Банята - 35 тема

  • 54 321
  • 805
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48
Търся система за баня с фиксиран душ, слушалка и чучур. Колебая се между тези двата:

https://bg-maistor.com/bania/grohe-grohtherm-800-termostaten-sme … a-34567000-detail  заедно с https://bg-maistor.com/component/virtuemart/search?keyword=26381 … art_category_id=0
и
https://bg-maistor.com/bania/dush-sistemi/vidima-seval-dush-sist … na-b0975aa-detail

Това, което ме разколебава за Grohe е, че е с два маркуча, които ми се сториха доста твърди. В магазина казаха, че били много по-здрави, защото са по-трудни за огъване, но именно това ме кара да се замисля дали няма да затрудни използването на слушалката.

Vidima e със стандартен маркуч и то само към слушалката, душът се закрепва директно към смесителя. Освен това чучурът е сгъваем и се прибира, докато на Grohe е фиксиран.

Разликата в цената идва около 200 лева и се чудя дали това, че Grohe е с термостат я оправдава.

добре де, ако си ОК с цената на термостатичния смесител, а не си 100% за него, защо не помислиш за душ-система за вграждане? има много прилични неща, горе-долу в сходен бюджет:  1. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-atlas-round 2. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-vgradena-victoria

всичко ще е вградено и пестиш място в банята.

# 76
  • Мнения: 463

добре де, ако си ОК с цената на термостатичния смесител, а не си 100% за него, защо не помислиш за душ-система за вграждане? има много прилични неща, горе-долу в сходен бюджет:  1. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-atlas-round 2. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-vgradena-victoria

всичко ще е вградено и пестиш място в банята.

Колкото и странно да прозвучи, аз лично за себе си не намирам никаква естетика във вградения душ. Изглежда ми неестествено, сякаш нещо липсва и е недовършено. Вграждането изисква изграждането на предстенна обшивка, което според мен няма как да спести място, напротив стеснява се изцяло помещението.

# 77
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Буба, боядисване на плочките не е ли вариант?
Нелка, по- скоро не, защото има някои счупени или пукнати плочки, някъде липсват парченца. Идеята е именно те да не си личат. Лепене на нови плочки върху такива дали е ок? Или и новите ще хлътнат? Макар че и в този вариант пак стои и смяната на тръбите

# 78
  • Мнения: 367
Привет!
Нахлувам в темата с едно питане. Не мога да изчета 35 теми назад, за да си отговоря. Колко струва лепенето на теракот по диагонал (върху стар теракот в баня, питах на няколко места - възможно е ) на кв. м в София. Става въпрос за около 4 кв. м под, който преди 10-тина години майсторът не направи както трябва и създава проблем. Няма да се кърти, прагът около вратата ще се коригира, за да не се мокри същата и ще се постави нов сифон. Основни ремонти предстоят след 4-5 г. Сега търсим временно решение. За тези дейности ми искат 400 лв. за работа и близо 400 лв за материали(без плочките)- 4 кв. м под. !!! Плочките съм ги купила предварително и са 120лв. какви са тези материла за 400 лв. лепило, замазка, сифон и фугомаса???  Нормална ли е тази цена? Няма нито една пукната плочка и не върви да къртим, защото плочките са стара серия и едва намерих подовите, изостанали по складове. Единственият проблем(който всъщност е и един от най-важните за една баня ) е наклонът към сифона.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 13:06 от DebelaMara

# 79
  • Мнения: 48

добре де, ако си ОК с цената на термостатичния смесител, а не си 100% за него, защо не помислиш за душ-система за вграждане? има много прилични неща, горе-долу в сходен бюджет:  1. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-atlas-round 2. https://rocando.bg/zona-dush/dush-sistema/dush-sistema-vgradena-victoria

всичко ще е вградено и пестиш място в банята.

Колкото и странно да прозвучи, аз лично за себе си не намирам никаква естетика във вградения душ. Изглежда ми неестествено, сякаш нещо липсва и е недовършено. Вграждането изисква изграждането на предстенна обшивка, което според мен няма как да спести място, напротив стеснява се изцяло помещението.

а, защо да е странно - свят широк, всеки с предпочитанията си, по-нормално от това няма. ако къртиш всичко и слагаш гипсокартон (както направихме вкъщи), можеш да сложиш вградените. сега сме с душ-колона, която ни избутва с още една педя напред и ако тогава се бяхме усетили, най-вероятно щяхме изберем нещо вградено. минало Simple Smile

# 80
  • Мнения: 9 800
А срещали ли сте въобще майстори, които лепят плочки върху самите стени, без гипскартон?
То е ясно, че с гипскартон е по-лесно, ама така едни 3 см. на ширина и дължина от така и така малките ни бани отиват за лесното за майстора.

# 81
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Нашият ги лепи върху стените. Изобщо не е ставало дума за гипскартон

# 82
  • Мнения: 40 996
Разбира се, това си е нормалното - купуваш баня на мазилка и майсторът слага хидроизолация и отгоре лепи плочките. Картонът се ползва където трябва да се направят разни кутии, чупки и т.н. При мен сложиха картон на едната стена, защото след последната плочка поставаше 1 см до ръба. И майсторът каза, че и да среже такива парченца, пак ще е грозно, а и фирата е огромна. И предложи да сложи картон и така всичко пасна точно. Но другаде не е слагал картон.

