ПАРИЖ - 15

  • 46 839
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 3
Здравейте!От тази вечер затварят Айфеловата кула за неопределен период.Имах закупени билети за 21 март 2020.Получих имейл ,че ги анулират и ще ни възстановят сумата.Зтварят и Лувъра.

ето и от сайта на кулата
Coronavirus : la tour Eiffel vous informe
Dans le contexte de l’épidémie de COVID-19 et en raison des mesures gouvernementales annoncées aujourd’hui, la tour Eiffel sera fermée à partir de ce soir,  21h, et ce, pour une durée indéterminée. Nous vous remercions de votre compréhension et espérons vous revoir bientôt

а ето и от фейсбукстраницата им
Dans le contexte de l’épidémie de #COVID19 et des mesures gouvernementales annoncées aujourd’hui, la #tourEiffel sera fermée au public dès ce soir, vendredi 13 mars à 21h, pour une durée indéterminée. Nous espérons pouvoir rouvrir très prochainement le monument lorsque la situation sanitaire le permettra.

Tous les e-billets achetés sur le site de la tour Eiffel seront remboursés automatiquement dans les prochains jours. Si vous avez acheté votre billet auprès d’un revendeur, contactez le service après-vente de votre revendeur.

В контекста на обявените днес епидемия #COVID19, обявени днес, #tourEiffel ще бъде затворен за публиката тази вечер, петък, 13 март от 21 часа, за неопределен период. Надяваме се съвсем скоро да успеем да отворим паметника, когато здравната ситуация позволява.

Всички електронни билети закупени на сайта на Айфеловата кула, ще бъдат автоматично възстановени в следващите няколко дни. Ако сте закупили билета си от търговец на дребно, свържете се с услугата след продажбите на дребно.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 21:54 от РУМЯНА ТОДОРОВА-МИРЧЕВА 660511

# 331
  • София
  • Мнения: 28 565
Мъжът ми все още не е получил такъм имейл, но билетите ни са за април. Поне хотела отменихме и ще отблокират парите. Това беше и най-голямото перо, де.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 22:01 от milenaka

# 332
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Затварят всичко, което не е от обществено значение до второ нареждане. Само хранителни магазини, банки, бензиностанции и техните "табак", ще работят.
https://www.rtl.fr/actu/politique/edouard-philippe-annonce-la-fe … merces-7800257287

# 333
  • Мнения: 1 876
Значи няма никакъв шанс в края на юли или август месец да се пътува до Париж? Като цяло във Франция какво работи сега?

# 334
  • Мнения: 19 012
Има шанс, почват да отварят постепенно паркове, заведения ...музеи

# 335
  • Русе
  • Мнения: 2 153
От вторник отварят заведения на открито и парковете. За музеите не разбрах много - малките, големите, кои кога,  но до юли ще отворят всичко предполагам. В транспорта е задължително с маски и във вътрешни пространства също. Парижани са се развихрили, времето е страхотно и няма туристи. Почват да влизат в релси, да се събират покрай Сена и по поляните, че им се беше стегнала душата.
Границите щв отворят евентуално на 15.06 или 22.06. ще се чуе като наближи.

# 336
  • Мнения: 57
Здравейте, обмислям по-нататък във времето да изненадам съпруга си с пътуване до Париж за около 2, 3 дни, колкото да видим Айфеловата кула и да се разходим малко из града да усетим атмосферата. Бихте ли ми казали дали заведенията, такситата и т.н са много скъпи или са приемливи? Той ме е водил на доста места до сега и искам да спестя само от моята заплата, за да се почувства и той веднъж изведен на почивка Grinning

# 337
  • Мнения: 1 876
Аз мисля, че си търся дружка за Париж, не искам да обикалям сама сякаш. От Варна съм, ако има значение

# 338
  • Мнения: 453
Имаме резервация за пътуване до Париж в средата на юли. Не мога да се ориентирам дали вече може да се влиза във Франция и дали има карантина. Някой запознат?

# 339
  • Русе
  • Мнения: 2 153
В неделя вечер ще се разбере. За сега не може за туристи.

# 340
  • Мнения: 453
В неделя вечер ще се разбере. За сега не може за туристи.

Доколкото чух по новините, май отвориха Франция за европейски туристи.

# 341
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Така каза чичко Макрон снощи. Отварят и ресторантите. До колкото прочетох и летище Буве е отворило вчера, а така се надявах да продължат да кацат, Уиз, на ШДГ.

# 342
  • Мнения: 453
Най-вероятно ще пътуваме средата на юли, дано всичко е наред.

# 343
  • Мнения: 741
И нашето пътуване е планирано още от февруари месец за края на август- началото на септември, имаме самолетни билети. Не знам какво да правим, децата много искат да не го отменяме. Имаме резервация за Дисниленд, частично платена. Но все пак ми се иска да е безопасно, да посетим и Лувъра, Айфеловата кула, Версай.
И ми се иска да се допитам и до другите, които имате планове да пътувате август и септември- какво мислите:
Ще пътувате ли?

# 344
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Аз пътувам на 20-ти. Но няма да посещавам туристически забележителности. Ще пиша поне дали работят. За АК знам че асансьорите не работят и можеш да се качиш до 2 етаж само.

Общи условия

Активация на акаунт