ЮЛИ 2020

  • 23 774
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 58
Да се включа и аз малко. Казали сме само на мойта мама и на 2 мои приятелки (тоест аз им казах). Ако зависи от мен свеката ще разбере около 17ти Юли 2020, но уви не зависи 😂😂😂 На другите ще кажем около Коледа, ако издържа, че тайни не мога да пазя, особено бебеее 😍
И моят син иска да го вдигам, но му обясних, че имам бебенце в коремчето и не трябва, вече не ме тормози, но постоянно повтаря, че ще имаме бебе, Слава Богу само пред майка ми, която знае 😂 Сега вече му казвам, че не може, защото ме боли корема, да не вземе да каже на свеката  😃
Относно прегледите мисля, че и с предната бременност ММ дойде може би на 2 прегледа макс. Сега май пак ще е така, че докторката преглежда до обяд, пък той е на работа.
А през нощта много рядко ставам, засега нямам такъв проблем.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 23:00 от elly0309

# 226
  • Мнения: 107
Привет от мен, исках да попитам мамитата от София, къде смятате да се следите и живот и здрав да раждате? Аз до сега бях в Свети Лазар, много съм доволна от моя доктор, но това, че неонтологията не е на високо ниво ме притеснява и обмислям вариант в Токуда, но не съм много сигурна при кой специалист, а ми се иска да се следя и да родя при един и същи човек Sad
Аз ще се следя при АГ Камелия Кръстева, изражда в Майчин дом. Имам колеги много доволни от нея и за това реших да е при нея. Преглежда в Люлин-мед

# 227
  • Мнения: 101
Здравейте, най добрата ми приятелка от детството разбра още 2 часа след теста. Даже го показах, за да е сигурно, че виждам правилно. 2 други близки приятелки също веднага научиха ( те скоро родиха). Роднините ми и останалите хора не знаят. Не се чувствам длъжна на този етап да им казвам. Искам поне да чуя сърцето другия петък. Не мисля, че е тайна , защото това е лично.

# 228
  • Мнения: 2 024
При нас знаят само майка ми, сестра ми и една много близка приятелка (само на нея споделих и за аборта лятото). На другите ще изчакаме по-нататък, ако обстоятелствата не се объркат, защото с всяка изминала сутрин все повече започва да ми се гади.

# 229
  • Varna
  • Мнения: 57
Всички които знаеха за процедурата, вече знаят и резултата от нея. Единствено на двете си баби все още не съм казала, но ще изчакам да минат трите месеца. Просто и двете са възрастни и не искам ако се случи нещо да получат някой инфаркт от притеснение, а и едната не е по тайните и веднага ще каже на всичко живо което познава. Сестра ми е почти в 5  месец и когато и каза че е бременна, точно след 1 час знаеше цялото село 😀😀😀. На всички останали близки и познати ще кажа като ми проличи или като родя 😀.

# 230
  • Мнения: 130
JIVONA,  как се справяш с ежедневните задължения покрай детенцето си?  Синът ми е на 2 г.и 2м и се опитвам да не го вдигам и гушкам,  но ми е малко невъзможно -  налага се при обличане,  хранене и тн.  
Аз също имам някаква тежест и неприятно усещане ниско долу почти всеки ден.  Мисля,  че са контракции,
но ще видим на прегледа на 18.11. Появяват се предимно следобяд и вечер и се усеща най-силно в легнало положение.  Пия 3х1 Но-шпа.

Dona Rosa, опитвам се да не го вдигам, преобличам го в изправено положение, или му казвам да се качи на леглото като го залъгваме с играчка. Когато се удари и иска да го гушкам гледам седнала да го гушкам . Гушкаме се често и легнали. Не знам ще гледам да се адаптираме някак си. Много си играем като се гоним и крием, но сега ще трябва да се пазим. 😆

# 231
  • Мнения: 94
И ние още не сме казали на никой. Изобщо не знам кога ще кажем. Първия път казахме след 12-та седмица, когато мина феталната морфология и БХС. Тогава имаше коментари от най-близките, защо толкова късно казваме, те да не са чужди хора и т.н. След това имах един  (мисед) аборт в 10-та седмица и тогава бях доволна, че никой не знаеше, изобщо не ми беше до разговори и съчувствие. Сега се чудя кога ли ще е най-удачно, че на брат ми и жена му им предстоят лечения и евентуално инвитро процедури скоро и не знам новината как ще им се отрази точно сега.

