Съмишленици за отслабване - 5 част

  • 18 995
  • 373
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
Момичета, побутвам темата напред, защото времето тече и 24 часа, в които мога да реактирам първия постинг, ще свършат Simple Smile

Пиете ли вода? Simple Smile

# 16
  • Мнения: 201
направо се наливам, на бюрото съм си сложила една бутилка от 1,5л. и пия като за световно  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 201
А я да ви питам, вярно ли когато жените са в цикъл задържат повече вода в организма си? И изобщо като сме в цикъл повече ли се пълнее и по-трудно ли се сваля?  Embarassed Извинявам се ако са ми глупави въпросите  Blush

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
по време на цикъл се покачват килограмите с един -два,заради повишените нива на прогестерона,който има отношение и към теглото.

# 19
  • Мнения: 4 806
Въпросите не са глупави.
Не мога да кажа какъв процент от жените имат този проблем в периода около М.
Да, повечето задържат вода. Да, при някои спира отслабването. Нещо повече, има и такива, които даже и наддават в тези дни (то това си е в повечето случаи водата, дето е задържана). Аз съм от тези жени - зададе ли се М., край - пълно замръзване на кантара, даже и да гладувам. И аз питах във форума и нямаше отговори, които да ме насочат към някакво справяне с този проблем.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
мами,някоя от вас ходила ли е на диетолог ?Моля да ми препоръчате някой добър.не Байкова и Ипократис(за тях знам).Впечатления от някой друг.Пробвала съм да пазя диети сама,докарвала съм го до пълен глад.Но освен раздрънкани хормони,ефекта е много малък.Този път съм решила да смъкна контролирано теглото.Със спорта и фитнеса съм на ти,нямам проблем с натоварванията по принцип.

# 21
  • Мнения: 201
Знаех си, че става нещо по време на М., защото тялото ми сякаш подпухва, явно е от задържане на вода  Close А да не казвам как ме избива на сладки работи  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 384
Това ми е любимата темичка!  Heart Eyes Чета я с голям интерес  и ви се радвам на упоритостта  bouquet!
Чудя се обаче дали има смисъл да се записвам пак сред вашите редици  newsm78 както в миналата, при положение, че ми липсва воля и не мога да докарам нещата до край! Banghead
Ама хайде, да се види, че поне желание имам  newsm62
Ако не друго то най-накрая се захванах по-сериозно със спорт - всеки ден  newsm39, пък да видим!
Гледам да ограничавам и храната /до колкото мога  Blush/
Не съм се мерила скоро, но дрехите са ми се поотпуснали мъничко  Mr. Green
Когато почнат да ми падат  newsm62 ще се премеря и непременно ще се похваля  Crazy
Успех на всички борвщи се със излишните килца и се надявам по-честичко да има с какво да се хвалим  Hug Wink

# 23
  • Мнения: 6 039
Здравейте момичета,
искам да се обърна към jijka
Моля те не се отпукай,
минала съм по този път, когато станах 56кг, мислех че това е предела и че е невъзможно да стана повече. Тогава жиевеех в София, нямах кантаар, нямах голямо огледало. По дрехите усещах промяата. Така за много кратко време почти удвоих теглото си. Въпреки това, все се харесвах, или ми се е искало да се харесвам. Без мъж не съм оставала и ден, може би и това е играло роля. И така докато стигна 93. И си казах, край!!! Дотук.
Така като бях 47-48 вече съм почти 100.
Мотивирана съм повече от всякога. за по-малко от месец свалих почти 10кг. Реших този път да не се придържам към определена диета, защото след като диетата свърши се отпускам.
През последната година и половина пиех само Кола Лайт, никаква вода, не знам как все още няма язва. Това беше първото нещо, от което трябваше да се откажа. Стана просто за минути, стига да реша, всичко правя. Не ям никакви теста, сладки, и всякакви производни.
Ям определни плодове, краставици и зелена салата и през първите 4 седмици само риба. До ден днешен прегрешения нямам Hug
Междудругото, когато напълнях безпричинно с почти 40 км направиха ми всякакви изслевания в ИСУЛ.
Оказа се, че диагнозата ми е Дианцефален синдром. Дали някой знае нещо по въпроса???


Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 15:47 от Malenna

# 24
  • Мнения: 4 806
Malenna, нищо не знам за синдрома.

И във връзка с това искам да споделя и аз нещо подобно. Имаше един период, когато бях 74-76 кг, когато си казвах, че що пък да не си остана на тези килограми. Взеха вече да не ми пречат. Приех ги като даденост и изобщо не се тормозех по този въпрос. Да, ама ,,, не. Не е редно. Особено, когато нормалните ми килограми са 53-55 кг. Задържах тези кг от октомври до март - април тази година. Тогава, не знам и аз как, изведнъж реших да се взема в ръце. Оттогава повече от 10 кг съм в минус. И определено съм лъгала себе си, че се чувствам добре в кожата си.

# 25
  • Мнения: 6 039
Този синфром между другото е доста интересен.
Обще всето е вид възпаления на подмозъчната кора, при оето се засягат различни центрове. В моя случай се нарушава обмяната на веществата. Синдромът може да се "отключи" при всяко момиче след 18гог възраст при удар в главата или силен стрес, както е ясно причините са много. Започват така да се качват килограми, че просто има жени, които достигат и 200кг преди да се вземат мерки.
Лечението ми се състоеше от много дълъг курс. Повече от година, но още след 9месеца имах резултати.

# 26
  • Мнения: 641
За мотивацията: имам сестра, която ми е почти двойничка (по-малка е), не се бяхме виждали почти два месеца през което време е качила поне 10 кг, стреснах се като я видях и си дадох сметка на какво приличам. До въпросния момент изобщо не осъзнавах колко съм дебела и се самозалъгвах, че разбираш ли ще отслабна много бързо и лесно когато приключа с кърменето... И още куп от сорта Embarassed.
За мен е трудно, поддържането на бавно темпо (затова се меря веднъж седмично) по-добра съм в "ударните" диети.
И умората от миналата седмица се оказа грип, но поне нямам апетит. Grinning

Обаче като чета какви резултати сте постигнали се обнадеждавам.
Успех, момичета!


Асса, свършила си страхотна работа, благодаря!   bouquet
ако не е късно ще поправиш ли първата цифра в скобките на 22.2
Започваме нова тема ... дано да е успешна Simple Smile
Палечка:            начало - 82.2 кг       сега - 79.7 кг  (-2.5)        цел - 60.0 кг   (-12.2  / -19.7)

# 27
  • Мнения: 4 806
Палечка, оправих цифрата, а за грешката извинявай Simple Smile

възможността за редактиране на първия постинг отпадна, но за тези, които не успяха да се впишат, остава едно "добре дошли" Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 19:49 от Асса

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Маленна, и аз нищо не съм чувала за синдрома.
Стана ми интересно, как си свалила за по- малко от месец 10 кила?

Аз не се вписах в тази тема, защото съм ужасно безволево същество. Sad Малко след раждането свалих бая и почти бях в предишната си форма. А сега без да ям кой знае колко съм станала, повече отколкото в деня след раждането. Качила съм още близо 5 кила- плаче ми се... Общо ми стават вече около 12 да свалям, които за моят ръст от 150 см.  Embarassed са си доста.

Замислям се сериозно дали да си купя Редуктил... Вашите мнения ще са ми от полза.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Между другото , Маленна се сетих, че и аз имам сериозен проблем с Колата. Само Лайт купуваме, но се чувствам май пристрастена и от както я пия все си мисля, че и от нея дебелея. А пусто, как ми се пие Crazy

Общи условия

Активация на акаунт