СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 879
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 439
Т.е. на пробните не ги дават така ли? Защо е тази разлика - нали пробните симулират реалното НВО, където пък ги дават.

# 196
  • Мнения: X
Не помня да е имало колебания по отношение на това дали ще им предоставят формулите. Вярно, че в модела не беше посочено, но в инструктажите, които се появиха през януари, беше ясно записано, че ще ги получат.

# 197
  • Мнения: 3 069
Формулите се запомнят и без да искаш с решаването на задачи. Ако разлагаш многочлени и не разпознаваш точен квадрат или куб, и не зацепваш, че  a^2-b^2 се разлага, това че са до теб написани на лист не ти помага.
В другата посока пък, просто ще ти онеме време. Като не се сетиш на какво е равно (а+b)^3, ще си умножиш и ще си разкриеш скобите и готово. Не виждам драма в това дали ще им дадат формулите или не.

# 198
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Изпратих Ема на ПИ, много ми стана жал за детето - днес има контролно по МАТ в у-ще, едвам стана сутринта, навън едно мрачно, пристигнахме първи на място и я оставих там самичка в залата, с наведени рамене...много ме е яд на тази 7-класна преса!

# 199
  • София
  • Мнения: 1 397
А в курса на дъщерята им препоръчали допълнителни, не задължителни помагала по БЕЛ. Директно я питах смята ли , че ще има време да работи по тях извън домашните. Милото дете като се замисли каза, че едва ли, но щяла да опита да ги направи и тези тестове, да съм ги купела все пак. И на мен ми става мъчно като я гледам как само смята, че имала 8 часа в деня и били 2 за математика, 2 за бел, 2 за биологията и 2 за музика, че била обещала да изсвири коледна песен на пиано. Това добре, но трябва да научи коледна песен, та от вчера в къщата сме в коледно настроение - we wish you a merry Christmas около 180 пъти.... 

# 200
  • Мнения: 27
И аз усещам, че е изморено детето, но какво да направя като ми се иска да влезе където желае. От школата хем ни предупредиха да не прекаляваме да им говорим само за НВО, защото накрая може някой да се срине, но незнам как да е по-умерено. А и от училище по всички предмети изискват ли изискват и виждам, че детето няма никакво свободно време - ляга късно, става рано, училище, домашни, школи.

# 201
  • София
  • Мнения: 2 446
Синът ми пък всеки ден е на тренировки, в събота на мач. Неделята е единствен почивен ден, тогава му е школата ...
Тренировката отнема 4 часа с придвижването. За учене му остават само около 2 часа на ден - крайно малко според мен.
Според баща му обаче не трябва да намаляваме тренировките - те са единственото, което го интересува истински, и са нещото което го разнообразява и откъсва от лудницата НВО.
Много е уморен, милия, но само въздиша и продължава.

# 202
  • Мнения: 3 491
Моето явно не е решавало достатъчно задачи миналата година, защото установих, че е забравил формулите по геометрия. Аз си признавам, че едва тази година почнах да следят какво учат. С малкото надали ще допусна същата грешка. До последно се инатих и да не го записвам на курсове, но колеги ме убедиха, че без курсове не става. Вече и аз се убедих, но сигурно е късно.  Та за първи път в 7 клас на някаква школа. Досега само по английски е ходил.
Синът ми не е уморен, но е леко изнервен и мърморещ.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 11:34 от Amanda.D

# 203
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Да, в училище по всички предмети изискват, включително прави презентация по ТП, по литература и по Биология.

Сега й изрових резултатите от миналата година от пробните по БЕЛ -
 1. Точки 77
 2. Точки 95
 3.Точки 88
И на трите изпита е с по 10 точки над средния резултат на всички явили се.

Познайте дали не е излязла 35 минути преди края на ПИ!
Вече може ли да го обсъждаме или още има неявили се?

# 204
  • Мнения: 6 951
Ох, добре, че споделяте, че и вашите деца са претоварени! Вече мислех, че Ния е най-големият тъпанар и най-лошият организатор на времето си. Успокоих се.
ПИ на Междучасие съм го изчистила напълно. Зная и кои са верните отговори (проверен е от учител по БЕЛ). Когато кажете ще го кача в пощата и във фб.

# 205
  • Мнения: 8 249
Моят сигурно е от най-малко натоварените. Вчера е бил два часа с кучето навън следобед. Когато аз се прибрах към 17ч беше пък някъде с колелото. Прибра се към 18:30. Започна да учи и след  30-40 минути беше готов - по това нямал да учи, по онова нямал 😞 Реши допълнително двайсетина примера по математика, които аз му дадох и това беше. Решава задачи само със слушалките на главата, докато слуша музика. Не знам какво ще прави на НВО, там музика няма да има.

# 206
  • Мнения: 858
И моето момче не си дава много зор.
Не искам да се ядосвам.
Чак аз започнах да се дразня на вечното ми мърморене.
Усещам, че като ме видят, моите трима мъже панически си намират някакво задължение и ми хвърлят само скрити погледи.
Чувствам се като "Злобила".

# 207
  • у дома
  • Мнения: 7 165
Моят сигурно е от най-малко натоварените.


Едно към едно с моето...даже в частта с колелото и слушалките ,само където нямаме куче...

# 208
  • Мнения: 3 491
И ние сме с куче, както и всяка вечер минимум  два часа навън с нея .

# 209
  • София
  • Мнения: 7 209
ПИ на Междучасие съм го изчистила напълно. Зная и кои са верните отговори (проверен е от учител по БЕЛ). Когато кажете ще го кача в пощата и във фб.
Според мене вече качвай. Wink

Общи условия

Активация на акаунт