ПАРИЖ - 15

  • 47 092
  • 754
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 133
Това не го разбрах.   Означава ли, че след като нашите бустерни дози са поставени 8м.след втора доза, няма да са валидни в страната?

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Това не го разбрах.   Означава ли, че след като нашите бустерни дози са поставени 8м.след втора доза, няма да са валидни в страната?

Ще са валидни бустерите ви, но не разбрах дали само 4 месеца, или по- дълго (завинаги, евентуално..)

# 692
  • Русе
  • Мнения: 2 153
За момента нищо не пише за срок за бустер.

# 693
  • Мнения: 45
Какво се случва, ако бустерът е поставен по-късно? Моят е поставен 10 месеца след втора доза и според официалното френско приложение anticovid е ок, но сега тук някой беше писал за 4 месеца. Може ли да разясните

# 694
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Какво се случва, ако бустерът е поставен по-късно? Моят е поставен 10 месеца след втора доза и според официалното френско приложение anticovid е ок, но сега тук някой беше писал за 4 месеца. Може ли да разясните
Имаш бустер - нямаш проблем.

# 695
  • Мнения: 39
Здравейте, сертификатът за преболедували,  изтеглен от сайта his.bg (изследването беше с ПСР) важи ли в Париж?

# 696
  • Мнения: 450
Доколкото разбрах от сайта на МвнР, валидността на сертификата за преболедуване става от 6 на 4 месеца. И аз съм в дилема дали да предприема пътуване до Париж. Ние сме ваксинирани с 2 дози и след това преболедували. Чудя се има ли опасност да намалят този срок под 4 месеца.

# 697
  • Мнения: 63
Доколкото разбрах от сайта на МвнР, валидността на сертификата за преболедуване става от 6 на 4 месеца. И аз съм в дилема дали да предприема пътуване до Париж. Ние сме ваксинирани с 2 дози и след това преболедували. Чудя се има ли опасност да намалят този срок под 4 месеца.

Извинявайте, но не разбрах - ако съм само с 2ра ваксина и срока от 9м. не е изтекъл - мога ли да влизам в страната и мога ли да влизам в ресторанти, музеи и т.н. ?

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Можеш в страната, но не и в ресторанти, музеи, градски транспорт. Трябва до 4 месеца след втората доза да поставите бустер. Пак зависи и от възрастта на пътуващите.

# 699
  • Мнения: 10 299
Хм, много странно това условие. Ние сме в Щатите и по-рано от 6м след втора доза не мога да поставя бустер. Значи ще трябва да се пътува след 6 месеца.

# 700
  • Мнения: 5 322
Не е задължително. До началото на април се очаква повечето ограничения да отпаднат.

# 701
  • Берлин
  • Мнения: 4 594
Аз сглобих програмата. Ето я:
сряда - пристигане, настаняване, Alexander Bridge, Place de la Concorde, Champs-Elysees, Arc de Triomphe
четвъртък - Eiffel Tower, разходка с корабче, Champ de Mars, Hotel des Invalides, Елисейски дворец, Сент Жермен, Понт Ньоф
петък - Лувър, Градините на Тюйлери, Пантеон, Notre-Dame, Sainte Chappele, Консиержерѝ, Кулата Монпарнас
събота - Montmartre /всичко там/, вечеря и представление в Мулен Руж.
Имам три въпроса:
1. дайте съвет какви билети да купя за градски транспорт. Реално ще ползваме такъв 3 дни. Ще платя трансфер Aéroport Charles de Gaulle - хотел. В неделя за извън града ще взема кола под наем, която ще ползваме в дните до заминаването и ще оставим на летището. Реално ми трябва градски транспорт за първите 3 дни и то не особено интензивно. Хотелът ни е в Монмартр. Прочетох 1 стр. /много от линковете не работят/, но не ми е ясно. Та моля за помощ.
2. как стои въпросът с тоалетните? На 1 стр.има апп, но не сработва с айфон. Може ли например човек да си плати и да ползва тоалетна на кафене/заведение?
3. дайте предложение за нещо сладичко, което да е WOW.
Благодаря Nature High Brightness

# 702
  • Мнения: 19 044
По големите булеварди има улични тоалетни, в Макдоналдс и подобни тоалетната обикновено се отваря с код, който е на касовата бележка.

# 703
  • София
  • Мнения: 3 094
Скрит текст:
Аз сглобих програмата. Ето я:
сряда - пристигане, настаняване, Alexander Bridge, Place de la Concorde, Champs-Elysees, Arc de Triomphe
четвъртък - Eiffel Tower, разходка с корабче, Champ de Mars, Hotel des Invalides, Елисейски дворец, Сент Жермен, Понт Ньоф
петък - Лувър, Градините на Тюйлери, Пантеон, Notre-Dame, Sainte Chappele, Консиержерѝ, Кулата Монпарнас
събота - Montmartre /всичко там/, вечеря и представление в Мулен Руж.
Имам три въпроса:
1. дайте съвет какви билети да купя за градски транспорт. Реално ще ползваме такъв 3 дни. Ще платя трансфер Aéroport Charles de Gaulle - хотел. В неделя за извън града ще взема кола под наем, която ще ползваме в дните до заминаването и ще оставим на летището. Реално ми трябва градски транспорт за първите 3 дни и то не особено интензивно. Хотелът ни е в Монмартр. Прочетох 1 стр. /много от линковете не работят/, но не ми е ясно. Та моля за помощ.
2. как стои въпросът с тоалетните? На 1 стр.има апп, но не сработва с айфон. Може ли например човек да си плати и да ползва тоалетна на кафене/заведение?
3. дайте предложение за нещо сладичко, което да е WOW.
Благодаря Nature High Brightness

От мен предложение за La Pâtisserie du Meurice par Cédric Grolet. Не знам защо в Гугъл го дават затворено - есента си работеше, че и опашка имаше.
За къде без макарони - Ladurée или Boutique Pierre Hermé.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 031
PAPURCHE MEHURCHE,
Може да си купите билет за 10 пътувания на човек, май по 1.40 евро се връзваше. Единственото неудобно е, че трябва да си броите пътуванията. Иначе може да си купувате еднократни билети по 1.80 евро, като гледам програмата ви, може и това да е по-добрия вариант, защото имате само слизане до центъра и връщане, през останалото време нещата са ви на пешеходно разстояние. Във всеки вход на метрото има машинки за закупуване на билети.
Тоалетни може да ползвате и в самите забележителности.
Ето един линк на готвач, който събира различни Парижки ресторанти и сладкарници (Pâtisserie):
https://www.davidlebovitz.com/paris-pastry-shops-chocolate-baker … es-french-france/
Но където и да похапнете сладко и солено едва ли ще се разочаровате.
Много ви е хубав маршрута, доходи ми се пак в Париж Simple Smile Бих добавила към първия ви ден да видите и операта Garnier поне отвън, вечер осветена е невероятно красива.
И една снимка от преди дни, всичко е нацъфтяло вече в Париж:

Общи условия

Активация на акаунт