Слънчеви юнски късметчета 2020 ТЕМА 2

  • 17 979
  • 725
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Мистик, ако не можеш да отидеш на преглед при някой гинеколог, отиди в спешното. Не вярвам някой да те върне там. Ако е само кафеникаво зацапване, може да е заради датата ти на Ц, но все пак да те види доктор. Стискам палци!

# 586
  • Мнения: 298
Veron4ita не се тревожи щом АГ-то ти е казал, че бебето е добре и вече сте взели мерки с медикаменти. Опитай се да се успокоиш. С голяма вероятност всичко ще се нареди.
Мен когато ме обвземе паника се опитвам да се успокоявам с мисълта, че почти всички жени сме така анатомически устроени, че да можем да зачеваме, да износим и да раждаме, също като това да можеш да дишаш, да кихаш, да преработваш приетата храна и т.н.
Имам позната, която беше със зацапване през целите си две бременности и двете и деца се родиха живи и здрави.
Успокой се! И ние тук ти стискаме всичко да е наред. Green Heart

mystic ако не стане в Окръжна , пробвай в някой частен кабинет. Дано и при теб всичко да е наред. Стискам ти палци. Purple Heart

# 587
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Минавам и аз да се оплача. Ходих на ендокринолог TSH е супер и си продължавам само по половинка еутирокс. Спрях обаче хапчетата, с които регулирам кръвната захар, защото съм с инсулинова резистентност, което означава, че съм и с повишен риск да развия гестационен диабет. Съответно ендокринолога ми наложи строга диета, за да регулирам КЗ. Каза ми да си взема и глюкомер, за да я меря всеки ден като първоначално трябва да я следя преди и след всяко хранене Hushed Въобщеее... Освен това трябвало да мина и на очен, защото съм с очила. Тези дни само по доктори ходя Worried

# 588
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Днес минах преглед, записа ме за ЖК вече. Човечето е вече почти 3см Simple Smile

Пусна ми кръвни, секрет и цитонамазка. Изписа витамини. В болницата където се следя предлагат да се плати в началото 120лв и да има ехограф на всеки преглед, не само 2 както е по ЗК. После приспаднат сумата от тази за раждането. Та мисля да се възползвам, поне всеки път да го виждаме. Ще записвам час и за ФМ, иска и БХС да направим.. Силно се надявам да няма проблем.

В началото на другия месец ще ходя и за обременяване, да видим дали няма гестационен диабет, и пак tsh да видим. Elica и аз съм с лека ИР и трябва да спазвам диета, но ми е толкова трудно, че думи нямам. Все ме влече към тесто.. с всичко други си седя гладна. Трябва да се взема в ръце обаче.

Продължавам утрогестан вечер по 2, понеже съм с двурога матка и доктора каза, че иска матката да е спокойна, да не предизвика преждевременно раждане. А имам и спонтанен аборт и мисля, че и за това се застрахова.

# 589
  • Мнения: 346
Не се тревожете , аз също изведнъж симптомите ми спряха , тая нощ за пръв път станах само 2 пъти до тоалетна и някакви такива неща , които много ме плашат, не усещам гърдите да ме болят , но пък това което ме успокоява беше че на 10ти бях в спешното заради болките и ми казаха че бременноста е абсолютно добре и нормална и че всичко и изглежда наред пък дано да е така. Иначе много се плаша и аз

# 590
  • Мнения: 584
Мистик, много хубаво те е посъветвала Мелдим. Отиди до спешното на Надежда за твое успокоение, а аз съм сигурна че както ти, така и Верончита сте напълно добре и всичко ще отмине като един неприятен спомен HeartHugHeart

Лимонче и Кейлийн, как сте момичета? Надявам се всичко да се е наредило и сега просто да си почивате от неприятните емоции! HeartKissing HeartHeart

# 591
  • Мнения: 38
Аз пък се включвам със суетни тревоги (ще ме прощавате)! Разбирам, че е глупаво, но така се чувствам, потиснато ми е и реших да повдигна темата тук. Как сте със самочувствието?

Моят корем е видимо подут и може да си представите, че стандартният ми арсенал от тесни дънки с висока талия + загащена блуза никак не е опция. Като добавим липсата на всякаква енергия и съответно достатъчно движение, определено не се чувствам добре в кожата си. Бях подготвена за нещо такова, но не толкова рано.

Една приятелка ми каза, че се свиквало. Е, хубава работа! Реших, че няколко допълнения към гардероба ще са от полза (по-широки пуловери, пола с висока талия, чифт нови обувки). Изобщо не ми се занимава с покупки на този етап, но май ще се наложи, че иначе ще изпадна в пълно отчаяние от вида си.

Повтарям си, че тялото ми се труди усилено и трябва да съм по-мила и търпелива с него. Особено за тези от вас, за които това не е първа бременност – как се справяхте преди, какво ви помагаше да се чувствате по-красиви и уверени?

Мен когато ме обвземе паника се опитвам да се успокоявам с мисълта, че почти всички жени сме така анатомически устроени, че да можем да зачеваме, да износим и да раждаме, също като това да можеш да дишаш, да кихаш, да преработваш приетата храна и т.н.
Това е прекрасна мисъл! Повече доверие в себе си и природата, всичко се нарежда.

# 592
  • Мнения: 346
На мен моя приятелка която роди преди месец ми даде анцунг за бременни два клина и дънки както и си купих 2 пуловера доста широки и се движа с тях, и аз съм с подуто коремче но е толкова сладко , представям си се в по-голям месец вече , и слагам гримче косата ми да е добре широкия пуловер с едни готини бутиши и е топ

# 593
  • Мнения: 32
Мистик, ако не можеш да отидеш на преглед при някой гинеколог, отиди в спешното. Не вярвам някой да те върне там. Ако е само кафеникаво зацапване, може да е заради датата ти на Ц, но все пак да те види доктор. Стискам палци!

Чисто информативно само да допълня специално за момичетата от София, от спешното във ВМА се чудиха 10-тина минути дали да ме приемат и после учтиво ми се извиниха, че има заповед бременни да не се преглеждат и да се пращат в Майчин дом.  В Майчин дом пък ми казаха, че това е абсурдно и спешните центрове са длъжни да приемат всички пациенти Simple Smile  Така че, явно е вътрешна преценка и поне в случая Майчин дом не е далеч от ВМА.

Но по принцип са длъжни да ни приемат навсякъде Simple Smile

# 594
  • Мнения: 346
Точно заради това в болница надежда такова като няма да ви вземем или чудим се или случаят не е спешен няма , приеха ме 2 пъти и то от моя лигавщина да ме успокоят че всичко е наред и бяха толкова любезни показаха ми го пускаха ми сърчицето и то само за да спя добре 😂😂 така че когато и да отидете ще ви вземат и ще се отнесат много професионално дори ако им кажете че ви боли главата и ви е страх, не се бъзикам 😂😂

# 595
  • Мнения: 584
Грим? Прическа? Joy При мен освен че съм с мнооооогоооо подуто коремче, то дори косата успявам едвам едвам да си измия, като съм свела миенето й до един път седмично, защото ми е истинско мъчение! Шампоана и балсама ми миришат отвратително (а са натурални и не съдържат ароматизатори) и през цялото време съм на ръба да повърна, а най-лошото е, че и крем на лицето си не мога да сложа поради същата причина - миризмата! Та така... Ходя си подута, със суха кожа и рошава (поне имам много къдрава коса и е суха, та не се омазнява бързо:grinn:), корема ми стърчи напред, а аз съм си гладна, защото постоянно ми се гади, но въпреки всичко си мисля колко хубаво е това през което преминаваме и колко благодарна трябва да съм на тялото си, че изминава такива дължини за да ме направи майка! Heart

# 596
  • Мнения: 68
Грим? Прическа? Joy При мен освен че съм с мнооооогоооо подуто коремче, то дори косата успявам едвам едвам да си измия, като съм свела миенето й до един път седмично, защото ми е истинско мъчение! Шампоана и балсама ми миришат отвратително (а са натурални и не съдържат ароматизатори) и през цялото време съм на ръба да повърна, а най-лошото е, че и крем на лицето си не мога да сложа поради същата причина - миризмата! Та така... Ходя си подута, със суха кожа и рошава (поне имам много къдрава коса и е суха, та не се омазнява бързо:grinn:), корема ми стърчи напред, а аз съм си гладна, защото постоянно ми се гади, но въпреки всичко си мисля колко хубаво е това през което преминаваме и колко благодарна трябва да съм на тялото си, че изминава такива дължини за да ме направи майка! Heart

Аз си мислех, че само при мен е толкова силно обонянието. Не мога да понасям никакви миризми, в банята повръщах вече от миризмата на душ гела, за омекотител, парфюм направо избухвам. Онзи ден колежката получи букет цветя и веднага го изнесох извън офиса, щях да полудея. Добре че ми е близка и не се сърди Simple Smile
Иначе гаденето леко намаля, но то пък цял месец беше чудо, вече съм в 11к.с. мисля да свършва.

Има ли мами от Варна? С предните мами от Варна се събирахме и още поддържаме връзка покрай децата и в обща група в месинджър. Би било хубаво да се виждаме понякога. Пишете Simple Smile

# 597
  • Мнения: 727
Момичета, ходих до спешно на Окръжна. Не бяха от най-любезните, но ме прегледаха. Уж всичко е наред с бебето, няма отлепване и доктора не можа да даде обяснение на това зацапване. Каза да си пия Дуфастона + Но Шпа и да лежа 2-3 дни. Бебето върви няколко дни напред, пораснало, мърдаше и най-изненадващото за мен, в последствие и за ММ беше, че доктора каза на 90% било момиче.. Аз изобщо не очаквах да говорим за пол, той не ме и попита дали искам да знам. Честно казано, не знам как да реагирам. Първо не е ли много рано за такива смели предположения и второ като излязох и казах на ММ (той по принцип ме убеждаваше да не знаем до последно, само че аз не бях съгласна и го подготвях, че на ФМ ще имаме предположение) и той каза " Е защо ми каза?? Не исках да знам.." и се опита да скрие разочарованието си (и двамата искахме момче)  но аз го усетих. И сега след всички емоции днес, седя и наистина не знам как да реагирам.. хем се радвам, хем се притеснявам, хем и аз не знам. Grinning

# 598
  • Мнения: 298
Момичета, ходих до спешно на Окръжна. Не бяха от най-любезните, но ме прегледаха. Уж всичко е наред с бебето, няма отлепване и доктора не можа да даде обяснение на това зацапване. Каза да си пия Дуфастона + Но Шпа и да лежа 2-3 дни. Бебето върви няколко дни напред, пораснало, мърдаше и най-изненадващото за мен, в последствие и за ММ беше, че доктора каза на 90% било момиче.. Аз изобщо не очаквах да говорим за пол, той не ме и попита дали искам да знам. Честно казано, не знам как да реагирам. Първо не е ли много рано за такива смели предположения и второ като излязох и казах на ММ (той по принцип ме убеждаваше да не знаем до последно, само че аз не бях съгласна и го подготвях, че на ФМ ще имаме предположение) и той каза " Е защо ми каза?? Не исках да знам.." и се опита да скрие разочарованието си (и двамата искахме момче)  но аз го усетих. И сега след всички емоции днес, седя и наистина не знам как да реагирам.. хем се радвам, хем се притеснявам, хем и аз не знам. Grinning

Страхотна новина, не се тревожи тогава.
Относно предположението за пола не е ли много рано още? В коя седмица беше ти?

# 599
  • Мнения: 632
Мистик,радвам се,че всичко е наред  Simple Smile Що се отнася за поля,съм чела,че още в 10 г.с. трябва да се знае поля,но просто трябва да е хубава апаратурата и разположението на бебето дане такива,че да може да му се види между крачетата.Явно точно това е успял да види този доктор,че няма наченки на пишленце и затова е казал предположение за момиченце,но мене бил напълно сигурен.Аз искам да знам полс,но обмислям да не казваме на останалите ,но дали ММ ще е съгласен,още не сме говорили за това.

Относно телефона на д-р Янкова - да,същия номер го имам и аз,значи няма грешка .

Снощи,по точно сутринта сънувах много странен сън,че чакам доктор за консултация да ми каже дали всичко е наред.На някакви странно място,не в болница,някаква жена ни опътва,доктора така и не идва,а аз губя търпение.Една съученичка от малките му класове до мен ,стшо бременна (а тя не е ,даже още няма деца) ,на нея жената и казва ,че ще е добре,че няма загуби преди това.Така и не дойде този доктор (а аз при жена ходя).Станах с малко закъснение за работа и със странно чувство в себе си.Дали беше добре,че недосънувах какво ще се случи,ако беше казал лошо или пък добро...Може би заради предстоящия му преглед съм леко изнервена и уплашена и затова съм сънувала това.

Снощи ММ беше на гости и трябваше да го прибера,за да не кара той.Облякох си една тениска ,която нарочно си взех да е ХЛ,а тя ми се оказа така лепнала,че веднага потърсих една черна по+рязмъкнатя стара.Сложих един широк суитчър и готово.Искам вече да не се крия,само да мине този месец.
Едва си оскубах веждите,за да не се излагам.Добре,че са ми по редки и светли,да не се личи и ги скубя рядко.

Още не съм казала на най-добрата си приятелка.Не мога да си обясня,сякаш ми е Ок само тук да пиша и споделям с вас,защото се разбираме и сме на един етап.Тя си има разни терзания с нейното дете за партито му за РД след месец,а от два само говори какво да прави за празника и сякаш ме изнервя,защото аз искам само моето да е живо и здраво,с тя си вкарва проблеми за разни ялбумпета и панделки.Не искам да и го казвам,за да не я обидя.Може би и аз ще бъда такава,но единственото,което сега ме вълнува да не се напрягам излишно с чужди грижи и то безсмислени и да е добре бебето.Дяно не си помислите,че съм лоша приятелка,но за момента така се чувствам.

Общи условия

Активация на акаунт