Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 2

  • 51 436
  • 801
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 117
Първо беше ешерихия коли бактерията. Той не е имал оплаквания, но го събори вирус и пуснахме урина и кръвни и така разбрахме. Междувременно докато имаше висока температура лекарката каза да започнем Зинат и да не чакаме антибиограмата. В този период на вуруса му се поду лимфен възел на врата и на другия ден поспадна. Когато тя излезе се оказа, че трябва да пие Панцеф и го пи 10 дена. 5 дена след спирането му пускаме отново кръв и стерилна урина и гърлен секрет за всеки случай и резултата е s.aureus в гърлото и proteus mirabilis в урината. По двете антибиограми е за Гентамицин, за да обхване бактерията в гърлото и тази в урината...
Как ви се струват тромбоцитите?
Аз се тревожа заради повишените лимфоцити, които имаше, а сега тези гранулоцити са на долна граница...
Не сме започвали инжекциите още, защото чакаме стерилната урина от Рамус и антибиограмата и.
Той е добре, жизнен и няма оплаквания никакви.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 12:51 от sentido

# 196
  • Мнения: 83
Здравейте бях пуснала един пост че ми излизат синини по краката пуснах си пълна кръвна общ белтък  протромбвиново време време на съсиръци и фибриноген всичко е наред само фибриноген е повишен нормата е 2 до 4 моят е 5.22 някой правил ле такова изследване от какво може да се повиши в момента нямам личен лекар понеже моята напусна и ми ги разчете детски специалист каза че може би да е от инфекция нямам никакви симптоми и след 20 дни пак да повторя изследванията.

# 197
  • Мнения: 269
Здравейте,бихте ли помогнали с разчитането на резултатите.Писах в тема,но не получих отговор.Според лекарката проблема ми е в " Калциеви отлагания в хориодните плексуси на двата тригонума,гл.пинеалис " . Според нея няма лечение,попитах какво значи тази диагноза и не ми се даде адекватно обяснение.Симптомите са замайване,заглъхване на ушите,не мога да ходя пеш,имам страх от пътуване,когато шофирам се засилват симптомите ,много ме сковава врата,и имам ускорен пулс.Моля за помощ.Прикачвам снимка на скенера

Ето и резултата
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 21:25 от Не се сърди, човече

# 198
  • Мнения: 8 806
Не разбирам, но ми прилича на някакви шипове , че имаш.
Но пък лордозата отъкде, като нямаш никакви промени в костната структура.... newsm78

# 199
  • Мнения: 269
Попитах новата си лична лекарка,която беше категорична от къде идва замайването,по-горе съм казала, та не ми даде конкретен отговор.Отговора беше след две седмици ще дам направление за ендокринолог. Забравих каза имаш малка дискова херния...

# 200
  • София
  • Мнения: 10 642
Не разбирам, но ми прилича на някакви шипове , че имаш.
Но пък лордозата отъкде, като нямаш никакви промени в костната структура.... newsm78
Нормалното положение на гръбначния стълб в шийния отдел е лордоза. Ако я няма не е добре

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 11:27 от Nandin

# 201
  • София
  • Мнения: 543
Здравейте. По-нагоре писах, но никой не ми отговори. След притеснителния резултат за цитомегаловирус IgG по препоръка на лекар, пуснах изследвания за цитомегаловирус IgM, резултатите ме шашнаха.
CMV IgM -? 18. 20 U/ml, при референтни граници до 18 (18-22 Сива зона).
Дано някой се включи. Благодаря предварително.

# 202
  • Мнения: 1 381
Може ли коментар. Става дума за баща ми /52г./.. няма оплаквания, не е с наднормено тегло, движи си много.. при ротинни изследвания излязоха тези резултати

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте бях пуснала един пост че ми излизат синини по краката пуснах си пълна кръвна общ белтък  протромбвиново време време на съсиръци и фибриноген всичко е наред само фибриноген е повишен нормата е 2 до 4 моят е 5.22 някой правил ле такова изследване от какво може да се повиши в момента нямам личен лекар понеже моята напусна и ми ги разчете детски специалист каза че може би да е от инфекция нямам никакви симптоми и след 20 дни пак да повторя изследванията.
Поискайте талон за хематолог.Това е най-добрият вариант за Вас.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 21:51 от Не се сърди, човече

# 204
  • Мнения: 980
Здравейте!Питах и в друга тема,но не получих отговор.Ще имам резултат от гликирания хемоглобин в понеделник,така като гледам резултатите са добри,но все още не се чувствам добре.На 37 години съм.

# 205
  • Мнения: 3
Здравейте
На микробиологията ми излезе стрептококи групаБ. Докторът ми предписа Клиндамицин, но на антибиограмата виждам, че пише, че бактериятя е резистентна към него... дали става въпрос за объркване или?

# 206
  • Мнения: 371
Някой да знае какво означава това:

Установява се вариант в развитието на предната циркулация- акцесорна ПМА, изхождаща от предната комуникантна артерия  ( triple ACA)

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
А знаете ли какво означава оток на хориона при биопсия от дебелото черво,взета при колонскопия?
Гастроентероложката ми обясни"Ами оток някакъв...",което за мен нищо не означава.

# 208
  • Мнения: 11
Моля Ви за помощ може ли някой да ми каже какви са ми резултатите от цитоната маска, че аз гледам и не разбирам нищо, а отговор ще има чак в понеделник , но до тогава ще се побъркам ако може да ми помогнете с разчитането ще съм много благодарна

# 209
  • Мнения: 11 843
II B група показва възпаление и клетки изменени от това, буквичката , отговаря на това колко скоро трябва да повторите пак изследването и ако има пак такъв резултат се прави биопсия. За В е след 6месеца, то ви е отбелязано и по-долу. Доколкото виждам има отбелязяно и HPV инфекция, може би това е точно възпалението. Ще трябва лечение най-вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт