтарям многократно че няма да го оставя...но от негова страна нищо ,отношението му е ужасно ,комуникацията ни е почти никаква в смисъл че аз го търся само, той мен изобщо...даже в най-разгорещения разговор спомена и за изневерява един вид в смисъл че той щял да си спи с всички пък аз като съм искала да съм си стояла с него...По принцип си мълча в момента и чакам да се прибере ,защото след 4 дена се прибира в България ...но въпроса ми е според вас ,иска ли да се разделим?Защо се държи така и ме отблъсква.Склонен ли е на изневяра като е наранено мъжкото му его ,защото здравословното му състояние засяга пряко това.И как да говоря с него колко много ме е наранило това държание без да го приема като поредния "фасон" от моя страна както той казва?

# 49
Здравейте на всички,изчетох цялата предишна тема и тази също.
Скрит текст:
Общо взето моя Овен до скоро проявяваше в леки изблици лошите си страни като егоизъм,да не признава че е сгрешил,но като цяло нещата бяха добре,в повечето случаии сме говорили и той се е опитвал да ме разбере и угоди доколкото егото му позволява,НО..има едно голямо "но" първо че сме в началото на отношенията си.Преди около 15тина дена той рязко се промени каза че има проблем за който отказваше категорично да ми сподели.След много разправии оставих нещата така и му казах да ми сподели ,когато е готов..е да ама като всяка жена аз усещах че е дръпнат ,че е различен и като добавим че имаме връзка от разстояние в момента,защото той е в Англия нещата още повече бяха обтегнати.За кратко се пооправиха той уж си беше почти същия,до преди седмица ,когато избухна и сподели ,че големия му проблем е че един здравословен проблем ,който е имал се е върнал,че главата му пуши и не му е до мен и никой,щял да се оправя сам не искал никой.Естественото моята реакция на това беше да повтарям многократно че няма да го оставя...но от негова страна нищо ,отношението му е ужасно ,комуникацията ни е почти никаква в смисъл че аз го търся само, той мен изобщо...даже в най-разгорещения разговор спомена и за изневерява един вид в смисъл че той щял да си спи с всички пък аз като съм искала да съм си стояла с него...По принцип си мълча в момента и чакам да се прибере ,защото след 4 дена се прибира в България ...но въпроса ми е според вас ,иска ли да се разделим?Защо се държи така и ме отблъсква.Склонен ли е на изневяра като е наранено мъжкото му его ,защото здравословното му състояние засяга пряко това.И как да говоря с него колко много ме е наранило това държание без да го приема като поредния "фасон" от моя страна както той казва?
Не знам какъв е здравословния му проблем, но, така описана ситуацията, не знам защо, ми звучи като "...преспах с една, а тя ме зарази с ...нещо си.Сега ме е срам, яд ме е, не мога да ти кажа, а не искам да се чувствам боклук пред теб!".
Аз на твое място, бих се отдръпнала и дистанцирала.Няма да го търся, няма да настоявам за разговори/изясняване на отношения.Ако иска да е с мен, ще ме потърси, ще бъде искрен и т.н.
Ако ли не, не си струва загубата на време.
Бих казала, че ВСЕКИ мъж е склонен към изневяра, при определени обстоятелства.И едва ли зодията има нещо общо...

# 50
Скрит текст:
Общо взето моя Овен до скоро проявяваше в леки изблици лошите си страни като егоизъм,да не признава че е сгрешил,но като цяло нещата бяха добре,в повечето случаии сме говорили и той се е опитвал да ме разбере и угоди доколкото егото му позволява,НО..има едно голямо "но" първо че сме в началото на отношенията си.Преди около 15тина дена той рязко се промени каза че има проблем за който отказваше категорично да ми сподели.След много разправии оставих нещата така и му казах да ми сподели ,когато е готов..е да ама като всяка жена аз усещах че е дръпнат ,че е различен и като добавим че имаме връзка от разстояние в момента,защото той е в Англия нещата още повече бяха обтегнати.За кратко се пооправиха той уж си беше почти същия,до преди седмица ,когато избухна и сподели ,че големия му проблем е че един здравословен проблем ,който е имал се е върнал,че главата му пуши и не му е до мен и никой,щял да се оправя сам не искал никой.Естественото моята реакция на това беше да повтарям многократно че няма да го оставя...но от негова страна нищо ,отношението му е ужасно ,комуникацията ни е почти никаква в смисъл че аз го търся само, той мен изобщо...даже в най-разгорещения разговор спомена и за изневерява един вид в смисъл че той щял да си спи с всички пък аз като съм искала да съм си стояла с него...По принцип си мълча в момента и чакам да се прибере ,защото след 4 дена се прибира в България ...но въпроса ми е според вас ,иска ли да се разделим?Защо се държи така и ме отблъсква.Склонен ли е на изневяра като е наранено мъжкото му его ,защото здравословното му състояние засяга пряко това.И как да говоря с него колко много ме е наранило това държание без да го приема като поредния "фасон" от моя страна както той казва?
Не знам какъв е здравословния му проблем, но, така описана ситуацията, не знам защо, ми звучи като "...преспах с една, а тя ме зарази с ...нещо си.Сега ме е срам, яд ме е, не мога да ти кажа, а не искам да се чувствам боклук пред теб!".
Аз на твое място, бих се отдръпнала и дистанцирала.Няма да го търся, няма да настоявам за разговори/изясняване на отношения.Ако иска да е с мен, ще ме потърси, ще бъде искрен и т.н.
Бих казала, че ВСЕКИ мъж е склонен към изневяра, при определени обстоятелства.И едва ли зодията има нещо общо...

Не е това ,не ми се иска да споменавам проблема ,но е с свързан и с операция , ..ако имах и най-малки съмнения за нещо такова нямаше даже да пиша

# 51
Скрит текст:
Скрит текст:

Не е това ,не ми се иска да споменавам проблема ,но е с свързан и с операция , ..ако имах и най-малки съмнения за нещо такова нямаше даже да пиша
Няма как да знам какво е, а и не е нужно да го споменаваш, просто написах какви мисли провокира у мен поста ти.
Но, той се държи като виновен.Значи преди е споделял какъв му е проблема, знаеш за операцията, но сега, изведнъж се дърпа, не иска да си до него...Странно е.Явно в нещо е сгафил и се чувства виновен.А за да омаловажи своята вина, напада теб.В стил "Нападението е най-добрата защита!".

# 52
Моят овен също не желаеше да споделя, измисляше хиляди причини, за да се оправдава, за да не поеме, явно отговорност.
Винаги когато трябва да свърши нещо, за мен, за нас се "разболяваше". Не знам дали е от зодията.
От зодията е егоизма, егоцентризма и инат във висша форма и неприемането на чуждо мнение😵

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 19:24 от Judit Becker

# 53
По принцип и аз съм чувала така че правят някои Овни ,но няколко пъти в спор поставих въпроса ако иска да се разделяме да го каже,не да ми овърта отговора му беше : "Ако съм искал да се разделим щях да ти кажа разделяме се не ме търси повече" и в същото време и това държание продължава и се обърквам иска ли не иска ли?

# 54
Когато има проблем моя Овен - без значение здравословен, в службата или какъвто и да е, става ужасно заядлив, в лошо настроение, изкарва си го на мен. В същото време не споделя истинската причина. Чак вече като ми дойде до гуша и му се разсърдя сериозно, решава да изплюе камъчето.
Това ме влудява вече толкова много години. Разбирам, че е крив, защото нещо не му е наред. Но кое е нещото в конкретния момент не мога да гадая, не мога да чета мисли.
А и в крайна сметка никога не съм оправдавала неприятното му поведение с факта, че му е криво. Аз лично не се държа така с него, когато ми е криво и ми се струва справедливо и той да не се държи така с мен.

Друга подробност е, че в такива моменти - когато е зъл, крив, заядлив, склонен към скандали и т.н., обикновено говори доста неща, които в действителност не мисли.
Така че, MisssSarcasticcc, нищо чудно това, което ти е казал твоя, изобщо да не го е мислил в крайна сметка.
Според мен изчакай да се върне в Бг  и му обясни, че разбираш здравословния му проблем, но не ти е приятно да се държи така с теб. От там нататък каквото сабя покаже...

# 55
Скрит текст:
Моят овен също не желаеше да споделя, измисляме хиляди причини, за да се оправдава, за да не поеме, явно отговорност.
Винаги когато трябва да свърши нещо, за мен, за нас се "разболявале". Не знам дали е от зодията.
От зодията е егоизма, егоцентризма и инат във висша форма и не приемането на чуждо мнение😵
Не е от зодията....    Smiley
Моят Овен не бяга от работа, винаги поставя себе си на последно място, винаги  гледа на мен да ми е добре...Не е егоист/егоцентрик, от хората е, които и на мравката път правят.
Според мен, си е до среда и възпитание.

# 56
Овните не обичат да споделят...за проблеми, за несполуки, за болести. Сякаш сами пред себе си не искат да признаят, че нещо не е наред. А за пред другите - да не изглеждат слаби. Знам за Овен, който си докарал паник атаки от таене на всичко вътре в себе си. Дали си е взел поука, т.е. да е започнал да споделя с жена си и малко от малко да разтоварва?! До колкото ми споделиха - НЕ Bowtie

Моят Овньо цяло лято го гледам си влачи един видим здравословен проблем. 3-4 пъти му казах какво забелязвам и питах какво му е, как е станало. Прави се на приятно залисан. Помъчи се още известно време. Предложих му да го закарам при мой познат специалист. Призна си, че си мислил да ме пита за това....но реално не го направи Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 21:54 от Джулая

# 57
Моят пък е хипохондрик - веднага казва какво му е, дори и да е нищо. Веднага почва с лекарства и/или ходене по доктори. Аз трябва да умирам, за да ида на доктор. Нищо не таи и споделя, за което проявам разбиране и подкрепа.

# 58
  • София - Рим и обратно
Моят е страшен хипохондрик, ама от тия дето не искат да знаят, щото умират от страх. Само с мен споделя и винаги търчи при мен при проблем, на малко дете заприличва. С никой друг. Приемам го, като висша форма на доверие и обич HugGrinning

# 59
Кафе с мед, и моя е една паника... Но си го обяснявам, че преди е имал доста здравословни проблеми и може би заради това. Но ме дразни като мрънка да ходя по достори за нищо... Joy

# 60
+1 в отбора на хипохондриците.
И моят е такъв. Ама без да се шегувам, съвсем сериозно.
Не обича обаче да споделя за здравословните си тревоги.
Чак като вече стане нетърпимо положението и аз го разконспирирам, че е в лошо настроение и заядлив заради нещо такова, чак тогава си признава.

# 61
  • София
Това не е човек хипохондрик.

# 62
  • София - Рим и обратно
Моят мъж твърди, че точно неговото е истинска хипохондрия, защото толкова се ужасява за собственото си здраве, че никога не би седнал да дрънка по тоя въпрос наляво-надясно, като самозванците хипохондрици Laughing

# 63
А моят мъж се обижда като му кажем с децата, че е хипохондрик. Ходи по лекари постоянно, все някакви изследвания прави, хората му казват, че е абсолютно здрав и нищо му няма, той не вярва. Има си разни дребни болежки, но то кой ли ги няма на тази възраст. Тъпче се постоянно с разни хапчета, витамини, мазила ползва. И много ми е смешно като ме пита имаме ли вкъщи еди какво си лекарство. Аз откъде да знам, лекарствата той ги купува, аз само чистя периодично тези с изтеклите срокове.

# 64
Dicewithoutnumbers   Моят си мълчи, защото знае, че вече съм развила абсолютна непоносимост към оплакванията му. Но в продължение на няколко години беше някакъв ад. Светът се въртеше покрай неговите въображаеми проблеми. Не го пожелавам на никого.

# 65
Ама това не е черта само на мъжа овен, моля ви се, май повечето мъже са такива що се отнася до здравето им.

# 66
Здравейте на всички,изчетох цялата предишна тема и тази също.Общо взето моя Овен до скоро проявяваше в леки изблици лошите си страни като егоизъм,да не признава че е сгрешил,но като цяло нещата бяха добре,в повечето случаии сме говорили и той се е опитвал да ме разбере и угоди доколкото егото му позволява,НО..има едно голямо "но" първо че сме в началото на отношенията си.Преди около 15тина дена той рязко се промени каза че има проблем за който отказваше категорично да ми сподели.След много разправии оставих нещата така и му казах да ми сподели ,когато е готов..е да ама като всяка жена аз усещах че е дръпнат ,че е различен и като добавим че имаме връзка от разстояние в момента,защото той е в Англия нещата още повече бяха обтегнати.За кратко се пооправиха той уж си беше почти същия,до преди седмица ,когато избухна и сподели ,че големия му проблем е че един здравословен проблем ,който е имал се е върнал,че главата му пуши и не му е до мен и никой,щял да се оправя сам не искал никой.Естественото моята реакция на това беше да повтарям многократно че няма да го оставя...но от негова страна нищо ,отношението му е ужасно ,комуникацията ни е почти никаква в смисъл че аз го търся само, той мен изобщо...даже в най-разгорещения разговор спомена и за изневерява един вид в смисъл че той щял да си спи с всички пък аз като съм искала да съм си стояла с него...По принцип си мълча в момента и чакам да се прибере ,защото след 4 дена се прибира в България ...но въпроса ми е според вас ,иска ли да се разделим?Защо се държи така и ме отблъсква.Склонен ли е на изневяра като е наранено мъжкото му его ,защото здравословното му състояние засяга пряко това.И как да говоря с него колко много ме е наранило това държание без да го приема като поредния "фасон" от моя страна както той казва?

Не, няма да изневери, просто си говори. Моят също имаше здравословен проблем, тумор в главата и го махнаха, тогава е бил с друга и е избягал когато е разбрал защото искал да се справи сам но изобщо не е искал да е сам.
Моят също е дръпнат, все повтаря, че иска да е сам дори искаше да се разделим, момента в които си събрах багажа и уважих решението му, рева и не ме пусна да си тръгна защото ме обичал, нищо след това отново не знаеше какво иска. Като цяло Овните имат проблем със себе си, не знаят какво искат. Ако спи с други все пак, не е бил твоят човек. Моят също не ме търси, пише ми от време на време, вниманието трябва да е съсредоточено около него, това е нормално за Овните. Няма да се плашиш, те си говорят, нека си говорят... обичат вниманието. Да, правят каквото си искат но и аз го правя. Моят пък иска да заминава за Англия, всичко му позволявам и никога от нищо не съм го спряла, да заминава. Само, че аз не чакам никой. Времето и живота са твърде кратки за глупости. Ако държиш на него и искаш само него и си приела минусите му и лошите черти, давай, бори се за него и търпи, само да ти кажа, че времето не спира и е единственото нещо което не могат да ти върнат.

# 67
Моят овен също всичко таеше в себе се, уж да не ме товари. Аз пък съм много емоционална и привързана към човека, с който съм.
За мен не споделянето на проблеми, нежеланието да проявява емпатия към мен ни раздели.
Не мога да бъда с човек, който не може да каже какво го тревожи, какво му или не му допада, а аз да гадая.
За протокола аз съм лъв.

# 68
И моя споделя малко. Все едно няма проблеми никакви, докато аз си изливам всичко и то супер емоционално. При овните сякаш няма емоции. На мен ми е изписано всяко чувство на лицето и не мога да го скрия.

# 69
Овнетата си крият чувствата май. Гледат да не показват слабост...слабост според тях. Моят твърди, че само ме харесвал. А всичките му действия и отношение говорят за повече. Като разказвам на приятелки за връзката ни - те се подхилват и казват "Да, беее,. Само те харесвал". Bowtie

# 70
За споделянето - аз си мисля, че всички мъже са такива, не само Овните. Просто жените и мъжете ни вълнуват различни неща. За мъжете споделянето не е важно, както за нас.

# 71
Не че не е важно. Просто е с различна насоченост... Ако му споделите проблем /притеснение, мозъкът му веднага почва да щрака "Какво да предприеме, за са го реши?"... Оплакването /споделянето само по себе си за тях е проява на слабост. Ако Предварително заявите, че не искате от него решения, а само да си помрънкате, ще има по - голям ефект.

# 72
Франсоаз*, имах предвид те да споделят.

# 73
Малко да възродя темата. Как е чувството за хумор на вашите овни? Аз ли нещо съм сбъркана, но хич не мога да му разбера шегите. Или пък ако каже нещо грешно, после се крие, че уж се е шегувал. Пък така ли е не ли, хич не мога да разбера.

# 74
Малко да възродя темата. Как е чувството за хумор на вашите овни? Аз ли нещо съм сбъркана, но хич не мога да му разбера шегите. Или пък ако каже нещо грешно, после се крие, че уж се е шегувал. Пък така ли е не ли, хич не мога да разбера.
Same here с пълна сила. Bowtie От една страна ми харесва голямото чувство за хумор, защото и аз имам такова и се живее далеч по-лесно с усмивки и шеги. От друга страна се дразня когато за сериозните неща срещна...бъзик и смях. Идва ми да му шибна една права лопата зад врата Joy

И на мен понякога ми е трудно да разбера кога моят Овен се бъзика, и кога говори сериозно. Мисля, че хуморът им служи като вид защита по много фронтове.
- когато не искат да отговарят конкретно или крият истината
- когато не искат да издават емоции, демек слабост
- когато неглижират нещо, което за нас е важно, а за тях маловажно
- когато се дънят
- когато не са сигурни казват нещо на майтап и после решават дали ще го сменят към сериозно или ще го оставят със статус "майтап" и обратното
- кажат нещо сериозно, после се разколебаят или уплашат и го минат като майтап
- понякога си мисля, че им доставя садистично удоволствие да се еб@ват с другите и да им гледат сеира как са се вързали. Някакъв опит за превъзходство или невръстенишки закачки.

Честно казано съм изненадана, че виждам при Овен такава хлъзгавост, присъща за съвсем други зодии.

