Банята - 35 тема

  • 54 214
  • 805
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 48
здравейте,
правя две бани и една тоалетна
плочките ще са само на пода и в зоната на душа до нивото на вратата, другата част искам да е суха и по стените да е на боя можете ли да ми препоръчате шпакловка грунд боя която все пак да е за влажни помещения
благодаря

Бенджамин Мур имат боя специално за мокри помещения, не е евтина, но си струва: https://benjaminmoore.bg/aura-bath-spa-waterborne-interior-paint/

# 136
  • Мнения: 9 777
Ето и предложения в по-нисък ценови диапазон - и двете марки са качествени, не би трябвало да имаш проблеми.

# 137
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Въпрос: защо биват поставяни линкове в скрит текст?

# 138
  • Мнения: 9 777
Отговор: за да не се сметне за реклама и автоматично да се промени линка. В някои теми има такива случаи, в други - няма.

# 139
  • софия
  • Мнения: 25 457
Ако се сметне за реклама, линкът се променя, независимо дали е в спойлър или не. Линкът в спойлър изисква излишни кликове.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Линкът в спойлър изисква излишни кликове.

Което пък от своя страна износва ставите,хаби повече ток,убива растителността  и повишава нивото на световния океан.
Верно ли няма за какво толкова да спорите в темата за БАНЯ?

# 141
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 777
Имаме проблем с монтажа на тоалетните.
Това е чинията
https://baniastil.com/index.php?a=details&product_id=11370
а това структурата
https://baniastil.com/index.php?a=details&product_id=5302
Поръчвах ги още юни(даже 2 бр), по телефона служителката ми каза, че са напълно съвместими. Питах я защото в сайта ги имаше "пакет" тоалетна със структура на Giberit.
Та...дойде момента за монтаж и хоп - изненада.


Тръбата в комплекта на структурата идва по-къса и не стига чинията. Майстора каза, че трябва да е дълга поне 22см(ф90), за да стане на тази тоалетна.
Званях и писах мейл на Баня стил. Не били имали такъв проблем за.15 години Joy. Казах им да ми намират 2 тръби или да си взимат кенефите.
Търсих и в интернет и намерих само.това
https://rubin2001bg.com/manshoni-i-trbi/komplekt-za-vrzka-s-wc-p … m-8050390081.html
Ще видим и майстора какво ще.рече.утре. Дано Баня стил да измислят нещо до НГ, че вече ми е мерак да си видя банята готова.

# 142
  • Мнения: 121
Здравейте, някой има ли мнение и може ли да препоръча подвижен простор за баня, от тези, които са в една камбанка и се прибира на пружинка въжето. Трябва да издържа поне 5/6 кг, колкото за два чаршафа.

# 143
  • Мнения: 11 505
Ще правя плот за мивка от масивно дърво.  Предлагат ми да го залеят с епоксидна смола, но не ми харесва лъскавият ефект, който ще се получи. Дървото ще е състарено и предпочитам да е мат, не гланц. Идея за добър импрегнант за дърво?

# 144
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
Ще правя плот за мивка от масивно дърво.  Предлагат ми да го залеят с епоксидна смола, но не ми харесва лъскавият ефект, който ще се получи. Дървото ще е състарено и предпочитам да е мат, не гланц. Идея за добър импрегнант за дърво?
трудно ще намериш такъв,дето да не е лъскав
аз състарих,после мазах с лазур/байц
но и те са с лъскавина
ММ реши,че не е достатъчно,и ще залива с епокси- при нас мивката е част от плота,издълбана в масива

# 145
  • Мнения: 11 505
При мен ще е купа върху плот, мда.... все ми лъскавеят и на мен.

# 146
  • Мнения: 7
Някой може ли да даде идея за добро място в което да ми направят проект в който да се вземе на в предвид, че банята е сравнително малка (позва се и сега)?

# 147
  • Мнения: 3 096
Майсторът ни е препоръчал фуга на Церезит, но имам спомен, че в темата съм чела, че е ронлива. Какво е мнението ви? Може ли да препоръчате друга марка?

# 148
# 149
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Моля да ме ориентирате - при оферта за баня получавате цени за дейностите или обща цена за ремонт на банята?  Мога ли да се доверя на човек, който не иска да даде цени на дейности, а само обща цена?

Както са масово полуграмотни майсторите разбивка вероятно рядко ще получиш от тях - направи си я ти с помощ от форума и си фиксирай цените с договор и внимавай майстора да не пропусне да си напише личните данни. Също и номера на колата му снимай - за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт