In Vino Veritas

  • 3 335
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Квот' падне пием Simple Smile и най-вече според менюто и желанието, разбира се Wink
Но сме фенове на червеното! Мерло, Каберне, Мавруд... разните му вносни тоже. А бе вино да се лее!

# 16
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Оооо, пия всичко Twisted Evil! Бяло, червено, ракия, уиски, водка.....нищо не отказвам Mr. Green!

# 17
  • Мнения: 46 518
Зависи от случая, пия и двете  Grinning

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
.. Бяло, бяло вино, що не си червено...

Ето това казва всичко и за моя избор!

# 19
  • Мнения: 1 629
Не мога да гласувам Thinking Зимата - Широка мелнишка лоза, лятос - Шардоне Wink

# 20
  • Мнения: 1 263
Червено! Т'ва бялото не е вино Crossing Arms

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Бяло, полусухо, но и сухо пия. А също и розе.

# 22
  • Мнения: 1 629
Малко поезия за виното:  Grinning

А. Блок от Незнакомка
.......
В моей душе лежит сокровище,
И ключ поручен только мне!
Ты право, пьяное чудовище!
Я знаю: истина в вине.

Рудаки

Виното е мярката, която
знае що е пръст и що е злато,

честен от подлец ще различи:
с много ценности е то богато.

Всеки ден го пий, но сред жасмин
то е по-уханно, даже свято!

Може с него кон да укротиш
или да плениш орлово ято!

Виното те прави щедър, драг-
в теб разгаря чувство непознато.

Или както казва Омар Хаям: За сбогом искам само чаша - от близки или от врази! Grinning

# 23
  • Мнения: 2 924
червено ,но не всяко червено.  А онова дето като го сипеш в чашата и го погледнеш през светлина ти говори, говори...Simple SmileИ няма значение ,че не разбирам френски примерно:))
Харесвам и шампанско и най-голямо удоволствие ми доставя ,когато го пия без повод, просто ей така , за да почувствам как мехурчетата му гъделичка гърлото ми:).

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
бяло-мускат, червено-мерло, понякога-розе. Проблемът е в сухотата, която трудно се намира, дори и в скъпите вина. Шампанско  Sick - само на фирмените купони, че само това се пие.
Гласувах за бяло, щото го предпочитам сега

# 25
  • Мнения: 3 447
Еее, к'ъв е тоя отговор, бе - "Не придирям" Crossing Arms Придирям, разбира се - според храната, според сезона, според настроението, според компанията, според желания ефект Blush Ако ще е бяло - нека да е леден мускат, омайно-тамянов. Ако ще е червено, да е дълбоко червено - Асеновградския мавруд ми лежи на сърцето. Розе също не отказваме понякога - с ягодки, туй-онуй. И шампанско разбира се, бяло.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бяло винце... ммммм
любя го много аз

Червеното вино не ми действа добре Confused

# 27
  • Мнения: 3 405
Харесвам червеното вино, но за сега е по-подходящо бялото. И него го употребявам(ах) с удоволствие. Преди две седмици си позволоих половин чашка Траминер от Хан Крум Wink.

# 28
  • Мнения: 1 666
Червено! Домашното на баща ми или мавруд.
Но ... понякога му изневерявам със шардоне.

# 29
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Още един глас за червеното, за предпочитане мерло. От белите харесвам токайските, но те са десертни.
Шампанско изобщо не обичам, независимо от качеството му (пък уж съм френски възпитаник newsm78).

Общи условия

Активация на акаунт