Къде остава детето

  • 3 002
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 31 879
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея.
А ако не искаш и искаш ти да го гледаш, ще трябва да водиш дело за родителски права. Но ако е нормална майка - не е алкохоличка, не бие детето, не се друса, то нямаш шанс, защото при раздяла детето остава при майката.
А ти ще плащаш издръжка, но ще имаш  право да виждаш детето си.
Даже мисля, че ако бяхте женени тя има право с детето си да живее в жилището, което е твое до навършване на 18 г. на детето. Може и да се лъжа, ама мисля, че е така.

# 2
  • Мнения: 2 039
Вие припознали ли сте детето?Водите ли се официално за негов баща?Ако е така ще се търсите правата чрез съд.И именно съда ще определи режима на свиждане.по принцип в България децата се присъждат на майките,а бащата има право да взема детето през определени дни в месеца и един месец,обичайно през лятото.

# 3
  • Мнения: 7 971
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!
Вместо да се чудиш как да ѝ правиш сечено и да създаваш главоболия, защото е решила да те напусне - се опитай да разговаряш нормално с нея и да ѝ покажеш, че си уравновесен и добър баща, за да виждаш достатъчно често детето (ако това е желанието ти де, което съдейки по поста ти, май не е).

# 4
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!
Вместо да се чудиш как да ѝ правиш сечено и да създаваш главоболия, защото е решила да те напусне - се опитай да разговаряш нормално с нея и да ѝ покажеш, че си уравновесен и добър баща, за да виждаш достатъчно често детето (ако това е желанието ти де, което съдейки по поста ти, май не е).
Въобще нямам намерение да правя сечено. Детето ми има здравословен проблем. И като баща искам да я виждам не само по две съботи и недели, каквото условие постави майката в предложеното споразумение...
Нямам никаква идея да лишавам детето от майка си. Напротив! Знам колко много са привързани една към друга.
Вие припознали ли сте детето?Водите ли се официално за негов баща?Ако е така ще се търсите правата чрез съд.И именно съда ще определи режима на свиждане.по принцип в България децата се присъждат на майките,а бащата има право да взема детето през определени дни в месеца и един месец,обичайно през лятото.
Но какво се случва, докато съдът се разпореди?

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 06:15 от AnMary

# 5
  • Мнения: 2 039
Посъветвайте се с адвокат,и се опитайте да се споразумеете с майката.

# 6
  • Мнения: 31 879
Ами зависи от майката Staley.
Ако е достатъчно интелигентна няма да ти прави проблем да виждаш детето.
Все пак при раздяла на двама, не може да очакваш да бъдеш нон стоп с детето си. Как ще стане? През ден ще и ходиш в квартирата?

# 7
  • Мнения: 7 971
Най-добре пробвайте с медиация. Ако и двамата искате най-доброто за детето лесно ще се постигне някакво споразумение. Няма лошо да виждаш по-често детето си, но за целта трябва да говориш единствено за него с майката. Почнеш ли да ѝ опяваш тя каква е, как е могла така да постъпи, да се правиш на жертва и подобни - забрави за разбирателство.

# 8
  • Мнения: 6 930
Досега кой го е гледал повече, като часове на ден? Ти искаш детето да остане у вас ли, не разбирам?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Семейното жилище, което обитаваме и сме регистрирани и тримата, е мое.

Семейно жилище, пък само твое. Ти да видиш... Crazy Хитрец.

# 10
  • Мнения: 4 808
Семейното жилище, което обитаваме и сме регистрирани и тримата, е мое.

Семейно жилище, пък само твое. Ти да видиш... Crazy Хитрец.
Защо хитрец, може да е наследствено или да го е купил преди връзката си с майката.

# 11
  • Мнения: 6 930
Ако и двамата се споразумеете и сте съгласни с един и същ режим, мисля, че доста бързо ще ви се получат нещата и бързо ще мине в съда. Отидете и двамата, като цивилизовани хора, при адвокат.

