Частни училища - информативна тема 30

  • 32 474
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 7 277
Ох, Фенси, злоба... сега като ученички ще се обясняваме. Редактирах се и няма вече “личен елемент”.
Аш, Изи нямат оценки в първите класове, така че няма как да изключват за успех (не съм питала изрично де). Домашни няма е ПУК, 1-2 клас по малко през уикенда, някои деца индивидуално повече, донякъде съм ок с това.
Е те и в СС не гонят за нисък успех до 4 клас. Тази клауза е за след 4 клас.

Ма, как ще си ОК с домашни за уикенда! Разби ме тоталише Laughing

Виж и Петър Берон, честно, и ако спрете да се дърляте с Фенси и си кажеш точно критериите, мисля, че тя може да ти е полезна с информация за там Blush

# 421
  • София
  • Мнения: 16 193
Пипи (с уговорката, че не знам дали живееш в София в момента) вместо да се мъчиш да получиш обслужване по телефона, защо не отидеш направо на място? С редки изключения директорите на ЧУ са си в тях сутрин около 9-10.

# 422
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737
Е Аш, има ли училище с 0 домашни до пети клас? Аз не съм чула за такова.
С Фенси не се дърлям, просто тя накланя диалога винаги в полза на училища, които не са ок за мен, иначе с общи критерии и въпроси е била полезна, да.
Казвала съм и друг път, че за момента избирам на база начално училище, в пети клас е опция смяна. Трудно ми е отсега да мисля и за периода 5-7 клас, наистина не съм запозната там, признавам, че 90% от критериите ми са за периода пук- 4 клас. Ще се побъркам тотално, ако започна сега да чета за учебен материал и програма след пети клас... аз наистина искам просто спокойно място, което да поощрява любопитството, да има добри учители, целоднвено обучение, да пасва на детето ми и да е близо. Никакви космически критерии толкова нямам.
Добре, Аш, ти кое училище в района би избрала и защо? Остави моите критерии, да приемам, че са размити и неясни.
Шарки, ей така да се изтърся без уговорка ще е неприятно и за двете страни... още повече да се организираме и двамата с мъжа да сме сеободни и да се окаже, че ги няма... тъпо някак си.

# 423
  • София
  • Мнения: 16 193
То е като планината и Мохамед...

# 424
  • София
  • Мнения: 7 277
Според мен има училища без домашни до 5 клас. Още не съм ги открила, но с малко помощ от участниците в темата и това може да стане.

Ако съм с моите критерии в Младост, пак бих избрала Света София - много лесно се стига заради околовръстния път. Също КО, и ЕСПА. Всъщност не зная колко е далеч КО от вас.

Пипи, ако съм с твоите критерии относно средното между хардлайна и алтернативните - БШ, Азбуки, Петър Берон, Светлина, Увекинд, въпреки че то е на 30 мин. От тези, ако искаш немски - очевидно изборът е за Увекинд, но те пък от 5 клас са при хотел Родина в центъра, като това е удобно, но с метрото. От другите - фаворит би ми било училището с перфектна локация (като близост и разположение в район с по-чист въздух).

Ако искам наистина алтернативно и забавно - Изгрев, през Горубляне от Младост и си в Панчарево.

На Иззи профилът ми е неясен все още. А от Меридиан 22 не познавам никой.

# 425
  • София
  • Мнения: 16 193
В Меридиан-22 г-жа Добрева (зам.-директор с ресор 1-4 клас) беше много добра, малкият ми син беше в нейния клас в този период.

# 426
  • Мнения: X
Така четейки отстрани, като човек без личен интерес към начално ЧУ, си мисля, че Пипи търси нещо, дето го няма в реала.
... аз наистина искам просто спокойно място, което да поощрява любопитството, да има добри учители, целоднвено обучение, да пасва на детето ми и да е близо. Никакви космически критерии толкова нямам.

За мен решението е Пипи да реши с кой от критериите си може да направи компромис, и да действа.

# 427
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
...
За мен решението е Пипи да реши с кой от критериите си може да направи компромис, и да действа.

Напълно съгласна. Точно както всеки от нас е направил компромис. Даже понякога не един.

# 428
  • София
  • Мнения: 62 595
Не разбирам какъв е проблемът с домашните за почивните дни. Най-нормалното нещо на света е да имат домашни. Това е първо дисциплиниращ фактор и за децата, и за родителите в някаква степен, че училището не е кеш-енд-кери или продължение на детската градина. Дори в детските градини дават някакво домашно за почивните дни на ПУК-четата или да наваксват по тетрадките, ако детето е отсъствало повече от седмица. Учителките не могат да седнат отделно с всяко дете да наваксват, програмата си върви. Всичко това е първо в интерес на децата, че трябва да проявяват постоянство и имат ангажимент за един час през почивните дни, да не си забравят тетрадките и т.н. Всичко това често се пропуска и в един момент става вайкане защо детето не искало да чете и да пише вкъщи. Ми, как ще иска като не е научено! Тези неща се възпитават и са полезни. На никого няма да му се наруши скъпоценната почивка, ако седне един час с детето да види как учи и как пише домашно. А когато трябва да се готвят и по други неща, примерно да свирят на инструмент вкъщи, защото имат домашно? Или ако ходят на курс по език отделно нали пак трябва да пишат? Деца, които от началните класове са научени да отделят време за домашно през единия почивен ден, после нямат проблем и с другите неща, които искат постоянство и носене на отговорност.

# 429
  • Мнения: 5 639
Колко ми е хубаво, че за следващото ще съм само дядо😀

# 430
  • София
  • Мнения: 17 277
Хахаха, често си го мисля това и аз (че ще съм баба де).

# 431
  • София
  • Мнения: 16 193
Стига де, аз вече съм. Голям рахат е Wink.

И да, има едно нещо, трейд-офф анализ се казва, другото му име е конджойнт. Точно за Пипи.

Малкия ми син започна да пише домашни вкъщи в 7 клас, и то само за подготовката за АК. Явно в повечето ЧУ може. Аз също държа уикендите да са ми свободни, за да може да пътуваме. Седмият му клас, заради часовете в събота и неделя в Лого-3, направо ми "уби" уикендите, което лично при мен доведе до 8 кг плюс само за няколко месеца.

# 432
  • София
  • Мнения: 17 277
Да де, Шарки, аз точно като рахат го чакам тоя момент, когато ще съм само в поддържащата роля Simple Smile Simple Smile

# 433
  • Мнения: 5 639
За Свети Георги никой нищо ли не знае, там да не учат извънземни. За внуците питам😀

Шарки, защо и събота, и неделя? И вярно ли в АК 80% са с над 5,90!!!

# 434
  • София
  • Мнения: 16 193
На влизане или на излизане? Не знам, моя никога не попада в Президентс лист...заради БЕЛ.

Общи условия

Активация на акаунт