# 232
  • Мнения: 211
И аз съм за казнането на по късен етам-12г.с,защото всеки се надява всичко да е както очаква но уви,понякога нещата са по различни за огромно съжаление ДАНО БОЖЕ НА НИКОЙ НЕ МУ СЕ СЛУЧВА.
Та идеята ми беше че не искам да изпадам в обяснителен режим,ако все пак нещо не стане както го искаме.
Може би дотогава само на семействата ни

# 233
  • Мнения: 439
Здравейте, момичета. Честито на всички. Лека и безпроблемна бременност!
На 27 години съм, бременна за 3ти път: 1ва неуспешна ( кухо яйце), 2ра успешна, с резултат почти 5 месечна хубавица, и 3та, след само един цикъл от раждането ( 5ти октомври). Знам че М не е редовна след раждането, но след 37дни без втора М, реших да направя тест за бременност. Резултата беше с втора много бледа черта. Направих още 2 теста в следващите 2 дни и накрая имах 2 хубави чертички. Веднага отидох на преглед, установи се, че матката е удебелена и уголемена, а вътре имаше една миниатюрна точица. Следващия преглед е на 22ри, моля се и искрено се надявам всичко да е ок.. изяждат ме страхове да не се повтори случката от първата ми бременност, а и се тревожа дали организма ми ще издържи 3та бременност в рамките на 2 години ( 6месеца след кюретажа забременях с бебка, и сега пак) пия фолиева киселина от 2 месеца, заради кърменето, което е на приключване вече, нищо друго не ми изписа АГ... Дано всичко да мине както трябва и да видя новата малка душичка на следващия преглед..

# 234
  • Мнения: 29
Добре дошла 😊 Стискаме палци всичко да е наред 😊

# 235
  • Мнения: 130
Здравейте! Тези от вас които пиете кафе, по колко пиете на ден? Аз с първата бременност тотално отказах кафето-гадеше ми се от него. Но сега сутрин не мога. Ограничила съм се до 1 доза 3 в1, но така ми се пие едно нормално еспресо.
Имам и страшен апетит. Имам чувството, че само се тъпче. Гледам поне да бъде с полезни храни.😆
Вие похапвате ли повечко?

# 236
  • Мнения: 2 024
Пия си по едно нескафе, макар да знам какъв боклук е. А 3в1 е още по-голяма химия. Лично аз пих си изпила едно еспресо, даже понякога е препоръчвано от лекари, ако има проблем с ниско кръвно.
За апетита не усещам голяма разлика. И преди си бях хищник, но сега гледам да не ям боклуци, защото като съм Б бързо качвам кила, за разлика когато не съм Б. Тогава ям безразборно и не качвам и кило.

# 237
  • Мнения: 211
Здравейте!Аз пия по едно нормално кафе-еспресо.С първата бременност отначалото не пиех но много ме болеше глава и пак започнах да си пийвам по едно. Та и затова сега не смея да го спра напълно.
Хапвам,май нормално но се усещам някак подута.
С първата брементост започнах на 55кг и цавършиф на 66кг,докато сега съм около 58 кг и дано не кача кой знае колко😁 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

# 238
  • Мнения: 312
Аз си забърквам ръжена напитка и си слагам по-малко от половин лъжичка кафе. Бях го спряла, но когато дойде проблемът с тоалетната нямаше как да не пийвам малко сутринта Simple SmileХубавото е, че сладко не ми се яде изобщо. Но пък вчера нагънах една баничка. Стана ми лошо докато бях навънка и се изкуших Rolling Eyes Но пък вчера и днеска само обикалях по 4-5 часа, така че се надявам да не ми се отрази баничката. Аз съм с наднормено тегло - 75 кг при ръст 168 и трябва да внимавам какво ям Grinning

# 239
  • Мнения: 230
Дааа как без кафе, пия по едно еспресо всяка сутрин, после минавам на чай.
За  последните 2 седмици съм качила 1 килограм, не ям повече, просто не се движа толкова. Мисля, че е от това се заседях вкъщи, като тръгна пак на работа ще се върнат обратно.
Запазихте ли си час за ФМ или пренатест?

Общи условия

Активация на акаунт