Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 44 905
  • 760
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 514
Благодаря на всички Ви за отговорите.Стаята е ремонтирана 2018 лятото , като пукнатината се появи миналата седмица.Радиатора е пускан само за ден,два когато почва отоплителния сезон. Стената е съвсем суха. Стената е външна , но има балкон , лоджия, като и отвън е сухо. По - скоро ми се струва, че е варианта на Мандаринка, понеже мястото е трудно за работа , че нещо не е направено както трябва.
Същото стана и в другата стая , която ремонтирахме лятото на 2019.Там е пак сухо,тухла и външна със същия балкон.Ето така изглежда, като вече падна латекса

Нашите тръби не минават през стената, ами излизат от пода (има дупки на ламината). Вашите защо минават през стената?

Какво е "бороконтакт"?

# 526
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Все едно къртица го е ровила : ))))
Според мен не е от влага - тогава дефекта е друг. Става по-скоро като юфка е се рони на малки парчета, а има следи от влага тогава. При вас не се виждат.
Това ,което ми казаха е ,че може да се дължи на температурни разлики. Около тръбата трябва да има или пластмасов пръстен , или с пвц мрежа се обработва, да поеме темепературните разлики. Иначе е като твърда връзка и от напреженията се изплюва гипса.

# 527
  • Мнения: 3 095
Освен температурните разлики, възможно е и някой от горните/долни етажи да е ръчкал нещо по вертикалния щранг - да е къртил около него, да е ремонтирал стена, да е сменял/рязал радиатори и т.н. Вибрирането на вертикалните тръби се усеща поне на няколко етажа, като ги разклатиш.


Нашите тръби не минават през стената, ами излизат от пода (има дупки на ламината). Вашите защо минават през стената?

Защото там им е вертикалния щранг. Вашите тръби също, преди да влязат в пода, първо са "минали" по някоя стена, докато стигнат до вашия етаж.

# 528
  • Мнения: 9 683
Аминка, Боро контакт е една розова течност, с която се мажат стените преди боядисване като основа за латекса. Така латексът не попива в стената, латексът не се люпи от прашинките от гипсовата шпакловка, боро-то помага за сцеплението между стената и латекса.
При мен има подлюпено на една стена над прозорец. Като сменях дограмата имаше много за запълване и шпакловане и в един момент останах без сили да спазя цялата технология. Е, именно на тези места, дето не съм забърсала праха и не съм намазала хубаво с Боро-то, имам подлюпено.

Такива тръби (хоризонталните) на парното има в стари тухлени сгради. Не във всяка стая има вертикални щрангове, от които да има отклонение към 1 радиатор. Понякога отклонението минава през стената и захранва радиатора в съседното помещение (може да е дори в съседен апартамент). Защо така са го правили - само те си знаят.

Вертикалните щрангове минават през пода, при новото строителство те са хоризонтални, вкопани са в пода и излизат нагоре до радиатора.

# 529
  • Мнения: 3 095

Вертикалните щрангове минават през пода
Култово!
Вертикален щранг са тръбите, по които водата се движи между етажите. И в старите, и в новите сгради ги има. Все още не е измислено wi-fi парно.

# 530
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Хоризонтални тръби в стените има и в ново строителство.
Били сме в такъв апартамент с локално парно на газ и тръбите са в стените. На около 1,5м височина бяха, защото и котелчето беше вдигнато. Съответно имаше теч и падна латекса : ))))) Класика : ))))

Мисля, че ако по другите етажи е правен ремонт може да се отрони мазилка, но няма да изплюе така шпакловката. Това е дефект локален на място, от това ,че не е оформена фуга за разширението.

Като се прави ремонта нека се предвиди коректно оформяне около тръбата. Иначе пак ще стане същото.


Ето да видите каква "красота"  беше : )))
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 18:58 от BVAR

# 531
  • Мнения: 743
На тези снимки е ясно - температурно разширение на тръбата и е напукала подложката на латекса (шпакловка и/или гипсово лепило). обикновено се зачиства със шпакла леко конусовидно около тръбата, че да не пука. Може да се сложи "шапка" (едно пластмасово капаче), но ако се намаже с латекс това вдлъбнато конусче не се вижда особено.
На първата снимка (в другата стая) не е около тръбата, а някак над нея. Някак не ми прилича на същото Rolling Eyes

Да, и майстора ми каза, че е от температурно разширение и ще сложи пръстен около тръбата. Странното е, че в едната стая се появи тази година, миналата си беше наред.
Апартамента е ЕПК и затова тръбите минават така.