# 75
Скрит текст:
Same here с пълна сила. Bowtie От една страна ми харесва голямото чувство за хумор, защото и аз имам такова и се живее далеч по-лесно с усмивки и шеги. От друга страна се дразня когато за сериозните неща срещна...бъзик и смях. Идва ми да му шибна една права лопата зад врата Joy

И на мен понякога ми е трудно да разбера кога моят Овен се бъзика, и кога говори сериозно. Мисля, че хуморът им служи като вид защита по много фронтове.
- когато не искат да отговарят конкретно или крият истината
- когато не искат да издават емоции, демек слабост
- когато неглижират нещо, което за нас е важно, а за тях маловажно
- когато се дънят
- когато не са сигурни казват нещо на майтап и после решават дали ще го сменят към сериозно или ще го оставят със статус "майтап" и обратното
- кажат нещо сериозно, после се разколебаят или уплашат и го минат като майтап
- понякога си мисля, че им доставя садистично удоволствие да се еб@ват с другите и да им гледат сеира как са се вързали. Някакъв опит за превъзходство или невръстенишки закачки.

Честно казано съм изненадана, че виждам при Овен такава хлъзгавост, присъща за съвсем други зодии.
Пак описание на моя овен. Joy
Сериозно вече обмислям да му забраня да се шегува с мен. А за садистичното удоволствие да гърчи другите съм много съгласна. Но я някой да се пошегува с него и... Имам чувството, че и някакви комплекси избиват с "шегички".

# 76
С ММ и двамата сме Овни.
Нямаме никакъв проблем с хумора - и двамата имаме силно развито чувство за хумор.
Децата ни са скорпиони, но Слава Богу, и те имат същия хумор. А може пък и ние така да сме ги възпитали и да не опира до зодията..

Прочетох обстойно изброените предположения относно хумора като вид защита. Честно казано не се разпознавам в нито едно. По-скоро залагаме на максимата - по-добре да си го направиш смешно, отколкото тъжно и по-добре да се смееш, отколкото да плачеш. Разбира се, това далеч не означава, че се заливаме по цял ден от смях и че неглижираме важните неща.

А другото, което мога да добавя е, че Овните умеят добре да се самоиронизират, което го броя за плюс.

# 77
И ние двамата сме овни, обаче той като запопнахме да излизаме почти никакво чувство за хумор нямаше, не знам бившата му каква темерутка е била .😂😂

# 78
На МП и други са му казвали, че му е странно чувството за хумор. Той сам сподели. И аз мисля, че като сгафи и после да замаже работата, уж че се е шегувал.
Гадното за мен, е че все едно все аз не съм разбрала, не съм се засмяла, нямам чувство за хумор и т.н. Все аз съм виновна някакси, пък той пИрфектен.  Друга емоционалност съм.

# 79
И аз все не съм разбралата....и сериозното, и хумора Bowtie По едно време ми светна, че няма как все аз да съм глупавата и си сверих часовника с няколко приятели от мъжки и женски пол като им разказах конкретни случки и изказвания....ами всички те мислиха като мен. По един и същи начин интерпретират думите, жестовете му и т.н. Включително и друг Овен питах...да съм най-близко до истината Bowtie

Моят Овен също има голямо чувство за хумор и самоирония. И слава Богу, че аман от киселяци, дето се цупят с повод и без и тровят атмосферата. Обаче на моменти не се усеща да излезе от роля. Аз го питам нещо сериозно - той дава уж сериозен отговор, а след час/ден чувам "ама ти наистина ли си го помисли, че е вярно?"А, не, бе. Питам нещо - получавам отговор и се приключва. То оставаше и да анализирам всичко и да го подлагам на тройна експертиза...накрая ще започна и в себе си да се съмнявам Joy Друг път майтапи, смешки по сериозни теми и като подпаля и признава, че той не виждал проблеми или били дребни. А иде реч, че все още се опознаваме и напасваме. Е, едната страна е отворена за разговори и компромиси...а другата си прави т@ш@к, казва "няма нищо" и продължава да се държи като слон в стъкларски магазин Joy. После жените били мрънкали. Аз съм свикнала да се разбирам чрез диалог и да минава и заминава всичко. А не да се трупат двустранно кофти чувства и проблеми...и накрая да избухне някоя бомба.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 16:27 от Джулая

# 80
Моя пък съвсем с най сериозен тон казва нещо сериозно, после било майтап и се хили като идиот. Супер е гадно. Unamused Да не говорим, че е планира каква глупост да изръси някъде и се хили. При положение, че не е смешно или е същата смешка, която е казал 100 пъти. Даже брат му му е казвал, че нещо не е смешно, но...
Иска ми се да му го върна понякога, но ще се засегне - гаранция 100%.

# 81
Здравейте, аз съм Дева с асцендент в Лъв и почти всички планети са ми в лъв, запознах се с мъж, който е Овен със същия асцендент, но Венерата и Марса са му в Риби и като го гледам много ми наподобява на рибите. Твърди, че е много спокоен, не ревнувал, а вътрешното ми усещане ми казва обратното. Още не сме се виждали, той много настоява всеки ден ми пише, но не мога да разбера какво иска, аз му казах, че сме приятели и той се съгласи, дава ми съвети за други мъже, но в същото време кой приятел ти пише всеки ден?! Нямам идея, Вие какво мислите?

# 82
Здравейте, аз съм Дева с асцендент в Лъв и почти всички планети са ми в лъв, запознах се с мъж, който е Овен със същия асцендент, но Венерата и Марса са му в Риби и като го гледам много ми наподобява на рибите. Твърди, че е много спокоен, не ревнувал, а вътрешното ми усещане ми казва обратното. Още не сме се виждали, той много настоява всеки ден ми пише, но не мога да разбера какво иска, аз му казах, че сме приятели и той се съгласи, дава ми съвети за други мъже, но в същото време кой приятел ти пише всеки ден?! Нямам идея, Вие какво мислите?
Е, какво да мислим....То в такава ситуация няма значение мъжа коя зодия е.
Пича ти е хвърлил око и се надява на нещо ...играе го приятел, докато се навиеш.
Пък дали и какво ще стане, Божа работа!
А ти що се дърпаш?

