Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 422
  • 763
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 54 755
Направо си е цистит.
Подкрепям Gaburata.

# 691
  • Мнения: 680
Благодаря за отговорите!
Добре, стерилна урина ще отида да оставя, но за влагалищен секрет при гинеколог ли трябва да отида?
И още, пропуснах одеве - може ли да ми се подува корема и да е болезнен на моменти заради подуването от цистит?!

# 692
  • Мнения: 220
Благодаря за отговорите!
Добре, стерилна урина ще отида да оставя, но за влагалищен секрет при гинеколог ли трябва да отида?
И още, пропуснах одеве - може ли да ми се подува корема и да е болезнен на моменти заради подуването от цистит?!

Съжалявам ако съм по рязка, не мислиш че е по добре да питаш лекар за симптомите ти, а не да чакаш диагнози от форума 🤔
Също щом до сега не си давала вагинален секрет или си малка на години или е необичайно Simple Smile но е поводи да отидеш при личния лекар да те напъти какво да правиш.

# 693
  • Мнения: 680
Благодаря за отговорите!
Добре, стерилна урина ще отида да оставя, но за влагалищен секрет при гинеколог ли трябва да отида?
И още, пропуснах одеве - може ли да ми се подува корема и да е болезнен на моменти заради подуването от цистит?!

Съжалявам ако съм по рязка, не мислиш че е по добре да питаш лекар за симптомите ти, а не да чакаш диагнози от форума 🤔
Също щом до сега не си давала вагинален секрет или си малка на години или е необичайно Simple Smile но е поводи да отидеш при личния лекар да те напъти какво да правиш.

Съжалявам и аз ако съм рязка, но това май е форум за цистит! И не виждам защо да не попитам за насока преди да се мъкна по болници. Секрет за цитонамазка ми взимат всяка година. Но не зная за такъв тип секрет ли става дума, защото очевидно такъв проблем досега не съм имала.

# 694
  • Мнения: 54 755
Цитонамазка е друго.
Тук коментираме влагалищен секрет за микробиологично изследване.
Хубаво е да се видят заедно нещата, защото бактериите лесно се местят от едното място на другото.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Gunhilda,

За влагалищния секрет, трябва да отидеш при гинеколог. Този за цитонамазката си се взима от шийката на матката и се гледат други неща в него.

От цистита няма как да получиш подуване в корема. Поради друга причина се подува - нередовно хранене, липса на ензими, бедна на фибри храна, прием на газирано... Обърни внимание на храненето си през деня.

Можеш да включиш прием на чайове от царевична коса(свила); липов цвят; червени бороввинки; чай за бъбреци по Ламбрев; мечо грозде....Избери си или редувай. Това са билки с противовъзпалително действие и диуретично действие с насоченост при такива циститни проблеми.

Започни и пробиотик заради стомаха.

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 20:49 от Gaburata

# 696
  • Мнения: 680
Благодаря ви много! Изключително ми бяхте полезни! Ще пиша след като поработим и с лекарите Simple Smile

# 697
  • Мнения: 47
Даа, много е вероятно да е станал хроничен цистита. Когато не се доизлекува, инфекцията започва да се повтаря периодично. А честите позиви за ходене до тоалетна са един от симптомите на цистита.
Трябва пак да се консултирате със специалист според мен, да пусне изследвания за да се установи със сигурност диагнозата.
На мен мноо ми помогна Уроцист. Пих го 3 месеца подред и ми отшумя паренето и чувството,че ми се ходи постоянно до тоалетна.

# 698
  • Мнения: 54 755
Аз също искам да се похваля, че вече нямам никакви оплаквания.
Трудно ми е да определя от какво се повлиях, защото скоро свърших третия Уростим. Обаче пих един билков чай, смесен, ММ обича да бере билки и не мога да дам някаква рецепта, но съдържа бял и жълт равнец. Подозирам, че е от равнеца, защото тази билка ми е помагала и за други неща.
Вече дори не пия Цистостоп Рапид след секс и за щастие нямам никакви проблеми.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Браво DeVa!
Все така да е!

# 700
  • Мнения: 54 755
Да, благодаря! Flowers Hibiscus Пожелавам на всички да се похвалят! Flowers Four Leaf Clover
Че и аз много се измъчих.

# 701
  • Мнения: 39 587
Добро утро.
Искам да питам какви бактерии бори Монурал. От описанието не ми стана ясно. Питам специално за б стрептококи.
....Историята е дълга. Излезли са тези бактерии в урината на снаха ми. Недоизпразването на мехура мислели, че е от притискане на бебето. В резултат вече е разширен. От вчера има изписан антибиотик, но нищо за гъбички, няма взет влагалищен секрет (нямам идея дали заради раждането ѝ, или просто така си действат).

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 531
mariat,

Монурал е за Е.коли.

# 703
  • Мнения: 39 587
Мерси.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 434
DeVa®, много се радвам за теб! Дано всички се преборим скоро!

Общи условия

Активация на акаунт