# 12
  • Мнения: 31 879
Е какво да направи. Да и даде апартамента ли?  Laughing

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Е какво да направи. Да и даде апартамента ли?  Laughing

Той детето не дава, та апартамента ли ще даде. Party

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 23:41 от Blаck Cat

# 14
  • Мнения: 2 886
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

Staley, не видях да си отговорил на поставените въпроси, а те имат голямо значение за род. права:
1. На колко години е детето? 2. Официално признал ли си го, фигурираш ли като негов баща в акта му за раждане? 3. Кой до момента се грижи за него (намекваш за здравословен проблем)? 4. Майката работи ли? Някой от вас работи ли на смени? 5. Можете ли да разчитате на подкрепа от близки? 6. Разбрахме, че сем. жилище е закупено от теб преди да създадеш връзка с тази жена, обаче как  и кога е изплатено? Има ли ипотека, плащана по време на фактическото ви съжителство?

# 15
  • Мнения: 31 879
Е какво да направи. Да и даде апартамента ли?  Laughing

Той детето не дава, та апартамента ще даде. Party

Ами баща е, не му се дава.
Както и на майката.

# 16
  • Мнения: 7
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

Staley, не видях да си отговорил на поставените въпроси, а те имат голямо значение за род. права:
1. На колко години е детето? 2. Официално признал ли си го, фигурираш ли като негов баща в акта му за раждане? 3. Кой до момента се грижи за него (намекваш за здравословен проблем)? 4. Майката работи ли? Някой от вас работи ли на смени? 5. Можете ли да разчитате на подкрепа от близки? 6. Разбрахме, че сем. жилище е закупено от теб преди да създадеш връзка с тази жена, обаче как  и кога е изплатено? Има ли ипотека, плащана по време на фактическото ви съжителство?
Припознал съм детето, фигурирам в акта за раждане, апартамента е закупен без кредит, ипотека и пр.,  и не искам да отнемам никакви родителски права на майката. Въпросът ми явно не е разбран. А той е следният: Ако след 5 минути майката на детето ми реши да го вземе и да си тръгне има ли законово основание?
Детето е регистрирано на адресът, на който съм регистриран и аз, и майката.
 А не съдът дали ще ми присъжда, отнема или даде споделени права.

# 17
  • Мнения: 646
Честно казано никога не съм разбирала ,защо при раздяла бащата да вижда 2 съботи в месеца детето си, ако е загрижен и любящ баща и иска да вижда по-често детето си. В някои държави при раздяла детето прекарва една седмица с майката, една с бащата. Не знам детето дали няма да се обърква и така, но в крайна сметка при раздяла объркването е неизбежно...

# 18
  • Мнения: 2 886
Скрит текст:
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

Staley, не видях да си отговорил на поставените въпроси, а те имат голямо значение за род. права:
1. На колко години е детето? 2. Официално признал ли си го, фигурираш ли като негов баща в акта му за раждане? 3. Кой до момента се грижи за него (намекваш за здравословен проблем)? 4. Майката работи ли? Някой от вас работи ли на смени? 5. Можете ли да разчитате на подкрепа от близки? 6. Разбрахме, че сем. жилище е закупено от теб преди да създадеш връзка с тази жена, обаче как  и кога е изплатено? Има ли ипотека, плащана по време на фактическото ви съжителство?
Припознал съм детето, фигурирам в акта за раждане, апартамента е закупен без кредит, ипотека и пр.,  и не искам да отнемам никакви родителски права на майката. Въпросът ми явно не е разбран. А той е следният: Ако след 5 минути майката на детето ми реши да го вземе и да си тръгне има ли законово основание?
Детето е регистрирано на адресът, на който съм регистриран и аз, и майката.
 А не съдът дали ще ми присъжда, отнема или даде споделени права.
Ако детето е над 10 годишно, има значение и неговото мнение. Но ти упорито не конкретизираш възрастта му и какъв е здравословния проблем - незначителен или тежък.
И да, не разчитай, че адр. регистрация може да попречи на една жена да те напусне. Потърси начин да се разберете цивилизовано, ако е възможно.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 06:19 от AnMary

