Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 64 025
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
В интерес на истината кухнята ни е готова от 1 година, но чак сега ще се нанасяме в новото жилище. Реално плотът не е бил ползван.  Дали да го омасляваме в такъв случай?

# 406
  • София
  • Мнения: 2 395
За мен омасляването на плот от масив е абсолютно задължително. Не се ползва - няма проблем. Почне ли обаче влага от мивката, пръски от котлоните, обработване на храна (въпреки наличието на специална дъска), пилотът започва да се съсипва.
Първия път омаслихме преди да започнем да ползваме, като имам следа от капка вода до мивката, в която сме измили нещо преди да омаслим. Следващо омасляване направих след 7 месеца, въпреки че видимо нямаше нужда. След това на 9, пак без видима нужда, просто се презастраховам. Мисля по веднъж годишно да почна вече.

Д0Д0, керамичните са тия с видимо чело ли? Изглеждат много ретро шик. Нашата май е от някакъв композит или нещо подобно. Бях се подготвила, че всяка капка ще личи на черното, но се изненадах приятно. Много лесна поддръжка и не седи мърляво, когато е мокра.

# 407
  • София
  • Мнения: 1 255
За мен омасляването на плот от масив е абсолютно задължително. Не се ползва - няма проблем. Почне ли обаче влага от мивката, пръски от котлоните, обработване на храна (въпреки наличието на специална дъска), пилотът започва да се съсипва.
Първия път омаслихме преди да започнем да ползваме, като имам следа от капка вода до мивката, в която сме измили нещо преди да омаслим. Следващо омасляване направих след 7 месеца, въпреки че видимо нямаше нужда. След това на 9, пак без видима нужда, просто се презастраховам. Мисля по веднъж годишно да почна вече.

Д0Д0, керамичните са тия с видимо чело ли? Изглеждат много ретро шик. Нашата май е от някакъв композит или нещо подобно. Бях се подготвила, че всяка капка ще личи на черното, но се изненадах приятно. Много лесна поддръжка и не седи мърляво, когато е мокра.
Ето тази гледам https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … 1-korito/80377843

# 408
  • Мнения: 204
Има ли някой, който си е купил и използва керамична мивка за кухня от икеа? Отзиви можете ли да дадете?

Аз си купих керамична мивка, но не е от тези с видимото чело, а за вграждане. Ето тази: https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … -korito/80377843/. Ползвам я от около две седмици, нямам оплаквания. Не очаквам нещо да ѝ се случи, освен може би да се счупи, ако изпуснем нещо тежко, но реших, че рискът си струва. Размерът ме устройва напълно според мястото, което имах. Достатъчно дълбока е. Сложих си смесител Almaren https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … struinik/80341646, не пръска, удобен е.
За всеки случай си купих една подложка от ИКЕА, която би спасила положението при изпускане на нещо https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-taps-sinks … za-mivka/10314284, а и като че ли помага срещу пръски от водата.

В последния апартамент, в който живяхме под наем десетина години, имахме огромна керамична мивка и за тези десетина години изобщо не мръдна. Това беше единственото хубаво нещо в онзи апартамент.

# 409
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
За мен омасляването на плот от масив е абсолютно задължително. Не се ползва - няма проблем. Почне ли обаче влага от мивката, пръски от котлоните, обработване на храна (въпреки наличието на специална дъска), пилотът започва да се съсипва.
Първия път омаслихме преди да започнем да ползваме, като имам следа от капка вода до мивката, в която сме измили нещо преди да омаслим. Следващо омасляване направих след 7 месеца, въпреки че видимо нямаше нужда. След това на 9, пак без видима нужда, просто се презастраховам. Мисля по веднъж годишно да почна вече.

Д0Д0, керамичните са тия с видимо чело ли? Изглеждат много ретро шик. Нашата май е от някакъв композит или нещо подобно. Бях се подготвила, че всяка капка ще личи на черното, но се изненадах приятно. Много лесна поддръжка и не седи мърляво, когато е мокра.
благодаря за полезното мнение. забравих да кажа, че преди година, като монтираха кухнята, майсторите си омаслиха плота. т.е. вече е омаслен преди година без да е ползван досега.

