Азиатска козметика и грим 14

  • 30 709
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 479
Отново се появявам с волба за насоки.
Искам да си взема витамин С, разгледах ги и се спрях на серума на Рurito и Some by mi. Намерих им съставите и се облещих, дащото и на двата има ниацинамид. От всичко, което съм чела до сега, двете съставки са несъвместими.
Четох, разглеждах мнения и в крайна сметка реших, че проезводителя си знае работата и е преценил, че може да ги съчетае.

След дългото предисловие, въпроса ми е с какъв овлажнител да ги завърша?
Дали тонер+есенция+серума+слънцезащита ще са ми достатъчни?

# 331
  • Мнения: 74
Много благодаря за изчерпателният отговор. Аз в крайна сметка се двоумя между  ETUDE HOUSE Double Lasting Serum Foundation #7, или пък ETUDE HOUSE Double Lasting Cushion #6. Имаш ли впечатления от тях? 🤔
Съжалявам, не съм ползвала или пробвала нито един от двата.

# 332
  • Мнения: 4 628
Отново се появявам с волба за насоки.
Искам да си взема витамин С, разгледах ги и се спрях на серума на Рurito и Some by mi. Намерих им съставите и се облещих, дащото и на двата има ниацинамид. От всичко, което съм чела до сега, двете съставки са несъвместими.
Няма реални доказателства всъщност. Много противоречиви мнения съм чела по темата. Базира се на някакво старо изследване, но реално ако витамин ц е достатъчно стабилен не би трябвало да има проблем с ниацинамида, особено щом производителя ги е смесил.

# 333
  • софия
  • Мнения: 1 222
"Отново се появявам с волба за насоки.
Искам да си взема витамин С, разгледах ги и се спрях на серума на Рurito и Some by mi. Намерих им съставите и се облещих, дащото и на двата има ниацинамид. От всичко, което съм чела до сега, двете съставки са несъвместими.
[/quote] Няма реални доказателства всъщност. Много противоречиви мнения съм чела по темата. Базира се на някакво старо изследване, но реално ако витамин ц е достатъчно стабилен не би трябвало да има проблем с ниацинамида, особено щом производителя ги е смесил."
Да,   бих се доверила на  решението на производителя. Аз по принцип съм привърженик на идеята да се използват продукти от една серия, точно поради тази причина- вероятно са така съставени ,че ефектът им да се сумира.
И се чудя сега аз, дали мога да добавя серум с  ретинол (на европейска марка), който да вместя в рутината с ниацинамида?

# 334
  • Мнения: 13 548
Flambe,
ниацинамид има навсякъде в корейската козметика рядкост е да намериш нещо без него.
Върху витамин С може да сложиш нещо с витамин Е, пантенол, хиалуронова киселина.

# 335
  • Бостън
  • Мнения: 13 718
Вчера докато гледах завистливо дизайна на опаковките на Sooryehan на сайта на LG доста шокирана разбрах, че бранд който много обичам и ползвам последните 15 год също бил техен т.е. купен от LG - Philosophy!
http://www.lghnh.com/global/brand/detail.jsp?gbn=1&bid1=C076

Пустият му Sooryehan... като Тиери Мюглер в азиатската му реинкарнация Grinning


И страшно се смях на The Saga of Xiu Grinning
http://www.lghnh.com/global/brand/detail.jsp?gbn=1&bid1=C082

# 336
  • Мнения: 13 548
И Лолита Лемпицка купиха корейците и Аник Гутал.

# 337
  • Мнения: 4 479
Благодаря на отзовалите си, ще взема за сега серума е есенсията на някоя ат двете фирми и ще видя дали и какво да ги съчетавам.
За сега имам запаси от Hylamade, HMF на ординари и Фитокод и ще вместам по-малко корейчетата.

# 338
  • Мнения: X
Имам серума и нощната маска на some by me но скоро няма да ги отворя, защото имам доста продукти преди тях. Щом производител ги е смесил няма проблем.

