Важно ли е да имаш добри мускули на корема....

  • 1 721
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не е задължително раждането да мине по-трудно при добре тренирани котемни мускули.Аз родих много бързо,а коремът ми си беше като преди още при изписването.

# 16
  • Мнения: 11 004
проблемно раждане има само при спортистите, аматьорите не се числим в тази група, колкото и преси да правим дневно вкъщи  Wink.
Не съм аматьор и не правя коремни преси вкъщи, затова се шашкам толкова Sad Толкова проблемно ли може да се окаже  Embarassed

# 17
  • sofia
  • Мнения: 125
Аз също се занимавам професионално със спорт, имах много стегнат и оформен корем, но родих и двете си деца много бързо и без проблеми. Не се стряскай толкова!! Simple Smile

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Не съм правила никакви упражнения за перинеума и родих лесно, а приятелки, които правиха - трудно. Затова не мисля, че това е вярно. Също не е доказано, че упражненията по време на бременност спомагат за лесно раждане.
Ммм, това не е вярно категорично Simple Smile
Добре тренираните мускули на перинеума помагат против разкъсвания и по-бързо възстановяване на перинеума след раждане (нормално разискваме). Някои жени имат добри мускули и без упражнения, други правят упражнения, но те не са достатъчни. Слабите мускули на перинеума са причина след раждане или в по-зряла възраст много жени да страдат от неволно изпускане на урина. Това е поправимо с лесни упражнения при леките случаи и с операция в тежките.

А упражненията по време на бременност (за дишане) помагат по време на раждане, стига майката да може да се концентрира достатъчно върху тях. Изпитано лично (и двете неща).

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Категорично подкрепят Бу (Доня Рижа, де) написала го е като извадка от книга!
Аз някъде съм чела, че при спортистите мискулите някак си загубват малко еластичност поради голямото всекидневно натоварване и нормалното раждане предизвиква повече разкъсвания, затова, в повечето случаи се налага епизиотомия. Ама те и без това бързат да те резнат, да им е по-лесно и на тях...

Аз съм от "аматьорите", правих си коремни преси даже и бременна (по малко), правих упражнения за перинеума (малко несериозно, но все пак...) -размина ми се епизиотомията, и се включвам в отбора на много бързо възтановилите се коремчета  Peace и то без стрии и без поизостанали сланинки (говоря за корема!) Но май всичко е до ген и до късмет!

Така че - мори си се, щом те влече, ще си имаш стегнато коремче  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 290
За раждането никакви упражнения намат значение било то на перинеума или корема, това ми го каза акушер-гениколожка с три деца, така че е проверено. Laughing Но тонуса на тялото ти е много важен за възстановяването след раждането. Колкото по-тренирани мускули имаш толкова по-лесно ще ти се прибере корема. Така че трнирай усилено сега, че след раждането ще си уморена, време няма да имаш, абе по-сложно е откъм време.

# 21
  • Мнения: 7 914
От кога трябва да се почват упражненията за перинеума и какво точно представляват? newsm78 Линкче също ще свърши работа! Wink

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Упражненията за перинеума (Жожоба, сори, но гинеколожката ти е в голяма заблуда или е просто несериозна, ако твърди подобно нещо!) са си добри и без бременност и предстоящо раждане.
Те предодвратяват споменатото неволно изпускане на урина, което понякога се среща и при по-млади жени (при кихане, смях). Също са добри за сексуалния живот Mr. Green

Представляват съвсем просто нещо и никой няма да знае, че в момента тренираш. Дефакто е свиване последователно на мускулите на ануса, влагалището, пикочопровода. Последното аз така и не го усвоих, но няма значение. Примерно си представяш как с въпросните мускули захващах носна кърпичка (така ни го обясняваше йога инструкторката, а аз винаги се хилех като ряпа, понеже много картинно мисля), задържаш я - до 10, да речем, и бавно отпускаш в същия ред, в който си свила мускулите.
Важно е да свиваш именно тях, а не мускулите на бедрата или дупето, примерно - няма начин да се объркаш кои кои са.
Повторения в няколко серии от 20-30 (за ден, примерно 2-3 х 20-30) ще е достатъчно.
После можеш да прилагаш новоразвитата си мускулатура по време на секс, интересен ефект има.

# 23
  • Мнения: 918
За самото раждане - нямат. Но за предпазване от прекомерно отпускане на корема по време на бременността - имат.  Sunglasses
Абсолютно си права Tired, при мен се получи точно това.

# 24
  • Мнения: 11 004
После можеш да прилагаш новоразвитата си мускулатура по време на секс, интересен ефект има.
Мдааа...  Sunglasses

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
При раждането е много важна диафрагмата, защото тя натиска в същата посока и подпомага контракциите. Коремните мускули не бива да се стягат, защото те са антагонист (пречат) на матката.
Всъщност матката е най-мощният мускул в човешкото тяло, но понеже е гладка мускулатура, не се контролира волево, т.е. не може да имаме контракции по свое желание или да ги спрем нарочно.
По време на първата фаза на раждането е добре жената да е колкото може по-спокойна и отпусната, да не се набира излишно.
Чак по време на напъните взема участие диафрагмата. Напънът е като при ходене по голяма нужда, понякога акушерките с по-образен език и други приказки употребяват...
А след раждането, е полезно това упражнение, дето го описва Бу, за мускулите на малкия таз.
Най-простия начин да го направиш е да си махнеш бельото и да ходиш, крепейки лигнина само с мускулите си. Това е и една от причините да забраняват бельото в родилния дом - така, без да се обясняват, карат родилките да стягат перинеума и малкия таз.
Най-важно е да си психически спокойна, за мускулите природата си знае работата Wink
Успех и леко раждане!!!

# 26
  • Мнения: 3 457
не мисля че има някакво значение

# 27
  • Мнения: 169
не мисля

# 28
  • Мнения: 27 524
За раждането не, за износването - да. Мускулите поддържат корема да е стегнат, да не увисва и да не се преразтяга кожата. Но чак да се мориш няма нужда. Иначе малко стягане ще ти е само от полза  Peace

# 29
  • Мнения: 258
много благодаря на всички Hug Доста изчерпателни отговори сте ми дали  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт