Азиатска козметика и грим 14

  • 30 639
  • 750
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 13 406
Viola, щастливка, готини моменти са да приключиш нещо и да отваряш нови неща.

Alvelina, като за начало се съсредоточи в почистване, вероятно кожата ти  има нужда от това и ексфолиране.
Решавай проблемите един по един, въвеждай навиците постепенно.
Виж по-назад акне серията на PYL  от линка на Viola za намалението.
Комплекта на some by mi за ексфолиране в момента също е на добра цена в скритата разпродажба на джолсе.
Пъпкотрепача на neogen, вероятно също ще ти е полезен.
На nacific cica комплетта тонер, серум и крем също би ти бил полезен за успокояване и хидратация.

Това са варианти има и още доста други
Също е добре, докато пооправиш кожата да намалиш максимално, фдт, пудри и прочие.

 Кой е бг крема, за който говореше.

# 346
  • Мнения: 1 278
Момичета, ще правя поръчка с възстановената сума от yesstyle и моля за вашите съвети относно продуктите, които съм набелязала. Сутрин след Тоник използвам Мелано CC, а вечер на чисто лице  киселините на COSRX. Одобрявате ли добавя маcките с витамин Мелано СС и съответно тези три продукта  удачно ли е да ги ползвам върху понякога раздразнена кожа, разбирайте няколки пъпчици и зачервявания? Бих искала да пробвам и други видове маски и слънцезащита. Благодаря Hug



Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 20:28 от Малага

# 347
  • софия
  • Мнения: 1 212
мога да ти похваля само оризовата  пилинг-маска-нежна, мека ,с приятен аромат (мирише на мляко с ориз), на суха кожа се слага. Хубава е и пяната, чакам олиото и ще кажа за него.

# 348
  • Мнения: 1 795
Витамин Ц и киселини едновременно не, както и физ.пилинг и киселини. Допустим и дори препоръчителен вариант е киселини и глинена маска. Върху раздразнена кожа не се препоръчва слагане на киселини, но пак всичко зависи от продукт, концентрация, кожа и начин на приложение. Ако е тръгнала да излиза някоя пъпка Bha ще спаси положението,може дори и като лек компрес да се ползва ако продуктът е подходящ (както и за разширени пори и черни точки). Но ако вече има активно възпаление, рана и тн по-скоро ще раздразни допълнително, допустимо е само леко обтриване с тип тоник и после се набляга на продукти с центела, охлюв, ниацинамид, прополис.

# 349
  • Мнения: 1 278
Виола, под "едновременно" имаш предвид дори в рамките на един ден, така ли?  Едното го слагам сутрин, другото вечер  - на измита кожа, тоест след повече от 12 часа. Confused  Ако е така, може ли да ползвам сутрин и вечер (ако не е прекалено двукратно?!) един и същи продукт в рамките на една седмица, след което следващата седмица да сменя с другия?

# 350
  • Мнения: 1 700
Благодаря за търпението. Сигурна съм, че ви е писнало от такива като мен.
Това е моят крем.
Скрит текст:
Мисля да си избера някои продукти и ако не е много нахално ше ги напиша тук за да кажете дали ви се струва ок.
Иначе да, кожата ми е проблемна. Вече написах, че е с широки пори, омазняваща се, имам неравен тен, петънца. Пъпки ми излизат предимно в областта на челюстта. Общият и вид е доста лош.
 
Скрит текст:
Три пъти седмично ползвам екфолиращ гел.
Едит пореден... лекичко взе да ми просветва и поне имам идея с какво да започна. Ако се окаже, че успея да подобрят вида нс кожата си след години лутане, тонове изкупени и изпробвани продукти... много ще черпя.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 21:22 от alvelina

# 351
  • Мнения: 1 795
Малага, имам предвид в рамките на една рутина. Редуване сутрин и вечер е ОК.

alvelina, описанието на крема не е състав. Не се вижда какво има и в каква концентрация, а само маркетингови бла-бла, но като цяло има няколко неща, които биха били проблемни при дехидратирана, мазна или кобринирана кожа.
Широки пори, омазняване, неравен тен, петънца са все неща свързани с некачствено почистване на кожата. Предполагам и в комбинацията с липса на добра хидратация, и евентуално преексфолиране (под екфолиращ гел какво имаш предвид) си нарушила кожната бариера, което пък води до дехидратация, още омазняване и възпаления. Пъпки основно в областта на челюстта говори за възможни хормонални проблеми или най-малкото проблем в диетата (спри млечните).

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 22:04 от Viola Tarakanova

# 352
  • Мнения: 4 479
Alvelina, понеже съм със същата кожа и в тоя филм съм играла да посъветвам и аз.
Почистването, задължително двойно вечер и щадящ измивен продукт.
След измиване кожата ти не трябва да скърца, всичко с алкохол в кофата за боклук.
Нагоре са ти написали какви състави да търсиш, просто се отърви от навика да я засушаваш агресивно, резултата е точно такъв - мазна и дехидратирана.

# 353
  • Мнения: 13 406
Не е мойто кремче това, друго ползвам аз.
И на купищата опаковки, които имам да се оставя без резервна почистваща вода, къде ми е бил акъла. Не ползвам ежедневно, но ми е некомфортно, че тази, която имам е останал няма и сантиметър от дъното, а джолсето още не шипва,.........

Малага, от тези продукти бях взела на tosowoong лепенките за нос на дъщеря ми, никаква работа не вършат, така че спокойно може да ги пропуснеш, за другите неща не съм ползвала.

# 354
  • Мнения: 429
Понеделник-вторник трябва да ги шипнат. При мен 2 от поръчките на 12-ти са пратени, другите 2 си седят.
Мога да ти отсипя от на Neogen cica мицеларната Wink

Малага, от всичко съм пробвала само измивния гел на Cosrx. Много е популярен, всички го харесват, но на мен миризмата му ми е доста неприятна и това ми е достатъчно да не повторя.

Друга марка лепенки за черни точки съм опитвала и са абсолютно неефективни. Изобщо този метод със залепване и издърпване куца отвсякъде. Дори може да доведе до влошаване състоянието на кожата, ако е по-чувствителна.

Друга слънцезащита на Миша съм пробвала и ми хареса - лека и бързопопиваща
Скрит текст:

# 355
  • Мнения: 924
Момичета, според вас от какво се появяват черни точки по цялото лице. Правя двойно почистване вечер, сутрин само с гелче, отделно дадове 2 пъти седмично. Сега започнах и с ексфолиант 2 пъти седмично.
И друго да попитам. Тоника на Benton АХА/БХА зеления, ако се слага сутрин и вечер слагам есенцията на Innesfree 8% АХА ок ли е?

# 356
  • Мнения: 348
Е момичета, пак подновявам въпроса си дали и къде  мога да добавя серум с  ретинол (на европейска марка), който да вместя в рутината с ниацинамида на Phytoniacin? Също и каква концентрация би била добраза суха и тънка кожа
Mоля, бъдете добри!
Серумът на маслена основа ли е? Обикновено ги комбинират със сквален, но може този да е друг. Ако да, фитониацинът преди ретинола. По отношение на концентрацията, следвай дадените от марката указания, не допускам, че няма такива.

Avelina, първо да ти кажа, че не ти е пък чак толкова страшна кожата Simple Smile Ок, има проблеми, но си малко несправедлива към себе си, по описанието очаквах нещо доста по-страшно от това, което видях на снимката. Обаче това натурално кремче никак не ми вдъхва доверие. Като цяло, натурална, био, органик и не-знам-си каква козметика аз избягвам, защото тя залага доста често на есенциални масла, а това е голям червен флаг за мазна и акнеична кожа. Вчера с голямо недоверие си купих една органик розова вода на Алтеа с мисълта, че е моно продукт и не би трябвало да има проблеми, но като цяло съм изпълнена със скепсис за натуралната козметика. Звучи ми и като да скачаш от крем на крем в търсене на решението. Тази практика трябва да я прекратиш за поне два-три месеца и да се придържаш към две-три неща, според мен. Не хуквай да купуваш и да използваш много продукти и да правиш рутина с 10 стъпки, рано е още за това, кожата ти изглежда като да има нужда да си поеме въздух малко. Измивните продукти са абсолютно ключови, така че нека първите два продукта наистина да са за двойно измиване. Заложи и на някой продукт за възстановяване на кожната бариера, аз преди няколко страници похвалих крема на Mamonde Light Ceramide Cream, но има и други варианти в тази посока. Карай поне две-три седмици с тези три неща+слънцезащита, после въведи и продукт за химична ексфолиация. Тук внимавай да не залитнеш в преексфоалиране, един-два пъти седмично е достатъчно дори и за мазна кожа. А този гел, който позлзваш, вероятно ти надрасква и раздразва кожата допълнително, бих се отървала от него Simple Smile Всички предложени от момичетата продукти са чудесни, просто избери засега два-три от тях. Търпение му е майката. И да питам, на дерматолог ходила ли си?

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 09:51 от Valandin

# 357
  • Мнения: 339
PRIZE20 - EBAY -20%
Ама защо не ми го отчита??? Поръчката е над 25 паунда, но от различни търговци.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 13:38 от raduni

# 358
  • Мнения: 429
И при мен не работи, пробвах и само с един продукт - пак не става. Да не би да не са го активирали още...?

# 359
  • Мнения: 348
Пък аз да ви кажа клюка от моето работно ежедневие, тъкмо скоро си говорихме кой кого купил. Estee Lauder днес сключиха сделка за Have & Be Co. Ltd, компанията-майка на Dr Jart+. Всички искат да си напазаруват корейско.

Общи условия

Активация на акаунт