Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 794
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз смятам, че късното ядене при Рися се дължи на недостатъчна вечеря.
Откъс от менюто ѝ: "20,00 – спаначена супа и едно пилешко бутче
22,0 – домати със сирене 30 г".
Едно пилешко бутче и купичка водниста супа може да стигне на малко дете, но е абсурд да засити възрастен човек.

# 241
  • Мнения: 31 691
Малко е, ама насила не можем да я накараме.
Тя си решава.
Може да пробва постепенно. Не да преяде. А да прибави малко повечко храна постепенно.

# 242
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мда, особено след като Рися си ляга в 2 обичайно.

Казах, че ще опитам. Не виждам защо трябва да ми се потретва.

Елора, аз не мисля, че преяждам с късната вечеря. Тя е по-скоро патерица (затова я заподозрях в емоционален недостиг някакъв) - в зависимост от това какво ми е настроението , може да бъде от два фъстъка до купичка с ядене от вечеря. На самата вечеря обаче не мога да ям повече, отколкото ми е стомахът.

# 243
  • Мнения: 31 691
Елора също често ляга в два  Mr. Green
В 7 вечерях. Не съм гладна хич.
Иначе те разбирам, нали и аз имах няколко такива вечери преди. Сега ако ще ми се хапва е нещо много дребно. Малко суров морков, парче ябълка или кисело мляко. Понякога и ядки. Но като цяло имам много дни не го правя и това.
Добре де, да почнеш примерно като ядеш месо, просто да е по-голямо. Да започнеш с две хапки повече. Няма да преядеш нали?
А следобедни закуски имаш ли?

# 244
  • Мнения: 12 769
Щом е навик, а не истински глад, е вече друго. По-трудно но пък ти си явно упорита, щом се придържаш към всичко това. Пробвала ли си вместо да подхапваш късно, да седнеш да изпиеш чаша билков чай или нещо от сорта, вместо храна? Или пък бульон някакъв, просто да отвикнеш да търсиш храна след вечеря. Поне аз това правя ако ми скимне по никое време че ми се яде нещо. Аз и поначало не вечерям рано, решавам че няма за кога още веднъж да хапвам и сядам и пия някакъв чай какъвто обичам. То и без това гладна няма как да съм след вечерята, направо си му викам ядене от скука в такива случаи и решавам че няма да се занимавам с глупости. А понякога и се оказва че просто съм била жадна.
Ще стане все някак, само да откриеш за теб какво работи. Пък де да знам, може и щото аз съм си нощна птица ама щом си лягаш в 2, към 10 не ми се вижда чааак толкова късно за храна. Винаги ми е било странно с тия съвети да не се яде след 5, след 6 и незнамсикакво. То хубаво ама един си ляга в 9 с кокошките, а друг по малките часове, как ли пък няма да е едно и също за всички...

# 245
  • Мнения: X
Храненето е НВ, но НЕ е високомазнинно.Също така, изключително малко като количество.

Ако вече са ти го написали, сори, не съм чела нататък....

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 21:53 от Анонимен

# 246
  • Мнения: 4 042
Точно същото като Натка мислех да кажа. Имах в началото едни такива прегладнявания късно вечер, които май си бяха остатък от предишния ми модел на хранене. "Излекувах" ги с чай. Не обичам чай, а пък идеята да го пия и без захар съвсем не ми допадаше по онова време. Случайно бях поръчала обаче заедно с други неща един чай от хибискус и взе че ми хареса. Така се отървах от вечерното похапване.

А преди режима също не закусвах. До обяд си карах на кафета и цигари, добре ме засищаха. В резултат на това вечерята се оказваше най-изобилното ми хранене за деня. Бях правила преди години друг режим, при който въглехидрати ядях само до обяд. Т. е. само вечерята ми беше читава - месо, яйца, салата, зеленчуци. Но пак бях включила закуска. И този режим работеше. После пак взех да се освинвам на вечеря и килограмите се върнаха. Така стигнах до идеята, че трябва да закусвам, обядвам, а вечерята да ми е най-лекото хранене. А не че много ми се яде сутрин.

# 247
  • Мнения: X
Подкрепям идеята за чая, и аз така се "спасих" от похапването след вечеря.Не пия чай всяка вечер, само когато усетя порив да ям....
Обядвам обикновено към 13 часа.Към 17-17.30 почвам да усещам глад...преди хапвах нещо -заквасена сметана/черен шоколад/плод, вечерях към 19-19.30.Но се оказа, че това е пречка при мен, все едно вечерях два пъти, защото не минавах с малко следобедна закуска.Понякога съм изяждала цяла кофичка, малка-250 гр, заквасена сметана....  Smiley
Реших да пробвам с по-ранна вечеря, получи се.Сега вечерям към 17.30-18.00 часа, стабилно.И не огладнявам до 23.00-24.00 часа, когато си лягам обикновено.
Ако не съм вечеряла стабилно и усетя глад, пия чай, както писах....

# 248
  • София
  • Мнения: 4 878
Рися и без това яде толкова малко, че късното ядене едва ли е проблем. Какво толкова може да напълнее от 2 фъстъка и домат с 30 гр сирене? Ако изяждаше 100-200 гр ядки щеше да е друго, а тя почти нищо не яде. За мен наистина е загадка как може да е на полугладна диета, нисковъглехидратна при това, и да не отслабва.

