Частни училища - информативна тема 30

  • 32 496
  • 749
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 5 255
Тук май нямаме родители с ПУКче там...всички други реално са от Дрита.

Метлата ли мина? Видях някакъв въпрос дали съм с винена кола и дете със зелено яке, ама после не го виждам... отговорът ми е - Нйе, не съм аз Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 401
За Британика доколкото разбрах има доста високи изисквания за английския език. На моя позната детенцето за ПУК не беше прието поради тази причина там.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Няма да се толерира клонирането на спамочат темите.
Има тема в потребителски групи за тази цел https://www.bg-mamma.com/?topic=1154754

# 258
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте!
И мен ме интересува новото училище - Британика парк скул, което е обединение на Дрита и Британика.
Ще бъда много благодарна, да споделите впечатления - учители, изучаване на английски език и всичко, което се сетите. Става въпрос, за 5-7 клас.
Благодаря!

# 259
  • Мнения: 35
Здравейте,

Имам няколко въпроса и ще се радвам да намеря отговорите им тук, тъй като е доста четена тема (макар и коментирана от 4-5 едни и същи потребители).
1. Споделете мнение как се чувстват децата е предучилищна група или първи клас в Иззи и Британика. Осъзнавам, че са нови училища и е трудно да се каже.
2. Как горе/долу протича един изпит за предучилищна или прърви клас в Света София и Климент Охридски?
3. Отзиви за Климент Охридски като цяло?

Детето ми е още малко, материята с училищата ми е нова и се опитвам да науча повече. Ще се радвам, ако тези, чиито деца не учат там, се въздържат от мнение и нападки, защото е доста трудно да се извлече значимото от тези теми, поради безкрайния СПАМ на 2ма-3ма души.

# 260
  • София
  • Мнения: 5 255

Angela Go, лични нямам, но съм говорила с родители на деца точно от Дрита в 6ти клас. Учителите са същите, няма промяна. Единствената разлика за сега е сградата, която описват като УАУ. Те са доволни, но това е субективно. Все още поддържат пробен ден, та ако решите може да се уговорите и да види детето ви как ще се чувства.

Екатерина 1) В ИЗЗИ се чувства супер моето ПУКче. Всичко е според нея на игра, а аз вижам напредък и то голям. Толкова за 2 месеца. За Британика познавам малкия ПУК дете- много му харесва.
2) ПУК изпит за КО- взема детето една много сладка кака, чието име обаче не запомних и влизат в стаята. Задава въпроси за звуков анализ, разпознаване на букви, разлика в 2 картинки, лабиринт, по-голямо/по-малко/равно , събиране на едноцифрени. Попитала за любими песни и хобита на детето. Друго детето ми не може да ми каже. О да.. черпила я била солети, което явно най-вече беше впечетлило.
За КО има много отзиви, ама наистина много. Пускаш в търсачката и ще видиш.

# 261
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Стана ми интересно, предполага ли се там по програма на ДГ да могат да събират едноцифрени и да познават букви? Щото моята 5-годишна може да сметне 1+2, ама с 3+4, или 4+5 не мисля че ще се справи. Пък буквите са каша голяма - “К” ли било, “Н” ли било, даже и да е понаучила нещо напоследък, да се яви на изпит с разпознаване на букви, ще е зле. Пък не ми е тъпо детето, даже напротив.

# 262
  • София
  • Мнения: 5 255
Тинкърбел, честно си признавам, че изобщо нямам идея как е отговаряло детето ми. И аз си мислех, че бърка много буквите, не знае как да преброи сричките в дума или да събере 5+4, т.е. вероятно са следели и за други неща или пък е знаела нещо от ДГ, защото аз не съм я учила. Не се шашкайте, звучи страшно, но не е!

# 263
  • София
  • Мнения: 212
Благодаря, rainy!
След като учителите са същите, е добре. - Говорила съм с хора, на които децата на техни приятели са там и са доволни. Нямам впечатления от първо лице - не съм разговаряла лично с човек, на който детето е там. Всяка информация ще ми бъде полезна, защото се налага да преместя детето си, тъй като е под голям стрес в училището, в което учи...не бих искала да допусна грешка.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 13:32 от Angela Go

# 264
  • Мнения: 35
Благодаря, Rainy!

Децата ви са супер, щом чак смятат Simple Smile Моето е 2ра група в детската и грам не я виждам как ще брои срички. Знам ли, може да се научи до тогава. А подготвяхте ли вашите деца преди “изпитите”? И с какви материали. Не искам да я стресирам, но ако няма да стане без подготовка, да я почвам от сега

# 265
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Благодаря, Rainy!

Децата ви са супер, щом чак смятат Simple Smile Моето е 2ра група в детската и грам не я виждам как ще брои срички. Знам ли, може да се научи до тогава. А подготвяхте ли вашите деца преди “изпитите”? И с какви материали. Не искам да я стресирам, но ако няма да стане без подготовка, да я почвам от сега
Разликата между 4 и 5 годишни е огромна, не съдете по знанията сега.
Мненията за подготовка са противоречиви- има такива, които са решавали редица книги и смятат за задължителен звуков анализ (първа и последна буква без думата да е написана) и подобни. Други родители смятат, че не е нужна специфична подготовка. Зависи и за кое училище ще кандидатствате.
Тинкър, явно всяко дете знае различни неща, дано се съобразяват на изпита. Моето също е на 5 и знае повечеро букви от миналата година, наскоро открих, че до 6-7 събира и изважда наум. Освен това не знам дали са го учили в ДГ, ама е започнал да дели думи на срички. Но не рсзпознава наум буквите. Например питам “с коя буква започва “кола” и отговаря ко-ла, после обикновено обърква буквата. Как изобщо се учи това? Като гледаме картинки и повтарям първатс буква ли?
А да, имаме голям проблем да дорисуваме фигура, криви линиите, не може в една права да свърже далечни думи, иначе ги свързва без грешка “наум”. Но момичетата май нямат проблем с това.

# 266
  • Мнения: 125
В детската градина 3та група учат и звуков анализ и букви и цифри, и делене на срички, писане на букви... Така че няма за какво да се притеснявате според мен още от 2ра група. Ако Детето им интерес към книжки като Крокотак и т.н. може да му давате и преди това да си пише, но когато има желание. Иначе в градината тези неща се учат по-натам.

# 267
  • София
  • Мнения: 10 825
Например питам “с коя буква започва “кола” и отговаря ко-ла, после обикновено обърква буквата. Как изобщо се учи това? Като гледаме картинки и повтарям първатс буква ли?

Аз не знам как би трябвало да се учи, но мога да кажа как го научаваха моите деца. Често, когато пътуваме в колата, играем разни игри. Една от тях е "Виждам нещо, което започва с буквата...." Моите деца много я харесват и страшно се забавляват. Благодарение на тази игра от 4-5 годишни нямат проблем с първата буква на думата.

# 268
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Аз очаквам Дрита да изчезне съвсем - като концепция и състав. Доста родители са се махнали, доста други изчакват как ще се развият нещата.
Т.нар изпит за Азбуки след 4 клас е само върху училищен материал.

# 269
  • Мнения: 1 114
Аз очаквам Дрита да изчезне съвсем - като концепция и състав. Доста родители са се махнали, доста други изчакват как ще се развият нещата.
Т.нар изпит за Азбуки след 4 клас е само върху училищен материал.
Относно изпитите за приемане за 5 клас мога да съм полезна със следното:
Азбуки и ТЕ - и двата изпита по БЕЛ и МАТ са върху училищния материал. Изпита по Английски е някъде към А1-А2
В СС ходихме на изпит след 3 клас, след 4 също бях я записала, но взехме решение преди да дойде времето за изпита и не отиде.
Изпита след 3 клас също е изцяло върху училищния материал по БЕЛ и МАТ. До изпит по Английски не стигнахме, тъй като оценки от 5,50 не достигнаха за да продължи до изпит по Английски.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 09:41 от танита

Общи условия

Активация на акаунт