# 339
  • Мнения: 1 375
Аз пък не бях чувала за противоречия между ниацинамид и вит. C. Thinking

Искам да похваля Green Level сълнцезащитата на Purito. Дълго време си държах ръцете далеч от клавиатурата, защото хвалбите ми по-нищо не се различават от останалите, но не мога да се сдържа - наистина е разкошна!!!
Лека като перце, без грам бял слой, омазняване или изсушаване. Освен това мирише на билки по онзи изключително приятен "лековит" начин, който толкова много обожавам. Имам чувството, че се мажа с нещо лечебно и вълшебно, отколкото със слънцезащита.Мъкна я със себе си и я подновявам с искрен кеф.
На всички, които ми я препоръчаха преди време казвам едно голямо "Благодаря!!!" Hug

# 340
  • Мнения: 429
Пък аз като видях, що чудо са изкупили Shiseido, свят ми се зави Joy
https://www.shiseidogroup.com/company/business/

Наминах да споделя малко първи впечатления, отворих пакет с ежедневни шийт маски Missha Pong dang Water Daily Sheet.
https://m.jolse.com/product/missha-pong-dang-water-daily-sheet-m … 8/display/1/#none
Самия шийт не е нищо особено, залепва достатъчно добре (като за ежедневна), миниатюрен размер - малки дупки за очите и 2 пръста от челото ми стояха непокрити. Есенцията много добра се оказа, не е като на A'pieu (ежедневните #green tea), да изчезва безследно все едно е вода, ами дава усещане за хидратация и подхранване. Има добавен аромат, като се замисля май и другите бяха парфюмирани.. Но определено на Миша ми харесват повече, ама пък са 30 броя (Апю са 33бр). И двата вида по 10мин ги държах, иначе започват да съхнат.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 16:20 от blixa

# 341
  • Мнения: 1 700
Благодаря ви много за съветите, момичета. Пътувах и сега мисля да се заема по-обстойно да почета темата.
blixa, като начало може би е добре да си взема измивно олио, тонер и крем с охлювен секрет?

# 342
  • Мнения: 1 795
Последната седмица имам двойно щастие - приключих 4-5 продукта и отворих 4-5 нови Joy
Започнах две слънцезащити - INBELLO идебенон и Too Cool For School хиалуроновата. TCFS искам да я поползвам по-дълго преди да коментирам (заради състава), но съм приятно изненадана от Inbello. Като усещане на лицето доста ми прилича на любимата Soon Jung, въпреки, че тази при самото нанасяне от плътен крем става като лосион. Лек флорален мирис, въпреки че е с физ.филтри, не оставя бяла следа, а озарява- самия крем е тип tone up, има лек розов цвят с някакви озаряващи пигменти предполагам. Няма проблем с напластяване. Първоначално седи по-мазничко на опип върху кожата, но след 15-20мин. придобива кадифен завършек. На моята суха кожа няма стягане или опъване дори в края на деня и след няколко подновявания. Не е подходящ за мазна кожа. Някой беше писал, че има зачервяване, но при мен, въпреки че съм с чувствителна кожа, няма никакви негативни реакции. Съставът е хубав- освен филтрите има и доста добавена стойност. Съжалявам, че на намалението не взех поне 2-3 броя.

# 343
  • софия
  • Мнения: 1 222
Е момичета, пак подновявам въпроса си дали и къде  мога да добавя серум с  ретинол (на европейска марка), който да вместя в рутината с ниацинамида на Phytoniacin? Също и каква концентрация би била добраза суха и тънка кожа
Mоля, бъдете добри!

# 344
  • Мнения: 429
Ама аз от доброта мълча Joy
Човек, като не знае или не е сигурен е по-добре да си трае, вместо да заблуждава другия.

blixa, като начало може би е добре да си взема измивно олио, тонер и крем с охлювен секрет?

Само не забравяй, че миенето с олио винаги трябва да се последва от миене с гел/пяна. Възникват проблеми ако не се почисти добре.
Към хубавите съставки, които изброих преди, забравих да добавя и Houttuynia cordata.
Иначе да, за начало трите са ок, въпросът е какво точно ще избереш.

Общи условия

Активация на акаунт