Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 2

  • 51 309
  • 801
  •   1
Отговори
# 630
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Мария Димова,точно в хипофункция се качват килограми.
Как така няма Еутирокс?Аз пия Л Тироксин,само този вариант ли остана?
Аз съм вечно на режим, само да се отпусна малко и 10 кг за месец качвам. Вече се чудя кво да правя...явно 50 ми идва малко.
Няма еутирокс вече, спряха го, взех си л тироксин с голям зор, защото нямам рецепта.

# 631
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
С рецептата за Еутирокс няма проблем да Ви дадат Л Тироксин,ако вече няма Еутирокс.Освен това Л Тироксин е безплатен с рецептурна книжка.Много странно,че са спрели Еутирокс.

# 632
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Еутирокс 125 беше изчезнал за няколко месеца, вече го има. Май всички дози изчезнаха за определен период от време.

# 633
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Еутирокс 125 беше изчезнал за няколко месеца, вече го има. Май всички дози изчезнаха за определен период от време.
Според фармацевтите около нас, еутирокс е спрян от производство, прехвърлят си само останалите големи дози до изчистване на склада. Не споря, възможно е да ме заблуждават.
За да не спамя с този еутирокс, все пак да попитам ТСХ 2,94 високо ли е?

# 634
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
За моята ендо ТСХ 2,5 за мен е идеално,но аз съм без жлеза и съм само с Л Тироксин.След хапче още падало.Затова в моя случай е добре.
Щом и Вие сте с Л Тироксин,би трябвало и при Вас след дозата да пада.

# 635
  • Мнения: 14
Здравейте, днес си пуснах изследвания по препоръка на АГ-то, понеже съм бременна в 12 седмица. Преди малко си проверих резултатите, а часът ми за среща с АГ е след няколко дни. Резултатите:
Рубеола ( Rubella ) IgM      1.0   Ratio   
<0.9- Отр,0.9-1.1 Гранина ст. >1.1 - Пол.
Рубеола ( Rubella ) IgG   ↑   99.5   IU/mL   < 5.0 - Отр.;5.0 - 10.0-Гранична ст-т; >10.0 - Пол.

Цитомегаловирус ( anti-CMV ) IgG   ↑   9.5   Index   <0.9 - Отр.;0.9 - 1.1 Гранична ст-т; >1.1 - Пол.
Цитомегаловирус ( anti-CMV ) IgM   ?   1.1   Index   <0.9 - Отр.;0.9 - 1.1 Гранична ст-т; >1.1 - Пол.
Знам, че щом IgG са ми положителни значи имам имунитет, но в същото време ме притеснява, че igM не са отрицателни стойности 😢😢

# 636
  • Мнения: 11 832
Оня ден си взех Еутирокс в нова опаковка за 3м - 90 таблетки

Maria Dimova да това ТСХ принципно е високо, но доза се определя преценявайки и щитовидните хормони не само него.

# 637
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Група, здравейте,
Сега идвам от ендокринолог, каза щитовидната ми била супер, да продължавам с доза 50мкг. Обаче резултатът от обременяването не беше готов и не успяхме да го коментираме. Ще му го пратя на имейл.
Моля кажете какво са тия стойноси под долна граница .

# 638
  • Мнения: 285
Здравейте! Това е ПКК на детенце на 4 годинки. Виждам, че всичко е в референтни стойности. Може ли коментар за ТSH, понеже не съм наясно дали посочените стойности са за възрастта и дали изобщо това има значение. Също така притеснително ли е че левкоцитите са на долната граница?




# 639
  • Мнения: 11 832
За децата до 5-6г границите са малко по-високи, така че за тази възраст ТСХ е добре, но отива към горната част на граница, така че следете във времето.
Ето таблица с норми за различните възрасти
Скрит текст:

# 640
  • Варна
  • Мнения: 91
Здравейте.Бременна съм в 13 г.с и 6 дена.АГ ми е в отпуск и е с изключен телефон,някой дали би могъл да ми ги разчете?Ще съм много благодарна

# 641
  • Мнения: 6
Здравейте!  Бях на преглед  при гинеколог и това е резултата. За шийка, матка-б.о и влагалище-не обилен флуор, ми е ясно, но  някой може ли да ми каже какво означава: аднекси -двустранно уплътнени и болезнени?  Трябва ли да се притеснявам?  Благодаря предварително!!

# 642
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аднекси е като общо наименование на яйчници и маточни тръби.При прегледа явно е натиснал и те е заболяло,опипал ги е и е установил уплътнения.Само той може да отговори дали е притеснително.
Ако нищо не е споменал,може би няма проблем.

# 643
  • Мнения: 2 826
За децата до 5-6г границите са малко по-високи, така че за тази възраст ТСХ е добре, но отива към горната част на граница, така че следете във времето.
Ето таблица с норми за различните възрасти
Скрит текст:
Има ли подобни референтни стоиности за Асат, Алат и ГГТ за деца? Дъщеря ми е на годинка и се наложи да й пуснем кръвни изследвания като всичко е в норма с изключение на Асат при норма 0-32, нейният е 43. Казаха ни, че за деца било ОК, но аз все пак се притеснявам...

# 644
  • Мнения: 11 832
Ще потърся утре. Но и аз знам, че чернодробните при децата са малко по-високи

Общи условия

Активация на акаунт