Частни училища - информативна тема 30

  • 32 499
  • 749
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 16 193
Една обща закуска, на която им връчват грамотите за заслуги на децата. На сайта и ФБ страницата на Колежа обикновено постват снимки от "тайната закуска".

# 511
  • София
  • Мнения: 2 779
Шарки, наистина това не звучи зле. Добре е да се поощряват децата, макар и, както казваш, този подход да не работи при всички Simple Smile

# 512
  • София
  • Мнения: 5 011
Въпросната закуска не е нещо грандиозно,  нито я представвят за такава. Техният си начин да поздравят учениците. Ако поздравените съумеят да се зарадват или мотивират - супер, ако не - може по-натам да се научат да приемат похвали с удоволствие. То е като умението да отпразнуваш празник или личен успех - едни го могaт, други - не.

# 513
  • Мнения: 839
Въпросната закуска не е нещо грандиозно,  нито я представвят за такава. Техният си начин да поздравят учениците. Ако поздравените съумеят да се зарадват или мотивират - супер, ако не - може по-натам да се научат да приемат похвали с удоволствие. То е като умението да отпразнуваш празник или личен успех - едни го могaт, други - не.
+1
Аз също намирам подобна традиция за очарователна. И не вярвам да има дете, положило усилия през годината и заслужило високите си оценки, което да не се радва на признанието за труда си.

# 514
  • Мнения: 2 076
Въпросната закуска не е нещо грандиозно,  нито я представвят за такава. Техният си начин да поздравят учениците. Ако поздравените съумеят да се зарадват или мотивират - супер, ако не - може по-натам да се научат да приемат похвали с удоволствие. То е като умението да отпразнуваш празник или личен успех - едни го могaт, други - не.

 в AUBG също правят нещо подобно, само че не е закуска, а събитие, на което почитат най-изявените студенти, като са разделени на два списъка - Dean's List (среден успех между 3.80 и 4 за семестъра) и President's List (същия успех, поддържан два семестъра), такъв успех се постига само с оценки пълно А или максимум едно А- за 4-5 предмета на семестър

ето описание на такова събитие - https://www.aubg.edu/news/aubg-honors-its-most-distinguished-students-542

# 515
  • Мнения: 1 445
Една обща закуска, на която им връчват грамотите за заслуги на децата. На сайта и ФБ страницата на Колежа обикновено постват снимки от "тайната закуска".

В АУБГ има сходно събиране с президента. Забравих обяд или вечеря,уж съм ходила Simple Smile

Едит: изпреварили са ме,извинявам се

# 516
  • София
  • Мнения: 16 193
Simple Smile Всичко ще си кажете... Аз нямам опит. Дъщеря ми ако е ходила в АУБГ на нещо подобно, не ми е казвала. Беше magna cum laude на завършване, обаче и това не знам какво точно значи. 

# 517
  • Мнения: 1 445
Sharky,аз лично гледах да скрия това събитие от познатите ми,да не се излагам дет’ се вика. Защото,обикновено,там наистина присъстваха голяма част от зубрачите,пък аз не исках да ме асоциират с тях.
Магна кум лауде се дава на база на среден успех по-голям от някакъв си за всичките 4 години.
Сега се сещам, че по мое време гощавката с президента се състоеше от някакви дребни сладки и Чай Simple Smile

# 518
  • София
  • Мнения: 1 570
Подобни закуски се правят и в корпорациите   закуска със СИО- то. Та явно да свикват децата още от гимназията Joy  За ученици по го възприемам, но за възрастни ми е малко превземка, отчитане на дейност.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 20:34 от bazel

# 519
  • Мнения: 2 076
Simple Smile Всичко ще си кажете... Аз нямам опит. Дъщеря ми ако е ходила в АУБГ на нещо подобно, не ми е казвала. Беше magna cum laude на завършване, обаче и това не знам какво точно значи. 

значи среден успех от следването между 3.8 и 3.9, или почти постоянно да е била във всякакви списъци

за мен е завидно постижение такъв успех Simple Smile

# 520
  • София
  • Мнения: 16 193
Тя завърши с два мейджъра, бизнес администрация и математика. Вторият мейджър според мен си беше постижение Simple Smile.

# 521
  • Мнения: 330
Здравейте, бихте ли споделили как протича денят на отворените врати в Питагор. Доколко си заслужава да се посети.

# 522
  • Мнения: 3 944
Момичета и момчета, как стои въпросът с коледните подаръци? В градината винаги имаше някакви организации, тук съм малко встрани от всичко.

# 523
  • София
  • Мнения: 5 255
А з си мислех да взема цветя на Коледния концерт за учителите... ама ще е добре да чуя по-опитните Simple Smile

# 524
  • София
  • Мнения: 11 982
Момичета и момчета, как стои въпросът с коледните подаръци? В градината винаги имаше някакви организации, тук съм малко встрани от всичко.
Въпросът стои така, както го решат родителите в съответния клас. Simple Smile В класовете на големите ми деца не се правиха организации и не са се подаряваха подаръци на учителите /май само една година, но не помня при кое дете/. Обикновено децата подаряваха индивидуално цветя на учителите, а взаимно си подаряваха подаръци на лотариен пинцип. В класа на малкия се прави обща организация, събират се пари и се купуват кошници, а за класната и нещо допълнително /подаряват се на коледното тържество/. За децата или купуваме по нещо малко и еднакво, или се прави томбула и всяко дете купува малко подаръче на съответното дете, чието име е изтеглило. Самата томбула се организира от класната по наша молба. В съседни класове не правят подобни организации.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 21:07 от sanaka

Общи условия

Активация на акаунт