Вредно ли е да се спи със сутиен

  • 4 493
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
чак пък да е вредно?
със сигурност е неудобно

# 16
  • Мнения: 7 186
Ако е стегнат- да. По- добре да се спи с безшевно бюстие.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 828
и аз знам, че е вредно

# 18
  • Мнения: 3 356
Аз спя със сутиен откакто забременях,защото беше ад  Embarassed,то едни форми,едно чудо...
Но спя със не толкова стегнат,без банели и тям подобни.Остана си ми навика,формите също.Определено ми е  и по-добре .

# 19
  • Мнения: 4 621
Чувала съм, че е вредно, но не знам защо newsm78

# 20
  • Мнения: 661
Не знам дали е вредно, но определено мисля, че хич не е удобно! newsm34

# 21
  • Мнения: 765
 Случва ми се често - неудобно е за тези които не са свикнали , но вредно? Каква е логиката? Кръвообращението? Ми нали "кръвообръщаваме" и през деня? Рак на гърдата ? И как се образува следствие на сутиен , ако беше така , щяха да се забранят изцяло. Сори , но не видях никакъв логичен довод срещу спането със сутиен , изключвам неудобството ... newsm78

# 22
  • Мнения: 1 986
 Чак пък вредно.... newsm78,а пък за рак на гърдата...... #Crazy Аз също съм от тези,които носят сутиен като втора кожа,но вечер го махам,най-малкото-не ми е удобно и ми се впиват презрамките,за тези,които не могат без сутиен-могат да спят с безшевни,или от типа на корсажите,които имат оформени чашки да гърдите

# 23
  • Мнения: 193
Според мен не е добра идея да се спи със сутиен, още повече, че е много неудобно. Сега, докато кърмя, спя със сутиен поради  "технически" причини и направо се измъчих.

# 24
  • Мнения: 739
вредно е, ако сутиена е с банели и много стегнат. Безшефно бюстие, боди, еластично потниче по тялото, е по-добро предложение.
Наложи се да спя със сутиен за кърмачи докато кърмех, за да придържа подложките. В началото беше много неудобно, но свикнах с времето. Сега пак си спя без и никога не ми е минавало през ума да спя с, защото бюста ми не го изисква /малък е/. Но това е задължително за някои по-пищни дами, така им е по-удобно. Бюста също не е основен критерии, важното е на кой как му е удобно и е свикнал.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
За вредно - не знам, но е адски неудобно /за мен, поне/. Аз нося сутиен само като излизам, в къщи - не, направо не го търпя.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз съм чувала, че е вредно, но на мен пък ми е и неудобно. Само в първите месеци на бременността спях със сутиен заради болките, иначе не бих спала. Wink

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Аз рядко слагам сутиен по принцип, остана да спя с него  Wink Но съм чувала, че е вредно, да.

# 28
  • София
  • Мнения: 797
Причината да е вредно да се спи със сутиен са наистина банелите, но не си спомням какво беше обяснението за тях, нито пък къде съм го чела. Ако някой знае да каже. Иначе при сутиените без банели няма проблем.

# 29
  • Мнения: 98
Мили, дами ето какво намерих за сутиените по време на бременността. Надявам се това да ви помогне.

"Задължително е сутиените за бременните жени да са изработени от естествени материали. Предпочита се памукът. Изкуствените материи не са за предпочитане – докато сте бременна, кожата се нуждае от два пъти повече въздух и би дишала много по-трудно в такъв сутиен. Не е за пренебрегване и фактът, че потоотделянето е повишено през бременността.
Сутиенът трябва да е с удобна чашка, подходяща за формата на бюста. Лентата по края й следва да е плътна и широка, за да придържа гърдата и тя да не се "изсипва". Но не бива и да ви стяга или убива. Проверете дали от вътрешната страна на чашката има шевове. Те биха ви създали проблеми – ще дразнят много повече кожата на гърдите ви и ще ви карат да се чувствате неудобно. През бременността гърдите са лесно раздразними. Затова сутиенът не би следвало да има банели и дантели.
За бъдещите майки с неголям бюст или твърде чувствителни гърди е подходящ сутиен от памук и съвсем малко еластан с форма, подобна на потник. Този модел повдига гърдите, поддържа ги в правилно положение и почти не се усеща при носене. Той не пречи и по време на сън.Но не е за предпочитане да се спи със сутиен."

Общи условия

Активация на акаунт