The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 51 858
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
А аз съм с въпрос за хиалуроновата киселина + B5, как ви се отразява, както и кофеиновия?
На мен хиалуроновата киселина не ми се отразяваше никак въпреки, че я използвах като “воден сандвич”. Към края на шишенцето започнах и да се обривам от нея.

# 736
  • Мнения: 2 323
Когато хиалуроновата киселина е във висока концентрация, обриви действително са възможни, но непоносимостта към продукта би се проявила непосредствено след първата употреба, не към края на опаковката, когато даже вече е имало някакво свикване. От друго ще е било - друг продукт, месечните хормонални колебания и т.н.
При мен това беше случаят с прословутия Hadolabo Premium Lotion, който има 5 форми на хиалуронова киселина. От ниацинамида на ТО също - буквално 1 употреба и веднага обривчета (Това можело и да е прословутия purging, но нямах нерви да чакам и да видя отшумяване.)

Хиалуроновата киселина + B5 и на мен не ми стана любима. Изхабих 2 опаковки, но не поднових. Прекалено претенциозна е към ползване и съчетания, а е твърде прост продукт, за да се напъвам за нея. Има достатъчно други серуми с високо съдържание на хиалуронова киселина, които мога да ползвам без тези гимнастики. Например, Marine Hyaluronics Heart Eyes

# 737
  • Мнения: 23 032
И аз не поднових ХК на ТО, мажа се с една на Marion.
Аз да питам- някой получавал ли е пъпки, включително подкожни от вит Ц на прах, сложен в крем?
Нещо такова се случва с мен, но понеже имам периоди на акне, та сега се чудя.
Ползвам вит.Ц на прах от 2-3 седмици.

# 738
  • Мнения: 1 534
Витамиц Ц със силикон използвам от около седмица.
Имам го отдавна но не го бях включвала в грижите за кожата досега.
Консистенцията е като крем,но като се размазва  е някак суха и аз немога да го обясня.
ХК съм писала и преди ,смесвам я със серума за лице и така я нанасям.

# 739
  • Мнения: 6 887
Бамбина, мерси за съвета за тоника и Marine Hyaluronics. Получи се добре.
Marine Hyaluronics ще поръчвам пак и серум с витами С, но още се чудя кой.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 722
Преди няколко поста споменахте за подкожни пъпки след ползване на гликоловия тоник. Е, при мен, след седмкца употреба вече са налице! Използвам заедно с крема с ХК, незнам дали не запушвам пори по този начин?

# 741
  • Мнения: X
Когато хиалуроновата киселина е във висока концентрация, обриви действително са възможни, но непоносимостта към продукта би се проявила непосредствено след първата употреба, не към края на опаковката, когато даже вече е имало някакво свикване. От друго ще е било - друг продукт, месечните хормонални колебания и т.н.
При мен това беше случаят с прословутия Hadolabo Premium Lotion, който има 5 форми на хиалуронова киселина. От ниацинамида на ТО също - буквално 1 употреба и веднага обривчета (Това можело и да е прословутия purging, но нямах нерви да чакам и да видя отшумяване.)

Хиалуроновата киселина + B5 и на мен не ми стана любима. Изхабих 2 опаковки, но не поднових. Прекалено претенциозна е към ползване и съчетания, а е твърде прост продукт, за да се напъвам за нея. Има достатъчно други серуми с високо съдържание на хиалуронова киселина, които мога да ползвам без тези гимнастики. Например, Marine Hyaluronics Heart Eyes
Правих си експерименти с нанасянето като разредих и употребата до 1 на седмица общо взето. Нанасям на чисто лице и лицето ми пламва... измивам го, нанасям крем - успокоява се. Пробвам на чисто лице хк + крем = пламвам, измивам го, нанасям същия крем = лицето се успокоява... вече съм на края на шишенцето така, че не е голяма драма. Няма да купувам отново.

# 742
  • Мнения: 8
Момичета, много се колебая, припокриват ли се следните продукти:
Тонера и ниацинамид и цинк
Marine hyaluronic и крема moiturising factors
Ако нанеса тонера вечер добре ли е за сутринта да оставя продукт с хиалурон и дневен крем?

# 743
  • Мнения: 2 323
В никакъв случай.
Аз имам и 4-те продукта (заедно с още около 10 Sweat Smile)

Тоникът и ниацинамид+цинк имат коренно различни активни съставки и предназначение.
Marine Hyaluronics и кремът NTF - също. Първото е за хидратация и трябва да бъде запечатано задължително, а второто е запечатващо!

# 744
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Здравейте .
Купих си ниацинамид и се чудя в коя стъпка да го използвам. След измиване и преди поставянето на тонера или след тонера ?
Върху цялото лице ли нанасяте или на определени зони ?

# 745
  • Мнения: 2 323
Няма как да е преди тоника, защото:
1. по-плътен е от тоника;
2. в тоника има активна съставка киселина, която трябва да е максимално близо до кожата.

Текстура и активна съставка са двата основни (понякога противоречащи си) критерия при реда на продуктите. И по двата обаче ниацинамидът "губи" и отива на второ място.

Последна редакция: ср, 08 апр 2020, 00:58 от bambinnah

# 746
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Благодаря !
Сега ще го отварям и ще се запозная с него Simple Smile

# 747
  • Мнения: 4 248
Аз поръчах кофеиновия и ХК, как да действам с тях?

# 748
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте,
Моля да сложите в първия пост таблиците, за които споменавате и линкове към старите теми.Така такива като мен ще имат възможност първо да се запознаят с продуктите и после евентуално да се обърнат към вас за съвет. Благодаря!

# 749
  • Мнения: 651
Момичета, към Ниацинамид окей ли е да добавя и крема Natural Moisturizing Factors?

Общи условия

Активация на акаунт