Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 29 143
  • 763
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 434
Deva, кога спря Уроваксома? Този резултат да не е фалшиво от него.. На твое място бих пуснала още една стерилна след някакво време и в друга лаборатория. С тези стойности би трябвало да имаш симптоми!

# 151
  • Мнения: 54 061
Отдавна. Пих го последно през октомври.
Абе там си е, просто нищо не ѝ действа. Tired

Ще искам от уролога да ми пусне нова, но не очаквам друго.
Явно вече съм ѝ свикнала. Crazy

# 152
  • Мнения: 3 903
Аз също не мисля че при бистра урина и липса на симптоми може да има такъв титър Ешерихия, абсурд просто. Чисто физически не е възможно, все пак макар и микроскопични та създава мътност. Или ти имаш друга представа за мътни-бистро... Или е грешка. Пусни снимка на урината в буркан като сложиш нещо зад него... да видим. Дай в друга лаб. Това не е възможно.

# 153
  • Мнения: 54 061
Преди Нитроксолин беше мътна, видимо, сега изобщо не е такава. Имам набито око и забелязвам.

# 154
  • Мнения: 3 903
Не е възможно. 10 на 5-та си е криза. Криза без симптоми и бистра урина няма. На твое място бих приела че съм здрава и не бих се занимавала повече. Кой ги знае в лабораторията кво правят понякога разменят пробите... На някоя с мътна урина и симптоми сега е излязла чиста. Пускаш в 3 лаб. Една и съща и ако и в 3 те има тогава ще повярвам.

# 155
  • Мнения: 54 061
Е, аз знам какво е криза, нищо ми няма сега.
Купих си Уростим.
Че и рецепта ми искаха, брей!

# 156
  • София
  • Мнения: 1 434
Ама Уростим е като Уроваксом!
Не мисля, че е добра идея още 3 месеца да пиеш "ваксина".

# 157
  • Мнения: 6 843
Съчувствам ти!!!
И аз съм била така, без криза, масово бактерии.
Ще пускам януари, дано да се е задържало положението.Без изследване въобще не мога да се ориентирам дали имам, или не.

# 158
  • Мнения: 54 061
Ама Уростим е като Уроваксом!
Не мисля, че е добра идея още 3 месеца да пиеш ваксина.

Не е същото.
Уроваксом е само за Е.коли, а Уростим е и за Ентерокок, Клебсиела, Протеус.
Сега взех и антибиограмата.
Нова загадка, този път е сензитив към всички АБ, а предния резистентна почти към всички!? Rolling Eyes
Изказах съмнение за грешка, казаха ми, че били различни щамове.
И наистина на Уростим пише 2 щама, 29 и J5.
Ох, побърках се тотално!
АГ-то и тя каза, че за година имало 2-3 такива като мен, с редуващи се бактерии...
Уникален случай съм аз, за жалост...
На 16 ми е часът за другия уролог.
Да не почвам Уростим, така ли?

# 159
  • София
  • Мнения: 1 434
Не мисля, че Уростим ти е спешен. Изчакай консултацията на 16-ти. Видях, че е и за други бактерии.
Антибиограмата може да говори за различни щамове, но може и да потвърждава грешка.
Само изказвам съмнение, но е много вероятно да си сринала имунитета с толкова много АБ и сега да те "нападат" и други бактерии.

# 160
  • Мнения: 54 061
Да, АГ-то каза същото.
Че от многото АБ ми е паднал имунитета.

# 161
  • Мнения: 3 903
За мен е грешка, защото масово бактерии и бистра урина са несъвместими понятия. Виж обратното може. мътна но без бактерии, там левкоцити, епителни кл., кристали и какво ли не, но да имаш 10 на 5 и бистра - не, абсурд.
Важното е че нямаш симптоми. След време пусни пак но в друга лаб.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Ама Уростим е като Уроваксом!
Не мисля, че е добра идея още 3 месеца да пиеш "ваксина".

Както вече са писали, различни са.
Последния път, когато ходих на уролог - при един доцент във Варна, се изказа негативно за Уростим.
Аз казах, че съм го пила 3 месеца и е нямало ефект. Той ми отговори, че не било клинично доказано да действа и ми изписа Уроваксом. Но аз си се борех с Е.коли.

Уроваксом ми беше изписан за 6 месеца. На 4-я се върнах с криза при същия доктор и ми каза да не прекъсвам ваксината. Довърших я де, пих я 6 месеца, но не съм убедена, че е дала голям резултат.

Момичета, много ама много е важно след толкова прием на АБ да се обърне сериозно внимание на имунитета като цяло. Освяен червените боровинки и всичко с конкретна насоченост към пикочните пътища, да работим и за общо укрепване на имунитета. Да не ви казвам как се бях опъпчила от всичките лекарства.... Тъй де и друг път сме го говорили това, ама аз пак да си повторя. Simple Smile

# 163
  • Мнения: 22
За имунитет пия бирена мая, плюс комбинирани витамини, плодове, купувам си и диня, скъпо излиза, но има много микроелементи.

# 164
  • Мнения: 11 701
Ново 20! Rolling Eyes
Ентерокок! Rage
Във ваг.секрет.
Утре ще пусна и урина.
Я припомни, имаше ли щитовиден проблем? Или търсила ли си причина в жлезата, че нещо взех да забравям вече, а не знам защо ми е останало в ума, че имаше нещо...

Общи условия

Активация на акаунт