Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 774
  • 767
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 11 621
Черна станция, има малкък чалъм, да. Ползвай двата показалеца или два едни и същи пръсти от двете ръце. Просто леко ги положи върху двата бутона и се стреми единия бутон да не светне (май долния) . И аз първите пъти се видях в чудо, но вече така съм му свикнала, че го правя от раз.
Да, на програма плакнене се слага програматорът.

# 391
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Сега лятото, когато не се ползва сушилнята, ползвате ли тази програмка? И ако да, то колко често?

# 392
  • Мнения: 11 621
Аз я ползвам винаги само след сушилня, за  да измие остатъците от власинки.
Тя не става да се сложи и препарат за почистване на пералня. Програмата представлява няколко много интензивни плакнения с повечко вода за около 15 минути (не помня точното време).

# 393
  • Мнения: 139
Здравейте,
Има ли собственици на пералня AEG L7WBE69S, които да не са имали проблем с мъховете и да не се е налагала профилактика всяка година заради тях. Смятате ли, че 8-ма серия е по-добра, бях чела, че дават доста дефекти. Бих взела 9-та серия, но заради височината просто няма как да я събера под плота.
Моля за мнения.

# 394
  • Мнения: 11 621
Всичко, което няма филтър за мъхове, няма да е по-добро от това, което имате сега. Това е най-големият недостатък на комбитата. Като знам колко много мъх се отделя в сушилнята, а сега и в комбито (имам 9 серия) , той няма къде да иде. Каквито и почистващи цикли да се пускат, той си се трупа и в зависимост от интензивността на използване на уреда, се налага профилактика в сервиз.
След всяко сушене ѝ пускайте специалната почистваща програма, та поне малко да се забави сервизът.

# 395
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте, след многократно поправяне вече старата ми пералня съвсем отказа и няма смисъл да се поправя - следва нова. Днес трябва да я вземем и се колебаем между тези двете, моля за съвет, ако някой ги има да сподели.
 Първата е тази, който ни похвалиха в магазина, че била с доста копи-пейст от Бош:

Пералня със Сушилня HAIER HWD90 BP14636-S A, 9.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 6.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР

и другата е тази, спряхме се заради мненията за марката:

Пералня със Сушилня BEKO HTV 8746 XG A, 8.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 5.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР

Предварително благодаря на всички!

Скрит текст:


Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 09:34 от Диви ягоди

# 396
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Снимките ви са на различни перални, но характеристиките, които сте копирали в поста, са на една и съща. За Беко няма данни, така че трудно може да се даде съвет. Редактирайте си поста и напишете характеристиките и на втората.

Защо държите да е комбинация със сушилня? Нямате място за отделни ли?

# 397
  • София
  • Мнения: 310
Сърдечно благодаря, оправих го, от бързане...... Simple Smile
Да, това е единствената опция за място, освен, ако не я сложим в спалнята Simple Smile, за това. Знам, че е по-добре да са отделни уреди, но на този етап, само това ни е варианта.

# 398
  • София
  • Мнения: 310
Здравейте момичета, на голям зор съм и да Ви питам и тук, след многократно поправяне вече старата ми пералня съвсем отказа и няма смисъл да се поправя - следва нова. Днес трябва да я вземем и се колебаем между тези двете, моля за съвет, ако някой ги има да сподели.
 Първата е тази, който ни похвалиха в магазина, че била с доста копи-пейст от Бош:

Пералня със Сушилня HAIER HWD90 BP14636-S A, 9.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 6.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР

и другата е тази, спряхме се заради мненията за марката:

Пералня със Сушилня BEKO HTV 8746 XG A, 8.0 kg, КАПАЦИТЕТ НА СУШЕНЕ 5.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР

 Знам, че не е добре да е 2в1, но на този етап нямам никакво място и това е единствения вариант.
Предварително благодаря на всички!

# 399
  • София
  • Мнения: 38 489
Изберете по-големия барабан.

# 400
  • Мнения: 11 621
И двете не са добри, още повече пък в комби вариант. И това, че Хайер е копи-пейст на Бош си е направо смехотворно. Която и да вземете, е все тая.
Аз за тези пари бих си взела една святна пералня Бош от 4-та серия и да ми е мирна главата.

# 401
  • Мнения: 40 914
Единственото комби с генерално положителни отзиви е +2000 лева.

# 402
  • Мнения: 11 621
Писах и в другата тема - големи ядове ще берете с тези двете. Разбирам, че искате и сушилня, но ......
Мъхът от дрехите  е върл враг на пералнята, което трябва да ви подскаже, че все за почистване в сервиз ще я карате за ваша сметка. Ценете парите си повече.

# 403
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз съм на отделни уреди и даже в спалнята бих я сложила сушилнята, ако се налага. Иначе и аз бих гласувала за повече килограми. Пет е твърде малко. Оборотите са еднакви и на двата модела, но за мен нямаха значение (сменях пералня по Коледа). Над 1000 рядко пускам, защото после прането е жестоко усукано и намачкано.

# 404
  • Мнения: 406
Вкъщи сме с комбинирана пералня и сушилня,засега работи добре.Използвам я всеки ден,с малко дете сме и съм доволна.Ние също нямаме пространство и това беше варианта,другия е да ги качиш една върху друга(за мен не е удобно)Нашата е Ariston Hotpoint

Общи условия

Активация на акаунт