Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 64 090
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,

харесах кухня от Икеа. Сега ще запазвам час за проект. Ако я поръчам към края на м. юли, дали ще е готова за м. октомври (края)?

# 511
  • София
  • Мнения: 8 564
Не знам как са към днешна дата с наличностите, но в Икеа по принцип няма срок за изработка. Преди няколко години беше: поръчвате я, плащате я, до седмица горе-долу ви я доставят. Ако нещо го няма налично, ще ви резервират бройка и при доставка, ще ви се обадят да си го вземете. Ако не сте в София, предполагам, че до седмица-две (пак казвам, не съм наясно с наличностите) ще ви доставят каквото има налично и после каквото остава.
На сайта би следвало да има условия, а можете и да им звъннее по телефона.
Преди пандемията се запазваше един час за проект и следващ час за последна проверка и поръчка. Доставката май беше до седмица тогава.

# 512
  • Мнения: 1 050
Търся кухненска маса с плот от масивна дървесина. Може ли да ме насочите? Благодаря.

# 513
# 514
  • Мнения: 530
Здравейте,дали може да се запази час за монтаж без да е платено всичко.Имам си бележка с продуктите ,за да могат да изчислят стойността за плащане на монтажа,а не съм ги купила всички.
И има ли някой с кухня KUNGSBACKA?С какъв препарат я почиствате?

# 515
  • София
  • Мнения: 8 564
Аз съм с черна KUNGSBACKA и я чистя с препарат за прозорци (по-точно спирт) и микрофибърна кърпа.

# 516
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Можете да запазите час без да е събрано всичко, но не и преди да сте го платили.

# 517
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте, някой има ли контакт на фирмата за монтаж на ИКЕА, която до скоро работеше във Варна? От септември работят вече с друга фирма, а аз предпочитам старата. Много ще съм благодарна.

# 518
  • Мнения: 530
Здравейте,бях чела преди време назад в тази или друга тема за някой,който сам си беше монтирал кухнята.Имам въпрос за сглобяването на кухненски шкаф Metod ,3 шкафа един върху друг.(съответно 80,100,60)Комуникацията им с тях е двумесечна и мъчителна не ми се чака повече.Шкафа ще се ползва за бюфет,гледах видеа в нета,че се монтира една релса на стената и на него се слагат шкафовете.Нужно е нали?
Благодаря ви

# 519
  • Мнения: 6 292
Може да монтирате релса (купува се отделно), може и да дюбелирате шкафовете за стената с два дюбела по един в двата края и един по средата. Слагате 4 крака и хващате шкафовете един за друг с едни по-дълги винтове през дупчиците, които вървят по височината. Има на схема показано. Елементарно е.

# 520
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Здравейте,бях чела преди време назад в тази или друга тема за някой,който сам си беше монтирал кухнята.Имам въпрос за сглобяването на кухненски шкаф Metod ,3 шкафа един върху друг.(съответно 80,100,60)Комуникацията им с тях е двумесечна и мъчителна не ми се чака повече.Шкафа ще се ползва за бюфет,гледах видеа в нета,че се монтира една релса на стената и на него се слагат шкафовете.Нужно е нали?
Благодаря ви
Предполагам 60 см е долен шкаф, а 80 и 100 са горни. Не знам дали си ги купила, но долните шкафове нямат горна дъска. Както е писала драго, може и без релса, релса се слага и се спестяват задните крака, а и по-лесно е нивелирането.

# 521
  • Мнения: 6 292
Здравейте,бях чела преди време назад в тази или друга тема за някой,който сам си беше монтирал кухнята.Имам въпрос за сглобяването на кухненски шкаф Metod ,3 шкафа един върху друг.(съответно 80,100,60)Комуникацията им с тях е двумесечна и мъчителна не ми се чака повече.Шкафа ще се ползва за бюфет,гледах видеа в нета,че се монтира една релса на стената и на него се слагат шкафовете.Нужно е нали?
Благодаря ви
Сега пак се зачетох в питането. Объркала съм, че ще са един до друг, а то е за един върху друг...
Обикновено се купува шкаф-колона 200 см и шкаф надтройка 40 см и съответните врати, които си редите както ви харесва... Долните шкафове наистина са с разпънки отгоре. Не знам дали има как да пригодите рафт за таван на шкафа. Иначе после ги хващате за стената ако са 3 отделни шкафа, то всеки в двата ъгъла. Ще трябват и покривни панели ако ще е самостоятелен шкаф някъде, за да скрият снадките/отделните шкафове, които ще се виждат странично.

Ако са плитки тип горни шкафове, то тогава имат дъно и таван и може да ги хващате един за друг: през тавана на най-долния с винт 2,5 см дълъг на 2 места хващате за втория, а през дъното на  най-горния хващате пак средния, като ги равните преди това добре отперд на челата. Най-добре да ползвате стяги.

# 522
  • Мнения: 530
Страхотни сте,това е шкафа.

 Изписаха ми за него освен рамките,вратите,пантите,шкафовете Vadholma ,крака,покривен панел и цокъл.
Да взема ли релси?

# 523
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
О, шкафа е страхотен. За релсите, зависи кой ще ти ги слага, моите майстори казаха, че им е по-лесно с релса.

# 524
  • Мнения: 6 292
Ако ви харесва вземете релса. Нивелирате нея и закачате шкафовете. Когато е висока колона сглобена от шкаф 200+надстройка 40 см слагат 2 релси за окачване на двата шкафа по отделно на съответната височина.
Ние си караме с крака без релси и ММ дюбелира колоните. Не знам защо така реши той...

Общи условия

Активация на акаунт