Частни училища - информативна тема 30

  • 32 442
  • 749
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 668
Здравейте на всички! Нязря моментът и при нас за смяна след 4 клас. Детето е в държавно училище, но доста посредствено, а то определено има жажда и мегдан за повече знания.
За съжаление последните теми, които изчетох, не ме ориентираха - нещо сте зачекнали екзистенциални теми, по които да спорите 😂
Би ли бил любезен някой от старшите тук да ме ориентира - накъде да се насоча, нещо като топ 5, примерно 😉
Имам познат преподавател в Британика парк скуул и той каза, че там се работи много в посока превенция на агресията, в това децата, да са приятели, съекипници, а не съперници. Преди е бил в ЕСПА - за там каза, че, напротив, конкуренцията се стимулира съвсем нарочно. Ей такова вътрешно инфо би било полезно.
За съжаление за Британика ни е непосилна финансовата част...
Та, прощавайте за дългия пост, бих била благодарна на препоръки за училище, балансирано като цена/качество.
Поздрави!

# 121
  • София
  • Мнения: 2 774
Gergana Simeonova_464717, никой няма да се наеме да класира топ 5. Първо е важно да си изясните и вие какво точно търсите. Високи академични резултати на НВО, език, алтернативни похвати, близост до училището, брой деца в клас и т.н.? Аз лично не бих се ангажирала да препоръчвам категорично което и да е училище без поне да има яснота какво се търси.
Във всички теми досега има доста информация за училищата. Ако ви възникнат конкретни въпроси за някое училище, винаги се намира някой да отговори или можете да потърсите в търсачката  из старите теми и да се ориентирате за начало. На първа страница са изброени всички и можете да започнете от там да елиминирате някои поне по критерий "цена".

# 122
  • София
  • Мнения: 4 999
В топ 5  сред ЧУ след 4 клас с възможност за прием и с нелоши финансиви условия би трябвало да попада ПЧМГ по всякакви критерии.

# 123
  • София
  • Мнения: 17 259
Само ако детето го влече математиката. Моето малкото ще загине от мъка там.

# 124
  • Мнения: 7 149
Само ако детето го влече математиката. Моето малкото ще загине от мъка там.
Не мисля. Математиката в редовните часове е балансирана. За пчмг става въпрос, в Питагор не знам как стоят нещата с изисквания и обем домашни.

# 125
  • Мнения: 2 182
Само ако детето го влече математиката. Моето малкото ще загине от мъка там.
Не е съвсем така. Математиката в редовните часове е балансирана. За пчмг става въпрос, в Питагор не знам как стоят нещата с изисквания и обем домашни.
Колко часа задължителна математика седмично имат в 5 клас в ПЧМГ?

# 126
  • София
  • Мнения: 2 774
Фран, може ли малко повече информация какво значи "балансирана"? Винаги съм си мислела, че програмата и учебния план са аналогични с тези на СМГ. Например, доколкото разбрах в 5-ти клас в СМГ вече разглеждат по-усложнени задачи с кръгове на Ойлер и принцип на Дирихле, нещо което не влиза в задължителната програма на МОН. В ПЧМГ това не влиза ли в задължителните часове за всички или се учи отделно само от тези, които имат интерес?

# 127
  • София
  • Мнения: 1 371
Имат 10 часа математика в ПЧМГ. Часовете по обикновена математика и ИЧ се водят на целия клас - имат отделни контролни и оценки и домашни по двете. Часовете по ФЧ (3 часа на седмица) са разделени на групи според темпото на преподаване. Но всички би трябвало да покриват един материал, може би първите групи влизат в повече детайли като похвати и типове задачи. Отделно има школа само за състезателна математика, но тя е само за деца, които имат желание да я посещават.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 774
А какъв материал се покрива в ИЧ и ФЧ,  в сравнение с изискванията на МОН за тези часове и в сравнение със СМГ,  някой знае ли? Така или иначе в ПЧМГ се влиза с  доста сериозен изпит и ми се струва, че няма шанс там да попадне дете, което е "скарано с математиката".

# 129
  • София
  • Мнения: 7 276
Извинете за невежеството, но какво е ИЧ и ФЧ?

# 130
  • Мнения: 6 295
И аз не знам, но може би избирателни часове и факултативни часове. Нека си кажат де Grinning

# 131
  • София
  • Мнения: 1 371
Точно избирателни и факултативни часове, едно време им викаха ЗИП и СИП. От тези 10 часа 4 часа са обикновената математика, 3 часа са ИЧ и 3 са ФЧ. Не мога да правя сравнение със СМГ, щото имам само едно дете и то е в ПЧМГ, но и според мен без никакъв афинитет към математиката не би се чувствало комфортно в ПЧМГ, но Фран е права, че не е задължително детето да е някакъв математически гений, за да се чувства детето добре в училището и да се справя. И поне сега в 6 клас домашните по математика не са много, съдейки по времето, което детето отделя за тях.

# 132
  • София
  • Мнения: 17 259
Аз понеже имам един математик (големия) и един анти, та идеално мога да направя разликата. Големият навремето го приеха от раз в ПЧМГ, но не го избрахме, отиде в математическата паралелка на 119. Може би сбъркахме, ама тогава бяха на старото място в Редута и беше ужас придвижването с ГТ.
Дребното просто го виждам как се мъчи сега с математиката, затова и не помислям за профилиране с математика. Тук ще си стоим Grinning

# 133
  • Мнения: 8 226
Кръгове на Ойлер и принцип на Дирихле се учат в 3 клас.
Със сигурност ПЧМГ покрива програмата на СМГ. И също със сигурност дете без каквото и да е желание за математика няма да се чуства конфортно там. Също така съм убедена че и дете без добри училищни навицици доста ще му е трудно.
Днес моето дете е решило 44 задачи от сборник с тестове. 8 задачи от сборник по определена тема и 3 страници от 10 задачи по ЗП.

# 134
  • Мнения: 5 634
Този уикенд?

Общи условия

Активация на акаунт