Графичен дизаин в СУ - Балообразуване, Кандидатстване

  • 1 296
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!

Искам да попитам учащите в СУ с Графичен дизайн с какъв бал се влиза, как се образува, с кои оценки, влизат ли тези от матурите и т.н.
Навсякъде питах, търсих, само за събеседването с портфолиото намирам, а за оценки от ДЗИ, диплома за средно образование - никъде! Ако случайно някой може да сподели и в какво се състои изпит-събеседването, нещо по-конкретно за творбите за портфолиото, или ако има някакви допълнителни изпитни тестове при кандидатстването - ще съм изключително благодарна!

Последна редакция: пн, 11 ное 2019, 17:16 от Sonika

# 1
  • Мнения: 126
Има тема от миналата година https://www.bg-mamma.com/?topic=978068.15 с оскъдна информация.

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Балът е висок, защото бройките са от порядъка на 15-16. Ако се делят на мъже-жени, което трябва да е отбелязано в Правилника за прием, става доста сложно за жените, при тях по правило балът е по-висок, защото са повече като брой кандидатстващи обикновено. И в посочения линк го пише, но аз мога да кажа за тази специалност във ВТУ - тази година 16 приети, за да влезе момиче оценки не по-малко от 6.00 на първия изпит и 5.50 на втория или обратното. Дъщеря ми беше с тези оценки и влезе. Местата на практика бяха 8 за жени.Като гледам ситуацията в СУ е сходна, но там става дума за портфолио и събеседване. Второто е още по-субективен момент и от портфолиото.За специалности с рисуване, балът се образува само от оценките от изпитите за кандидатстване,  или поне така би трябвало да бъде, в някои случаи се влиза с оценки от ДЗИ, но само за завършили худ.гимназии или с участие от конкурси и класиране на първи места в тях, например. Много странно, ако няма изпит, защото в тази специалност си има доста рисуване , не  е само Фотошоп и Корел...

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 20:01 от elhitza

Общи условия

Активация на акаунт