Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 30 978
  • 763
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 986
Витамините и добавките се одобряват от БАБХ, а не от агенцията по лекарствата. Може към тях да се обърнете, ако имате въпроси?

Не става за покриване от фонда.
А за одобрение от Агенцията по лекарствата.
Те покриват само одобрените, включително витамини и добавки.

Аз пиша с въпрос, не намерих, а четох. Задължително ли е цистит да боли или щипе, когато пишкаш? Настинала съм и от няколко дена имам болка мноооого ниско долу в средата. Чакам личняит ми лекар, който е много зает, но седя и се чудя, а боли.

# 196
  • Мнения: 54 413
Не, но поне първия път да.
При теб едва ли е това.

# 197
  • Мнения: 8
Благодаря момичета!Така е да,трябва да имаме добър начин на живот-движение и хранене, докато приемаме и витамини.И аз се старая и мисля,че витамините ще са ми от полза.

# 198
  • София
  • Мнения: 1 434
Витамините и добавките се одобряват от БАБХ, а не от агенцията по лекарствата. Може към тях да се обърнете, ако имате въпроси?

Не става за покриване от фонда.
А за одобрение от Агенцията по лекарствата.
Те покриват само одобрените, включително витамини и добавки.

Аз пиша с въпрос, не намерих, а четох. Задължително ли е цистит да боли или щипе, когато пишкаш? Настинала съм и от няколко дена имам болка мноооого ниско долу в средата. Чакам личняит ми лекар, който е много зает, но седя и се чудя, а боли.
Съветвам те да не чакаш някакви лични и час. Запиши си, но междувременно пусни СТЕРИЛНА урина. Не е скъпо. 1-3 дни за резултат. Ще имаш  и антибиограма ако се налага и няма да се губи време. Като я пуснеш, веднага превантивно Цистостоп Рапид по схемата за 3 дни. Ако излезне бактетия ще се знае какъв АБ евентуално.

# 199
  • Мнения: 54 413
От въпроса останах с впечатление, че тя няма парене и болка при уриниране. А само някаква болка, ниско.

# 200
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета! И аз като вас страдам често от пикочни инфекции и вече не знам какво да правя. За миналата година пих 5 пъти антибиотик за Ешерихия коли (като два пъти беше без изследване, направо ми го изписаха тъй като знаеха, че ги правя често) Получих бъбречна криза май месец 2019 като десният ми бъбрек се запуши. ( Не знаем дали бяха песачинки или бактерии) на ултразвука не се видя. Пих Монурал тогава в България. Другите пъти Nitrofurantoin (3пъти) и Trimethoprim (1път). Последното лечение беше миналия месец декември с Nitrofurantoin пак за 7 дни като не почувствах никакво облекчение от него. Тъкмо си бях в България за празниците и отидох на уролог. Прегледа ме с ехограф- не се видя нищо.Пуснах урина 5 дни след приключване на антибиотика, урината излезна чиста. В момента пак започнах да имам чувството, че постоянно ми се ходи (дори след тоалетна, чувството че има още), болка при навеждане, чувството за натиск и бодлички. Пуснах урина вчера, чакам резултатите. Пия Д-маноза и Неоренал. Не знам какви са тези инфекции толкова често, омръзна ми вече. Също лекувах и Кандида (гъбички) 4 пъти. Какви мерки да взема? Имам правен скенер и ултразвук май месец, не се видя нищо (Освен 2 песачинки по 1мм) . Август ми правиха тук в Англия, но не можаха да видят мехура, защото не беше пълен, бъбреците са наред. Също урина съм пускала април (Ешерихия коли),  ,септември 2 пъти, (Ешерихия и чиста) декември ми правиха с лентичка в спешното, тъй като заминавах за България и направо ми изписаха антибиотик, 26 декември още една -чиста. Взех да си мисля, че моят е нещо деформиран, защото дори с чиста урина понякога чувствам дискомфорт, все едно е тежък и получава контракции след уриниране. Още в училище върших голямата простотия да стискам, защото ме беше гнус от тоалетните и тем подобни. Започнах да си мисля за най-страшното, защото това не е нормално през месец да имам инфекции и не мога да разбера какво точно ги причинява.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 10:46 от Lime_

# 201
  • Мнения: 4 049
Мисля, че не си лекуван адекватно. Нитрофурантоунът не е АБ и не се предписва като основно лечение а като опашка след АБ или за профилактика. Нито веднъж не споменаваш да ти е правена антибиограма. Монурал по каква схема го пи?

# 202
  • Мнения: 239
Аз съм в Англия, това ми изписват . Водят го антибиотик. Антибиограма имах на всяко изследване. Бяха 5, ако не се лъжа. Amoxicillin-резистентна, Nitrofurantoin-чувствителна, Trimethoprim-чувствителна, другите 2 не ги помня. (Не са ми ги изписвали до сега) Монурал го пих на 1ви ден и на 4ти. Леченията са ми били-  Nitrofurantoin 2 пъти по 3дни, 1път-7дни, Trimethoprim 3дни и Монурала. Колкото и пъти да съм питала дали 3 дни не са малко, са ми казвали, че е силно и нямало нужда от още. Същото е и с кандидата, 1 таблетка еднократно и крем, и естествено след месец имам отново.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 11:39 от Lime_

# 203
  • Мнения: 239
А сега де, резултатите ми излезнаха чисти от урината. Възможно ли е от Д-манозата резултата да е фалшив? Доколкото знам тази съставка само извежда бактериите от пикочните пътища, не ги убива, т.е. би трябвало да има някакво количество в урината. Антибиотика го имам, тъй като като отидох при лекарката тя го тества с лентичка и каза, че имам малко завишен протеин и бели кръвни телца. (Също лекувах и кандида миналата седмица, не знам дали може да от това)  Дали да го пия този антибиотик, с чиста урина? Въпреки че не искам да се тровя допълнително с лекарства. Ще го помисля още ден,два..

# 204
  • Мнения: 4 049
Имаш ли симптоми? Ако не, не пий АБ. Ако да повтори изследването в друга лаб. Д маноза та не може да изкриви резултата

# 205
  • Мнения: 239
Не винаги. Вчера за цял ден ми се случи веднъж след тоалетна да получа спазъм, болка за 30сек и изчезна. Иначе това напрежение, което усещам все едно ми е постоянно притиснат го имам от много време.

# 206
  • Мнения: 54 413
С чиста урина не бих пила АБ.
И ти като мен си пила доста, спести си го.
Какво ти изписаха?

# 207
  • Мнения: 239
Trimethoprim за 7дни. Не знам как се казва на български.  Доколкото прочетох сега май е Бисептол. Друго нищо не са ми изписали. Аз си взех от България Неоренал и пия Д-маноза на прах.

# 208
  • Мнения: 54 413
То и аз само Бисептол не съм пила.
Сега довършвам Уронат, ще видим кога ще ида пак на уролог.
Силно се съмнявам да е чиста урината, но поне оплаквания нямам.

# 209
  • Мнения: 239
А аз имам. Често ми се ходи по малка нужда,а понякога няма голямо количество. Урината ми е малко мътна, но няма миризма,което мисля че е добре. Случва се да рядко да има. Помня с Ешерихия коли ми миришеше като на ацетон все едно. Много странно. Имам тази тежест в мехура и десният бъбрек, вече ходих толкова пъти на лекар и всички казват, че ми няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт