Бихте ли се омъжили по съвет на счетоводител

  • 4 006
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Имам познати, които са заедно от доста време и нямат брак. Заради някакви финансови далавери и избягване на данъци счетоводителят им ги е посъветвал да се оженят. Мъжът е изцяло против да се жени, жената се радва, защото винаги е искала сватба.....Лично аз бих се чувствала ужасно, ако вдигна сватба заради счетоводството и въпреки нежеланието на мъжа ми.

# 1
  • Мнения: 46 511
Не. Въобще не бих стояла във връзка с човек, с който имаме голямо разминаване по основните въпроси за семейството. И това не засяга само брака. Всеки има право да живее, както му харесва и налагането на чуждото виждане, съответно голям компромис от едната страна, влияе пагубно на отношенията.

# 2
  • Мнения: 2 081
Познавам хора сключили брак по подобни причини , не виждам нещо лощо , но  ако и двамата го искат .

# 3
  • Мнения: X
Не.
Не бих била и с мъж, който не желае брак и НЕ ме иска за съпруга.
На съквартирантски начала живях като студентка.Бракът и връзката за "цял живот" е нещо коренно различно.

# 4
  • Мнения: X
Първо, не ми харесва отношението на авторката на темата - ти май не харесваш тези хора, по-конкретно жената.

Второ - браво на счетоводителя, че е действал в интерес на жената. Сега, за да доубеди мъжа, тая жена може да плати на ромка-гледачка, която да го пресрещне пред работното му място и да крещи след него, че ако не се ожени ще умре. Белки узрее за идеята, ако не приема счетоводителския съвет Grinning

# 5
  • Мнения: 758
Бих, както и по съвет на адвокат:)
Какво толкова се дърпа мъжът ѝ, като явно става въпрос за защита на финансовия интерес и на двамата? Нека потърсят и друго експертно мнение...извинявам се, тук не се иска мнение, а отговор на въпрос:)

# 6
  • Мнения: 4 518
Бих и щяхме да избързаме със сватбата за имаме данъчно облечение. Зависи от човекът до мен де, за бившия ми не бих се омъжила за каквото и да е облекчение и затова се разделихме и се облекчих психически.

# 7
  • Мнения: 758
Ама каква сватба, веселба и принуда? Те нали по принцип си живеят заедно като семейство. Едва ли става въпрос за дребни облекчения, щом се съветва брак, поправете ме, ако греша! И не е нужна сватба с тъпани, според мен де...

# 8
  • Мнения: 19 848
Тъй като аз съм доста прагматична, да, бих сключила брак по съвет на счетоводителя си.
Уточнявам – не съм фен нито на брака, нито на сватби, булченски рокли и "заедно за цял живот" (което си е мега забавно, имайки предвид, че не знаем какво ни чака след няколко години). Ако и двамата искаме едно и също с партньора, считаме го за правилно, за мен няма никакъв проблем в брак за избягване на определена тежест. Бракът не ми е мета-та за отношенията в семейството, така че за мен е чиста формалност.
Важното е и двамата да имат еднакви нагласи и да гледат в една посока. Иначе, винаги единият ще е принуден на компромис.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Аз първоначално разбрах заглавието на темата в смисъл, че счетоводителят те съветва да се омъжиш за конкретен човек, един вид сватосва те. Grinning  Разбира се, няма как да е това, но първоначално този смисъл ми изникна.
На въпроса - трудно ми е да си представя, че подобни съображения могат сериозно да наклонят везните. Но хора всякакви.
А "въпреки нежеланието на мъжа", тоест с изпросено съгласие, и аз не бих. Аз съм в такова положение в момента, де - не ми пречи и не търся начини да го убедя. Подобни неща не носят радост, ако са изпросени. Но отново - хората са различни.

# 10
  • Мнения: 46 511
За мен подчертавам е странно и не мога да си представя каква ще е тази сватба и каква ще е тази веселба като знам, че мъжът се жени по принуда. За мен това означава, че той обича повече парите отколкото жената....
Каква веселба? Щом е по такива причини просто ще подпишат в общината, в делнични дни даже е безплатно и няма хора.
Иначе не мисля, че има особена връзка м/у обичта и нежеланието за сватба. Просто някои хора обичат да се правят на интересни.

А това в коя държава се развива?

# 11
  • Мнения: 30 802
Бих се и женила, и развеждала. Нямам скрупули в тая насока. Впрочем в доста държави има "данък брак", тоест с обединени финанси се плащат повече данъци, отколкото като двама поотделно. В други пък има изгода от брака. Изобщо - всеки си решава.

# 12
  • Мнения: 2 645
Има и други счетоводни и правни трикове , които да укрият далаверите по легален начин. Мисля, че е малко пресилено да се прибягва до това, но пък ако имах нужда бих го сторила.
Конкретно в случая обаче бих се обидила ако бях на мястото на жената. Този мъж явно не иска тази жена да го наследи

# 13
  • София
  • Мнения: 13 105
А защо трябва да правят тържества и тупурдии, когато става дума за бизнес? Защо само не подпишат?
Като юрист, бих се вслушала в подобен съвет, ако има резон и няма други начини да се защитят общите интереси. Начини винаги има.
Не бих живяла с човек, който гледа на семейството по различен от моя начин.

# 14
  • France
  • Мнения: 12 544
Ние пък се оженихме по съвет на нотариус. И то в рамките на определена година за да имаме определен финансов бенефис. И двамата не бяхме и не сме по сватбите. Е и? Остана ни един приятен спомен и няколко красиви снимки. Ако въпросния бъдещ младоженец толкова не иска, какво прави въобще с тази жена?  А авторката от къде е толкова добре запозната с тези подробности, питам се аз?

Общи условия

Активация на акаунт