Голямо бебе и раждане?!?!

  • 4 694
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Споко...
Първо, не винаги познават размера.
Второ, важен е диаметъра на главата на бебето - всичко друго е мекичко и минава постепенно.
Трето, зависи доколко си спокойна и отпусната и тъканите ти еластични.
Личния ми опит - първо раждане - бебе 2,900 48 см и много вътрешни шевове
Второ раждане - 3,850 кг и 53 см и само 2 вътрешни шева "за украса", както се шегуват те, и на другия ден все едно не бях раждала - сядах и ходех най-спокойно.
Мисля, че много зависи от акушерката, и от нагласата на мамата.
Пьрвото ми бебе го измъкнаха изведнъж. Второто, голямото, някак си го завъртаха и освобождаваха едната и другата ръчичка, да не мине с двете рамена едновременно.
Те ти казват да дишаш, да не дишаш, и кога да спреш да напъваш, за да го изваждат постепенно.
Може да те накарат да извикаш, или пък да ти запушат носа, за да спреш напъването, когато трябва.
Бъди спокойна и всичко ще е наред. Стискаме ти палци!

# 16
  • Мнения: 3 447
Аз родих с планово секцио заради това - докторът каза, че е над 4 кг, той беше 4.400. Като го видях колко беше голям, и особено главата му, много се зарадвах, че съм послушала лекарската препоръка за секцио Wink Още повече, че ми беше първо раждане. Та освен разкъсвания на себе си, спестих и форцепс на бебето си... вероятно.

# 17
  • Мнения: 1 190
Моят опит е с бебе 4100 и 52 см. раждах нормално без никакви упойки, няма нищо страшно минава и си заминава, по важното е всичко да мине и да свърши добре.
Единственото неприятно нещо беше, че Вили имаше напукана ключица, обаче и от това вече няма спомен, за щастие ooooh!
Имах 5 външни шева, но и от тях нямам спомен вече Wink

Лекарката ми казваше, че бебето е около 3600, обаче както някой вече писа всичко е +-

Леко раждане  Peace

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 15:04 от Toni4ka

# 18
  • Мнения: 566
аз нямам опит с големи бебета и изобщо с бебета, но ако се притесняваш потърси мнението и на друг доктор.
аз пък имам друг проблем - никой не може да ми каже колко е голямо бебето. дават ми отговори по стандарт колко е. аз се успокоявам, че щом главичката е в норма значи е ОК. по принцип тя е най-широката част на бебето

# 19
  • Мнения: 2 467
Моята беба се роди 3,880 и 52 см. Никой не ми каза че ще е голямо бебе. Никакви упойки.
Зора беше в напъните - час и нещо. Излезе, доФторицата като ми скочи 2 пъти на корема. Сдобих се със стадо хемороиди и вътрешни и външни шевове (неизвестен брои). До тука минусите.
Плюсовете- бебето голямо и не е толкова "страшно" колкото 2 килограмово. Засука от раз все едно и в корема ми все това е правила. По-лесно ще намираш дрешки  Laughing за 4 кг, отколкото за 2 - 3 кг. И имаш много материал за "хапане", цунки  и гуш  Hug

Лека бременност и бързо раждане  Heart Eyes
и не се притеснявай, ще излезе (няма къде да иде)

# 20
  • Мнения: 232
Спокойно Ирка  и дае голям бебо ще излезе Sick Embarassed LaughingНе се притеснявай и при мен беше така - уууу много голям плод-викаха лекарите-как ще раждаш,няма да  е леко.Пък той вярно не беше малък - 3850 и 50 см с доста шева - и вътрешни,и външни-но да ти кажа всичко минава,не се притеснявай,пък и бях без никаква упойка,даже за системанямаше време.С една дума доста натурално  newsm62 И да ти кажа,не е толкова болезнено.Да сте живи и здрави с бебо,когато му дойде времето ще видиш.Леко доизкарване на бременноста и давай по позитивно - НАЙ ХУБАВОТО ТЕПЪРВА ТИ ПРЕДСТОИ.СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД,МИЛИЧКА.ЦЕЛУВКИ И УСПЕХ. newsm10 newsm51  love001 newsm76