# 83
  • Мнения: 9 800
Не всички имат баня на мазилка - СС или вече не толкова ново НС, което се ремонтира. Та имаме обикновено не много прави стени, които, естествено е по-лесно да им се сложи гипскартонът и майсторът да не се мъчи с мазилки и изравняване. Гледам и по разни снимки от бани в ремонт, дето момичета са пускали - все гипскартон по стените.
Та затова питах.

# 84
  • Мнения: 969
Привет!
Нахлувам в темата с едно питане. Не мога да изчета 35 теми назад, за да си отговоря. Колко струва лепенето на теракот по диагонал (върху стар теракот в баня, питах на няколко места - възможно е ) на кв. м в София. Става въпрос за около 4 кв. м под, който преди 10-тина години майсторът не направи както трябва и създава проблем. Няма да се кърти, прагът около вратата ще се коригира, за да не се мокри същата и ще се постави нов сифон. Основни ремонти предстоят след 4-5 г. Сега търсим временно решение. За тези дейности ми искат 400 лв. за работа и близо 400 лв за материали(без плочките)- 4 кв. м под. !!! Плочките съм ги купила предварително и са 120лв. какви са тези материла за 400 лв. лепило, замазка, сифон и фугомаса???  Нормална ли е тази цена? Няма нито една пукната плочка и не върви да къртим, защото плочките са стара серия и едва намерих подовите, изостанали по складове. Единственият проблем(който всъщност е и един от най-важните за една баня ) е наклонът към сифона.
Съществуват викок клас лепила, които са точно за плочка върху плочка (потърсете точно така в нета - лепене на плочка върху плочка). Мисля че проблемът е с мащаба. Повечето майстори сега имат работа, има много нови и големи обекти в момента. Съответно не им се занимава с преправяне на малки бани, при които често излизат неочаквани проблеми. Затова са Ви казали такава цена- да се откажете сами. Друг проблем е, че трябва да измислите как ще завършите плочките при готовите стени. Едва ли ще попаднете на майстор, с необходимите инструменти, умения и желание да го направи това от самите плочки. Затова е удачно там да се завърши с някакъв профил, който да прикрие среза на плочката.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:22 от bachkator

# 85
  • Мнения: 367
Съществуват викок клас лепила, които са точно за плочка върху плочка (потърсете точно така в нета - лепене на плочка върху плочка). Мисля че проблемът е с мащаба. Повечето майстори сега имат работа, има много нови и големи обекти в момента. Съответно не им се занимава с преправяне на малки бани, при които често излизат неочаквани проблеми. Затова са Ви казали такава цена- да се откажете сами. Друг проблем е, че трябва да измислите как ще завършите плочките при готовите стени. Едва ли ще попаднете на майстор, с необходимите инструменти, умения и желание да го направи това от самите плочки. Затова е удачно там да се завърши с някакъв профил, който да прикрие среза на плочката.

Този точно, който искаше такава, сума според мен няма работа. Още на другия ден сам се обади, искаше пари предварително ( повече от седмица) за материали, за което не може да даде касова бележка. Щото ги купувал нещата наедро с фактура. Дори не може и да ни я покаже. Може да не съм права да се съмнявам, но предпочитам да не се разочаровам.  Благодаря за коментара, относно профила, ще помислим.

# 86
  • Мнения: 969
Съществуват викок клас лепила, които са точно за плочка върху плочка (потърсете точно така в нета - лепене на плочка върху плочка). Мисля че проблемът е с мащаба. Повечето майстори сега имат работа, има много нови и големи обекти в момента. Съответно не им се занимава с преправяне на малки бани, при които често излизат неочаквани проблеми. Затова са Ви казали такава цена- да се откажете сами. Друг проблем е, че трябва да измислите как ще завършите плочките при готовите стени. Едва ли ще попаднете на майстор, с необходимите инструменти, умения и желание да го направи това от самите плочки. Затова е удачно там да се завърши с някакъв профил, който да прикрие среза на плочката.

Този точно, който искаше такава, сума според мен няма работа. Още на другия ден сам се обади, искаше пари предварително ( повече от седмица) за материали, за което не може да даде касова бележка. Щото ги купувал нещата наедро с фактура. Дори не може и да ни я покаже. Може да не съм права да се съмнявам, но предпочитам да не се разочаровам.  Благодаря за коментара, относно профила, ще помислим.
Така, както ги разказвате, нещата яко миришат. Пазете се от подобни личности.

# 87
  • Мнения: 40 996
Този си има останали неща от преди и ще използва тях, но ще ви очушка двойно. Лошото е, че може материалите да са се развалили от стоенето. И изобщо е скъпо това.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Черна станция,ама как всеки път ти идват на акъла едни такива Simple Smile)) Едва ли има същите материали останали му от някъде. Според мен причината е ,че не иска  клиентите да видят на каква стойност купува материалите за да не разберат колко печалба си прави И от това .

# 89
  • Мнения: 367
Според мен причината е ,че не иска  клиентите да видят на каква стойност купува материалите за да не разберат колко печалба си прави И от това .
И аз смятам същото. Затова питах в магазина, кое горе/ долу колко струва, да съм наясно.

Общи условия

Активация на акаунт