# 532
  • Мнения: 9 683

Вертикалните щрангове минават през пода
Култово!
Вертикален щранг са тръбите, по които водата се движи между етажите. И в старите, и в новите сгради ги има. Все още не е измислено wi-fi парно.

Да се поправя - отоплителна инсталация с вертикална и хоризонтална разводка. При вертикална разводка -. щрангове  и аншлуси.  Така по-добре ли е?

# 533
  • Мнения: 17 933
Следях ви преди време, после ви изпуснах и с  удоволствие се потапям пак в тази уютна и много творческа атмосфера.
Предстои ми и на мен ремонт на хола и направо не знам от къде да започна и какво да променя. Секцията ще остане, само стени и евентуално нов или претапициран диван, още се колебая, не знам колко ще ми струва претапицирането и дали си заслужава, но си харесваме много дивана. Имам една голяма стена, която се чудя как да откроя от останалите, тухличките казват някои били вече демоде, обмислям варианта и тапети, има такива красоти. Но цветовете.....Диванът мисля да стане кафяв /сега е оранжев/, предложете серия тапети, или фототапет, с друг цвят, който би подхождал и съживил. Стаята е южна, много светла и слънчева. А, и щори.....другата голяма мъка

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Момичета, имам спешна нужда от съвет. Аз така и не намерих читава програмка за обзавеждане с която да си онагледявам идеите и днес ползвах на икея, колкото да обясня за какво става дума.
В ъгъла, който е по1,30 м стена ще правим вградена ъглова камина. Двата прозореца (единият до кухненското ще е с врата) на изток и единия на юг са с размер 170 Х 240 см. С черните черти съм отбелязала посоката на отваряне на вратите.
Стаята трябва да е кухня с трапезария и хол.
Абе уж голяма, пък не ми стига мястото като почна да чертая Thinking Приемам идеи и предложения за разместване всякакви , но най-вече
ТЪРСИ СЕ МЯСТО ЗА ТЕЛЕВИЗОРА Rolling Eyes  Голямо чудене падна и нищо читаво не се получава.... А и с тези прозорци отделно се чудя дали ще може да се гледа телевизор, без да са пуснати пердета или щори.





Камината ще е нещо такова


Какво ще кажете за нещо такова пред южния прозорец до камината?



Благодаря Ви предварително Flowers Hibiscus

# 535
  • Мнения: 3 095
droidd, нямаш ли снимка на архитектурния проект или някаква скица на апартамента? Така нищо не може да се разбере - кое е врата, кое - прозорец, кои врати са към тераси и кои - към стаи. Зад кухненските шкафове пак ли има прозорец?

raja_nikol, и при теб е трудно да се добие представа от тези общи обяснения. Дай някаква снимка - на дивана, на секцията, щом искаш да останат.

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 732
droidd, нямаш ли снимка на архитектурния проект или някаква скица на апартамента? Така нищо не може да се разбере - кое е врата, кое - прозорец, кои врати са към тераси и кои - към стаи. Зад кухненските шкафове пак ли има прозорец?

raja_nikol, и при теб е трудно да се добие представа от тези общи обяснения. Дай някаква снимка - на дивана, на секцията, щом искаш да останат.


Това е архитектурния проект, но на северната стена ще слагаме кухненско и в комплект с камината всичко се обърка. Sad


Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 16:22 от droidd

# 537
  • Мнения: 4 585
не претендирам, че разбирам от камини, сега да не ми се смеете Simple Smile, но веднага ми идва идеята да е на някава тип стойка над камината и да може да се завърта леко в двете посоки.
Както и да гледам чертежа, мястото на телевизора е точно на мястото на камината.

# 538
  • Мнения: 17 933
Трябва да снимам, да, нямам в момента подходящи

# 539
  • Мнения: 7 914
Ами не се е объркало чак толкова. Вместо тройни слагате двойни дивани или един двойка - един тройка.
Кухнята спокойно може да си е по севрната стена на мястото на посочения мебел. Права кухня на 4м стига Hands V трапезната маса само може да се обърне на същото място по архитектурния проект (перпендикулярно, не успоредно на дългата стена/прозореца). Може с една малка масичка, вместо това голямо двойно нещо в средата Simple Smile

Както ти си си сложила масата в твоя си проект, страшно спъва влизането в стаята.

ПП: Къде ще е аспирацията на кухнята? (място на кухненски комин-отдушник)?
Където сте планирали камината има ли комин подходящ за целта?

Общи условия

Активация на акаунт