Банята - 35 тема

  • 54 218
  • 805
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 56
Темакс имат някакви фаянсови плочки по 5-7лв. някой купувал ли е за баня и пукат ли се лесно ?

# 511
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
dida, благодаря! Обещавам да споделя снимки на целият апартамент,само да се подредим ,че в момента е лудница ☺️

# 512
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
Здравейте,
Предстои ни ремонт на две бани и имам питане относно разликата между вградените тоалетни и обикновените, една част или две части. Само съхранение на пространство ли е водещото, не ви ли притеснява ако нещо се счупи, разтече и проблемите, който биха възникнали . Харесала съм си Duravit за санитарията, какво мислите за тях.

# 513
  • Мнения: 40 892
Здравейте,
Предстои ни ремонт на две бани и имам питане относно разликата между вградените тоалетни и обикновените, една част или две части. Само съхранение на пространство ли е водещото, не ви ли притеснява ако нещо се счупи, разтече и проблемите, който биха възникнали . Харесала съм си Duravit за санитарията, какво мислите за тях.

Да, притеснявам се от евентуално разбиване. В старото жилище си сложихме такава и с времето почна леко да тече. Уж се поправяли само през отвора, ама няма части, нито някой се навива. Затова ако ще го правиш, то прави с най-доброто - Геберит или Грое. Останалото е неприемлив риск за мен. Иначе ползата е дизайнерска (по-модерно е и красиво е, няма тръбички) и е по-лесно за чистене - мопът минава отдолу.

За новото жилище, понеже вече сме дърти и не ни се разправя с ремонти, избрах компромисен вариант - моноблок, плътно до стена. Пак няма тръби (всичко е скрито) , ремонтът и замяната са лесни и пак се чисти лесно, защото не се налага бъркане отзад между чинията и стената.

# 514
  • Sliven
  • Мнения: 250

За новото жилище, понеже вече сме дърти и не ни се разправя с ремонти, избрах компромисен вариант - моноблок, плътно до стена. Пак няма тръби (всичко е скрито) , ремонтът и замяната са лесни и пак се чисти лесно, защото не се налага бъркане отзад между чинията и стената.


Може ли малко повече информация за Вашия моноблок, марка, ориентировъчна цена и с какво оттичане е?
Благодаря!

# 515
  • Мнения: 969

За новото жилище, понеже вече сме дърти и не ни се разправя с ремонти, избрах компромисен вариант - моноблок, плътно до стена. Пак няма тръби (всичко е скрито) , ремонтът и замяната са лесни и пак се чисти лесно, защото не се налага бъркане отзад между чинията и стената.


Може ли малко повече информация за Вашия моноблок, марка, ориентировъчна цена и с какво оттичане е?
Благодаря!
При ползването на подобни моноблокове трябва да се има предвид една особеност. При добре оформен наклон или отдолу няма да стъпи добре, или отзад ще се получи клиновидна фуга.

# 516
  • Мнения: 40 892
Да, така е с наклона, но при мен е равно.
Марката май беше Витра (бяха най-компактни, а за малката тоалетна ми трябваше компактен). Имаше и по-красиви, но се бяха свършили баш когато реших. Цената ми се върти около 500 лева. Оттичането ми е задно, но много са универсални и могат да се намерят и такива. Не знам моят дали е универсален.

# 517
  • Sliven
  • Мнения: 250
Черна станция, благодаря, ще разгледаме. Така и така имаме време, че не се знае покрай създалата се обстановка дали ще започнем скоро ремонта.

# 518
  • София
  • Мнения: 56
Какво разбиване … това се прави с гипсокартон… ако има нещо може да резнеш плочката във фугата  ида оправиш всичко. + ТОВА всички ремонти могат да се извършват през отвора на бутона. Чистотата и дизайна на "висяща" тоалетна не мога да го заменя никога.

# 519
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
Какво разбиване … това се прави с гипсокартон…
ами,за щастие,все още не всички живеем сред гипсокартон
може пък,потребителката да не живее в ново строителство

# 520
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Имах предвид каква е разликата в качеството между 2-те компании, ако някой има преки впечатления или поне е чувал/чел.

