Бебето ми мърда по-малко. Нормално ли е?

  • 6 080
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Здравейте,
моля zа савет. Бременна сам в 19 г.с. ( броено от последната менструаця), не съм усетила оЩе движение на фетуса. Това нормално ли е? Докторът ми каzа 4е мога да ги усетя кам 20 или 21 седмица, но по книгата на Бенйямин Спок трябва zа второ бебе движенията дори дори от 16ътат седмица да  се усеЩат. Имам даЩеря на 14 год. , тагава пак не си спомйам и не се zамислях толкова много да си приzая 4естно. Моля ви zа съвет.  Sad

# 16
  • Мнения: 1 165
Здравейте,
моля zа савет. Бременна сам в 19 г.с. ( броено от последната менструаця), не съм усетила оЩе движение на фетуса. Това нормално ли е? Докторът ми каzа 4е мога да ги усетя кам 20 или 21 седмица, но по книгата на Бенйямин Спок трябва zа второ бебе движенията дори дори от 16ътат седмица да  се усеЩат. Имам даЩеря на 14 год. , тагава пак не си спомйам и не се zамислях толкова много да си приzая 4естно. Моля ви zа съвет.  Sad
И аз съм чувала,че при втора бременност плода се усеща по-рано,но мен ако питаш всичко е индивидуално.След като при прегледи всичко е наред, невиждам защо трябва да се притесняваш.Скоро ще го усетиш!Леко бременеене!

# 17
Може и по цял ден да не го усетиш и пак да
няма повод да се притесняваш  Peace
Бъди спокойна и все пак "наблюдавай" бебока  Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз съм се шашкала така, но всичко е много индивидуално, не се притеснявай! С времето ще мърда все по - малко, защото "жилището" му утеснява, спокойно, може просто да е по - мързеливо бебчето! Ако ще ти е по - спокойно (а и на бебо покрай теб!), иди да си го видиш на един ехограф, ще се почувстваш по - добре! Peace

# 19
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
А нормално ли  е с напредването на седмиците да не се усешат ритничета а само мърдане.Моето бебче е седалищно от самото начало и аз почти не го усещах като рита.Но за смсетка на това от доста време го усещам как мърда

# 20
  • Мнения: 902
А нормално ли  е с напредването на седмиците да не се усешат ритничета а само мърдане.Моето бебче е седалищно от самото начало и аз почти не го усещах като рита.Но за смсетка на това от доста време го усещам как мърда

ами, виждам , че си вече доста напред, не zабравяй , че на бебо му става все по тясно в на мама коремчето . ако няма място, ще кротува.Важното е че се движи. Ти можеш да си питаш и докитата, но предполагам .,че е всичко си е наред. Няма страшно , к.смет и леко раждане..

# 21
  • Мнения: 503
в 25 седмица бях се шашнала,защото сьщо не усещах бебето така активно.отидох на доктор и се оказа ,че просто е по-лениво и няма място за притеснение,успокой се всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт