Слънчеви юнски късметчета 2020 ТЕМА 2

  • 17 930
  • 725
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Здравейте на всички! Simple Smile
Знам, че трябва да съм етусиазирана и щастлива от това, което ми се случва, но в момента не съм никак! Смисъл, естествено,че се радвам, но маааааалко започна да ми писва да съм постоянно в кофти настроение, да лежа, храната да ми се връща по хранопровода без значения дали ям супа или препечена филия, да пия вода и да я повръщам, едневието ми да се върти около това как да стана от леглото и да си приготвянещо, което след 15минути ще съжалявам,че съм изяла, да не съм си мила косата от 4дни, да не съм излиза от 4дни, цялата къща да ми мирише на мръсно на и на гадно, да усещам съседите каква вечеря си правят, да не мога дори ръцете да си измия със сапун, да не мога да си легна в току що постланите чаршафи, защото ми миришат на омекотител, да ми е надут корема и да не ми става дори домашният ми клин, но да ми е толкова лошо,че  нямам сила да отида да си купя нов. Омръзна ми да нямам никакъв социален живот! Толкова съм вкисната,че с никой не ми се говори дори по телефона, дори не искам да си чатя с никого! Просто нищо не ме интересува, само искам да мога да ям нормално!...Не знам как да се чувствам щастлива след тези неща... Ще кажете,че е важно,че бебето е добре - да, така е! Мисля за него постонно и само с това се успокоявам, но просто наистина е зверски неприятно...Мрън, мрън Simple Smile
Омм завиждам ти за позитивизма! Може би, просто си свикнала да живееш с това щом от няколко седмици си така.
Аз вече започвам да мисля, че просто имам проблем със стомаха. Независимо от бременността. Тези киселини и това връщане на храна, не е точно гаденеto, което вие описвате. Просто от киселините храната ми се връща в устата и я повръщам. Не е някакъв рефлекс или присвиване да ми се повдига. Дори не е от миризма или от вида на нещо. Усещaм много миризмите, но не ми се гади от тях.... Абе, странна ситуация. Искaм за всички ни да мине тоя период по-бЪрзо. Не ми се чете за такива неща, искам всички да сме ок. (казвам,че не ми се четът такива неща, пък то май само аз ви ги пиша тия Grinning)

# 601
  • Мнения: 584
Мистик, много се радвам че всичко с теб и бебчо е наред! Hug За пола не го мисли толкова, защото четох че тестисите при момченцата "падали" някъде към 12 седмица (може дори и по-късно да е), а преди това всички бебета приличат на момиченца. Няма как толкова рано да каже с такава сигурност, че ще е момиче, виж ако беше казал момче, то това щеше да е по-сигурно. Blush

П.П. Лимонче, с поста си описа едно поне 70 процента от всички бременни в първия триместър Joy Напълно нормално е да се чувстваш така... И аз всеки ден се каня да стана, да се облека и да излезна поне на разходка, защото се чувствам по-добре като съм навън и ми е прохладно, но уви, рядко ми се получава. Ах, само ако бях на твое място, с това прекрасно море, такива хубави разходки щях да си правя по плажа и да усещам студения морски вятър!
За клинчетата, аз на домашните вече им срязах ластиците и си ходя развлечена из нас, но поне не ми стяга. Само да се почувствам малко като човек и ще ходя да си накупя такива за бременни. Grinning
Записах си час за ранния БХС и съм много доволна! Ще бъда в 12+5 и очаквам с нетърпение 17 декември да дойде Hug

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 14:49 от Ommm

# 602
  • Мнения: 727
По приложение съм 11с +1д, а според доктора 11с +4-5дни. Не съм била с ранна О, защото ходих на фолокулометрия и знам кога е била +-1 ден не повече. Не знам дали е добре, че върви по-голямо бебето. Така се шашардисах днес с това течение, че не знам кое е хубаво и кое не.
Опитвам се още да се успокоя, уж не изпадах в паника до сега, какво ми стана не знам, но яко си поревах.

# 603
  • Мнения: 166
Мaми имa ли cред вac тaкивa ,които не им cе ходи нa рaботa и ходят c нежелaние ,зaщото трябвa . Трябвa зaрaди пaри,мaйчинcтво и т.н. Aз aбcолютно не иcкaм дa ходя нa рaботa caмо кaто cи помиcля и ми cтaвa лошо еднa cедмицa почивaх ,но другaтa трябвa дa cе мобилизирaм ,нз кaк 😢😢😢😢

# 604
  • Мнения: 727
Мaми имa ли cред вac тaкивa ,които не им cе ходи нa рaботa и ходят c нежелaние ,зaщото трябвa . Трябвa зaрaди пaри,мaйчинcтво и т.н. Aз aбcолютно не иcкaм дa ходя нa рaботa caмо кaто cи помиcля и ми cтaвa лошо еднa cедмицa почивaх ,но другaтa трябвa дa cе мобилизирaм ,нз кaк 😢😢😢😢
Веси, аз споделям мъката ти. И при мен положението е същото. На мен ми беше писнало преди това още и мислех да напускам, взех, че забременях и плановете се промениха. Вече съвсем с нежелание идвам. Работата не е тежка. Седнала съм, в офис, на топло обаче ме напряга това, че все още крия и постоянно трябва да се съобразявам, да бързам за прегледи в обедната, да мисля за болнични, кой колега решил да дойде болен, кой му е топло и прави течение и т.н. честно казано не знам до кога ще изкарам, може би и Януари. Но знам, че вкъщи ще полудея, ако се затворя от сега. Няма угодия..

# 605
  • Мнения: 69
mustic193, и аз бях в твоето положение, исках да напускам и разбрах, че чакам бебче... септември ни беше сватбата, беше страхотен ден, на медения ни месец заченах, защото тогава ми беше и овулацията! Не ми се работи и грам, защото работата ми е на смени и за 1ва смяна едвам ставам, за 2ра смяна едвам издържам до 22... преди вчерашния ден( преди кафеникавото зацапване) мислех да изкарам този месец и от Декември да съм си в къщи, дори бях предопредила шефа, но нещо се изплаших и мисля да изчакам ФМ на 3.12 и тогава ще мисля за болнични...

# 606
  • Мнения: 244
Към. 13,14с може да се види ако е момче , там по трудно се греши , по скоро се случва от момиче да е момче но в повечето случай лекаря си знае работата защото има мн неща които показват какъв е пола. Но зависи и от разположението на бебето

# 607
  • Мнения: 168
Аз от доста време не мога да понасям почти никакви миризми. Спрях да слагам омекотител и пак не мога да понасям дрехите си. Направо ще откача. Чистя вкъщи само с лимонов сок... Дори от миризмата на любимото ми кафе вече ще повърна. Мм пуши на терасата а аз през две стаи усещам. Можете ли да си представите?
И моят лекар ме изпраща за БХС в този център Оскар. Каза че са много добри. Някой ходил ли е там вече ?

# 608
  • Мнения: 498
Привет, група!
Да се похваля, че и аз днес бях на втори преглед. Отговарям си на седмицата - 9та + някой си ден. Човечето слава Богу си е наред, даже мърдаше, докато не започнаха да го измерват. Тогава се закова на едно място и даже с натискане не го накара доктора да се размърда отново. Срамежливо ще е като майка си Laughing
Попитах за пола кога ще знаем. Каза че на следващия преглед в 12 г.с. ще гадаем, а на по-следващия вече ще знаем. На следващия преглед ще ми направи и феталната. Не говорихме за биохимичен с него,но сестрата отвън упорито се опитваше да ми пробута това изследване, едва ли не е задължително. Чак се изнерви и взе да ми върти очи, все едно съм малоумна и незнам какво е това нещо БХС. Както и да е ,в крайна сметка казах,че не го искам.

# 609
  • Мнения: 346
Аз не знам ама имаме ли право да не направим БХС а първата фетална кога се прави най-рано?

# 610
  • Мнения: 498
Разбира се,че имаме право. Плаща се, не е по каса. Ранната фетална е между 11 и 13 г.с.

# 611
  • Мнения: 346
Аз изобщо не знаех за това мен лекаря ме натисна да се запиша на бхс , тоест аз и на фетална мога да си ида

# 612
  • Мнения: 696
И аз не съм фен на офиса, но времето минава по-бързо, понякога като се изморявам, работя от вкъщи, не е заради парите, но не ми се излиза още болничен, мисля и 4ти да работя, може и 5ти

# 613
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Аз ще се следя при двама лекари. Единият е, който ми прави ин витро, но е в друг град. А тук ще се записвам от понеделник на ЖК по ЗК при друг. Та за феталната още не знам, но БХС ще ми го правят в инвитро центъра. Казаха ми, че ще е безплатен и само 10 лв за вземането на кръв и транспортни разходи до лабораторията.

Аз на работа не съм ходила след трансфера. Бях предупредила шефката си, че правим процедури. От тогава съм отпуска или болнични. При мен няма как, защото съм учителка в ДГ - болни деца, вируси, стрес... Моята група даже е от седмица под карантина с варицела. Няма да ни се отрази добре на финансите, но бебчетата са по-важни.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 08:52 от AnMary

# 614
  • Мнения: 1 104
Момичета, някоя правила ли е пренатален тест в МЦ "Света Петка", София?
Утре ще звънна в центъра, за да ги питам за условия и цени, но реших да проверя и тук.

Общи условия

Активация на акаунт