Отговори
  • Мнения: X
Бях диагностицирана наскоро с дисфункция на автономната нервна система и синдром на постуралната ортостатична тахикардия или т.нар. POTS. До момента не мога да намеря невролог в София със специалност автономна нервна система, който да може да се заеме с моя случай. От няколко месеца почти не мога да ходя, припадам и вдигам пулс до 200 в изправено положение, като същевременно кръвното пада. Ходих в сърдечния център в аджъбадем и там изгубих съзнание на тилт тейбъл теста, което потвърди диагнозата. От кардиоложката получих отговор само: 'а не се притеснявайте, това не се лекува, ще гледате да не седите права и много вода!'', т.е. според нея трябва да си взема инвалидна количка и с нея да се придвижвам. Потресена съм от некомпетентността и неизаинтересоваността на десетките лекари, които обиколих. Говорих с американски лекари, там това е познато заболяване и се лекува, но тук всякаш никой не знае за него. Дисфункциите са 4 типа и трябва да бъдат направени множество изследвания, тъй като лечението за всеки тип е коренно различно. Сърцето е органично здраво, проблемът е в АНС. Моля ако има някой минал през подобно нещо да ми пише за специалисти в София.

# 1
  • Мнения: 1
Специалистът по автономна нервна система е доц. Велчева. Преглежда тук:

https://trinitymedcenter.com/bg/nevrolog-dots-velcheva.php

# 2
  • до морето
  • Мнения: 151
Здравейте! Синът ми е със същия синдром, след голямо ходене по лекари и изследвания на сърцето. Вие намерихте ли някакво решение, лечение..? Благодаря!

# 3
  • Мнения: X
Здравейте, бях година и половина на ивабрадин, оказа се че моят синдром е постковид и е временен. Изчиства се обикновено за около година, спрях ивабрадина и сега сърцето ми е добре през повечето време, но при стрес или ниско кръвно е изключително висок пулса. Но вече нямам проблеми при изправяне и успявам да ходя, аз лично намерих много голяма полза от прием на високи количества сол, помага ми, но аз съм и с по-ниско кръвно. Също и магнезий, тъй като голямото количество сол го изчерпва. Ако синът ви не го е развил в следствие на вирусно заболяване може да е автоимунно или елерс-данлос синдром. Трябва да се проверят всички хормони, надбъбречни, щитовидна, 24 часова урина норадреналин, кортизол, да се изключи тумор на надбъбречната жлеза.
А може и просто да е генетично, при мен сега остана смазваща умора и причерняване дори и при нормален пулс.

# 4
  • Мнения: 326
Здравейте! Синът ми е със същия синдром, след голямо ходене по лекари и изследвания на сърцето. Вие намерихте ли някакво решение, лечение..? Благодаря!
Здравейте!
Какво се случи с лечението на вашия син, успяхте ли да намерите адекватни грижи?

Общи условия

Активация на акаунт