Банята - 35 тема

  • 54 322
  • 805
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 40 996
Черна станция,ама как всеки път ти идват на акъла едни такива Simple Smile)) Едва ли има същите материали останали му от някъде. Според мен причината е ,че не иска  клиентите да видят на каква стойност купува материалите за да не разберат колко печалба си прави И от това .

Става дума за лепила, хидроизолация, фуги и т.н. Това са универсални материали. Плочките разбрахме, че си ги имат. Какви други материали според теб са уникални за проекта?

# 91
  • Norge
  • Мнения: 2 311

…... по- скоро не, защото има някои счупени или пукнати плочки,...…..

Бубе, разбрах.  Blush
Жалко, че е така, защото с боя наистина би било най-безболезнено.
Явно ще трябва да залепите нещо, като сигурно ще е най-добре преди това да запълните по-големите поражения.
Успех.  Hug

# 92
  • Мнения: 807
Предстои ми да правя цялостно баня. Засега съм харесала плочките и ще следя темата за идеи за комбинации.

# 93
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779

Банята ми вече заприличва на нещо и съм викнала майстор за душкабината.
Ще вземе размери за оферта. дългата част (от страната на окачената тоалетна е 120см), късата(с/у мивката е 90см).
Тааа...в чуденка сме как и на къде да се отваря тая кабина. Мивката е доста голяма и ще стига близо до кабината.Банята е 3х2. Шкафа с мивката е 83см, колоната е 33 см, м/у тях поне едни 15см ще сложим ( 115-120см отстоянието от стената ми трябва за тях. Остават около 60см място пред душкабината:close:

Да се плъзга ли...да се отварят и 2те врати...само 1та ли...?
Някой от вас има ли с подобно разположение, за да ми даде съвет?

# 94
  • Мнения: 40 996
Всяко плъзгане е свързано с шини и ролки, които се цапат с варовик и прочее и се чистят трудно. Препоръчвам две вратички към ъгъла:

# 95
  • Мнения: 11 505
Аз не съм привърженик на двете врати от естетична гледна точка. Ако това преддушово пространство е 60 см, а вратата на кабината 90, разчертайте точно къде ще е колоната и вижте какъв отвор се получава с една врата. При мен кабината е с подобни размери и отворът ми е доста по-малък, при вас мисля ще се отваря на 80%, защото колоната би трябвало да е с дълбочина 30 или 40 см. Вратата може да се отваря и в двете посоки, навън и навътре.

# 96
  • Мнения: 40 996
Една врата е супер, разбира се. Стига да има как. При мен е много сходно положението и съм с една врата, но кабината е със заоблен ъгъл и вратата просто е извита. Тук обаче вече е сложен праг с ъгъл и не става така. Една врата навътре също е супер (защото като излизаш след душ не капе по пода извън мократа част), обаче трябва кабината да е голяма, защото ако не е, вратата не може да се затвори с човек вътре Mr. Green

# 97
  • Мнения: 11 505
Трябва да е с възможност за отваряне и в двете посоки, щото я си представи ти пада кръвното докато се къпеш.... просваш се на пода и няма как да те извадят ако вратата се отваря само навътре.

Друг плюс на отварянето навътре е, че може да се измие хубаво цялата врата направо с душа Mr. Green

# 98
  • Мнения: 40 996
не мисля, че отваряне и в двете посоки е удачно, защото няма да уплътнява добре и изобщо вратата няма да е фиксирана. При едностранното отваряне уплътненията са с нещо като козирка откъм струята вода и пазят процепа.

Иначе миене с душчето не върши работа, трябва си спрей с препарат и лъскане.

# 99
  • Мнения: 11 505
Имам уплатнение, независимо, че се отваря и в двете посоки, и вода не излиза навън при къпане, а миенето с душ не отменя спрей и търкане, но от опит е полезно.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ще бъда благодарна ако ми препоръчате къде да изпратя запитване за пвц мебели по поръчка, може и на лс. Благодаря ви!

# 101
  • Мнения: 11 635
Чувала съм добри отзиви от познати:
https://dimovisin.com/%d0%b7%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%81/

# 102
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Скрит текст:
Банята ми вече заприличва на нещо и съм викнала майстор за душкабината.
Ще вземе размери за оферта. дългата част (от страната на окачената тоалетна е 120см), късата(с/у мивката е 90см).
Тааа...в чуденка сме как и на къде да се отваря тая кабина. Мивката е доста голяма и ще стига близо до кабината.Банята е 3х2. Шкафа с мивката е 83см, колоната е 33 см, м/у тях поне едни 15см ще сложим ( 115-120см отстоянието от стената ми трябва за тях. Остават около 60см място пред душкабината:close:
Скрит текст:
Да се плъзга ли...да се отварят и 2те врати...само 1та ли...?
Някой от вас има ли с подобно разположение, за да ми даде съвет?
Нашето разположение е абсолютно същото.Ние сме с две плъзгащи врати.Водата ни е доста варовита,но не е проблем  чистенето

# 103
  • Мнения: 360
Ще бъда благодарна ако ми препоръчате майстор/фирма/магазин за изработка на душ кабина по индивидуални размери.

# 104
  • Мнения: 3 096
Имам нужда от помощ... Да сте виждали подобен гранитогрес като нюанс, по възможност не по-"шарен" от този на снимката или по-изчистен? Не успяваме да го намерим наличен по магазините, а майсторите в един момент ще са готови да лепят плочки...

Общи условия

Активация на акаунт