# 83
Още не сте се виждали ли каза? Thinking

# 84
Чувството за хумор на мъжа Овен е детинско. За малко по-интелигентен човек - неразбираемо, за интелигентен - инфантилно..

# 85
На мен ми харесва чувството му за хумор, често ме е разсмивала казана на място и неочаквана реплика. Дразни ме единствено когато го използва това в моменти, в които се мъча да разисквам сериозни въпроси.

# 86
Дори обиждат с "хумор". И, да, за сериозни неща хуморът им може да бъде разбран погрешно.

# 87
На мен ми харесва чувството му за хумор, често ме е разсмивала казана на място и неочаквана реплика. Дразни ме единствено когато го използва това в моменти, в които се мъча да разисквам сериозни въпроси.
И сериозните теми винаги са глупости. И никога няма проблеми Bowtie Как да не му е весело и смешно на един Овен Trollface

Дори обиждат с "хумор". И, да, за сериозни неща хуморът им може да бъде разбран погрешно.
+1.

# 88
Даже може да каже за отсрещната страна, че няма чувство за хумор, защото не са го разбрали, какво е имал в предвид. Rolling Eyes

# 89
Още не сте се виждали ли каза? Thinking

Видяхме се вече! Той прояви инициатива. След това всеки ден си пишем, чуваме се ! Не знам какво да си мисля Simple Smile но, в разговорите и писането няма нищо интимно! Но, се задават въпроси къде отиваш с кого, и се отговаря аз съм еди-къде си с еди-кого. Сърди се понякога, а уж е много спокоен! Сега пак ще се видим края на месеца, но с моята огнена енергия ми идва много бавно всичко и той много ми наподобява на Риби, с тая Венера и Марс в Риби. Мисля че е предпазлив и това адски мн ме изнервя. Хахахахха. Не знам какво да си мисля.

# 90
amaze11, колко сте годишни, ако не е тайна?

# 91
  • В един копнеж!
Откакто amaze11, говори за тоя "нейния" овен, имам чувството, че въобще не става въпрос за представител на тази зодия.
Някаква инфантилност усещам.

# 92
Какво се случва с тази тема?
Защо така никой не е писал толкова време?
Само аз ли останах обвързана с мъж Овен?!?!

Или сте се преместили в "Най-гадната зодия за мъж"?!?!

# 93
  • София
Запознах се в края на миналата година с един овен и отскоро официално сме във връзка. Честно казано за първи път в живота си влизам във връзка без никакви очаквания и надежди и ми е толкова спокойно. Не бързаме за никъде и двамата, но всичко се случва много естествено. Засега ми се струва спокоен, уравновесен, но някак си неуверен, макар че всячески се опитва да го скрие.
Той е овен с асцендент риби и луна във водолей, а аз съм везни с асцендент козирог и луна в стрелец.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 18:08 от Fearnot

# 94
Засега ми се струва спокоен, уравновесен, но някак си неуверен, макар че всячески се опитва да го скрие.
И моя овен е така, което мисля, че е от положителните качества. Аз съм риба и ми е присъщо да се мятам в крайности от емоции. Овена е добър регулатор.
Наистина и аз като излизах с него, нещата вървяха спокойно и без засечки, така върви и за сега.

# 95
Какво да ви кажа, момичета?
Спокоен и уравновесен са думи, които по никакъв начин не могат да се отнесат към един Овен.
Дано вашите  да са някакви изключения, но имайте едно наум.
Разбира се, в началото на връзката е нормално да са по-плахи и да не разкриват изцяло истинската си същност.

# 96
  • София
Утро, така е предполагам, но и аз не съм никак лесна, така че съм приела, че сме в период на опознаване и напасване и каквото и да излезе накрая няма да ме е яд.
Харесва ми откритостта на овните, всякакви може да са, но при тях няма скрито-покрито. Всичко си казват, а това е много ценно качество за мен.

# 97
Той е овен с асцендент риби и луна във водолей
Рибата и Водолеят малко му "спъват" първичната и огнена природа. Може би за добро Blush Неувереността също може да идва от там. Венера и Марс къде са му?!

Успех. Hug

# 98
  • София
Джулая, благодаря ти Hug

Венера е в риби, Марс - в лъв. Права си, не е толкова първичен и настъпателен, колкото очакваш като чуеш "овен". Но все пак си носи пламъчето, не е флегма в никакъв случай, интересно е с него. Абе според е мен е тамън, не знам как са се наредили планетите, но са уцелили златната среда Joy

# 99
Моят овен е с асц. дева и също е доста по-разумен  и балансиран от най-типичните овни. Е, има си и овенските избухвания, но доста по-рядко, след прекалено много предизвикване. И аз съм везна и често точно аз съм повече "с рогата напред"...

# 100
  • русе
miss_chichi и аз съм Риби и за мен Овена е всичко друго,но не и регулатор,камо ли пък Уравновесен Joy Този "дебил"-това е новият прякор на моя Овньо Stuck Out Tongue Winking Eye си е трън в задника(с извинение)
utro77 явно ветераните вече сме калени и даже забравяме вече да се оплачем в иначе любимата група HugМоя си е все така досаден,май аз просто вече не му обръщам внимание Simple Smile))

# 101
Познавам много Овни...и жени и мъже, преди много ги харесвах. Имам бивш Овен с Асцедент Овен и луна във Водолей. Аз съм Близнак с Асц. и луна в Лъв... Ами влюбването беше като по филмите, романтично и чисто като децата, гледа те право в очите и лети в небесата. След това дойде ужаса на Овена, обиди, ценизми, много знае и нищо не може, бързо избухване, викане, агресия, липса на отговорност и прочие, накрая се стигна и до изнверява от негова страна. Разбира се...Лъва е силно горделив и принципен. най-добрата ми приятелка от дедство е Овен...с луна и Асц, Лъв като мен, силно отговорен и амбизиозна е в работата си но до там.
Бившият ми най-добър приятел е Овен, лигьло, само глупости дрънкаше, беше праволинеен но много лъжеше. И познавам други жени Овни които се мислят за най, най добрите и достойните и че са повече от другите, а за мен са просто леки жени, когато правят секс с непознати и прочие. Та... спрях да харесвам Овена, твърде ми е ..нагал, надут и всезнаещ, за това ги избягвам и като чуя Овен и си казвам Ооооо. Grinning