# 249
  • Мнения: 27 534
И аз така с чая Grinning Всъщност, понякога е и какао (евентуално с малко сметана) или вода/ вода с ябълков оцет. То именно като е навик/емоционално храненето късно вечер е най-трудно.....
И при мен добре действа ранната вечеря- ранна, но засищаща.
Влизам да се похваля- днес се оцъклих като видях най-накрая КЗ под 5, а именно 4,94. Grinning Ама то било много хубаво това, виждам цветовете по-добре, чувствам се енергична въпреки едва двата часа сън, абсолютно нищо не ме боли....Не повярвах на очите си и реших, че е грешка и 20 минути по-късно пак премерих КЗ, но пак същото показа глюкомера Joy Вчера не ми се получи пълен 24 ч фаст- вечерта хапнах 2 варени яйца, луканка, масло, бри, сирене тип пармезан, маслини...

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 09:06 от dolce miele

# 250
  • Мнения: 268
И аз установих същото като Франсоаз за вечерята. Като я изместя по-рано ми е по-добре.

Това ми е най-обилното хранене, което вече може да не е правилно. Просто тогава съм най-гладна и ми е трудно да се заситя.

Гледам да не закусвам вече, защото се опитвам да правя фаст 16/8 или 18/6, както дойде.
 Преди закусвах с плодове. Сега също ако не мога да издържа ям плод сутрин. Понякога ако тренирам по-усилено си го пазя за след тренировка и го смесвам с протеин на прах.

На обяд ям около 12ч голяма порция и най-големият ми проблем е да издържа до вечеря. В 17ч вече съм осезаемо гладна и за вечеря докато се заситя, минава 1 час вечеряне и доста храна.
Давам пример от вчера пилешки дробчета с лук на фурна 250г в сурово състояние, 1 голямо авокадо, 1.5 яйца, голяма зелена салата с краставица и земна ябълка, 2 парчета черен шоколад.

Преди  постоянно дъвчех нещо.Сега установих, че с обилното вечеряне и малко въглехидрат в него ме държи сита до 22-23, когато лягаме.
Проблем е, че пия доста кафета. Две с кофеин до обяд и едно следобед без кофеин.

Отдавна се каня да ви питам какво ви е мнението за комбуча? Започнах да правя и пием по 2-3 пръста.

Забравих да пиша, че и аз пия понякога вода с оцет вечер или 1чаша през деня вода с куркума след като ми писахте тук. Оказа се, че не е лоша.

Рися според трябва да направи нещо, с което да изненада тялото си. Ако то е свикнало на един режим цял живот, да опита нещо противоположно. Може би закуската е много добра идея.
Според мен е добра идея и ниски калории няколко дена и 1 ден зареждащ ден на високи калории.

Долче,
браво за резултата!
Забелязала ли си от 24 часовия фаст да ти пада имунитетът?
Моят имам чувството, че пада.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 09:04 от stray cat

# 251
  • Мнения: 27 534
Нямам мнение за комбуча понеже не правя и не съм съвсем наясно какво точно е, въпреки, че съм чела доста преди- така и не ми се изясни. Blush
А по отношение на храненето- винаги съм последна и си изяждам храната най-бавно, дъвча доста и понякога ми правят забележки шеговито...Това не знам дали е добре за инсулина или го държи висок за по-дълго... Thinking

# 252
  • Мнения: 31 691

Бледолилава, хибискуса е каркаде, нали? Пила съм го. И всеки път проблем с кръвното.

Рися и без това яде толкова малко, че късното ядене едва ли е проблем. Какво толкова може да напълнее от 2 фъстъка и домат с 30 гр сирене? Ако изяждаше 100-200 гр ядки щеше да е друго, а тя почти нищо не яде. За мен наистина е загадка как може да е на полугладна диета, нисковъглехидратна при това, и да не отслабва.

Сто пъти сме го писали защо. Ето, че ме мързи да обяснявам.
https://dailyfitchange.com/%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4 … 0%BD%D0%B5%D0%B5/


Долче, хубаво правиш, че дъвчеш повече. И аз се опитвам вече от доста време. Имам напредък.

# 253
  • Мнения: X
Скрит текст:
Рися и без това яде толкова малко, че късното ядене едва ли е проблем. Какво толкова може да напълнее от 2 фъстъка и домат с 30 гр сирене? Ако изяждаше 100-200 гр ядки щеше да е друго, а тя почти нищо не яде.
За мен наистина е загадка как може да е на полугладна диета, нисковъглехидратна при това, и да не отслабва.
Отслабва, бавно, но 6 кг не са неотслабване.Също, тя писа, че е спряла някои от лекарствата, т.е. здравето й се подобрява.
Аз продължавам да смятам, че при нея ефект има, просто е по-бавен.Но предвид лошото й здравословно състояние, е очаквано и нормално.Няма как да се сравнява с по-млад, здрав човек, който с нейното хранене би отслабнал с 15 кг за същия срок.
Винаги съм смятала подобно сравнение , "...аз и Пенка се храним идентично, ама тя свали 4 кг за месец, а аз само 1!", за глупаво и най-вече, неправилно.Различни сме, затова и няма как ефекта да е еднакъв.

В комбучата има доста захар, правила съм, като бях веге.

# 254
  • София
  • Мнения: 16 197
Камбучата и на мен ми харесва на вкус, но многото ВХ в нея ме отказаха.

Общи условия

Активация на акаунт