# 410
  • Мнения: 4 761
Здравейте. Имам един въпрос относно абсорбаторите на ИКЕА. Много ми се иска да сложа от приличащите на комин и си бях направила картинка с такъв абсорбатор. Днес обаче майсторът, който ще ни монтира кухнята, заяви, че отстоянието между абсорбатора и шкафа до него трябва да бъде поне 20 см, а от котлоните 60 см.

Та питането ми е: ако сте слагали такъв абсорбатор, какво е отстоянието при вас? Аз мога да докарам такова отстояние, но ще трябва да сложа по-малък шкаф или никакъв.

Мерси предварително за отговорите!

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 16:46 от Nedinka

# 411
  • Мнения: 136
Здравейте, има ли начин да се поръча ако артикула не е предложен за поръчка в момента, а има наличност във Варна само . https://www.ikea.bg/products/bathroom/bathroom-accessories/towel … kachalka/60264390 . Много време ги чакам и не се появяват в онлайн магазина

# 412
  • Мнения: 22 867
Здравейте, има ли начин да се поръча ако артикула не е предложен за поръчка в момента, а има наличност във Варна само . https://www.ikea.bg/products/bathroom/bathroom-accessories/towel … kachalka/60264390 . Много време ги чакам и не се появяват в онлайн магазина

Погледни по-надолу на страницата, има доставка Различни опции за доставка, тази с приложението. И приложението го има най-долу вдясно. Или пробвай с тая форма за контакт, до нея вдясно има и телефон. Предполагам, биха могли да изпратят нужните артикули.

# 413
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
За продуктите, които ги чакам он лайн са същите, които могат да се поръчат и в центъра за поръчки Бургас или Пловдив. Аз правя така. Отивам в центъра и по номера на артикула ми казват на коя дата ще се зареди. На другият ден между 10 и 11 се появява наличност. Ако много ти е спешно с Еконт. Отиваш в техен офис, даваш предварително парите и попълваш формуляр точно къде и какво да ти купят. Аз така цяла къща обзаведох. И малко информация в аванс, ако някой се интересува за релсите за съдомиялната, чак август ще ги заредят.

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Момичета, някоя от вас губила ли си е документи за Резервация? Имам направена така от преди 2 месеца и обърнах къщата но уви....не ги намирам. От магазина ми казват, че не мога да си взема артикулите без бележката, а нещата са платени. При въпрос няма ли вариант да си изкарам дубликат на бележката, не му отговарят нищо конкретно.....

# 415
  • Varna
  • Мнения: 264
Здравейте,момичета
проекта ни беше направен,но имам един въпрос.Искам да вградя над плота витрина за вино.Според консултанта ни няма да стане над плота а само под него (ширината му е 59.5см) обаче аз трудно се примирявам,а тк над плотовото пространство ще е със стъклени горни шкафове,исках да използвам долната част за шкаф а не за витрината.
Вариантите ми са 2
-да се примиря 🙄🙄🙄
-да закупя витрина от друга държава с по-малка ширина.
Ако някой е по-запознат моля да помага 🌺🌸🌺

# 416
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Ако покажеш нещо нагледно мога да успея да ти помогна с идея. От написаното не разбрах много за тази витрина за вино? Т.е къде я искаш и как си я представяш да изглежда?

# 417
  • Varna
  • Мнения: 264
[/img]
Ако покажеш нещо нагледно мога да успея да ти помогна с идея. От написаното не разбрах много за тази витрина за вино? Т.е къде я искаш и как си я представяш да изглежда?
Благодаря ти предварително.Според мен е нищо сложно.Типично като фурна вградена над плот,а не под.Явно размер 59.5 не е ок:(

# 418
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Сега разбрах. Да, тъй като тази витрина е точно за вграждане е предвидена за дълбок шкаф. Т.е ако я сложиш във високата колона, която си показала ще е ок, защото тя е с дълбочината на долните шкафове. И не виждам причина да не я сложиш където си нарисувала.
Според мен само като избирате стенната колона където ще стои витрината изберете подобен на този: https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-cabinets/c … ik-furna/20385474 да има отзад решетки за проветряване на хладилната витрина.
Надявам се да стана ясно. Blush

# 419
  • Varna
  • Мнения: 264
Благодаря ти много,mikkey
и според мен мога да си я сложа където реша,според консултанта правил проекта на Икея има 2 проблема-размера 59.5см и това ,че отдясно няма шкаф,но тогава как вграждат фурни на същия принцип.
Не знаех за този вид шкаф.Супер важно 🌺

Общи условия

Активация на акаунт