Вкъщи сме с Ханс Грое. Когато търсех и проучвах се разбра, че Ханс Грое са по-добри от Грое. Когато го сравнявах в магазините, освен това, по-плавни и по-ми допаднаха бяха батериите на ХГ.
Иди в магазин, усети разликата.
Тези hansgrohe нещо не ги откривам в нета 😞 Къде могат да се видят във физически магазин?

# 521
  • Мнения: 40 892
Какво разбиване … това се прави с гипсокартон…
ами,за щастие,все още не всички живеем сред гипсокартон
може пък,потребителката да не живее в ново строителство

Тя е права, че кутията за скритото казанче и за конструкцията винаги се правят от гипскартон, ама да не повредиш плочките по стеничката, докато режеш по фугите и после отлепяш плочките от картона, е кауза пердута. А ако ги повредиш след 7 - 10 години (тогава се развалят) къде се намират същите плочки за цяла стеничка? То всеки си оставя резерв, ама 2-3 плочки, не цял кашон. И тогава се налага да се преправя цялата баня.
Иначе като бях млада и аз предпочетох вградено казанче, ама на стари години приоритет ми е да си опростя живота колкото може повече. И за естетиката не ми е проблем с допрения моноблок, на другото ме дразнят кранчета и меки връзки, ама тук ги няма. На дизайна на картинката хич не му намирам кусур по отношение на тоалетната.

# 522
  • Мнения: 9
Здравейте,

Предстои ми правене на нова баня. След обиколки по софийските магазини съм много по-объркана от преди. Първоначалната ми идея беше, че искам сив гранитогрес 60x120 в комбинация с дърво 60x15 - чудесно.
Всички снимки, които гледам контраста на черна санитария изглежда страхотно.
Разбира се с търсенето на нещо различно от страндарта идва и проблема за качество, тъй като не искам да правя компромис със смесителите и системата за вграждане .

Може ли, някои да сподели опит за  смесители за душ и мивка, както  и тоалетна чиния черен мат  - като марка и препарати за поддръжка, тъй като не намирам информация, а това била единствената специфика?

Всеки един от магазините предлага по един вид италиански смесители за вграждане ексклузивно, като в другите магазините тези марки са непознати. Demm, Deante, Blindini Star, Vema, Bugnatese, Karag (за който на места ми го продават за 100% италиански, на други за произведени в Гърция, а на трети за Китайски Simple Smile
Относно  структурата за тоалетата се двоумя между Geberit и Tece , и двете  са немски , с по 10г гаранция + и разбира се Теце е по-бюджетния вариант, но непознатия за мен. Някои може ли да изкаже мнение за тях?

С опция за черна тоалетна чиния - според едни мат безпроблемно ( Bocci - rimeless, със забавено падане и тн), други отхрълиха варианта за мат, тъй като събирал бактерии и предложиха черен гланц) , разбира се не отхвърлям варианта за бяла тоалетна чиния с мивка купа Roca.

Черната санитария навлиза все повече в дизайнерски решения, но големите марки като Grohe, Roca, Ideal Standard ect не предлагат...защо ли? Както виждате имам много въпроси и ще се радвам да споделите опита си.

Благодаря предварително Simple Smile

# 523
  • Мнения: 40 892
Класиката е бяло и гланцово, защото качествените и скъпи гланцови повърхности не задържат замърсявания, не поддържат бактерии (ако и да не са откровено бактерицидни), докато матираната повърхност по презумпция е лесна за "залавяне" на какво ли не. На бял фон пък  изпъква всяко петънце и ти напомня за миене, докато на цветен не е така. Имам  предвид изпъква всяко петънце от телесен произход, не всяка капка вода Wink

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 18:44 от Черна станция

# 524
  • Мнения: 1 355
Черна санитария в баня означава цял ден с парцала да подсушаваш, дори и повече. Аз не бих си го причинила.

Общи условия

Активация на акаунт