# 19
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!

Staley, не видях да си отговорил на поставените въпроси, а те имат голямо значение за род. права:
1. На колко години е детето? 2. Официално признал ли си го, фигурираш ли като негов баща в акта му за раждане? 3. Кой до момента се грижи за него (намекваш за здравословен проблем)? 4. Майката работи ли? Някой от вас работи ли на смени? 5. Можете ли да разчитате на подкрепа от близки? 6. Разбрахме, че сем. жилище е закупено от теб преди да създадеш връзка с тази жена, обаче как  и кога е изплатено? Има ли ипотека, плащана по време на фактическото ви съжителство?
Припознал съм детето, фигурирам в акта за раждане, апартамента е закупен без кредит, ипотека и пр.,  и не искам да отнемам никакви родителски права на майката. Въпросът ми явно не е разбран. А той е следният: Ако след 5 минути майката на детето ми реши да го вземе и да си тръгне има ли законово основание?
Детето е регистрирано на адресът, на който съм регистриран и аз, и майката.
 А не съдът дали ще ми присъжда, отнема или даде споделени права.
Ако детето е над 10 годишно, има значение и неговото мнение. Но ти упорито не конкретизираш възрастта му и какъв е здравословния проблем - незначителен или тежък.
И да, не разчитай, че адр. регистрация може да попречи на една жена да те напусне. Потърси начин да се разберете цивилизовано, ако е възможно.
Детето е под 10 години, Здравословният проблем вероятно е сериозен. Майката да ме напуска, когато си иска. Още веднъж повтарям. Към момента сме във фактическо съжителство. Мисля, че имам равни права с майката. Нямаме споразумение. Какво ако откажа да дам детето на жената, с която живея да го отведе в квартира, която ще вземе, тъй като ме напуска?

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 06:18 от AnMary

# 20
  • Мнения: 7 971
Какви доводи изтъква тя, за да не иска да ти дава време с детето по-често? Мисля, че ако те е уведомила къде се мести да живее с детето, няма кой знае какво да направиш, за да ѝ противодействаш..Освен циркове и излишни разправии.

# 21
  • Мнения: 7
Какви доводи изтъква тя, за да не иска да ти дава време с детето по-често? Мисля, че ако те е уведомила къде се мести да живее с детето, няма кой знае какво да направиш, за да ѝ противодействаш..Освен циркове и излишни разправии.
Няма доводи! Ако се държа добре. Т. е тя ще преценява, което разбира се няма как да приема. Във връзка с цирковете...приеми че се стигне до цирк. На коя страна е правото?

# 22
  • Мнения: 31 879

Детето е под 10 години, Здравословният проблем вероятно е сериозен. Майката да ме напуска, когато си иска. Още веднъж повтарям. Към момента сме във фактическо съжителство. Мисля, че имам равни права с майката. Нямаме споразумение. Какво ако откажа да дам детето на жената, с която живея да го отведе в квартира, която ще вземе, тъй като ме напуска?

Като цяло не знам да има закон, който да забранява на майката да не си вземе детето, ако реши да напуска мъжа си.
Има си процедури, които разрешавашт такива спорове. Обясни ти се вече. Ако съда реши да ти даде родителските права, ще го направи.
И как ще го откажеш? Все ще те издебне  като те няма и ще се изнесе.
Нали се сещаш, че има вероятност ако спретнеш номерца и грозни циркове на майката и я изгониш без детето и, това после може да ти изиграе много лоша шега в съда.
Защо просто не се консултираш с адвокат?

# 23
  • Мнения: 7 971
Цитат
На коя страна е правото?
Правото е на страната с повече доказателства и по-благоприятни факти, примерно.
А ти, наистина ли искаш да виждаш детето често и да полагаш грижи за него или просто, това е единственото ѝ слабо място, с което да ѝ правиш мръсно и напук?
Цитат
Какво ако откажа да дам детето на жената, с която живея да го отведе в квартира, която ще вземе, тъй като ме напуска?
Ако правиш циркове пред детето и майката докаже, че я заплашваш и застрашаваш по някакъв начин, могат много бързо да ѝ изкарат временно споразумение, според което да не ги наближаваш, докато не мине дело за определяне на родителски права и режим на свиждане. Не е в твоя полза да правиш панаири. Не мислиш ли за детето?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 596
Добре, ако ситуацията е обратната? Бащата иска да си тръгне и да вземе детето? Как ще отговорите на майката?

# 25
  • Мнения: 5 468
Въпросите Ви не са за форум. Вие питате чисто юридически въпроси, а получавате житейски съвети. Потърсете адвокат. Ако желаете, пишете ми на лични, мога да Ви препоръчам такъв. Успех!

# 26
  • Мнения: 8 816
Човекът задава ясен и конкретен въпрос и той изисква ясен отговор.
Ако майката реши сега да те напусне, отвеждайки детето, има ли право на това?
Да, може да отведе детето, защото ти няма как да я спреш, освен със сила. Това пък ще ти донесе толкова ядове, че ще се каеш после.
Може ли майката да ти дава детето ,когато тя прецени?
да, докато нямате нищо на документи, не можеш да се противопоставиш, освен със сила. Тогава следва написаното по-горе.
Лично мнение: щом майката е решила да те напусне, остави я да те напуска.
Веднага щом се махне, започни действие чрез адвокат за режим на свиждане. Подготви се добре, за да може по-бързо да се определи нещо законово и да не разчиташ на карпизите на жена, дето може да се отмята като фурнаджийска лопата, ако рече.

ПП Има вариант да повикаш полиция в момента на напускането, за да напишат протокол ,че ти си против отвеждане на детето. Не вярвам обаче да се намесят в твоя полза. Само ще имаш документирано, че искаш да си близо до детето.

# 27
  • Мнения: 31 879
Добре, ако ситуацията е обратната? Бащата иска да си тръгне и да вземе детето? Как ще отговорите на майката?

Аз принципно съм на страната на майката. Ако обаче е добра майка.
Не отричам правата на бащата.
Но:
Майките имат по-силна връзка с децата си.
Майките бременеят и раждат с болки, не мъжете.
Майките прекарват с детето първите две години.
Бащите като цяло си ходят на работа, прибират се, мятат парите изискват да е чисто и сготвено. Е, има и такива, които помагат, но са рядкост.
Много мъже са неспособни сами да отглеждат дете. Много мъже изоставят децата си повече отколкото жени го правят.
Затова и при присъждането майките са с предимство, ако не е налице някакво отклонение при майката - наркотици, алкохол или насилие.
А в случая майката може да е добра майка, просто има проблем с автора и решава, че трябва да го накаже чрез детето, което е малоумно.

# 28
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Човекът задава ясен и конкретен въпрос и той изисква ясен отговор.
Ако майката реши сега да те напусне, отвеждайки детето, има ли право на това?
Да, може да отведе детето, защото ти няма как да я спреш, освен със сила. Това пък ще ти донесе толкова ядове, че ще се каеш после.
Може ли майката да ти дава детето ,когато тя прецени?
да, докато нямате нищо на документи, не можеш да се противопоставиш, освен със сила. Тогава следва написаното по-горе.
Лично мнение: щом майката е решила да те напусне, остави я да те напуска.
Веднага щом се махне, започни действие чрез адвокат за режим на свиждане. Подготви се добре, за да може по-бързо да се определи нещо законово и да не разчиташ на карпизите на жена, дето може да се отмята като фурнаджийска лопата, ако рече.

ПП Има вариант да повикаш полиция в момента на напускането, за да напишат протокол ,че ти си против отвеждане на детето. Не вярвам обаче да се намесят в твоя полза. Само ще имаш документирано, че искаш да си близо до детето.
Благодаря за отговора! Помослих, че никой няма да разбере въпросът ми. Вие го направихте.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 06:19 от AnMary

# 29
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 288
Добре, ако ситуацията е обратната? Бащата иска да си тръгне и да вземе детето? Как ще отговорите на майката?
недопустимо е да се мисли в тази насока. сигурно и в законите го пише така.  hahaha

Скрит текст:
Здравейте, пиша ви във връзка с мой семеен проблем.
 Та... жената, с която живея на семейни начела и имаме общо дете желае да ме напусне. Иска веднага да вземе детето в квартира, която възнамерява да наеме. Семейното жилището, което обитаваме и сме регистрирани и тримата е мое. Въпросът ми е има ли право да вземе детето без мое съгласие, без да има споразумение или решение на съд? Какво мога да направя в случай, че го вземе без мое съгласие?

