ПАРИЖ - 15

  • 46 517
  • 754
  •   1
Отговори
# 450
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Sause baus, благодаря за бързия отговор.

Какво означава "ограничения в автобусните обиколки"?

Знам, че по принцип за АК се чака много, надявах се заради Ковид да няма толкова туристи. А и при положение, че не ми дава да купя билет онлайн, не знам какво друго ни остава?

Ако няма смисъл от Навиго, какво друго мога да купя, което да важи за всички зони?

Ще съм благодарна за малко по- подробни разяснения, като за блондинка Simple Smile

Как така не ви дава да купите онлайн, аз си купих без проблем… за коя дата става въпрос?

Здравейте, за 05.08 или 06.08 въобще не ми дава опция да купя нито за внори етаж, нито за върха.

сега проверих да, оналйн билетите са свършили, може само на място, ако има останали

# 451
  • Sofia
  • Мнения: 847
Сега влезнах в reopen портали и там пише, че трябва да се попълни декларация

"Какви са правилата за влизане в тази страна от държава – членка на ЕС, или асоциирана към Шенген държава?
Пътуващите трябва да представят декларация, че нямат симптоми на COVID-19 и че не са били в контакт с потвърден случай през 14-те дни преди пътуването си.

Неваксинираните пътници, пристигащи от Испания, Португалия, Кипър, Нидерландия и Гърция, трябва да представят отрицателен PCR или антигенен тест, извършен по-малко от 24 часа преди заминаването.

Звено за контакт за Франция:
Безплатна услуга за гореща линия (само на френски език) може да отговори на вашите въпроси относно COVID-19 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата: 0 800 130 000 (от чужбина: + 33 800 130 000, в зависимост от Вашия оператор).


Влизане в тази страна с дигитален сертификат за COVID
Предварителна информация, която подлежи на допълнително преразглеждане и потвърждение от националните органи

Франция приема „EU Digital COVID сертификати“ (EUDCC) от 1 юли 2021 г.

Притежателите на EUDCC имат право да влизат във Франция, без да подлежат на допълнителни ограничения (изпитване или карантина), при условие че сертификатът им съдържа:

Доказателство за ваксинация, което е валидно:
от 7 дни след втората доза от ваксината;
28 дни след еднократната доза ваксина Janssen/Johnson&Johnson;
от 2 седмици след първата доза от всяка одобрена ваксина за хора, които са се възстановили от предишна инфекция с COVID-19.

Приемат се следните одобрени от ЕМА ваксини: Pfizer/BioNTech/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covieshield, Johnson & Johnson (Janssen)
Отрицателен резултат от тест за COVID-19.
Приемат секакто PCR, така и антигенни тестове.
Валидност: 72 часа (преди пристигането) за PCR и 48 часа за антигенни тестове.
Резултатите от положителен резултат от полимеразна верижна реакция (PCR) или антигенен тест на възраст между 11 дни и 6 месеца, удостоверяващ възстановяването от COVID-19.
Децата под 12-годишна възраст са освободени от изискванията за изследване или карантина."

# 452
  • До морето
  • Мнения: 7 014
Ими ли смисъл да търся други сайтове за билети за АК или щом на официалния сайт няма да не се хабя?

Още 1 въпрос - някой посещавал ли е зоологическата градина? Заслужава ли си? Къде другаде можем да отидем с деца на 8 и на 5?

# 453
  • Мнения: 14 394
Ими ли смисъл да търся други сайтове за билети за АК или щом на официалния сайт няма да не се хабя?

Още 1 въпрос - някой посещавал ли е зоологическата градина? Заслужава ли си? Къде другаде можем да отидем с деца на 8 и на 5?

Само официалния сайт е.
Посещавала съм зоопарка във Венсен,доста е далеч от центъра ,не е голям.
Виенското колело с други детски забавления -тип лунапарк,може би.
Последно бяха близо до градините Тюйлери.

# 454
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ими ли смисъл да търся други сайтове за билети за АК или щом на официалния сайт няма да не се хабя?

Още 1 въпрос - някой посещавал ли е зоологическата градина? Заслужава ли си? Къде другаде можем да отидем с деца на 8 и на 5?
Здравейте, бях наскоро в Париж. И аз като вас не успях да си купя билет за АК. Оказа се, че допускат 50% от капацитета за туристи и се изкупуват много бързо. Най-вероятно са разпродадени. Плюс това пускат само с тест или ваксинационен сертификат. Но пък АК е страхотна и отдолу, паркът също е супер за разходка.

# 455
  • До морето
  • Мнения: 7 014
Тоест нямаше въобще опашки, защото всичко е разпродадено???

Ние сме с ваксини и двамата с мъжа ми, ще си носим сертификатите.

# 456
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ими ли смисъл да търся други сайтове за билети за АК или щом на официалния сайт няма да не се хабя?

Още 1 въпрос - някой посещавал ли е зоологическата градина? Заслужава ли си? Къде другаде можем да отидем с деца на 8 и на 5?

ако им е интересно, Природонаучния музей е интересн, до него има нещо като малък зоопарк. https://www.mnhn.fr/fr/visitez/lieux/grande-galerie-evolution

# 457
  • София
  • Мнения: 1 267
Здравейте
Къде мога да видя къде са спирките на Rer A. Искаме да отидем до Дисниленд, хотела ни е до операта, най близката метростанция е големите булеварди . Има ли по-близки спирки на  Rer A.
Много се надявам някой да каже, ако знае ⚘

# 458
  • Мнения: 14 394
Здравейте
Къде мога да видя къде са спирките на Rer A. Искаме да отидем до Дисниленд, хотела ни е до операта, най близката метростанция е големите булеварди . Има ли по-близки спирки на  Rer A.
Много се надявам някой да каже, ако знае ⚘

От лявата страна на операта има спирка на RER A,най просто е да погледнете google maps !

# 459
  • София
  • Мнения: 1 267
Благодаря!
Намерих я, точно срещу стълбите на операта, на едно пешеходно островче.

# 460
  • Мнения: 1 280
Искам да попитам нещо във връзка с масовите протести тия дни в Париж. Гледам, че все около туристически обекти се правят. По кое време на деня се организират, къде може да се провери предварително, предполагам, че се правят с разрешение от общината? Има ли опасност и от стачки ( на метрото например или на летището), колко дни предварително ги обявяват? На открито в кафетата изисква ли се сертификат? Не би трябвало, но....До две седмици кой знае колко неща ще се променят..

# 461
  • До морето
  • Мнения: 7 014
И аз с подобни питания влизам. Ние заминаваме след 2 дни и ме вълнуват същите неща.

# 462
  • Мнения: 14 394
На открито за сега не се изисква сертификат.Няма опасност от стачки в градския транспорт.Такива меропириятия се обявяват на сайта на общината.
Не се безпокойте,а се насладете на прекрасната разходка,която ви предстои.

# 463
  • Бургас
  • Мнения: 2 007
Boho chic, може да посетите аквариума с децата. На мен лично много ми хареса, а и е близо до Айфеловата кула.

# 464
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте, вчера се върнах от Париж, след 5 прекрасни дни там Simple Smile Ако имате въпроси питайте, иначе имам страничка във фейсбук, качила съм доста снимки, ако ви се гледат Simple Smile

https://www.facebook.com/mywayoftravelblog

Общи условия

Активация на акаунт