ЮЛИ 2020

  • 23 448
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 382
Можеш ли да обясниш по-подробно?

За жалост подробно не мога да обясня, ще се поразровя и ще цитирам като намеря конкретно. Казвам го тъй като позната наскоро родила не й достигнали няколко дни преди 45дневният (била е непрекъснат болничен) и пуснала отпуск - резултат майчинството и паднало с близо 2 лв. (може да е незначително, ама това са 40лв. месечно). Също така преди да забременея имах доста въпроси свързани със здравните осигуровки, майчинството и болничните. Обърнах се към форума на бг мама, а и направих и консултация със счетоводител, чийто съвет беше именно почна ли ги да не ги прекъсвам.

Защо да влияе негативно на майчинството? Та, то дори става по-голямо.

Болничният може да ти е по-добре платен, но майчинството по-голямо от средно нетното възнаграждение не може да стане за жалост.

# 436
  • Мнения: 2 024
Мина и моят преглед. Бебето се развива нормално за седмицата и вече е 13мм, сърце отново чухме и плодният сак, поне от снимките, вече не изглежда сплеснат. Обсъдихме тромбофилията и каза, че ако той трябва да назначи терапия, тя ще е само аспирин, но след като съм започнала фраксипарин да го продължа. Единствената му препоръка е да редувам аспирин и фраксипарин, а не да ги взимам еднавременно. На прегледа му казах, че искам да види и кръвотока и установи съвсем леко завишаване в лявата маточна артерия (а моето АГ каза, че проблемът е в дясната), но на този етап не било притеснително, а значение имал кръвотока в 12 г.с. Хем съм спокойна за бебето, хем объркана заради неговите препоръки.

# 437
  • Мнения: X
Мина и моят преглед. Бебето се развива нормално за седмицата и вече е 13мм, сърце отново чухме и плодният сак, поне от снимките, вече не изглежда сплеснат. Обсъдихме тромбофилията и каза, че ако той трябва да назначи терапия, тя ще е само аспирин, но след като съм започнала фраксипарин да го продължа. Единствената му препоръка е да редувам аспирин и фраксипарин, а не да ги взимам еднавременно. На прегледа му казах, че искам да види и кръвотока и установи съвсем леко завишаване в лявата маточна артерия (а моето АГ каза, че проблемът е в дясната), но на този етап не било притеснително, а значение имал кръвотока в 12 г.с. Хем съм спокойна за бебето, хем объркана заради неговите препоръки.

Колко хубавичко. Мама на принцеса.Честито.

И моя първи преглед мина. Видяхме сакче, записаха ме за ЖК. Вика ме АГ след 2 седмици за сърдечен ритъм.Пусна ми изследвания, Б12,Д3 и ТСХ. Каза ми след 9 та г.с. Да излизам в болнични. Така и ще направя.

# 438
  • Мнения: 29
При мен не са добре нещата..съмнението за кухо яйце вече е факт и утре влизам в болница за абразио .. желая на всички вас лека и безпроблемна бременност ❤

# 439
  • Мнения: 367
Бързо възстановяване, Ели! Ще стане, когато бебчо е решил да дойде.

# 440
  • Мнения: 312
Ели, съжалявам и бързо възстановяване. Важното е ти да си добре. Бебчо ще дойде когато му е писано.

# 441
  • Мнения: 363
Ели, съжалавям.. Бързо възстановяване и скоро нова бременност до финала 😘

# 442
  • Мнения: 211
Ели, ще мине и ще замине. 2015 януари имах биохимична. Февруари забременях пак, но април мисед. После малко пауза след кюретаж и август забременях със сина ми, който е чудесен. Та да....ще стане, когато трябва. Успех !

# 443
  • Мнения: 2 024
Елена, съжалявам! Стискам палци за бързо възстановяване! :"

# 444
  • Мнения: 193
Елена съжалявам ,но пак ще стане.Сестра ми имаше кухо яйце и 3 месеца след това си забременя и сега си имам един хубав племенник на 10 месеца.

# 445
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро, дами!

Елена, съжалявам за кофти развръзката! Явно не е било сега времето!

МамаНаПринцеса, ти ще врътнеш с тия двете АГ. Поне да им съвпадаха мненията, а то сега да се чудиш кого да слушаш... Добрите новини са, че вече имаш 13 мм бебе хаха

Janetm, много рано си записана за ЖК вече, странно. Аз като чета, преди 12-13 седмица не искат да записват. Явно заради по-големия риск от загуба до 12та седмица, знам ли...

Хора, аз умирам от студ! Това икак не е типично за мен и много ме дразни, защото много мразя да ми е студено, а сега е постоянно. ММ спи с тениска и една завивка, а аз съм с дълга пижама, чорапи, завивка и второ одеяло, завита до ушите! Не е нормално това! Изобщо да не споменавам в каква фабрика за преработка на вода съм се превърнала - нон стоп пия и нон стоп пишкам! И от време на време си викам, бе те жените си изповръщаха вътрешностите, моето е бяла грижа! Laughing Laughing Laughing

Пак повдигам темата за генетичните тестове (Пренатест, Панорама на Цибалаб и др.). Някой интересувал ли се е? Майките с малки деца, правили ли сте подобен? Миналата седмица при АГ повдигнахме въпроса с ММ и тя много се учуди, защото нямаме причини за притеснение - възраст, наличие на аномалии в родата и т.н. Каза ми, че ще говорим следващия път, което ще е 5ти декември. Ние сме решили да настояваме, за да си осигурим някакво спокойствие.

Знам, че е много рано, ама изкушавате ли се да гледате за разни бебешки неща за купуване? Аз малко разглеждах... колички, креватчета, какви ли не глупости... Laughing

Хубав ден от мен! Simple Smile

# 446
  • Мнения: 439
Ели, дръж се! Знам, че трудно се преживява,но не се отказвайте! И аз забременях 3 месеца и половина след като ме изчистиха и си имам малка сладка принцеса.. не му е било сега времето.. Не унивай, има много болка в живота.. всичко минава и заминава, и идват добрите моменти, за да им се наслаждаваме пълноценно, и да ги ценим!

# 447
  • Мнения: 363
МандиПортокалова, на мен така ми беше първата бременност - все ми беше студено първите седмици, хем посред лято беше 😂 и така и не почувствах тая бременна жега, за която всички говорят 😆 но поне не съм повръщала, само ми беше малко лошо понякога
По въпроса за генетични тестове - ние не сме правили първия път, въпреки че имахме донякъде основания, въз основа на предишни неуспехи. Ще видим сега какво ще кажат лекарите, ние не го обмисляме като цяло, но ще повдигнем въпроса при някой от прегледите. Щом можете да си го позволите и имате желание, не виждам защо да не направите, за да сте спокойни ☺️

Ние всичко ще трябва да купуваме наново, защото от първото бебче продадохме почти всичко. Дрехи пазя, но то първото е зимно бебе, може би няма да ми вършат работа.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 09:36 от sunny_bunny

# 448
  • Мнения: 211
Добро утро Simple Smile)) и на мен ми е студено постоянно...
За Пренатест.... с поредната бременност не съм правила, даже и не бях чула. Сега се чудя ако се прави към 11-12г.с. какъв е смисълът. Недай си Боже, но ако излезе кофти резултат, какво правим на толкова късен етап. Може би ако има нещо крайно притеснително на феталната и БХС тогава. Но реално не съм го мислила сериозно все още. Аз чакам да ми минат поне първите 10 седмици (защото съм имала мисед в 8-9 седмица) за да повярвам, че съм баш бременна. След това ще мисля по другите въпроси.

# 449
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро Simple Smile)) и на мен ми е студено постоянно...
За Пренатест.... с поредната бременност не съм правила, даже и не бях чула. Сега се чудя ако се прави към 11-12г.с. какъв е смисълът. Недай си Боже, но ако излезе кофти резултат, какво правим на толкова късен етап. Може би ако има нещо крайно притеснително на феталната и БХС тогава. Но реално не съм го мислила сериозно все още. Аз чакам да ми минат поне първите 10 седмици (защото съм имала мисед в 8-9 седмица) за да повярвам, че съм баш бременна. След това ще мисля по другите въпроси.

Смисъл има, защото в случай, че са открити разни генетични аномалии, бременността може да се прекъсне.
ФМ не изследва генетични аномалии, а други неща - развитие на сърце, органи и т.н.
БХС, доколкото разбирам, е много слабо показателно изследване, т.е. с огромна неточност и теоретични вероятности.
Пренатеста може да се направи от 9та седмица, другите тестове май също са от толкова рано..

Общи условия

Активация на акаунт