Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 62 499
  • 733
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 219
Този съфорумец периодично идва да оплюе ИКЕА. Simple Smile

Иначе, кофти за монтажите и липсата на алтернатива. Sad
Ще чакам да се похвалите като стане кухнята.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 394
Мъжът ми е намерил майстори за кухнята!  Party
Сега ме притеснява, дали ще ни важи гаранцията обаче ако те я сглобяват, а не фирмата към Икеа.
Дано сега и транспорт да имат Икеа и скоро да се похваля!

# 17
  • Мнения: 167
Този съфорумец периодично идва да оплюе ИКЕА. Simple Smile

Този съфорумец има кухня от Икеа и не само ...

# 18
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Мъжът ми е намерил майстори за кухнята!  Party
Сега ме притеснява, дали ще ни важи гаранцията обаче ако те я сглобяват, а не фирмата към Икеа.
Дано сега и транспорт да имат Икеа и скоро да се похваля!
Разбира се, че важи. Ако си я сглобите сами пак ще важи.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 219
Мъжът ми е намерил майстори за кухнята!  Party
Сега ме притеснява, дали ще ни важи гаранцията обаче ако те я сглобяват, а не фирмата към Икеа.
Дано сега и транспорт да имат Икеа и скоро да се похваля!

Все пак идеята на мебелите ИКЕА е сам човек да си ги сглоби, така че няма проблем. Само вижте за какво важи гаранцията, защото не е за абсолютно всичко по шкафовете. Имаше някакви особености.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 394
Пак проблем! #Cussing out

Нямат най-важните шкафове в момента в наличност! Нямат шкаф мивка и шкаф печка!!!
Отделно файлът с проектът отново, за пореден път е заключен!
Отчаяна съм! Мъжът ми -бесен, меко казано! #2gunfire #Cussing out

А аз вече с банката говорих, отидох по рано, одобрение в рамките на 10 мин получавам за 7000лв. Отивам спокойна за часа уговорен и потвърден предварително. И те ми започват с проблемите!
Ами, добре, казвам, защо не ми се обадихте предварително, да ни пестите разкарването във верен трафик в София??? Защо по телефона не ми казахте!? Shocked
Отговор- не знаех, че така ще реагирате.... Shocked Shocked #2gunfire

# 21
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Пак проблем! #Cussing out

Нямат най-важните шкафове в момента в наличност! Нямат шкаф мивка и шкаф печка!!!
Отделно файлът с проектът отново, за пореден път е заключен!
Отчаяна съм! Мъжът ми -бесен, меко казано! #2gunfire #Cussing out

А аз вече с банката говорих, отидох по рано, одобрение в рамките на 10 мин получавам за 7000лв. Отивам спокойна за часа уговорен и потвърден предварително. И те ми започват с проблемите!
Ами, добре, казвам, защо не ми се обадихте предварително, да ни пестите разкарването във верен трафик в София??? Защо по телефона не ми казахте!? Shocked
Отговор- не знаех, че така ще реагирате.... Shocked Shocked #2gunfire

Тия пък, на живо може и да ги набиете, по телефон е по-безопасно! Наистина е много неприятна ситуацията, а не могат ли отнякъде да ви ги набавят/поръчат, от други техни магазини ИКЕА в близката чужбина? Питам си просто, не знам дали изобщо имат подобна практика.

# 22
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Лабрекс, не могат защото са различни франчайзи, складове и прочие.

Копче, този филм с липсващите шкафчета сме го играли. Не поръчвайте нищо преди всички неща да са налични, че може да се вкарате в още по-голям екшън. Между другото шкафа за печка и мивка са едни и същи като модел.

