Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 084
  • 763
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 239
7 дни вече. Не знам дали от нея може да ми се случи понякога да ми е зеленикава урината. Ох аз вече какви ли не проблеми си откривам.  В интернет пише все страшни работи.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 17:36 от Lime_

# 226
  • Мнения: 191
7 дни вече. Не знам дали от нея може да ми се случи понякога да ми е зеленикава урината. Ох аз вече какви ли не проблеми си откривам.  В интернет пише все страшни работи.


И за 7 дни имаш ли някакво подобрение?

# 227
  • Мнения: 239
Ами да,в събота цял ден почти нямах симптоми, само за 30-40секунди единия път след тоалетна. Продължавам да си имам бодежи, които не знам от какво са.

# 228
  • Мнения: 191
Ами да,в събота цял ден почти нямах симптоми, само за 30-40секунди единия път след тоалетна. Продължавам да си имам бодежи, които не знам от какво са.

Всичките симптоми, които изброяваш са от инфекцията. Е ми щом имаш някакво подобение си продължавай с Д - манозата. Виж как ще се чувстваш след още 1 седмица и реши дали да я продължаваш или не. Дано да ти помогне, че антибиотиците на едно помагат, на друго вредят. Но понякога не може без тях.

# 229
  • Мнения: 239
Така е. Да поясня,че аз си я купих преди няколко месеца, но я пиех от дъжд на вятър. От седмица я пия по 3 пъти на ден както трябва. Аз си купих антиботика мога да го почна и днес, просто тези бодежи ги имам от 14 декември. Вече изпих един курс 7дни. Сега още един ако трябва, и вече ако пак продължат, значи не са бактерии. Преждевременно имам две отрицателни проби. Има цистити и без бактерии, просто с възпаление на лигавицата.

# 230
  • Мнения: 191
Така е. Да поясня,че аз си я купих преди няколко месеца, но я пиех от дъжд на вятър. От седмица я пия по 3 пъти на ден както трябва. Аз си купих антиботика мога да го почна и днес, просто тези бодежи ги имам от 14 декември. Вече изпих един курс 7дни. Сега още един ако трябва, и вече ако пак продължат, значи не са бактерии. Преждевременно имам две отрицателни проби. Има цистити и без бактерии, просто с възпаление на лигавицата.

От колко милиграма е Д-манозата, която пиеш?

# 231
  • Мнения: 127
Преди време имах случай, в който 2 пъти пусках урокултура в 2 различни лаборатории и урината излизаше стерилна, но аз си имах симптоматика. Усещах дискомфорт, много по-малък от обикновено, но го имах. В една от лабораториите ми обясниха, че е възможно да имам бактерии, но в количество, което те не отчитат като проблем. По онова време бях се ограмотила по повод Д маноза. Реших, че няма да ми навреди. Направих си "схема" според усещанията и го пих 3 седмици заедно с много вода. Спрях го, защото дискомфорта отмина. За конкретния случай, не ми се наложи прием на антибиотик.
При мен цистита не е свързан с песачинки и като цяло с бъбреците, държа да отбележа.
Само споделям.

# 232
  • Мнения: 239
Така е. Да поясня,че аз си я купих преди няколко месеца, но я пиех от дъжд на вятър. От седмица я пия по 3 пъти на ден както трябва. Аз си купих антиботика мога да го почна и днес, просто тези бодежи ги имам от 14 декември. Вече изпих един курс 7дни. Сега още един ако трябва, и вече ако пак продължат, значи не са бактерии. Преждевременно имам две отрицателни проби. Има цистити и без бактерии, просто с възпаление на лигавицата.

От колко милиграма е Д-манозата, която пиеш?
1 лъжица е 2000мг. Разтваря се във вода. Аз пия по 3 пъти общо 6000мг, но взех да си мисля че натоварва бъбреците. Сега чувствам тежест. Не знам. Ще се консултирам с лекар отново.

# 233
  • Мнения: 4 100
Аз пия Цистостоп рапид 3 пъти по 2 всеки ден вече не знам кой по ред месец

# 234
  • Мнения: 54 478
Ти ще се разориш.
Как толкова дълго ще го пиеш?

# 235
  • Мнения: 4 100
Ами разори се но пред страха от криза предпочитам така.. Опитвам да го намалявам но почва да помътняване и пак го почвам

# 236
  • Мнения: 191
Така е. Да поясня,че аз си я купих преди няколко месеца, но я пиех от дъжд на вятър. От седмица я пия по 3 пъти на ден както трябва. Аз си купих антиботика мога да го почна и днес, просто тези бодежи ги имам от 14 декември. Вече изпих един курс 7дни. Сега още един ако трябва, и вече ако пак продължат, значи не са бактерии. Преждевременно имам две отрицателни проби. Има цистити и без бактерии, просто с възпаление на лигавицата.

От колко милиграма е Д-манозата, която пиеш?
1 лъжица е 2000мг. Разтваря се във вода. Аз пия по 3 пъти общо 6000мг, но взех да си мисля че натоварва бъбреците. Сега чувствам тежест. Не знам. Ще се консултирам с лекар отново.


6000 мг на ден не са много. В долната статия пише, че за да има ефект и да замести антибиотика  дори се пие по 10 гр( 10000 мг) на ден. Писана е от уролог. Само, че не пише колко време може да се приема в такава висока доза.

https://urology.bg/lechenie-cystit-infekcii-bez-antibiotici/

# 237
  • Мнения: 239
Бях на лекар отново. Каза да изпия антибиотика, щом имам симптоми. (Въпреки че при стерилна урина, нито се знае ако има бактерия каква е и дали изобщо ще повлияе този точно) Но какво да ми каже човека, то вече им писна от мен сигурно. 😁 Ако след антибиотика още продължават симптомите да занеса пак урина и след това вагинален секрет. Общо взето пак омагьосан кръг. Споделих му, че ме боли и при движение, като си дигна крака да легна на леглото и като се навеждам. Страдам от запек, също имам поликистозни яйчници, всичко се чувства натъпкано вътре. Сега се и притеснявам от този антибиотик, че последния път като пих три за един месец положението с корема ми беше плачевно. Чак сега закрепих положението след 3 месеца. Ох, каквото е такова и ще гледам да го карам по спокойно.

# 238
  • Мнения: 54 478
Вашите доктори са по-зле и от нашите. Sad

# 239
  • Варна
  • Мнения: 1 530
Работи върху стомаха и този запек. Пробиотици, фибри, яж салати, плодове, пий вода/чайове. Тази тежест може и да е от яйчниците.

Общи условия

Активация на акаунт