Какъв крем за лице използвате? – Тема 16

  • 65 114
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 545
И аз не съм от тези, които ползват кремове и серуми икономично Simple Smile

Старая се да нанасям серумите на току що почистена и леко влажна кожа, дори понякога навлажнявам и ръцете, преди да сложа няколко капки от серума. Редувам общо взето два серума - сутрин ползвам Мултиколаген на Биотен сутрин с дневния крем на Биотен или дневния на Палмърс, който е с какаово масло. Имам и серум на Ревюел за околоочната зона, който слагам под околоочния крем. Слънцезащита не ползвам върху крема и общо взето никога не съм ползвала. Затова се старая дневния крем за лятото да има някакъв фактор.

Вечер ползвам серум с хиалурон и редувам няколко нощни крема (натурална козметика) и нощния на Палмърс, който също намирам за много хубав. От всички кремове съм много доволна и определено не ги ползвам икономично.

Последната ми покупка беше един нощен концентрат на "Арома" с 5 масла:

Снощи го ползвах за първи път. Много е приятен. Пише, че се ползва под крема. Попива добре в кожата. Лично аз използвам времето до попиването му, за да правя няколко минутен масаж с нефритен ролер. Плъзга се леко и приятно, което не може да се получи след нанасянето на крема, който е по-плътен и тежък.

Относно различните класове козметика - мисля, че има доста качествени български продукти.
Ползвала съм някои кремове и серуми. Дори си спомням една клиентка с доста запазена и поддържана кожа, която сподели, че не ползва скъпи вносни кремове, а само кремове на "Регал". От тогава не подценявам родната козметична индустрия.
Бихте ли споделили хубави български кремове, от които сте виждали добър ефект?

# 511
  • София
  • Мнения: 6 468
Аз много харесвам нощния крем на Авиа.

Иначе за изхабяването, на черния петък поръчах Оксиджен Глоу на Филорга 50 мл, който ползвам сутрин и вечер. Ами имам за още седмица макс количество.

# 512
  • Мнения: 2 604
Аз много харесвам нощния крем на Авиа.

Иначе за изхабяването, на черния петък поръчах Оксиджен Глоу на Филорга 50 мл, който ползвам сутрин и вечер. Ами имам за още седмица макс количество.
Харесва ли ти? И аз мисля да го поръчам, но събирам мнения.

# 513
  • София
  • Мнения: 6 468
Много, но ще го подновя пролетта, много сочна и свежа изглежда кожата с него. Околочния от серията няма да взимам пак, не ми е достатъчен.

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
simpatikonia,тази серия на Арома,която си показала е чудесна и изобщо всичките им кремове.На Биофреш има хубави кремове,на Регал и много обичам един краставичен крем не на Арома,а на Ариес козметикс.Докато нямаше мицеларни води се разгримирах с тяхното тоалетно мляко с краставица.

# 515
  • Мнения: 24 601
Фитокод също да Бг фирма, която произвежда прекрасна козметика

# 516
  • Мнения: 2 545
Фитокод, да. Чувала съм много добри отзиви за продуктите им, но не съм ги проучила още.
Трябва  да започна да следя темата им в БГ мама.


# 517
  • София
  • Мнения: 4 729
Ако се ползват кремове за лице
 нощен и дневен от една и съща марка ефекта ще е по добър отколкото ако са от различни марки... Това вярно ли е?

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 7 024
Не. Рекламен трик да си купиш повече продукти от една марка.

# 519
  • Мнения: 1 306
Ако се ползват кремове за лице
 нощен и дневен от една и съща марка ефекта ще е по добър отколкото ако са от различни марки... Това вярно ли е?
Всичко е индивидуално и зависи единствено от нуждите на кожата. Аз, лично, никога не купувам дневни кремове, защото не ползвам такива. Денем ползвам целогодишно само слънцезащитни кремове с висок фактор (на пазара е пълно с такива продукти -  съобразени с нуждите на всяка кожа), които комбинирам с различни серуми, според състоянието на кожата си.

# 520
  • Мнения: 1 708
Аз съм доволна от тези

# 521
  • Мнения: 1 924
Серумите на The ordinary са прекрасни и бюджетни ,препоръчвам Hug

# 522
  • Мнения: 16 876
По препоръка на една дама от съседна тема, си взех 95% гел алое вера на Кройтерхоф. Дамата каза, че при нея остава лепкаво усеща на сутринта. Снощи си правих процедура - почистване на лице с ултразвук, дарсонвал, маска и накрая сложих нощния ми серум, а след 40 мин от гела. Попи бързо. Сложих втори път и пак попи, лицето ми беше сухо . Означава ли това, че кожата ми е дехидратирана?
Имам мазна т зона с черни точки, но в същото време на брадичката и около ноздрите кожата е доста чувствителна и особено зимата се бели. На 31 години съм.

# 523
  • Бургас
  • Мнения: 1 259
И моята кожа е същата - смесена , зимата ако не я хидратирам добре започва да се бели от сухота. Според мен кожата ти явно просто е имала нужда от повече хидратация, в момента сигурно е дехидратирана, в такъв случай мажи с нещо хидратиращо, с някой по мазничък крем.

# 524
  • Мнения: 16 876
И дневния и нощния са ми за хидратация. Може би да направя няколко поредни дни с това алое.

Общи условия

Активация на акаунт