Прахосмукачка робот - 18

  • 47 123
  • 754
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 146
Здравейте, наскоро попаднах на някакъв нов модел подомиячка, копие на Scooba, но в момента не го намирам, може ли някой, ако го е виждал да даде линк?

Ако става дума за ilife W400, тук съм писала подробно: https://bg-mam.ma/p/1153794/39679261

# 391
  • Мнения: X
Китайците продължават да мислят нови неща. Прахосмукачка робот подобен на S5, но с моп който се притиска със сила към пода за по-добро триене, на известно време отива до базата и сам си пере мопа и други екстри. Все още не е в продажба. Очаква се скоро. Казва се Veniibot N1. Каква ли цена ще му искат?
Линк
https://www.engadget.com/2018/11/23/veniibot-venii-n1-mopping-robot/

Клип
https://youtu.be/YEzHtyj1roQ

Днес явно ми е ден да ми излизат интересни роботи. Още един съчетаващ робот и ръчна прахосмукачка
https://youtu.be/Yx8U7PVIt_4

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 13:13 от Анонимен

# 392
  • Мнения: 936
Здравейте, почти съм сигурна, че ще взема Xiaomi S50, но искам да попитам за да чисти стандартно и да позабърсва от време на време, трябва ли да използвам задължително приложението. Имам притеснения, че няма да се справя с него.
Ако не държа да има функция моп, при настилки дюшеме, един килим не много дебел и теракот да преглътна ли факта от половин сантиметър разлика между първата и втората генерация и малко по малката сила на засмукване за сметка на едни 200 лв разлика почти.
Много ще съм благодарна за мнението Ви.

# 393
  • Мнения: 4 667
Ако сега трябва да купувам робот, бих избрала 1 генерация. Всички мои познати, които си купиха 2рата, почти не ползват мопа, да не кажа хич. А са си доста пари разлика. Пък и тази всмукателна сила, вие не държите мърсотия у вас, предполагам, че да е нужна супер мощна прахосмукачка. 1 генерация също си е доста силна. Ще пускате всеки ден или през ден.

# 394
  • Мнения: 7 856
Xiaomi  -  то може да работи и само от бутона, без приложението.
Минуси - не може да се регулира смукателната мощност (при мене фабрично беше на някаква средна стойност).
Втория минус - ще чисти навсякъде, до където има достъп, няма да може да му зададете определена зона, няма да може да му зададете кога да чисти, няма да може да го пуснете дистанционно, ако не сте в къщи.
Аз имам първа генерация и чисти безотказно. А сега пуснаха модификация на първата генерация, която е със смукателната мощност като втората. Но за да я настроите на максимум, ще трябва да ползвате приложението. Това важи за всички генерации.

# 395
  • Мнения: 13 929
Аз съм с първа генерация, имам приложение, но обикновено я пускам от копчето. В приложението следя кога се сменят консумативие и съм задала по-мощен режим. И картата оглеждам 😉

# 396
  • Мнения: 936
Момичета, изключително съм благодарна за времето което ми отделихте и за мненията.
Желая Ви само хубави неща Heart Eyes

# 397
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, благодаря за темата и за споделените мнения, беше ми страшно полезна, за да взема решение. Подарихе на майка ми Xiaimi първа генерация. Изключително доволна е. Има килими, мокетени мисля, че се водят и ги чисти чудесно. Не съм ги виждала толкова свежи, след почистване с друга прахосмукачка. Само да допълня горните мнения, че може да се зададе зона и без приложението като роботът, който е на пауза, се постави в средата на исканата зона (1.5х1.5м) и се натисне дълго бутонът Home.

# 398
  • Мнения: 15
Xiaomi  -  то може да работи и само от бутона, без приложението.
Минуси - не може да се регулира смукателната мощност (при мене фабрично беше на някаква средна стойност).
Втория минус - ще чисти навсякъде, до където има достъп, няма да може да му зададете определена зона, няма да може да му зададете кога да чисти, няма да може да го пуснете дистанционно, ако не сте в къщи.
Аз имам първа генерация и чисти безотказно. А сега пуснаха модификация на първата генерация, която е със смукателната мощност като втората. Но за да я настроите на максимум, ще трябва да ползвате приложението. Това важи за всички генерации.

Защо да не може да се регулира смукателната мощност, нали има няколко вида как да чисти(turbo, balanced..) и също мисля, че може да му настроиш да не чисти някоя зона, имаше клипчета в интернет. Все още не съм пробвала дали може да се задава кога да чисти, но в приложението видях, че има такава опция, но понеже ми е от скоро ще го пускам засега само докато съм там.

# 399
  • софия
  • Мнения: 25 446
Питането беше за ползване без приложението.

# 400
  • Мнения: 947
А сега пуснаха модификация на първата генерация, която е със смукателната мощност като втората.
Може ли линк към такъв робот?

# 401
# 402
  • Мнения: 672
Роборок с50 има 3 копчета - да чисти (навсякъде), да чисти частично (около метър на метър) и да иде да се зарежда. Т.е. тез основни неща ги прави съвсем успешно и без приложение.
Не знам как стои въпроса с "миенето" без приложение.

# 403
  • Мнения: X
Като му се закачи приставката с вода той смуче и мие. Реално той не отчита че има сложена приставка и отново от голямото копче се пуска. Вече в приложението има специален режим за моп - тогава робота не смуче, много е тих естествено и се движи по-бавно за да мокри повече.

# 404
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте, някой който е поръчвал от Али и е чакал много има ли? Поръчала съм прахосмукачката за майка ми на 29 ноември и още не са я шипнали пише че ще я шипнат след 26 дни. Пиша им и получавам един и същи автоматичен отговор. Чудя се дали да не канселирам поръчката и да искам да ми върнат парите?

Общи условия

Активация на акаунт