# 21
  • Мнения: 2 274
   Моят син се роди 3800, нормално с много разкъсвания и шевове! Бях с тесен таз и едро бебе за моите габарити и решиха секцио по спешност, но аз взех че родих нормално на операционната маса! Една жена след мен роди 4кг. бебе и нямаше никакъв проблем, но тя беше доста по едра / не пълна / от мен!
   Според мен всичко зависи от физическите ти данни и психическата нагласа. Моята беше много положителна, но явна откъм физиката се изложих  Mr. Green! Не съм фен на секциото, но когато обстоятелствата го налагат...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 225
моето бебче се роди 3.900 кг. със секцио, защото не можа да излезе, но не защото е голямо, а просто с увита пъпна връв и несиметрично разположена главичка. Затова, че спокойно

# 23
  • софия
  • Мнения: 432
сина ми се роди 4100 кг. 55 см родих по нормален начин с малко шевове за 1 час, но всичко се забравя. дъщеря ми се роди 4080 кг. 56 см. пак по естествен начин за 10 мин., на втория напън. и в двата случая не ми е слагана упойка, защото аз не знам / не съм имала / контракции. сложиха ми само система за разкритие при сина ми, защото ми падна тапата. при дъщеря ми нищо не ми е слагано. мисли си хубави неща, за да те стигат. леко раждане newsm10

# 24
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Првия път с вакуум родих и бебка беше 3150кг и 50см имах 22 вътрешни шева и 5 външни шева и не можех да стана от леглото 2 дена бях като пребита и без упойки.Втория път родих бебчо 3800кг и 51см със форцепс, но имах 2 вътрешни и 5 външни шева и още слетобяда шавах без проблем.Родих със спинална упойка и съжалявам че нямаше кой да ми каже първия път за този вид упойки Peace

# 25
  • Мнения: 1 028
Аз се отчетох с 4050 гр. нормално първо раждане без шевове.

# 26
  • Мнения: 524
Ami 4300 g бебо  след 8 часа опито се роди секцио Rolling Eyes Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 546
Според моя гинеколог, бебето ми беше малко - около 10 дена преди термина ми каза, че е около 2.800 - 3.000 кг. Родих една седмица след термина си - 4.530 кг, 57 см - нормално, без упойка. Но имах доста разкъсвания и ме шиха под пълна упойка. За което не съжалявам, защото мен лично не ме беше страх от самото раждане, а от шиенето след това. От разкази на вече раждали мами знаех, че местната упойка те хващала, дет се вика като те зашият вече  TiredОсвен това зависи не само от размера на плода, а и от големината на таза ти. Много е важно също как ще водят раждането ти.
А и както вече ти писаха други мами наистина всичко се забравя. Но в това сама ще се убедиш след като родиш и си гушнеш бебока.
Леко раждане.

# 28
Моите деца също са от едричките, синът ми се роди 4.500кг.-56см.,нормално раждане и имах чети newsm30ри шева.Дъщеря ми 4.000- 51см. нормално раждане този път дори нямах шевове.Дано попаднеш на добър лекар, та той да реши кое е най-добре. Желая ти леко раждане и да се радваш на едно здраво пухкаво бебе.

# 29
  • София
  • Мнения: 726
Ами Жожо се роди голямо бебе - 4,100 и най-вече с голяма глава (според мен това е по-важно от теглото).
Честно казано моят опит с голямо бебе и нормално раждане е по-скоро отрицателен, но може би е по-скоро до организъм - знам ли newsm78.
12 часа контракции, 40 минути напъни - излезе след като две акушерки ми скачаха върху корема (че му паднаха тоновете), епизиотомия, вътрешни шевове, хемороиди....

За следващото съм решила ако е толкова голямо - секцио.

И все пак всичко е много индивидуално и е до организъм..... 

Общи условия

Активация на акаунт