# 102
Lol lina, това са най-абсурдните неща които си изброила поне за мен. Имам 2 приятелки Овен-Мартенски, не им знам АСЦ и луните. Невероятно сърцати и добронамерени, едната особено която е по-на години от всичко най-мрази повишаването на тон и груби думи, лицемерие , фалш. Невероятни хора са. Прями, истински.
Овен мъж 2 гаджета съм имала. Една обидна дума не съм получила, винаги е имало съображение какво Аз искам, припряни Да, нетърпеливи Да , но това горе което си описала пази Боже.
Аз съм Стрелец с АСЦ Лъв и луна в Скорпион.

# 103
Lol lina, това са най-абсурдните неща които си изброила поне за мен. Имам 2 приятелки Овен-Мартенски, не им знам АСЦ и луните. Невероятно сърцати и добронамерени, едната особено която е по-на години от всичко най-мрази повишаването на тон и груби думи, лицемерие , фалш. Невероятни хора са. Прями, истински.
Овен мъж 2 гаджета съм имала. Една обидна дума не съм получила, винаги е имало съображение какво Аз искам, припряни Да, нетърпеливи Да , но това горе което си описала пази Боже.
Аз съм Стрелец с АСЦ Лъв и луна в Скорпион.

Възможно е, хората са различни. Аз лично бягам от тях...Grinning Човека до мен е със Луна в Скорпион, не е лесно. Аз също съм с Асц. Лъв и луна в Лъв. Ами не е лесно. Но моят опит с Овена е този, от Деви също бягам рязко. Grinning

# 104
Хаха луната в Скорпион не е много ок, в Лъв е в пъти по-добре, моята е в началните градуси и ме е лишила от ревности и обсебвания типични за Скорпион. Иначе Деви имам приятелка Дева с АСЦ Близнаци готина е , отзивчива и точна.Познавам още няколко личности Дева, мудни всезнаещи, апатични. Това идва в повече на моята огнена природа и бунтарски нрав. Както се казва всичко си е до човек. Simple Smile

# 105
Хаха луната в Скорпион не е много ок, в Лъв е в пъти по-добре, моята е в началните градуси и ме е лишила от ревности и обсебвания типични за Скорпион. Иначе Деви имам приятелка Дева с АСЦ Близнаци готина е , отзивчива и точна.Познавам още няколко личности Дева, мудни всезнаещи, апатични. Това идва в повече на моята огнена природа и бунтарски нрав. Както се казва всичко си е до човек. Simple Smile

Жена Дева с асц. Близнак е по-добре, от жена Дева с Асц. Скорпион... Grinning Не е лош човек но... има едно но.

# 106
Lina😂😂😂 може и така да е. Около мен от маса Скорпиони, Близнаци, Овни говоря за жени разликата е огромна. Нямат нищо общо. А една от Скорпионите е толкова залупена, че да се чуди човек какъв Скорпион е. Не им знам АСЦ и Луни, още повече като заговоря  за Астрология се почва едни дебати какви глупости са това. За това си го спестявам. А и аз не съм толкова веща, чета интересно ми е но съм далеч от компетенция. Съвсем повърхностни са ми знанията.
А какво ще кажеш за Лъв? Обожавам ги и жени и мъже Simple Smile

# 107
  • София
Дами, само да припомня, че темата е за мъж Овен Simple Smile

# 108
Дами, само да припомня, че темата е за мъж Овен Simple Smile

Така е, отплеснахме се. Извинете за спама.🙏

# 109
И аз съм щастливо омъжена за Овен🤣
При нас нещата не вървят изобщо, започвам да мисля за раздяла.Тревожа се само за дъщеря ми,която е на 6 год.и е много чувствителна и много обича баща си.Незнам как ще го възприеме.
Напослрдък е станал адски комплексар.Когато сме вкъщи -горе долу бива.Но пред хора ли сме-все той е прав,все той знае всичко(а всъщност изобщо не е така),обича да влиза в спор и дори когато му изложиш факти и обосновка ,го завърта така че пак той да изглежда прав 🙄
По принцип аз не му спестявам нищо и той още повече откача.Мисля че и с финансите имаме проблем ,т.к.горе долу вземеме еднакви заплати ,а аз постоянно му казвам как мъжа трябва да може да храни семейство и т.н.Това явно го комплексира много,щото има ли някой с нас не спира да приказва какъв апартамент купил за мене ,каква техника ....Пък то колкото той купил,толкова и аз ...вадим по равни.Според вас аз ли прекалявам като му говоря така ?

# 110
Според мен не е добре. Независимо дали е овен, всеки мъж би се комплексирал, ако жена му му натяква, че не печели повече от нея. А в днешно време, когато много семейства едвам свързват двата края и много хора остават и без работа, е неоснователно. Работи и допринася за сем.бюджет, не виждам смисъл от нагнетяване на напрежение в и без това напрегнатата обстановска като цяло в страната и навсякъде.

# 111
Да може би е така,усетих се🤭
Но как да реагирам като постоянно говори,че всичко той е направил?Оф не мога да се справя.

# 112
Ааа те са си такива. Каквото и да свърши, сам ще се похвали. И мен ме дразни понякога, все едно аз нищо не правя.
Може би най добрия вариант е и ти да се хвалиш.

# 113
whiteflower, абсолютно бъркаш като му говориш така!
Моят, ако някой му направи забележка, направо откача. Под "забележка" разбирай и най-минимален намек, че не е бил перфектен във всичко. Дори само мнение, различно от неговото, веднага го провокира към скандал.

То не, че аз като си го знам какъв е, успявам всеки път да действам тактично. Ами не успявам - и аз съм човек и имам свое мнение. После дълбоко съжалявам от целия ад, който се изсипва отгоре ми. Но уви - първите 25 години съвместен живот явно не са ми били достатъчни, за да се науча кога да замълча...

# 114
Цял живот да се мълчи и да се стъпва на пръсти...не си е живот. Човек да подтиска себе си, за да му е рахат на някой друг.

Повечето Овни, които познавам не са кибритлии. Може би, защото са 50+ и са го израстнали Joy

# 115
Моят не е кибритлия,но найстина няма как цял живот да не изказвам мнение и да критикувам.
Опитвам се да бъда рязка и да разбере,че моето мнение не струва по малко от неговото.

# 116
Моят не е кибритлия,но найстина няма как цял живот да не изказвам мнение и да критикувам.
Опитвам се да бъда рязка и да разбере,че моето мнение не струва по малко от неговото.

И аз тъй се опитвам, но ефект нула...

С годините обаче ми е все по-трудно да забравям, прощавам и да започвам всичко отначало. 
Той, когато хубаво ми развали настроението, вече е ОК. Но с мен не е така.

# 117
Хаха, нали! И после се чудят на тебе кво ти е и защо ти е, той вече забравил...

# 118
Хаха, нали! И после се чудят на тебе кво ти е и защо ти е
Овен да се чуди какво ти е?! Абсурд Joy

# 119
Овен да се чуди какво ти е?! Абсурд Joy

Абсолютно!
Много точно си хванала същината на характера.

# 120
Аз си казвам директно какво мисля без много, много да се съобразявам как ще раегира Овньо Simple Smile В началото раегираше доста остро, ама му казах че няма да живея доживотно във вечно съобразяване как би раегирал той. И ако иска това явно не съм аз жената за него. Забелязах, че с времето явно взе да свиква Wink
Разбира се гледам да не прекалявам и да пазя достатъчна дистанция, когато е изнервен от някой друг, защото тогава целия свят му е крив Rolling Eyes

# 121
Аз си казвам директно какво мисля без много, много да се съобразявам как ще раегира Овньо Simple Smile В началото раегираше доста остро, ама му казах че няма да живея доживотно във вечно съобразяване как би раегирал той. И ако иска това явно не съм аз жената за него. Забелязах, че с времето явно взе да свиква Wink
Разбира се гледам да не прекалявам и да пазя достатъчна дистанция, когато е изнервен от някой друг, защото тогава целия свят му е крив Rolling Eyes

И аз така съм директна, това е хубаво качество но като цяло когато ме дразни нещо, ми личи, не мога да го крия и да го пазя в себе си, казвам си го и така не трупам в себе си и не наливам в чашата за да прилее един ден. Каква зодия ти си? Simple Smile

# 122
Лина, скорпион съм 😊

# 123
  • София
Да съживя малко темата 😊 Чудя се кое е по-добре - да се държиш добре с овен, да му казваш колко е велик и го харесваш (в резултат на което той безцеремонно те реже) или да си груб с него, да го контрираш и да го държиш на дистанция? И във втория случай имаш ли шанс с този човек?

# 124
  • София
Никаква полза не виждам от такива гимнастики за теб. И в двата случая ще си неискрена и прецакана. По принцип уважаващ себе си човек няма да "кълве" на втората практика. Колкото до другото - да, овните обичат да ги ласкаят и да са харесвани, но все пак не са идиоти. Ако пресолиш манджата ще има обратния ефект, тоест ще те отреже просто защото си му фалшива.
Също мисля, че един овен ако не те харесва ще си проличи ясно и едва ли можеш да го промениш.

Всъщност какъв е казусът, разкажи повече.

# 125
  • София
Писала съм за моя казус. Дълга и широка. Но с две изречения - тръгнаха добре нещата, с много страст, но аз напрсвих грешката бързо да му кажа колко много го обичам и той рязко се дръпна. Направих втора по-голяма грешка като настоявах и се молих, а той директно ме отряза. Сега сме в “приятелски” отношения, но аз не мога да се примиря... И явно правя трета голяма грешка като се заяждам и се държа лошо. Накратко това е.

# 126
  • София
Защо да е било грешка? Такова признаване на чувства плаши само хора, които не могат да отвърнат със същото. Тоест, той не те е обичал и не е имал някакви сериозни намерения, а пък ти по стечение на обстоятелствата навреме си го разбрала. Не знам колко дълго продължава сагата, но навярно е безсмислено да чакаш още. Един овен ако те е искал, досега ехее... Те не се помайват. Не е твоят човек просто.

# 127
  • София
На теория ми е ясно, но на практика - сърцето не пита. Трудно се преодоляват такива откази. Нямам шанс, нали?

# 128
  • София
Разбирам те. За шанса - знам ли. Доколкото ги познавам овните, а и мъжете изобщо, смятам че не. Пък и така както го описваш ми звучи като да си стигнала до унижение. Няма смисъл. Трябва да разбереш, че нищо не губиш. Любовта е хубава и си заслужава, когато е споделена, ти казвам аз като по-дърта, напук на всички философски теории за смисъла в страданието Blush А заробвайки се в мисли и спомени за неправилния човек може да пропуснеш правилния.

Ти каква зодия си?

# 129
Да съживя малко темата 😊 Чудя се кое е по-добре - да се държиш добре с овен, да му казваш колко е велик и го харесваш (в резултат на което той безцеремонно те реже) или да си груб с него, да го контрираш и да го държиш на дистанция? И във втория случай имаш ли шанс с този човек?
Най-добре е да бъдеш себе си, а не да подг@зуваш на нечие его и да се чудиш какъв цирк да играеш. Нито да се унижаваш като молиш да те обичат.

Овните харесват интересни и атрактивни жени. Има го моментът, че са склонни бързо да губят интерес, ако им е скучно или жената не ги предизвиква на различни нива и не може да им импонира на динамичната същност. Ако е много мрънкаща и оплакваща се (не, че при връзка с Овен няма за какво Joy ). Бягат от натоварващи взаимоотношения. А, бе кефят си ги предизвикателствата, дори за да си ги набавят са склонни да се вкарват в интересни и адреналинни взаимоотношения. Възможно е да се е подплашил от признанието за обич. Не всички от зодията са смели алфа мъжкари, които се втурват от раз към набелязаната жена. Могат да си подтискат емоционалността, че сакън да не свалят гарда и да се поставят в "слаба", уязвима позиция....слаба по техните разбирания.

# 130
Никаква полза не виждам от такива гимнастики за теб. И в двата случая ще си неискрена и прецакана. По принцип уважаващ себе си човек няма да "кълве" на втората практика. Колкото до другото - да, овните обичат да ги ласкаят и да са харесвани, но все пак не са идиоти. Ако пресолиш манджата ще има обратния ефект, тоест ще те отреже просто защото си му фалшива.
Също мисля, че един овен ако не те харесва ще си проличи ясно и едва ли можеш да го промениш.

Напротив, Овните са идиоти с абсолютно елементарно мислене Simple Smile
Те "фалш" не могат да хванат, не им достига интелект.
Поне при мен варианта "режи и бий през краката", щом навири муцуна и започне да знае много /както винаги без покритие/ -  действа.
Но може би при мен има и друг фактор - вече не съм влюбена, държа го само за компания, явно все пак усеща, че не ми пука много-много и.. няма откачане от него. Та.. пренебрежението към тях май им действа по-стимулиращо от мазненето, има за какво да се състезават 😜

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 05:16 от vasilesa

# 131
По някой друг тупаник в рогата на рогатите зодии - никога не е излишен Joy Да им се понаместят чивиите и да знаят докъде е позволено да газят с копитца.

пренебрежението към тях май им действа по-стимулиращо от мазненето, има за какво да се състезават 😜
Има го и това. Нали все търсят да им е интересно и динамично. Питомното може да им доскучее.

# 132
А според вас овните тънкообидни и докачливи ли са? Уж аз като риба трябва да съм по емоционална и чувствителна, но при тях ми се струва нещо страшно, ако ги настъпиш дори и леко.

# 133
А според вас овните тънкообидни и докачливи ли са? Уж аз като риба трябва да съм по емоционална и чувствителна, но при тях ми се струва нещо страшно, ако ги настъпиш дори и леко.

Въпроса е риторичен, нали? Simple Smile

# 134
Снощи се запознах с мъж Овен. Симпатичен, умен, с чувство за хумор, оказа се, че имаме доста познати. Запознаха ни общи приятели. Уж пак ще се виждаме цялата компания. Изглеждс, че обича вниманието на жените и да център на внимание. Бъзикнали са го, че ме е изпратил и той казал, че защо не. Прозвуча ми така, сякаш която и да е ще я изпрати. Аз съм риби. Имам лош опит с предишен овен. Ядосвам се, че не се свързва с мен. А аз няма да направя нищо.

# 135
Снощи се запознах с мъж Овен. ....Ядосвам се, че не се свързва с мен. А аз няма да направя нищо.
Ееее, не са минали още 24ч и вече има драма и филм по Рибешки....

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 00:31 от Джулая

# 136
А жена жена онен и мъж овен,  гарантирам, че става пожар.

# 137
Снощи се запознах с мъж Овен. ....Ядосвам се, че не се свързва с мен. А аз няма да направя нищо.
Ееее, не са минали още 24ч и вече има драма и филм по Рибешки....
Абсолютно. Омръзна ми от собствените ми филми. Но за мен този човек харесва да е обграден от женско внимание, прави се на вървежен, има високо самочувствие. Май по-добре, че нищо не прави, не ми трябва. Smile

# 138
  • София
Всички овни са такива! Имат много висока оценка за себе си. Аз още не мога да се примиря, че се самоунижих с един екземпляр.

# 139
  • София
Мале, верно ли сте такива рибите?! Smile
Да не прозвучи грубо, ама защо реши, че трябва непременно да се свързва с теб? Излезли сте веднъж в обща компания и това е. Той даде ли някакви знаци, че те харесва, флиртува ли? Това, че те е изпратил е много хубаво, явно е джентълмен, но не означава нищо само по себе си. Всеки читав мъж би го направил.

# 140
Мале, верно ли сте такива рибите?! Smile
Да не прозвучи грубо, ама защо реши, че трябва непременно да се свързва с теб? Излезли сте веднъж в обща компания и това е. Той даде ли някакви знаци, че те харесва, флиртува ли? Това, че те е изпратил е много хубаво, явно е джентълмен, но не означава нищо само по себе си. Всеки читав мъж би го направил.
Не е лесно да си рибка шаран. Не е грубо, спокойно. Аз доскоро близах рани от раздяла и не исках да се занимавам с мъже. Вече се чувствам готова да дам шанс на някой нов. Може би това, че липсва някаква реакция от негова страна ме кара да си мисля че не съм вървежна вече, има ми нещо, рибешки мозък.

# 141
Аз също съм риби, но не съм чакала на телефона да се обади еди кой си. Имам прекалено много задачки.
За г-н Овена - или не си му дала сигнали, че го харесваш и сега се колебае, или пък си му дала твърде много сигнали и сега се е надул, че си в кърпа вързана. И в двата случая трябва да имаш напредвид, че може би не те харесва достатъчно. Може и да греша, но овните харесват лова - ако имат усещането, че можеш да се изплъзнеш, ще са по настоятелни.

# 142
Далеч не всички Овни са напористи ловджии. Както и не всички си набиват голямото его на който им падне. Но наистина имат едно такова високо мнение за себе си. Не винаги с покритие. Склонни са да мислят, че другите са на по-ниско ниво от тях.

А мъжете като цяло (от всички зодии) са доста скарани с женските сигнали. В този ред на мисли - аз бях активната във флирта с моя Овен. Той така и не разбрал. Аз съм Рак. Той схвана рязко, че имам силен интерес към него, чак когато на рожденния ми ден той беше единствения поканен Joy И от тази вечер започна връзката ни.

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 14:33 от Джулая

# 143
Джулая, твоя Овен мартенски ли е?
Имам опит с мартенски, не вдена доста време сигналите ми докато му казах директно един ден. 😂