Благодаря предварително!
Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея.
стига де ... Laughing
А ако не искаш и искаш ти да го гледаш, ще трябва да водиш дело за родителски права.
правото да упражнява род.права също се води от майката, ако тя иска да ги упражнява. не мисля че е само задължение на бащата.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 09:00 от ]|I{•------» ❼0ʘ❷_𝐎𝓖Ⓝ𝔬в «------•}I|[

# 30
  • Мнения: 6 167
Извинявайте, но вие не знаете дали е сериозен здравословния проблем на детето. Тогава как бихте рискували да го отделите от майката, която е очевидно по-наясно от вас и се грижи за него.
Оставете всичко друго настрана и двамата с майката се съсредоточете върху здравето на детето.
Успех!

# 31
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 288
а каква е гаранцията, че една майка може да се грижи по-добре?
при здравословни проблеми тежката дума е на доктора, за добро или за лошо. в повечето случаи всеки родител , а и съд, се съобразява с неговото мнение.

# 32
  • Мнения: 2 493
Стига с тези клишета, че щом е майка, е добра, а щом е баща е лош. Има много случаи на безхаберни майки и на добри и грижовни бащи. Всеки случай си е сам за себе си.
При развод или спор за родителски права, всеки родител може да се обърне към агенцията за закрила на децата и съдът определя привременни мерки за детето, докато приключи делото и се решат окончателно родителските права и режимът на свиждане.
Най-добре е авторът да се обърне към добър адвокат.

# 33
  • Мнения: 31 879




Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея.
стига де ... Laughing
А ако не искаш и искаш ти да го гледаш, ще трябва да водиш дело за родителски права.
правото да упражнява род.права също се води от майката, ако тя иска да ги упражнява. не мисля че е само задължение на бащата.



Няма стига, тъй мисля. Точка  Grinning

Логично е, че ако има дело и двамата се борят.

Стига с тези клишета, че щом е майка, е добра, а щом е баща е лош.

Кой тук твърди това?
Аз не.

# 34
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 288
Стига с тези клишета, че щом е майка, е добра, а щом е баща е лош. Има много случаи на безхаберни майки и на добри и грижовни бащи. Всеки случай си е сам за себе си.
При развод или спор за родителски права, всеки родител може да се обърне към агенцията за закрила на децата и съдът определя привременни мерки за детето,
първо да се обърне към съда, а той (съда) ще задължи агенцията. тя дава мнение/заключение с което съда може да се съобрази, но може и да не се.
докато приключи делото и се решат окончателно родителските права и режимът на свиждане.
Най-добре е авторът да се обърне към добър адвокат.


Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея.
стига де ... Laughing
А ако не искаш и искаш ти да го гледаш, ще трябва да водиш дело за родителски права.
правото да упражнява род.права също се води от майката, ако тя иска да ги упражнява. не мисля че е само задължение на бащата.



Няма стига, тъй мисля. Точка  Grinning
 hahaha

Логично е, че ако има дело и двамата се борят.
логично е, и че ако няма дело и двамата родители са с равни права.

Стига с тези клишета, че щом е майка, е добра, а щом е баща е лош.

Кой тук твърди това?
Аз не.
ти.
"Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея."
не е нормално. клише е, в повечето случаи е така, но не е нормално. и не трябва да е

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 08:34 от AnMary

# 35
  • Мнения: 31 879
Хайде прочети следващите изречения и не изкривявай така нещата, че е грозно. И не само в този пост, но и в друг го написах.



Ами тя е майката, нормално е детето да остане при нея.
А ако не искаш и искаш ти да го гледаш, ще трябва да водиш дело за родителски права. Но ако е нормална майка - не е алкохоличка, не бие детето, не се друса, то нямаш шанс, защото при раздяла детето остава при майката.
А ти ще плащаш издръжка, но ще имаш  право да виждаш детето си.
Даже мисля, че ако бяхте женени тя има право с детето си да живее в жилището, което е твое до навършване на 18 г. на детето. Може и да се лъжа, ама мисля, че е така.

Да откриваш нещо или ти трябва подчертаване?

# 36
  • Мнения: 6 930
Добре, авторе, ти не си съгласен да виждаш детето само две съботи и недели в месеца. А какво предлагаш? Да мандахерцате детето през ден при нея и при теб ли? Седнете и поговорете какво е най-рационално и полезно за детето. Може и с психолог да поговорите за съвет. То има нужда от установен режим, не са бъде подмятано през ден-два...
Не каза досега кой е полагал основно грижите, ако единия работи повече, подразбира се, че другия родител поема по-голямата част.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 14:53 от tuali

# 37
  • Мнения: 7
Достатъчно информация събрах. С едно-две изключения повечето не разбрахте въпроса. А той не беше на кого съда да присъди детето. Моля, считайте темата за приключена и не пишете глупости и тъпотии. Очаквах компетентни отговори, а не кой на коя страна е.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Е, малоумно е да очакваш, че тук (в раздел "Майки, отглеждащи сами децата си") ще се надпреварваме да те съветваме как най-успешно да го на*укаш на бившата, хи-хи. Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 11:51 от Blаck Cat

# 39
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 288
Е, малоумно е да очакваш, че тук (в раздел "Майки, отглеждащи сами децата си") ще те съветваме как най-успешно да го на*укаш на бившата. Grinning Grinning Grinning
"РОДИТЕЛИ,ОТГЛЕЖДАЩИ САМИ ДЕЦАТА СИ".
в този раздел се намираме. Laughing

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
А, извинете, "печатна" грешка. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 239
Към автор на темата: отговориха Ви на въпроса, но Ви съветвам да сверите дадения Ви тук отговор при адвокат специалист по семейно
право.
Успех!

# 42
  • Мнения: 6 930
Достатъчно информация събрах. С едно-две изключения повечето не разбрахте въпроса. А той не беше на кого съда да присъди детето. Моля, считайте темата за приключена и не пишете глупости и тъпотии. Очаквах компетентни отговори, а не кой на коя страна е.

Ами, докато не минете през съда, реално няма какво да направиш, защото се водите на един адрес и сте във фактическо съжителство. Тя може да се изнесе някъде, но докато не си смени адреса, сегашното статукво си остава. Така че, юридически няма какво да направиш. Освен, както писа някой, да викнеш полиция и да кажеш, че детето е в риск и майка му го води някъде, без твое позволение. Делата за деца в риск се решават доста по-бързо май, но последиците за отношенията помежду ви вероятно няма да са най-благоприятни после.

# 43
  • Мнения: 6 167
Детето е със здравословни проблеми. Каква полиция. На детето му трябва спокойствие и грижовни и любящи родители, което изключва цирковете, които се предлагат тук.
Независимо какво пита автора най-важно е да се защити интереса на детето, което е болно.

# 44
  • Мнения: 6 930
Детето е със здравословни проблеми. Каква полиция. На детето му трябва спокойствие и грижовни и любящи родители, което изключва цирковете, които се предлагат тук.

Именно! Затова, вместо автора да тропа с краче, "аз пък не съм съгласен така", трябва да се разберат помежду си първо, после и легално в съда.

# 45
  • Мнения: 336
И аз съм чувал в РБ да се практикува една седмица при майката, една при бащата. Отделно майката може да си наеме квартира в същия квартал или ако е голям апартамента да го разделите на два. По-добре е да си останете приятели, а може и пак да се съберете след време като по филмите.

Що се касае до правната страна, има Семеен кодекс, но практиката е нямам думи при по-засуканите случаи. Също така не знам дали в РБ е узаконено фактическото съжителство и ако да какви са разпоредбите. На запад фактическото съжителство се ползва с привилегиите на брака, но не се брои за брак. Прочетете малко по темата преди да отидете на адвокат, тъй като напоследък са се пръкнали едни колеги ...

Общи условия

Активация на акаунт