# 23
  • Мнения: 167
Пак проблем! #Cussing out

Нямат най-важните шкафове в момента в наличност! Нямат шкаф мивка и шкаф печка!!!
Отделно файлът с проектът отново, за пореден път е заключен!
Отчаяна съм! Мъжът ми -бесен, меко казано! #2gunfire #Cussing out

А аз вече с банката говорих, отидох по рано, одобрение в рамките на 10 мин получавам за 7000лв. Отивам спокойна за часа уговорен и потвърден предварително. И те ми започват с проблемите!
Ами, добре, казвам, защо не ми се обадихте предварително, да ни пестите разкарването във верен трафик в София??? Защо по телефона не ми казахте!? Shocked
Отговор- не знаех, че така ще реагирате.... Shocked Shocked #2gunfire

В сайта пише изчерпан, но в "наличност по магазини" дава, че в София, има 6 бр. ако съм познал размера на шкафа ви 60/60/80.
Веднъж ме излъга един младеж от отдел кухни така, че било изчерпано, но като видях в сайта, че има обявени бройки се пробвах пак и о, да имало ...
Естествено те се застраховат " Възможни са разлики в цените, наличностите и продуктите в магазин ИКЕА София, ИКЕА онлайн магазин и ИКЕА центрове за поръчки. "

https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-cabinets/k … na-mivka/70213569

# 24
  • София
  • Мнения: 9 394
Да, пише на сайта, но те са запазени за транспорт бройки, предполагам. А и жената допълнително по телефона се обажда в логистика вчера да пита и най-ранна дата за доставка е 22.12., като се застрахова и каза, че може да има забавяне. Т.е. по Коледа ще е по-скоро, но не преди 22.12.

А тогава ни майстор, ни ремонт ще мога да организирам повече в къщи. Идеята беше да приключим от петък до петък с всичко. Т.,е. на 21.-22.12. да режем лентата, така да се каже. Wink

Мъжът ми я пита вчера: Е, как така свършиха?  Те 3 ли бяха само? Joy hahaha
Ох, честно вече да плача ли, да се смея ли.... Tired

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 16:06 от kopche

# 25
  • Мнения: 167
Не e приятно, но не е и нищо фатално. Важен е крайния ефект.
Търпение и успех.

# 26
  • Мнения: 435
За гаранцията- не важи ако се пробиват странѝците на шкафовете.

Нашият монтаж наближава. Как подготвихте стаята? Постлахте ли найлон по пода, като режат плотовете как се ограничава хвърчането на трина навсякъде?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 340
Ние започнахме вчера да сглобяваме сами и две малки горни шкафчета са вече готови (без вратичките), бързо и лесно, като всичко от Икеа.
Скрит текст:

Повече ме притеснява окачването на монтажна релса, за пръв път виждам такава, а и при нас на места е тухла, на места гипскартон. Някой да има опит с това?

Кухнята с уредите тежи над 700 кг! Може би е нормално?

Плотовете мисля да режем на стълбищната площадка. По-лесно ще почистя стълбището, отколкото апартамента.

Гаранцията важи независимо кой сглобява кухнята, стига да са спазени инструкциите за сглобяване. Ако разрежете част от шкафчетата, разбира се, отпада. Аз планирам тук-там такова рязане и поемам риска от отпадане на гаранцията за тези шкафчета.

За протокола, всичко имаше в наличност (26.11.), само плотовете Rasunda бяхме купили по-рано, защото тук прочетох, че спират доставките. Благодаря за информацията! ❤️🌹

# 28
  • In transit
  • Мнения: 11 699
За релсата е важно да се хване на здраво - тухла, бетон. На гипсокартон не знам как ще стане, т.е колко здраво.
За плота може и на място(като се сложи върху шкафчетата) да се изрежат дупките за мивката и готварския плот. После само ще изчистиш шкафчето. Не се вдига чак толкова мръсотия.

# 29
  • Мнения: 3 817
Kopche, ако са само два липсващите шкафа, палите колата до Икеа в Солун или до тази в Букурещ. Ако сте в София, буквално за един ден може да стане. Отивате сутринта, купувате, хапвате вкусно някъде из Солун и вечерта се прибирате. Така има шанса да стане до 22-ри декември.

Аз ще обзавеждам цял апартамент с Икеа напролет, проектът е готов, само чакаме да мине ремонта, но като чета и в двете теми за Икеа и леко ми се изправят косите. Имаме още един апартамент, напълно обзаведен оттам, но беше преди 8 години, тъкмо бяха отворили магазина и нямаше никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт