Мами в Италия 15

  • 14 959
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
О ,  забравих да ви честитя новата темичка ! 
bouquet
Честита да ни е !!! Hug

# 16
  • Мнения: 3 425
Добра вечер и от менWink

Интересно е това за картата ...ще питам като отида на есен!А колко дни преди да изтече пермесото се подава за ново?30дни ли?

Извинявам се,но яз няма да честитя новата темичка...не ме кефи!
Утре ще си направя абонамент за 1 месец на наш'те банни...така ще съм фисса там и няма да плащам всеки пътSimple Smile

Бимба,на таз снимка минаваш и за не бременна...илюзията е от блузатаSimple SmileПоне аз корема трудно го забелязахSimple SmileА на свекито ти ....хм какво да ти кажа...опитай да се ядосваш по-малко!
Хилу,аз не съм виждала бг бира тук!А за пътуването мисля,че след като ще пътувате заедно няма да има проблем!
Апропозито...на мен никога не са ми искали здравната да я показвам, даже и преди?(все със самолет съм пътувала де)

Лека вечерSimple Smile

ПП.Дани, с някой коктейл няма ли да почерпиш?Зъбите как са?

Някой чу ли какво стана с бебенцето?

Лени, това с евтиничкото бг море мисля,че ще е блян след влизането ни в Евросъюза!Сигурно ще е по-евтиничко от тук,но такъв шок ги очаква в Бг,че малко от тях го осъзнаватSad

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 23:18 от Kaлa(Bella13)

# 17
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Те лекарствата тук са по-скъпи от доста европейски страни.А и цените на някои стоки са като при вас,като в Испания,защото и там съм била за малко.Просто ще последва следващата вълна емигранти.Ямбол беше 110000 жители,сега е 60000,а другаде е още по-зле.Да не би от много хубаво повечето от вас са там?!

# 18
  • Мнения: 2 804
Бимба изглеждаш чудесно пу пу пу...
И майка ти е много хубава жена жива и здрава да ти е .
Кала , ето бе душа пийнетe по едно за здраве и дълголетие

# 19
  • Мнения: 3 425
Ямбол е прекрасен градSimple SmileРодителите ми са живели в Безмер Heart Eyes
За съжаление почти всички не големи градове замират  Rolling Eyes

Dani,mersi za koktejla...utre sum na zakys4itsa y vas:)

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 00:37 от Kaлa(Bella13)

# 20
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Добро утроооо,къде сте????Спите ли още?Благадарение на мене затвориха темата за майките в Израел и Ливан,ама нейсе...Да са живи и здрави всички!Сама две неща искам да зная-този форум частен ли е и което е по-важно,забранено ли е да си имаш мнение?Някой да не би да го е създал в него да си говорите само за пелени,каши,манджи,свекърви и да се обсъждат например миски и фолкпевици,или кой с кого спал?!Верно,че си бях доста остра,но това си остава за моя сметка и който иска да ме смята за проста.Аз се чудя,как не се захванаха и например с възрастта ми?!Много съм ядосана,да знаете!Хайде после пак ще пиша.....

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Те лекарствата тук са по-скъпи от доста европейски страни.А и цените на някои стоки са като при вас,като в Испания,защото и там съм била за малко.Просто ще последва следващата вълна емигранти.Ямбол беше 110000 жители,сега е 60000,а другаде е още по-зле.Да не би от много хубаво повечето от вас са там?!

краси, извинявай, ама говориШ като майка ми Twisted Evil
От кои европейски страни са по_скъпи лекарствата в Бг? Щото на мен ми се стуват адски евтини, ако трябва Ще дам примери (Италия_Франция_Швейцария и Бг, Това ми е опита). Аз се зареждам за цяла година с лекарствата, които мисля 4е може да ми потрябват. А и за стоките съЩо... на съЩите цени, та и пове4е са внасяните продукти... и е ясно заЩо. Друг е въпросът, 4е не ми е ясно Що в Бг се внасят домати и доматен сос newsm78 Например, де
Ако искаШе да кажеШ, 4е е много скъпо в сравнение с заплати/пенсии, тогава ок, съгласна съм Peace

Мисля, 4е Кала спомена за Шока, който ни 4ака вси4ки след влизането в ЕС... Даааа, подкрепям и продължавам да се 4удя Що в Бг са толкова доволни #Crazy
Ама айде да не за4епкваме стари теми, 4е като гледам тука к'ва цензура е настанала се дразня.
Приятен ден, Ще се мъ4а да работя, ина4е Ще се поддам на желанието да кажа некои работи дет и4 ме не кефят Sick

# 22
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
За лекарствата да обесня.Сега ще правят нови цени на вносните лекарства,които са предимно за хронично болни,като ще осреднят цените на базата на цени от 9 европейски страни,защото се  оказа,че заради комисионни и далавери,тук цените на някои са 2-3 пъти по-високи от там!Не става въпрос за обичайните и тук произвежданите.И естествено,че ставо въпрос за съотношение заплати-цени.Интересно ми е да зная колко е средната заплата в Италия,тук е около350лв.Мами в Италия,интересувате ли се от законите,които се приемат там?

# 23
  • Мнения: 2 427
Добро утро,Краси не се нерви,ако не беше заради теб щяха да я затворият  заради мен.Тоя форум със всичките му идиотски тъпи правила прилича по скоро на затвор в Казвказ отколкото на женски форум за обсъждане на новини и нещата от живота.Ако не ми бяха толкова симпатични дамите от мамите в италия щях да плюя на всичко това и да обера крушите.Да ти кажа честно аз толкова цензура и през комунизма не бях виждала!!!Какво е това чудо не знам...
Ей сега точно заради това ,стото направо се вбесих страшно от новината ти,ще кажа че неща точно като затварянето на скапаната тема ме карат да се чувствам невероятно добре че не живея повече в държава пълна с хора които мислят по "Този "Начин!!!!
Вива Италиа!!!

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добро утро,Краси не се нерви,ако не беше заради теб щяха да я затворият  заради мен.Тоя форум със всичките му идиотски тъпи правила прилича по скоро на затвор в Казвказ отколкото на женски форум за обсъждане на новини и нещата от живота.Ако не ми бяха толкова симпатични дамите от мамите в италия щях да плюя на всичко това и да обера крушите.Да ти кажа честно аз толкова цензура и през комунизма не бях виждала!!!Какво е това чудо не знам...
Ей сега точно заради това ,стото направо се вбесих страшно от новината ти,ще кажа че неща точно като затварянето на скапаната тема ме карат да се чувствам невероятно добре че не живея повече в държава пълна с хора които мислят по "Този "Начин!!!!
Вива Италиа!!!

ммм, да, аз сериозно мисля, понеже така и така имам малко време, да взема да си кажа к'во мисля и да си одя. Поне няма да имам "разсейвания" от работния процес...

А пък за Италия, 4естно да ти кажа, предпо4итам държави дет хората не мислят и като италианците.... Щото според мен те са оЩе по_зле.  Tired
май опинион, ъф корс

# 25
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Ще пусна нова тема-за обективността на бг и чуждите медии,дано и нея не я спрат

# 26
  • Мнения: 2 427
Феямче чувствам че днес си станала накриво Wink.
Нали беше Водолей?
Просто усещам как днес не ти е ден Crazy.
Ставаше въпрос за това доколко има свобода нормалния участник във този форум.Аз три години писах в един доста голям форум ,италиански,хората бяха фотографи и разискваха напълно свободно(знаеш тук с псувните как са на ти) новини и световни факти и за три години нито един модератор не си позволи да закрие дадена тема.Писала съм и в английски форум ,както и в един немски преди доста години,ма такива катинари и резета като тук...Когато в една тема има "проблемни" хора,които прекаляват би трябвало да се предупредят по друг начин че са преминали границите а не да се закрива цяла тема заради онези които най-малко го заслужават.
Пък и е просто срамота да се държим толкова инчивиле,в крайна сметка сме почти само жени,както вече го споменах.Е!

# 27
  • Мнения: 6 167
Добро утро, мами в Италия!

От сутринта ме захващате с дълбоки мисли!
Аз във форума дълго откривах начин да комуникирам на български език, да разменям мнения , не случайно съм ги постнала тия 1400 постинга.
Но мисля, че иде края.
Ще се огранича , както в началото само до темичката и Род. в чужбина.
Едва ли ще се сдържам в началото да не пиша и другъде, но лека полека искам да се оттегля. Безумно е просто. Губи ми ценно време, вместо да уча, чета за дерзанията на суисидни, изневери или откровени простотии.

За правилата искам да ви кажа, че не сте много прави - аз съм за правилата, и ги приемам каквито са. Това е форум на майки - бъдещи, настоящи и тн и е създаден с тази цел - да се обменят мисли и идеи касаещи майките и майчинството.
За мен Клюкарника и Дом и семейство трябва да бъдат затворени , закрити и тн.
В др. подфоруми все пак остават тематични, но тия двата са само за загори тенджери, като мен,  водят се безсмислени спорове, свидетели сме на крещяща неграмотност и откровена безмозъчност много често.  
Затова мисля лека полека - да не ги посещавам.
Искам бебе и Тук е достатъчно за мен.

Краси, лекарствата за по-специални заболявания - татко, бог да го прости ,трябваше да яде храна спецална, защото имаше рак и беше с опериран стомах. накрая имаше и вливания на такава течна храна. Едно вливане за 24 часа струваше над 1000 лв.

Сметнете колко прави това на седмица. Касата поема тези разходи, ние можехме да купим най-много 2 такива вливания!
От болницата обаче бяха великолепни!!!!
Според мен, лекарите са наистина не много лекари в БГ, но видят ли наистина много болен човек се променят до неузнаваемост! И на това ниво, повярвайте, никой не е корумпиран.
Аз такова нещо не съм виждала, учтиви, прекрасни - сестри, лекари. Задържаха го до последно в болницата, вливаха му , бидейки наясно, че смисъл Няма.
Изписаха го наистина много много накрая ( което е рядкост), и прекара последните 20 дни у дома, като идваше сестра да му прави вливанията.

Освен това ядеше и разни други разработени храни за тежко болни хора, които също струваха  непосилни суми.  
Майка ми -героинята, обаче, намери фирми вносители, които освен да продават и даряват определни количества на болниците и успявахме да намираме храната така - даряваха ни я от фирмата вносител.
Тъпото е , че накрая, когато той почина, имахме още мн. храна, която просто няма как да дадеш! Мама пробва , не искахме никакви пари, защото ние не сме я взели с пари. Аптеки не я искаха, накрая мисля, че една болница се съгласи. Дори търсихме болен , за да му я дадем директно, но докато го намерим едно отделение се съгласи да я вземе.

Така, че съм съгласна с цените  и че са високи.
Но подкрепям и другото - тук съм запасена само с бг лекарства. За елементарни болеси , настинки и тн е мн. по-евтино ( И качествено).
Друга причина, освен цената е, че тук всичко е с рецепта, а ние нали сме свикнали на самолечения...  newsm78

айде, че се увлякох.





# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феямче чувствам че днес си станала накриво Wink.
Нали беше Водолей?
Просто усещам как днес не ти е ден Crazy.
Ставаше въпрос за това доколко има свобода нормалния участник във този форум.Аз три години писах в един доста голям форум ,италиански,хората бяха фотографи и разискваха напълно свободно(знаеш тук с псувните как са на ти) новини и световни факти и за три години нито един модератор не си позволи да закрие дадена тема.Писала съм и в английски форум ,както и в един немски преди доста години,ма такива катинари и резета като тук...Когато в една тема има "проблемни" хора,които прекаляват би трябвало да се предупредят по друг начин че са преминали границите а не да се закрива цяла тема заради онези които най-малко го заслужават.
Пък и е просто срамота да се държим толкова инчивиле,в крайна сметка сме почти само жени,както вече го споменах.Е!

ни днес ни в4ера Sick
к'во, ти разбираШ ли от зодии? Да не е някакъв гаднярски период този? Щото съм верно  в някаква дупка.


И аз съм с моя 10годиШен опит в ит. форуми...такова неЩо не бях виждала. В4ера, след като ми изтриха отговор на еди или там както се казва (Щото доколкото разбрах после, пиШе с няколко ника),  ме предупредиха на ли4ни именно да съм отговаряла на ли4ни. Е по кой слу4ай, ми обясни? Да предупреждават, който обижда, да цензурират който обижда. Мисля, 4е няма нужда да се обяснява как се процедира в по_голямата 4аст от форумите.

Съгласна съм за прили4ното държание, но все пак, хайде да си кажем, 4е това е пространство свободно за разли4ни хора. И не може да се претендира да сме вси4ки приятели и айде сега, моля, Що да се разправяме, просто мислим разли4но, я стига сериозни теми, айде в клЮкарника да се занимаваме с "култура" #Crazy Sick

не знам дали се обясних newsm78

# 29
  • Мнения: 2 804
Момичета охладете страстите!
Ето ви закуска и после да продължиме в мир и разбирателство та нали сме от един отбор дайте да не се излагаме.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт