Как да зищитя правата си?Работодателят ми отказва де ме върне на работа!

  • 3 978
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моето мнение е следното: Излишно се надъхвате та чак и инспекцията включихте.
Все още работодателя не е нарушил никакви права. Пишете си една молба в която заявявате, че прекратявате платения си отпуск по майчинство и желаете да се върнете на работа от дата еди си коя. В уречения ден и час, отивате на работа и чакате работодателя да действа. Той, ако чак толкова не Ви харесва ще Ви пусне един месец предизвестие или без предиизвестие катоВи плати полагащите се обезщетения и отпуск и ще се разделите живо по здраво. Ако той не постъпи така, тогава вече сезирайте инспекцията по-труда или пък ей тъй просто, за да му го върнете.
Имам един въпрос: ако този работодател е некоректен, защо Ви е притрябвало да се връщате при него на работа?

Правилно и моето предприятие, в което се оказа че аз лично имам трудов стаж 20 год постъпиха така. Аз излязох много горда от ситуацията и не бих се върнала вече там. А така постъпиха с всички майки, само тези, които се върнаха след месец два не съкратиха.
Като се явите на работа и на следващия ден ще Ви съкратат, поне гордо им кажете че затова сте отишли, но го порепетирайте да не се изпуснете.

А шефът ми едва ли не викали бърза помощ като разбрал, че съм родила второ дете. И при условие, че винаги сме били в идеални отношения и винаги е бил доволен от работата ми.
Ама какво да ги правиш изкукуригват.

# 16
  • Мнения: 624
Здравейте,
Аз съм една здраво прецакана майка!
Работих в една фирма 2 години преди да изляза по майчинство. Работодателят ми ме уверяваше, че подкрепят бъдещите майки, няма да има проблем с връщането ми на работа, но скоро видях обява за бившето ми работно място и то за втори човек, тъй като работата се е увеличила. Остават ми още 2 месеца до изтичане на майчинството, има кой да гледа детето, а и съм решила да запиша дъщеря си на ясла. Посетих шефа си и му казах, че съм готова да се върна, а и това не беше първия ни разговор, няколко пъти ходих и той ме уверяваше, да съм спокойна имал ме предвид и при първа възможност ще ме извика. От последния ни разговор обаче разбрах, че всичко е било лъжа. Отговори ми, че мястото ми не се пази, ако искам да работя трябва да кандидатствам като всички останали, все едно за първи път ме виждат и никога не съм бил техен служител. Много ми стана обидно и болно, защото съм била винаги всеотдайна в работата си. Явно, че никой не го заслужава!
Аз не съм единствения случай, убедена съм!
Какво да направя? Как да си търся правата! Има ли смисъл да ги съдя или големите риби законът не ги касае?

Помогнете ми!
Благодаря Ви!
Меги

Първо напиши една молба ,че искаш да се върнеш на работа и прекратяваш отпуска. На никакъв конкурс няма да се явяваш ..... ЩЕ СЕ ЯВИШ САМО АКО МЕСТОТО Е ОБЯВЕНО ЗА ДЪРЖАВЕН СЛУЖИТЕЛ ,което мн. ме съмнява /не си написала къде работиш де  ,в администрация или фирма /Ако реши да те уволни пиши на какво основание те уволнява ,това с оглед защитата по чл.333 ал.1 т.1 от КТ .

# 17
Моето мнение е следното: Излишно се надъхвате та чак и инспекцията включихте.
Все още работодателя не е нарушил никакви права. Пишете си една молба в която заявявате, че прекратявате платения си отпуск по майчинство и желаете да се върнете на работа от дата еди си коя. В уречения ден и час, отивате на работа и чакате работодателя да действа. Той, ако чак толкова не Ви харесва ще Ви пусне един месец предизвестие или без предиизвестие катоВи плати полагащите се обезщетения и отпуск и ще се разделите живо по здраво. Ако той не постъпи така, тогава вече сезирайте инспекцията по-труда или пък ей тъй просто, за да му го върнете.
Имам един въпрос: ако този работодател е некоректен, защо Ви е притрябвало да се връщате при него на работа?

Това с молбата за прекратяване на отпуска по майчинство не го знаех, а шефът ми може ли да не приеме молбата ми, и ако иска да ме уволни дори и с предизвестие трябва да е с разрешение на инспекцията.
Аз няма да се върна там при тази ситуация, а и скандалите не са решение на нещата искам да напусна с достойнство разбира се.

Поздрави
Меги

# 18
  • Мнения: 882
Шефът ти, ако не те иска винаги ще те уволни. Въпросът е как ще го направи?.
Защото, ако не ти пусне предизвестие, ще трябва да ти плати още една заплата. Ако пък ти пусне предизвестие, ти ще стоиш на работа един месец и ще трошиш нерви.
Така или иначе, не трябва толкова да го преживяваш. Хората се женят и си обещават вечен съюз, но се развеждат за три месеца.
Ти не би трябвало да очакваш чак толкова много от работодател, просто един месец предизвестие. Такива са правилата. Явил се "по-добър" за него кандидат.
Забравих, ако си сигурна, че наистина не те иска, по-добре е да си изкараш платения отпуск по майчинство до края.

Общи условия

Активация на акаунт